Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże na Północ podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2016 08:06

kmichal napisał(a):... nie, nie - żadnych namiotów ... :wink: ... domek, nawet murowany ... :mrgreen: ...

:cool:
Nasz domek co prawda nie murowany a blaszany... ale za to mobilny :lol:
kmichal napisał(a):... zgadza się, taniej wyjdzie lądem - dla nas prom ( w 2 strony ) ze Świnoujścia do Ystad, a następnie dojazd do Kopenhagi ( bezpłatny przejazd przez most Öresund ) to koszt z kabiną około 1350 zł + koszty paliwa ... :roll: ...

Co prawda miałem na myśli prom Niemcy-Zelandia (Rostock-Gedser, Puttgarten-Rodby), ale rzeczywiście, z Polski też można :cool:
Jakby nie patrzeć i nie liczyć, nawet bez kabiny wyjdzie drożej, do tego trzeba się dopasowywać, rezerwować... jeśli można tego uniknąć to my zawsze bardzo chętnie :)

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Ribe okazało się ślicznym, malowniczym miasteczkiem

... mogę tylko potwierdzić ... 8) ...

To tak jakby ktoś się chciał wybrać :cool: ... parę razy spotykaliśmy Polaków, choć trudno powiedzieć czy to przyjezdni jak my, czy osiedleni w Danii na mniej lub bardziej stałe pracownicy :roll: .

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2016 12:07

14 sierpnia, niedziela c.d.

Z Ribe udajemy się na północ, prosto do Esbjergu. Duże dość, liczące niespełna 100 tys. mieszkańców, założone w XIX wieku miasto nie interesowało nas samo w sobie, ale jest tu coś co jednak chciałem bardzo zobaczyć. Nie wiedziałem czy trafię :roll: , wiedziałem tylko, że jest to gdzieś za miastem, nad brzegiem morza. Toteż nie mogliśmy pojechać obwodnicą od północy a trzeba było przejechać przez miasto trzymając się w miarę jak najbliżej morza... dzięki czemu widzieliśmy port i rafinerie a sam przejazd w niedzielne popołudnie był bezproblemowy.

Jedyne zdjęcie z Esbjerga pstryknięte przez szybę podczas postoju na czerwonym świetle na jednym ze skrzyżowań – XIX-wieczna wieża ciśnień.

Obrazek

Chwilę później przejeżdżaliśmy przez (chyba) centrum i całkiem przyzwoicie uliczki wyglądały, ale bez przesady, nie będziemy łazić po każdym duńskim mieście :wink: .

Jedziemy, jedziemy.... JEST :idea: :D (przez szybę)

Obrazek

Pod samym pomnikiem jest parking, nieduży. My zostawiliśmy auto na znacznie większym, ciut dalej i kawałek trzeba było podejść.

Obrazek

Pomnik „Ludzie nad Morzem” (Men at Sea, Mennesket ved Havet) jest stosunkowo nowy, bowiem powstał w 1995 roku a inspiracją dla rzeźbiarza były kamienne posągi Moai z Wyspy Wielkanocnej. Posągi są 9 metrowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Także i tu próbowaliśmy wyczekać na moment, gdy pomnik będzie ładnie oświetlony, ale niestety, nie doczekaliśmy się... I tak było super, że udało się nam tutaj trafić :D .

Obrazek

Obrazek

W okolicy z jednej strony portowe zabudowania miasta...

Obrazek

ale z drugiej – ciągnąca się jak okiem sięgnąć plaża.

Obrazek

No i super, pomnik mimo że nowoczesny robi na żywo spore wrażenie i fajnie że nie odpuściłem tego miejsca. A czy równie zadowoleni będziemy z tego, dokąd pojedziemy już za chwilę?

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.11.2016 12:23

kulka53 napisał(a):Nasz domek co prawda nie murowany a blaszany... ale za to mobilny


... teraz to macie jeżdżącą willę ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Co prawda miałem na myśli prom Niemcy-Zelandia


... zapewne do zwiedzania samej Zelandii to ta opcja jest rozsądna, ale jak w grę wchodzą też inne regiony to raczej mało opłacalny interes ... :roll: ...

kulka53 napisał(a):parę razy spotykaliśmy Polaków


... nasz najstarszy spotkał w Legolandzie kolegę i to z klasy ... :wink: ... jaki ten świat mały ... :oczko_usmiech: ...

kulka53 napisał(a):Pomnik „Ludzie nad Morzem”


... jaki śnieżno-biały ... :lol: ... ciekawe jak często go odświeżają ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.11.2016 08:17

kmichal napisał(a):... teraz to macie jeżdżącą willę ... :wink: ...

Jeżdżące wille są jak dla nas zbyt rzucające się w oczy i kiepskie w manewrowaniu w greckich i nie tylko zakamarkach :roll:
Także wystarczy nam kawalerka :wink:
kmichal napisał(a):... nasz najstarszy spotkał w Legolandzie kolegę i to z klasy ... :wink: ... jaki ten świat mały ... :oczko_usmiech: ...

No tak.... zapomniałem o Legolandzie :? , ale to specyficzne miejsce :cool: . My nie byliśmy, więc trudno byśmy kogokolwiek tam spotkali :lol:
kmichal napisał(a):... jaki śnieżno-biały ... :lol: ... ciekawe jak często go odświeżają ... :wink: ...

Może malują czasem...tak jak Grecy swoje kapliczki :) , a poza tym to tam często pada :lol:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.11.2016 09:20

kulka53 napisał(a):Jeżdżące wille są jak dla nas zbyt rzucające się w oczy i kiepskie w manewrowaniu w greckich i nie tylko zakamarkach
Także wystarczy nam kawalerka


... mimo wszystko w porównaniu do warunków ze skodzinki to chyba teraz jak willa ... :oczko_usmiech: ...

kulka53 napisał(a):No tak.... zapomniałem o Legolandzie , ale to specyficzne miejsce . My nie byliśmy, więc trudno byśmy kogokolwiek tam spotkali


... zgadza się, bardzo specyficzne miejsce ... 8O ... oczywiście ponownie znalazło się w naszym czerwcowym rozkładzie, dzieciaki wybrały, ale i starszyzna nie odmówi sobie mimo wszystko przyjemności szaleństw ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Może malują czasem...tak jak Grecy swoje kapliczki , a poza tym to tam często pada


... mimo wszystko mam nadzieję, że to nie ten deszcz tak ładnie go myje bo wtedy mogłoby to oznaczać, że jego skład jest delikatnie mówiąc dziwny ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.11.2016 11:15

kulka53 napisał(a):... inne kwiaty...

Obrazek


zawilce

pzdr :wink:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.11.2016 10:41

kmichal napisał(a): w porównaniu do warunków ze skodzinki to chyba teraz jak willa ... :oczko_usmiech: ...

Jest lepiej, co nie znaczy że wcześniej było tragicznie... inaczej nie wytrzymalibyśmy tyle wyjazdowych lat :cool:
kmichal napisał(a): oczywiście ponownie znalazło się w naszym czerwcowym rozkładzie, dzieciaki wybrały, ale i starszyzna nie odmówi sobie mimo wszystko przyjemności szaleństw ... :wink:

Odrobina rozrywki zawsze się przyda :mrgreen:
kmichal napisał(a): ... mimo wszystko mam nadzieję, że to nie ten deszcz tak ładnie go myje bo wtedy mogłoby to oznaczać, że jego skład jest delikatnie mówiąc dziwny ... :mrgreen: ...

No nie, to chyba wykluczone...kraje skandynawskie są przecież tak ekologiczne :cool:

longtom napisał(a):zawilce

No tak :roll:
Kwiat rzeczywiście podobny, choć całość rośliny nijak nie przypomniała mi tego co znamy :lol:
Dzięki :)

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2016 12:09

14 sierpnia, niedziela c.d.

Jadąc na zachód od Esbjerga właściwie nie do końca wiedzieliśmy czego się w tym nadmorskim rejonie spodziewać. Jedyne co na 100% miało tam być to latarnia morska... spodobała mi się na zdjęciach i chciałem ją zobaczyć, a przy okazji jakiś tam fragment duńskiego wybrzeża.

Tak to chyba jest, że cały ten cypel nosi nazwę Blåvand, przy okazji jest to najdalej na zachód wysunięty punkt Danii (Blåvandshuk). Stałych mieszkańców nie ma zbyt wielu, gros zabudowań to letnie dacze zgrupowane w 2 większych skupiskach – Oksby i Ho. Także niech nikogo nie zwiedzie wiodąca do tego rejonu droga, przez sosnowe lasy i pustkowia, to jest niezwykle popularne i zatłoczone miejsce :idea: , przypominające nasze nadmorskie miejscowości. My skierowaliśmy się na zachodni cypel z latarnią w związku z czym przejeżdżaliśmy przez Oksby – szok, ciężko było przepchać się przez zatłoczony deptak 8O , dobrze że ruch samochodowy też był dość spory bo inaczej chyba byśmy utknęli wśród przewalającego się tłumu. Knajpy, sklepiki, stragany... jednym słowem typowy nadmorski kurorcik :D .

Latarnię Blåvandshuk Fyr widać z daleka i nawet bez tego trudno się zgubić bo główna droga jest tu jedna.

Obrazek

O tym jak popularne jest to miejsce niech świadczy parking pod latarnią, tu widać mniej więcej jego połowę.

Obrazek

Plaże jednak są tak rozległe, że nawet takie obrazki można wyciąć...

Obrazek

Przy okazji widać morską farmę wiatrową.

Obrazek

Patrząc w szerszej perspektywie plaża wyglądała tak :)

Obrazek

Na horyzoncie Esbjerg, ale te cuda na plaży? Byłem zachwycony, bo właśnie w tym momencie przypomniało mi się, że poza latarnią także to chciałem tutaj zobaczyć :idea: :D

Obrazek

No a to już wiemy – typowy obrazek duńskich wydm...

Obrazek

Obrazek

Powoli przekonywaliśmy się, że wszystkie niemal duńskie plaże są Blue :lol:

Obrazek

No tak... latarnia, konie, ale i bunkry – trzeci powód do kompletu odwiedzin Blåvand (pewnie parę jeszcze by się znalazło tak poza tym).

Obrazek

Obrazek

Na latarnię o wysokości 39 m. zbudowaną w 1900 roku można wejść.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2016 12:10

Ale zanim to zrobimy, bardziej ciągnęło nas na plażę :roll: .

Obrazek

Obrazek

A po drodze.... :wink:

Obrazek

W Danii wydmy to nie jest jakieś uświęcone i chronione bardziej niż bankowe sejfy miejsce :roll: , można na nich budować domy, można więc bez ograniczeń się poruszać co ułatwiają tutaj akurat takie ścieżeczki.

Obrazek

Typowego plażowania nie było, brak słońca, niewysoka temperatura i silny wiatr zrobiły swoje :roll: . Ale na spacery te plaże są idealne bo bardzo trudno znaleźć miejsce gdzie można by idąc zapadać się w piachu – jest twardo prawie jak na betonie.

Obrazek

Prześwitujące niebo wciąż jednak nadzieję na słońce daje....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kawałek dalej widać to o co mi najbardziej chodziło... bunkry na samej plaży 8O . Z daleka tego może tak nie widać, ale są całkiem wielkie.

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2016 12:10

Dalej samochodem już nie wolno :wink: , ale tylko dlatego, że tam jest teren wojskowy (ta żółta tabliczka) i teoretycznie nie wolno nawet wchodzić – ale mało kto się tym przejmował, o ile w ogóle ktoś...

Obrazek

My nie :D

Obrazek

Obrazek

Bo tam dalej , gdzie wybrzeże przyjmuje już kierunek północ-południe, było jeszcze fajniej :idea:

Obrazek

UWIELBIAM :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.11.2016 12:11

Mewy wykorzystywały płytką wodę do zdobywania jakichś wodnych stworzeń...

Obrazek

a niektórzy płaskie, rozległe plaże i wiatr do dawania upustu swoim pasjom.

Obrazek

Obrazek

Także takim :wink:

Obrazek

Coś pięknego....i nawet słońce się pokazuje :D

Obrazek

Kolejne niesamowite duńskie miejsce :idea:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli wracamy, latarnia czeka :)

Obrazek

Obrazek

Podchodzimy i …. zamknięte :? :roll:

Obrazek

Spóźniliśmy się, 17 minęła parę minut temu...

Pozostało nam popatrzeć na wydmowe domki ze znanej już perspektywy.

Obrazek

Ok, wejść się nie udało, ale co tam, zawiedzeni nie jesteśmy bo i tak było tu super. A to jeszcze nie koniec, bo musimy jeszcze odnaleźć końskie stado :wink: .

c.d.n.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 28.11.2016 13:15

kulka53 napisał(a):Blåvand


... pierwotnie właśnie tam mieliśmy mieć kwaterę w zeszłym roku - jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na Vejle, które bardziej pasowało do naszego planu ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Coś pięknego....


... o tak, to bardzo śliczne miejsce i pokazujecie to na swoich zdjęciach ... 8) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.11.2016 08:49

kmichal napisał(a):
kulka53 napisał(a):Blåvand

... pierwotnie właśnie tam mieliśmy mieć kwaterę w zeszłym roku - jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na Vejle, które bardziej pasowało do naszego planu ... :wink: ...

8O
A to niespodzianka :D
Czyli ten region nie jest Ci zupełnie obcy mimo, że tam nie byliście :) .
Choć Dania nieduża i drogi dobre, chyba na tak krótki wypad jak tamten lepszym punktem noclegowym jest taki który leży najbliżej i pośrodku celów :roll:
kmichal napisał(a):... o tak, to bardzo śliczne miejsce i pokazujecie to na swoich zdjęciach ... 8) ...

Jeszcze chwilę pokręcimy się po okolicy :D

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.11.2016 10:02

kulka53 napisał(a):Jeszcze chwilę pokręcimy się po okolicy


... tym lepiej, nigdzie mi się nie spieszy ... :wink: ...

kulka53 napisał(a):Czyli ten region nie jest Ci zupełnie obcy mimo, że tam nie byliście .


... trochę żałowaliśmy, że jednak tam nie trafiliśmy, ale wówczas trzeba by było zmieniać plany, a okolice ze zdjęć, filmików i google maps są mi znane ... 8) ...

kulka53 napisał(a): lepszym punktem noclegowym jest taki który leży najbliżej i pośrodku celów


... zarówno poprzednio jak i teraz miejsce noclegu konsultowaliśmy ze znajomymi z Haderslev ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże na Północ podróże-Mały kraj,wielkie emocje-D

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.11.2016 10:20

kmichal napisał(a):... tym lepiej, nigdzie mi się nie spieszy ... :wink: ...

W tej akurat relacji wciąż jeszcze jesteśmy raczej na jej początku :cool: :D , jeszcze chwilę potrwa.
kmichal napisał(a):... trochę żałowaliśmy, że jednak tam nie trafiliśmy, ale wówczas trzeba by było zmieniać plany, a okolice ze zdjęć, filmików i google maps są mi znane ... 8) ...

Zawsze można wpaść na jeden dzień... albo nawet pół :D
kmichal napisał(a):... zarówno poprzednio jak i teraz miejsce noclegu konsultowaliśmy ze znajomymi z Haderslev ... :wink: ...

Macie widzę swoich ludzi gdzie trzeba :cool:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Małe i duże na Północ podróże :-) - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone