Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.11.2012 18:37

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża nie była bardzo długa, pospacerowałem tam i z powrotem, trzeba było już wracać, chciałem opowiedzieć Małgosi jaki, kolejny już cud natury odkryliśmy na Milos.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.11.2012 18:37

Dojście wyglądało mniej więcej tak :wink:

Obrazek

Zrobiłem też zdjęcia samej „skały” 8O

Obrazek

Wyraźnie widać elementy wulkanicznego szkła 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Magiczna granica kolorów...

Obrazek

Obrazek

Brakowało mi słów by opisać swój zachwyt tym miejscem, żałowałem bardzo że Małgosia nie mogła go zobaczyć. Jutro stąd odjedziemy, ale kto wie co sobie jeszcze wymyślimy, jak jeszcze ułożą się kolejne dni na Milos :roll: . Może jeszcze wrócimy? :) .

Na razie wróciliśmy do samochodu i osłonięci od podmuchów wiatru wielkim kontenerem zabraliśmy się za gotowanie obiadu. Inne pojazdy poznikały, dlatego mogliśmy go przestawić w to dogodne miejsce. Wygodę posiadania krzesełek poznaliśmy już w zeszłym roku, teraz poczuliśmy pełny komfort w tej czynności dzięki małemu zielonemu stolikowi idealnie mieszczącemu się do boxa. Głowy pełne nowych wrażeń, pełne brzuchy, opłukane w słodkiej wodzie ciała, dogodne miejsce na wygodny nocleg w najmniejszym kamperze świata... nie, nam zupełnie nic więcej do wakacyjnego szczęścia nie jest potrzebne... :idea:

Wrześniowy zachód słońca na plaży Agios Ioannis, wyspa Milos, Cyklady, Grecja :D

Obrazek

Obrazek

Niewiele km dziś przejechaliśmy :)

Obrazek

A – miejsce noclegowe
B – tereny kopalni i pobliska mini osada Xylokeratia
C – monastyr Agios Ioannis Siderianos
D – nocleg na plaży Agios Ioannis

Chorągiewką zaznaczyłem początek szlaku do Sykii :)

c.d.n.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.11.2012 18:48

Miejsce w istocie oszałamia swym pięknem 8), aż Wam zazdroszczę :wink:
Ostatnio edytowano 20.11.2012 19:11 przez dangol, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.11.2012 19:10

dangol napisał(a):Miejsce w istocie oszałamia swym pięknem 8), aż Wam zazroszczę :wink:


To ja sobie pozazdroszczę z Danką. :D

pzdr :wink:
frape
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 21.06.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) frape » 20.11.2012 20:16

kulka53 napisał(a): Głowy pełne nowych wrażeń, pełne brzuchy, opłukane w słodkiej wodzie ciała, dogodne miejsce na wygodny nocleg w najmniejszym kamperze świata...

a jednak podświadomie chodzi Wam po głowie :) - wcale nie musi być duży macie już własny i podróżujecie jak camperkowcy :) od jednego do drugiego dzikiego miejsca
miejsca - trudno wzrok od nich oderwać :papa:
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 20.11.2012 21:11

Ja po raz kolejny zostałem 'zabity' tymi widokami.. :)
Cudne, wszystkie fajne i niesamowite, ale najbardziej robi wrażenie zdjęcie podejścia ;)

kulka53 napisał(a):Dojście wyglądało mniej więcej tak :wink:

Obrazek
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 20.11.2012 23:05

Oj, ładnie, ładnie...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.11.2012 23:20

DarCro napisał(a):Oj, ładnie, ładnie...


Oj prawda, prawda...


Pozdrawiam
babeczka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 14.10.2010
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) babeczka » 21.11.2012 10:27

Smykałka odkrywców, koleiny raz zaowocowała świetnymi zdjęciami, ku uciesze podążających za Wami :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 21.11.2012 18:58

Jakiś czas temu kiedy planowaliśmy wizytę na Milos oglądaliśmy bardzo dużo zdjęć z tej wyspy w internecie ale żadne nie zachęcały tak bardzo do jej odwiedzenia jak Wasze. Widoki piękne! Mieli racje w jakimś przewodniku pisząc, że Milos to raj dla geologów.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.11.2012 20:42

Skoro i tylu z Was podobały się te kolory, te plaże... chyba jednak nie odstajemy tak całkiem od ogółu :wink: :cool:

razpol napisał(a):najbardziej robi wrażenie zdjęcie podejścia ;)

I zejścia :lol:
Choć to nie była tak naprawdę jedyna droga... można było wybrać sąsiedni "żleb" :wink:

frape napisał(a):podróżujecie jak camperkowcy :) od jednego do drugiego dzikiego miejsca

W tym przypadku można rzec przekornie, że "mały może więcej " :wink: :lol:
Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że zupełnie sobie nie wyobrażamy innej formy podróży i innych wakacji :roll:
Co w pewnym sensie jest ograniczeniem... bo pewnie nigdy nie polecimy np na Kanary :?

babeczka napisał(a):Smykałka odkrywców, koleiny raz zaowocowała świetnymi zdjęciami, ku uciesze podążających za Wami :).

Babeczko, widzę drzemiące w Tobie skłonności rymotwórcze 8O :)
Ciekawe jakie jeszcze swoje talenty nam odkryjesz? :)

KOL napisał(a):Jakiś czas temu kiedy planowaliśmy wizytę na Milos oglądaliśmy bardzo dużo zdjęć z tej wyspy w internecie ale żadne nie zachęcały tak bardzo do jej odwiedzenia jak Wasze. Widoki piękne! Mieli racje w jakimś przewodniku pisząc, że Milos to raj dla geologów.

Dzięki :) , naprawdę miło to słyszeć ...
Może jeszcze kiedyś się zdecydujesz na Milos. Nie jest tak odludna jak Anafi, ale dzięki kolorowym plażom czy takim miejscom jak Sarakiniko albo Klima, jest odmienna niż inne, jest warta tego by spędzić na niej kilka dni (nawet jeśli nie jest się geologiem :) )

C.d.n. mam nadzieję jutro :roll:

Pozdrawiam
frape
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 21.06.2012
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) frape » 21.11.2012 22:13

kulka53 napisał(a):
frape napisał(a):podróżujecie jak camperkowcy :) od jednego do drugiego dzikiego miejsca

W tym przypadku można rzec przekornie, że "mały może więcej " :wink: :lol:
Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że zupełnie sobie nie wyobrażamy innej formy podróży i innych wakacji :roll:
Co w pewnym sensie jest ograniczeniem... bo pewnie nigdy nie polecimy np na Kanary :?


no że więcej to trochę tak, choć nasz osiołek poza wysokością to wiele dłuższy od waszego autka nie jest - ledwie 75 cm :) no i może ciut szerszy :) w sumie jedynym ograniczeniem teraz jest jego wysokość, a tak to w każdą dziurę się wciśnie :lol:
Innej formy podróży my również nie widzimy - na świecie są piękne miejsca tylko jak do nich dotrzeć samochodem....
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 22.11.2012 10:36

kulka53 napisał(a):Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że zupełnie sobie nie wyobrażamy innej formy podróży i innych wakacji :roll:
Co w pewnym sensie jest ograniczeniem... bo pewnie nigdy nie polecimy np na Kanary :?
Pozdrawiam


Eeee... czemu najgorsze :?: :wink: (My pewnie też nigdy nie polecimy... na wakacyjny urlop).
Każdy wypoczywa na swój sposób :D , a jak jeszcze dopniecie :wink: 4x4 to pewnie będzie jeszcze ciekawiej :)

Miejsca ze zdjęć REWELACYJNE :!: Genialnie wyglądają te wszystkie formy skalne, plaże... :) no i miałeś piękne światło :!: Cisza, spokój, bez tłoku :) ...tylko wiatr czasami hula :wink:

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże bałkańskie podróże :-) - Cyklady 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.11.2012 14:20

frape napisał(a):no że więcej to trochę tak, choć nasz osiołek poza wysokością to wiele dłuższy od waszego autka nie jest - ledwie 75 cm :) no i może ciut szerszy :) w sumie jedynym ograniczeniem teraz jest jego wysokość, a tak to w każdą dziurę się wciśnie :lol:
Innej formy podróży my również nie widzimy - na świecie są piękne miejsca tylko jak do nich dotrzeć samochodem....

8O
To nie wiedziałem że takie maleństwo macie :) .
A z powodu boxowi też czasami muszę uważać by o jakieś gałęzie nie zawadzić :? .

Rozważałem kiedyś przelot samolotem a potem wynajęcie auta w którym można by spać... ale porzuciliśmy ten pomysł. Dopóki są jeszcze miejsca gdzie nas nie było a do których można dotrzeć własnym pojazdem (tak strasznie ich wciąż jeszcze dużo) - nie będziemy kombinować. Zresztą, uznałem że w Europie być może warto byłoby zastosować taki wybieg jedynie dla płw Iberyjskiego :) .

janusz.w. napisał(a):Każdy wypoczywa na swój sposób :D , a jak jeszcze dopniecie :wink: 4x4 to pewnie będzie jeszcze ciekawiej :)

Dopinamy, dopinamy i wciąż jeszcze trochę brakuje :? :wink:
Wracając byłem przekonany, że to ostatnia tak daleka podróż Skody... teraz jestem już mniej przekonany :?

janusz.w. napisał(a):Miejsca ze zdjęć REWELACYJNE :!: Genialnie wyglądają te wszystkie formy skalne, plaże... :) no i miałeś piękne światło :!: Cisza, spokój, bez tłoku :) ...tylko wiatr czasami hula :wink:

Dzięki :idea:
Matka natura upstrzyła Milos pięknymi zakątkami to tu, to tam :)
Do wiatru w końcu się przyzwyczailiśmy, choć nie było łatwo. Zresztą, potem już tak mocno nie dokuczał :)

Pozdrawiam
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 22.11.2012 18:16

Ładne wybrzeże, ładne widoki i pogoda, dzikie tereny ... jednym słowem sympatyczne miejsca. 8)

pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 273
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone