Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Makarska 2011 (+Bośnia/Hercegowina + Balaton + Budapeszt)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.08.2011 21:51

Powrót planowany był przez Vrgorac, trasą z niesamowitymi widokami do Makarskiej. Niestety, jest ona zamknięta (podobno jeszcze do listopada) z powodu jakiegoś obsunięcia skał i budowy tunelu. Tunel właśnie został otwarty, ale droga jeszcze nie :cry:

Trzeba było jechać trochę naokoło. Wróciliśmy do Ljubusek i skręciliśmy w lewo na Prolog (oznakowanie, jak to w Bośni - super). Na granicy mały korek - czekaliśmy jakieś 20 minut. Trochę się baliśmy o kontrolę, bo nakupiliśmy w Medugorje pół bagażnika piwa, ale na szczęście była tylko kontrola dowodów i paszportów i pojechaliśmy. Droga do Ploce okazała się niewiele mniej widokowa od tej z Vrgorac. Serpentyna za serpentyną, góra za górą, przepaść za przepaścią. Prawie 20 kilometrów ciągłej jazdy w dół - Aviomarin bardzo przydatny. Chociaż ja i tak musiałem się na dole zatrzymywać, żeby się towarzystwo przewietrzyło, bo już im było niedobrze :D

Po drodze 2 razy mijamy tereny budowy autostrady A1 i w pewnym miejscu jest do przejechania jakieś 2 km szutrem, widocznym na drugim zdjęciu.

Obrazek

Obrazek

Na dole czekają już Bacinske Jezera. Podobno można zejść na dół, ale po takim długim i męczącym dniu już nam się nie chciało, więc probiliśmy tylko fotki z góry (są do tego wyznaczone specjalne zatoczki przy jezdni) i wróciliśmy do Makarskiej.

Obrazek

Obrazek
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 05.08.2011 12:12

Witam.
Do Bacinskich jezer schodzi się na dół, właściwie zjeżdza samochodem do parkingu. Tam można wykupić taki ala rejs łódeczką trwa to moze ze dwie godzinki. Łodzią płyniesz po wszystkich jeziorach. Warto zahaczyc o jeziorka.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 06.08.2011 01:12

Raul73 napisał(a):Powrót planowany był przez Vrgorac, trasą z niesamowitymi widokami do Makarskiej. Niestety, jest ona zamknięta (podobno jeszcze do listopada) z powodu jakiegoś obsunięcia skał i budowy tunelu. Tunel właśnie został otwarty, ale droga jeszcze nie :cry:


8O 8O 8O 8O 8O 8O

Jechałem tą trasą dwa tygodnie temu i była... otwarta. Nawet zwężenia żadnego nie było :roll:

a widokowo trasa... bajeczna :)
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 06.08.2011 13:16

a napisz , jaki jest koszt autostrad w Chorwacji (aktualny) do Makarskiej ? bo czechy , austria winiety , slovenie (objazd) a Chorwacji zagreb-makarska ? dzięki :P
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 06.08.2011 15:18

Chyba płaciliśmy jakieś 180 kn.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.08.2011 16:29

Krzysztof i Lidia napisał(a):
Raul73 napisał(a):Powrót planowany był przez Vrgorac, trasą z niesamowitymi widokami do Makarskiej. Niestety, jest ona zamknięta (podobno jeszcze do listopada) z powodu jakiegoś obsunięcia skał i budowy tunelu. Tunel właśnie został otwarty, ale droga jeszcze nie :cry:


8O 8O 8O 8O 8O 8O

Jechałem tą trasą dwa tygodnie temu i była... otwarta. Nawet zwężenia żadnego nie było :roll:

a widokowo trasa... bajeczna :)



To mnie zaskoczyłeś!! Na początku lipca w Makarskiej przy Konzumie stała wielka tablica informująca o drodze bez przejazdu i robotach drogowych.To samo na rondzie między Mali Prolog i Vrgorac. Natomiast w telewizji widziałem relację z otwarcia tunelu przez Jadrankę Kosor (7 lub 8 lipca) i informację, że do listopada trasa będzie nieprzejezdna. Widocznie Chorwacji pracują inaczej niż Polacy :wink: :wink:
Ostatnio edytowano 06.08.2011 16:32 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.08.2011 16:31

KrzychuZiom napisał(a):a napisz , jaki jest koszt autostrad w Chorwacji (aktualny) do Makarskiej ? bo czechy , austria winiety , slovenie (objazd) a Chorwacji zagreb-makarska ? dzięki :P


Odcinek Gorican - Sv. Helena(Zagrzeb) kosztuje 36 kn, a odcinek Zagreb Lucko - Sestanovac 171 kun. Ceny oczywiście w jedną stronę. Wszędzie można płacić kartą.
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 10.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 06.08.2011 18:15

super fotki, super relacja :)
i ja zasiadam do czytania i ogladania :)

Pozdrawiam :)
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.08.2011 18:50

P[/quote]

Odcinek Gorican - Sv. Helena(Zagrzeb) kosztuje 36 kn, a odcinek Zagreb Lucko - Sestanovac 171 kun. Ceny oczywiście w jedną stronę. Wszędzie można płacić kartą.[/quote]

No nie wszędzie może kartą. Na 1-szej bramce od Gorican płaciłem w euro.
W Sestanowcu - już było ok i można było kartą.

A ile od Makarskiej do Słowenii ? Ile kosztuje przejazd ?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 06.08.2011 18:50

Iza&Krzysiek napisał(a):super fotki, super relacja :)
i ja zasiadam do czytania i ogladania :)

Pozdrawiam :)


A ja to mam cały czas "LIVE" :):):):)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.08.2011 21:43

pawelli napisał(a):
No nie wszędzie może kartą. Na 1-szej bramce od Gorican płaciłem w euro.
W Sestanowcu - już było ok i można było kartą.

A ile od Makarskiej do Słowenii ? Ile kosztuje przejazd ?


Ja na żadnej bramce nie płaciłem gotówką, w obie strony karta i tylko karta.

Jeśli interesują cię ceny za inne autostrady chorwackie, to tu masz fajny kalkulator:

http://www.hac.hr/en/toll-rates/motorway-network/
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 06.08.2011 21:47

Witam gorąco nowych czytelników. Ciąg dalszy relacji (tym razem dużo dużo samej Makarskiej) jutro, bo dziś już nie mam siły :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2011 22:09

Relacja z podróży, a zwłaszcza po BIH - SUUUUUPER!!!
I tym oto sposobem zmobilizowałeś mnie na wycieczkę do Mostaru :))
Wielkie Dzięki ! Pozdrawiam !
PS.
czekam na kolejny odcinek relacji :))
fliperqs
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 11.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fliperqs » 06.08.2011 23:15

sprawdzenie zielonej karty (dla kolejnych niedowiarków: obowiązkowa



dziwne w czerwcu czterokrotnie przekraczałem granicę BiH i ani razu nie chcieli zielonej karty - za to przywalili mi się do paszportu dziecka bo się im miesiące pochrzaniły. Kosztowało mnie to jednego razu jakieś 20 min czekania na granicy w obstawie policji - wrażenia bezcenne . . .
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 07.08.2011 12:00

fliperqs napisał(a):
sprawdzenie zielonej karty (dla kolejnych niedowiarków: obowiązkowa



dziwne w czerwcu czterokrotnie przekraczałem granicę BiH i ani razu nie chcieli zielonej karty - za to przywalili mi się do paszportu dziecka bo się im miesiące pochrzaniły. Kosztowało mnie to jednego razu jakieś 20 min czekania na granicy w obstawie policji - wrażenia bezcenne . . .


Rzeczywiście policji na granicy jest mnóstwo - zupełnie jakby wojna się nie skończyła. Co do kontroli, to pewnie zależy od granicy, od pograniczników i od miesiąca/dnia tygodnia. Nam zielona kartę sprawdzali nawet przy wyjeździe z BiH w Mali Prolog :!: :!:

No i oczywiście to, że niektórzy nie sprawdzają, nie znaczy że nie jest obowiązkowa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Makarska 2011 (+Bośnia/Hercegowina + Balaton + Budapeszt) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone