Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majowa wyprawa do BiH-u

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
piotrekiq
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekiq » 24.01.2007 23:18

Serbowie sa w "naturalny" sposób nieufni... W nich zawsze jest nuta Wielkiej Serbji. Dodatkowo przedstawiciele NATO nie sa traktowani jako przyjaciele... no może jak zaczyna sie rozmowę w jezyku rosyjskim :-). Muzułmanie mają gościnność wpisana w religję.... ale tylko do 3 dnia potem moga nawet "sprzedać kosę" jak mawia sie czasami. Bośniacy-muzułmanie mają do Polaków pozytywny stosunek,bo nasze wojska pilnują ich pokoju. Nawet dzsiaj, kilka lat po zakończeniu wojny nadal jest poczucie niepewności. Nadal Muzułmanie czują się ofiarami. A Serbowie niedoszłymi zwycięzcami. Ta dysproporcja w pojmowaniu porządku bałkańskiego prowdzi nadal do wrogości między stronami. Kiedys będąc w Chorwacji, toczyłem godzinami dyskusję z Chorwatką pochodzenia Mołdawskiego, nt. konfliktu bałkańskiego. Ona - lekarka - miała ugruntowany pogląd nt. ludów bałakńskich i powiedziała krótka - tu jeszcze sie wiele wydarzy.....
Ja staram sie zawsze zachować zdrowy rozsądek i liczyc na ludzką chciwość i interesowność - to pewne instynkty. Nie znaczy to, że nie wierze w bezinteresowną pomoc.
Pozdrawiam
Piotrek
piotrekiq
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekiq » 24.01.2007 23:21

Co do noclegów w Sarajewie (2 noce) zamierzam jednak korzystac z hotelu, nawet jeśli będzie drogi.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 24.01.2007 23:38

piotrekiq napisał(a):Ja staram sie zawsze zachować zdrowy rozsądek i liczyc na ludzką chciwość i interesowność - to pewne instynkty.
Piotrek


Nie sposób się z twoją logiką nie zgodzić - na tym de facto polega pragmatyzm, któremu sam hołduję.
A swoją drogą to jest celna i praktyczna myśl: "na ludzką chciwość i interesowność zawsze można liczyć" - podoba mi się, bo pomimo że jest to pesymistyczna ocena naszego gatunku to faktem jest, że jej sprawdzalność może być źródłem optymistycznych rozwiązań :wink:

P.S.
Ja też nastawiam się na nocleg w hotelu bo nie ma to jak dobry hotel gdy codziennie śpi się gdzie indziej. Chyba że ktoś rzuci jakąś inną ciekawą alternatywę. Co nie zmienia faktu że ten hotel w przypadku Sarajewa trzeba IMHO zarezerwować. Takie jaja jakie miałem w ubiegłym roku w serbskim Niszu ze znalezieniem noclegu nie życzę nikomu - po prostu nędza, rozpacz i brak wyboru. A BiH jest na poziomie Serbii...
W Sarajewie z uwagi na stołeczność i siły SFOR/EUFOR może być lepiej ale podejrzewam że i tam popyt na usługi hotelowe może przewyższać podaż.
Poprzednia strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Majowa wyprawa do BiH-u - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone