Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Magiczna Istria

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.11.2008 15:33

Na Istrii nigdy nie byłam z tym większą ciekawością odbędę tą podróż z Wami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2008 19:00

yskyerka napisał(a):Na Istrii nigdy nie byłam z tym większą ciekawością odbędę tą podróż z Wami.


Zapraszam na moją podróź do żródeł
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 10.11.2008 14:00

Również jeszcze na Istrii nie byłam ale wybieram się na wakacje 2009r. dlatego z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy relacji :)
Jak do tej pory baaardzo mi się podoba i relacja i zdjęcia :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2008 13:25

mapę Puli mam, chętnie potrzebującemu oddam (się nawet rymnęło :D )
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 18.11.2008 20:20

Byliśmy w tym uroczym miasteczku w lipcu tego roku , i mieszkaliśmy uliczke niżej na ul.Jadrańskiej.Widoki z tarasu piękne , ale wchodząc można wyzionąć ducha:)Dlatego po mękach i targaniu całego sprzętu plażowego postanowiliśmy zjeżdżać samochodem , a że byliśy większą grupka to codziennie ktoś inny był kierowcą i odmawiać musiał sobie plażowych piwek :)Nigdy nie było problemu z miejscem do zaparkowania .Rabac bardzo nam się spodobała , choć byliśmy juz 3 razy w różnych miejscach Istrii i 3 razy na południu chorwacji -łaczy elementy południowych klimatów z pięknem Istrii.Zdziwiło nas , że nie było tam tłumów , a wrecz czasami bywało pustawo tylko wieczorem wszyscy wychodzili spacerować po deptaku-może dlatego ze był to początek lipca.Przyłączam sie do czytania relacji z wielkim sentymentem;)
Ostatnio edytowano 18.11.2008 22:54 przez mucha, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 18.11.2008 21:08

mucha napisał(a):Byliśmy w tym uroczym miasteczku w lipcu tego roku , i mieszkaliśmy uliczke niżej na ul.Jadrańskiej.Widoki z tarasu piękne , ale wchodząc można wyzionąć ducha:)Dlatego po mękach i targaniu całego sprzętu plażowego postanowiliśmy zjeżdżać samochodem , a że byliśy większą grupka to codziennie ktoś inny był kierowcą i odmawiać musiał sobie plażowych piwek :)Nigdy nie było problemu z miejscem do zaparkowania .Rabac bardzo nam się spodobała , choć byliśmy juz 3 razy w różnych miejscach Istrii i 3 razy na południu chorwacji -łaczy elementy południowych klimatów z pięknem Istrii.Zdziwiło nas , że nie było tam tłumów , a wrecz czasami bywało pustawo tylko wieczorem wszyscy wychodzili spacerować po deptaku-może dlatego ze był to początek lipca.Przyłanczam sie do czytania relacji z wielkim sentymentem;)


Zgadza się :) Miimo tego, że Rabac do kameralnych miejsc raczej nie należy , jednak ma to '' coś '' w sobie :) Przede wszystkim piękne położenie , widoki i ... '' dalmatyńską '' atmosferę :wink:
W ogóle wschodnie wybrzeże Istrii to Dalmacja w miniaturze :)
A mój '' istryjski Peljesac '' to płw. Prtlog :wink: Polecam :!:
No i oczywiście urzekający pięknem Labin - też :D
ooloo
zbanowany
Posty: 143
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ooloo » 19.06.2009 21:29

wyrzykus napisał(a):
Najbardziej zaciekawiła nas tylko tajemnicza betonowa budowla po drugiej strony zatoki:
Obrazek
Obrazek

Niestety do samego końca nie dowiedzieliśmy się co to za szkaradztwo.


To pozostałości po stacji załadunkowej z pobliskiej kopalni boksytu (ruda aluminium), która była czynna w przeszłości. Prawdopodobnie stamtąd odbywał się transport boksytu drogą morską. Niestety, mój "informator" i ja nie znaliśmy wspólnego języka (ja angielski i francuski, on z obcych tylko niemiecki), więc wiele się nie dowiedziałem.

ooloo :lol: :lol:
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 22.06.2009 12:29

Zapisuję się do czytelni :)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 22.06.2009 13:08

Lebin jest przepiękny, Rabac już trochę mniej ;).
My mieszkaliśmy na campie w pobliskiej MArinie, cudna woda (jeśli to możliwe powyżej standardów HR).
Generalnie wschodnia Istria to jak nie Istria, klimaty z południa :)
Super fotki więc czekam na cd...
ewa juśkiewicz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa juśkiewicz » 07.08.2009 23:02

MKB napisał(a):Zapisuję się do czytelni :)


Czy komu wiadomo coś hotspotach w Rabaku???? Pilne !! wyjeżdzamy 3 09 :papa:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 18.08.2009 09:45

mam wrażenie,że Wyrzykus nie dokończył relacji-a szkoda.Przydałoby się poczytać ciekawą relację.A moze jeszcze Wyrzykus się zmobilizuje i dokończy?
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 25.04.2012 12:23

W rzeczy samej Istra pikna,ale urok Asi powala....
blizna01
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 25.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) blizna01 » 25.04.2012 17:25

Przed bramą pomnik, podejrzewam że tutejszego biskupa Sebastiana Glavinića.
Obrazek

Ja obstawiam św. Jana Nepomucena.
Bardzo fajna relacja, dołączam do odbiorców.

:)
Sroqraf
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sroqraf » 02.06.2013 10:34

Witam, wybieram się 15 czerwca po raz pierwszy do HR i po przeanalizowaniu wielu miejsc, wybór padł na Rabac właśnie. Nie wiem na ile to odpowiednie miejsce na pierwszą wizytę w HR. Liczymy, że znajdziemy plaże w zasięgu "spaceru" a nie dojazdu samochodem. Oczywiście planujemy wycieczki "poszukiwawcze" i wiele pomocnych informacji znalazłem na tym wątku :) Muszę chyba spisać wszystko na kartkę ;) Może ktoś podzieli się świeższymi informacjami o tej miejscowości?

Planuję odwiedzić pokazywany tu uroczy Pican, Labin, Pulę, Rovinj, koniecznie Premantura z Kamienjakiem, Krk i Plitvice. Mam nadzieję, że zdążymy w ciagu 10-dniowej wyprawy.

A może macie jakieś dobre alternatywy dla Rabacu?
Będę wdzięczny za sugestie:)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.06.2013 11:47

Ja mam alternatywe:
Premantura, rt Kamenjak
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Magiczna Istria - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone