Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Macedonia-polećcie dobry przewodnik :)

Macedonia jest 12 razy mniejszy od Polski. Najwyższym szczytem w Macedonii jest Korab. Ma on wysokość 2753 m nad poziomem morza. Mieszkańcy Macedonii palą papierosy właściwie w każdym miejscu, robią to między innymi w restauracjach, autobusach, pociągach, czy nawet sklepach. W Macedonii jest bardzo niewiele lotnisk, bo aż zaledwie 10 lotnisk i tylko 8 z nich ma utwardzoną nawierzchnię.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Macedonia-polećcie dobry przewodnik :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 17.10.2016 08:52

W przyszłym roku Macedonia, Jezioro Ochrydzkie. Po burzy mózgów, planach na Austrię i Sardynię w ciągu jednego wieczoru zdecydowaliśmy się na Macedonię, Jezioro Ochrydzkie + Meteory greckie. Wszystko zarezerwowane, jedziemy 11 sierpnia :) Chciałabym w związku z tym zapytać o radę. Który przewodnik papierowy warto kupić i przejrzeć? Na All jest kilka wydawnictw ale , które naprawdę warto?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2016 10:30

Ależ zaskoczenie 8O 8O Sama przygarnę informację o przewodniku... choć wiadomo, że najlepiej wszelkie fora, ale przewodnik lubię swój mieć...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 17.10.2016 17:36

Ja też byłam zaskoczona :D Kraj wybrałam między telefonem męża ( że z Sardynii chyba nici) a jego powrotem z pracy. Do 23.00 mieliśmy już rezerwację 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2016 18:06

Przewodnik jest na forum :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.10.2016 19:59

Generalnie opracowuję swój własny przewodnik na podstawie Internetu, ale też lubię mieć pod ręką jakąś książkową wersję.

Przed wyjazdem do Czarnogóry, najbardziej przypadł mi do gustu przewodnik "Księgarni Globtrotera". Bez zdjęć (zdjęcia robimy sami :) ),
ale za to mnóstwo przydatnych informacji praktycznych, historii i opisów najciekawszych miejsc.

W kolekcji mają również "Macedonię". Można kupić w Empiku.

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2016 20:04

Lubię mieć książkowy nieduży przewodnik, ale dla mnie ważne jest, aby miał dobre=czytelne mapki (kolorowe) miasteczek...
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 25.10.2016 22:21

Mi osobiscie ten przewodnik globtrotera nie przypadł do gustu, ze względu na brak zdjęć i mapek. Ja mam jeszcze pascala -czarnogóra, serbia, macedonia, kosowo i albania- w jednej cegle, zdjęć tez nie ma ale sa za to mapki , przy 500 stronach w przewodniku jest 100 o macedonii, najwięcej jest o czarnogórze
tak wygląda
czarnogora__serbia__macedonia__kosowo_i_albania_praktyczny_przewodnik_IMAGE1_226431_2.jpg

Powrót do Macedonia Północna - Северна Македонија



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone