Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 09.07.2008 13:27

mitosia napisał(a):- wymiana rozrządu w octavii 600zl
- nowy canonik s5 :twisted: 1000zl

Te rzeczy chyba nie powinny być brane pod uwage przy podliczaniu kosztów wakacji :)
mac82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac82 » 01.08.2008 22:39

Witam wszystkich!!
To mój pierwszy post tak więc w razie jakichś błędów to proszę o wyrozumiałość.

Jedziemy w 4 osoby(dwie pary) na 7 dni do Arbaniji w okolicach Trogiru.
Koszty jakie zakładam na dwie osoby (dla mnie i mojej połówki) to:
- apartament (komfortowy dwie sypialnie, łazienka ,pokój dzienny, klimatyzacja, odnowiony i elegancki - zalezało nam na komfortowym wypoczynku) - 850 zł za 2 osoby
- dojazd (sumaryczny koszt - paliwo,winietki) ok.600 zł
- zakupy w Polsce ok.200 zł
- fundusz na wydatki w Chorwacji ok. 1000 Euro na 2 osoby.

Co sądzicie o tym, czy to jest kwota wystarczająca aby spędzić przyjemny urlop.
Oczywiście częśc posiłków będziemy spożywać w apartamencie sami je przygotowując, czasami wypady do knajpek, jakieś wycieczki itp.

W sumie na 4 osoby będziemy mieli do wydania na miejscu w Chorwacji ok.2000 euro na 7 dni.(opłacone już bedzie dojazd i nocleg).

Jedziemy pierwszy raz, więc wole mieć więcej niż może wydam, tak mi sie przynajmniej wydaje.

Jeszcze raz witam wszystkich cro - maniaków!!!
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 01.08.2008 23:07

Mnie wyszło 1750 EURO za 3 osoby dorosłe i dziecko 11 lat - 2 tygodnie w Grecji. . Pewnie da się za mniej ale za więcej też. Podsumowałem wszystkie wydatki. Jedzenie, benzyna,wejściówki.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 02.08.2008 15:28

My zaczynaliśmy Chorwację od 15 euro za apartament i na 10 dni starczało 3kPLN.
Teraz jest nas więcej więc apartament 2+2, koszty w granicach 40-45 (taksę jak do tej pory zawsze utargowałem), za to auto na LPG, ale wzrósł apetyt na pobyt więc teraz jest 10 x 2 i zmieściliśmy się w 5,5 kPLN - jeżeli policzyć to przez dwa (w/g pierwszego wyjazdu) to Chorwacja potaniała albo się chamić zacząłem na miejscu i mniej wydajemy - jednak zauważam coś zupełnie odwrotnego...
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 02.08.2008 23:26

tomsg napisał(a):
mitosia napisał(a):- wymiana rozrządu w octavii 600zl
- nowy canonik s5 :twisted: 1000zl

Te rzeczy chyba nie powinny być brane pod uwage przy podliczaniu kosztów wakacji :)


Zdecydowanie nie powinny być brane pod uwagę, ale mój narzeczony robi tak samo :? i teraz wyszło na to, że koszty są duuuuuuuużo wyższe, bo np wymiana kilku istotnych elementów w aucie kosztowała go ponad 600 zł, do tego zakup chociażby lodówki turystycznej, materacy czy nawigacji i już mamy niezłą sumkę. Ja tak na to nie patrzę, bo większość z tych gadżetów przyda się choćby na kolejne wakacje i następne, aż się nie popsuje :roll: ale mój chłop twierdzi, że gdyby nie wyjazd, tych kosztów by nie było. Tak więc, jakby liczyć takie "dodatki" to niejeden by się za głowę chwycił jaki majątek trzeba wydać na wakacje np w Chorwacji :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2008 16:04

Chorwacja potaniała albo się chamić zacząłem na miejscu i mniej wydajemy


Odpowiedź jest dosyć prozaiczna cena euro:
3 sierpnia 2006-3,93 pln
3 sierpnia 2007-3,81 pln
3 sierpnia 2008-3,23 pln

I wbrew pozorom(czy propagandzie PIS) nie było żadnej gigantycznej podwyżki cen benzyny.
Patrząc na ceny w sierpniu w 2006 i 2007 benzyna 95 kosztowała ok 4,20 pln.
Dzisiaj 4,60 pln.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 03.08.2008 17:04

Benzyna nie zdrożała bardzo chociaż to kwestia indywidualnej oceny ile to jest bardzo. Za to w tym samym czasie ile zdrożał olej napędowy. Ciekawe czy ktoś to wie.?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2008 19:23

Tutaj można sprawdzić :
http://mrc.tychy.pl/ceny.paliw/
w 2006 - na BP -4 pln
2007 -3,60-3,70
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 06.08.2008 13:40

W tym roku wyjazd z powodu deszczów trwał 13 dni. 2 noce spędziliśmy w Ptuju (Słowenia) w aqaparku, bilet do aqaparku 12 eur/osoba a my za kamp placiliśmy 15,5 eur/os w tym dwa wejścia dziennie bez limitu czasu na baseny i wszystkie inne atrakcje. Pobyt tam kosztował nas 96 eur. Potem pod Dubrownik Do Bożka . Kamp na 3 osoby za 9 dni niecałe 500 zł. Mamy auto na gaz więc nie żałowaliśmy sobie i zrobiliśmy łącznie ponad 4,5 tys km. Jadłam i gnocci w Bośni i palacinki w Słowenii (to były nie naleśniki ale krokiety), karkóweczkę z grila w Czarnogórze oraz przeróżne półmiski mięs w Chorwacji (krewetki to nie moje jadło, próbowałam). Moje dziecko zrobiło ranking jakości spaghetti w czterech państwach. Zabraliśmy ze sobą wodę, colę, soki, trochę słoików (część wróciła). Od czasu wyjazdu z domu wydałam 800 eur w liczając w to zaplatę mandatu 50 eur w Czechach. Bez męczarni, z namiotem , bez oszczędzania i nie mam czkawki jak myslę o zbieraniu pieniędzy na nastepny urlop. Jutro mogę jechać tylko kto mi da wolne.
Nie wiem dlaczego wielu myśli, że za 3 tys zł, jedyne atrakcje na urlopie w Chorwacji to darmowa plaża i przypatrywanie się cykadom. Ja pilam rum z colą pod murami w Stonie i przepyszną lasagne w Dubrowniku. Moge powiedzieć, że spędziłam fajne wakacje, jedyna oszczędność to to, że nie kupowałam masy pamiątek bo byłam tam 4 raz.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 06.08.2008 15:19

Pamiątki made in China haha. Jaki byłem zdziwiony gdy moja żona nie miała ochoty kupować pamiątek. Powód wszystko made in China. Jak tak chodziliśmy po straganach to 90 % rzeczy ktore tam sprzedawano można kupić u mnie na rynku. To samo z wszystkim po 10 kuna. Globalizacja ..... eh
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 06.08.2008 17:25

....byliśmy 9 nocy koszt 4500pl,część posiłków w domu.2 wycieczki statkiem wzdłuż Chorwacji i Wenecja wszystko w tej kwocie także 1000 eu na 2 osoby powinno starczyć.ps.nie należe do osób które oszczędzają na urlopie bo to wtedy nie jest urlop.Miłego wypoczynku mac82 ja byłem w cro w lipcu
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2008 17:30

Ja pilam rum z colą pod murami w Stonie i przepyszną lasagne w Dubrowniku.

Daj namiar na tą lasagne do picia, chętnie spróbuję. :):):)
To samo z wszystkim po 10 kuna

Chyba po 10 kun... :)
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 07.08.2008 23:30

Sławomir Wocial napisał(a):
Ja pilam rum z colą pod murami w Stonie i przepyszną lasagne w Dubrowniku.

Daj namiar na tą lasagne do picia, chętnie spróbuję. :):):)
To samo z wszystkim po 10 kuna

Chyba po 10 kun... :)


wcześniej też było parę wpisów do poprawienia.

i wtrącę parę groszy od siebie , dla mnie wakacje czy urlop to odpoczynek nie tylko od pracy ale i od codzienności , dlatego urlop bez dzieci (oczywiście jest o tyle łatwo , że już jeżdżą same). a co do wydatków to jakbym nie liczył i tak wyjdzie więcej , i nie chodzi tylko o wydatki pod wpływem , ale zwłaszcza o lekką rękę żony , ale to akurat nie nowość i nie musi być to wyjazd , na mejscu jest to samo
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.08.2008 23:42

W zasadzie nie wiem doprawdy, czy się zmykam czy nie, w powyższej kwocie, jednak z całą pewnościę mogę stwierdzić, że wydałam ok. 1800/ zł na osobę, w przeciąu co najmniej 16 dni. :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.08.2008 08:29

hepik napisał(a):
Chorwacja potaniała albo się chamić zacząłem na miejscu i mniej wydajemy


Odpowiedź jest dosyć prozaiczna cena euro:
3 sierpnia 2006-3,93 pln
3 sierpnia 2007-3,81 pln
3 sierpnia 2008-3,23 pln

I wbrew pozorom(czy propagandzie PIS) nie było żadnej gigantycznej podwyżki cen benzyny.
Patrząc na ceny w sierpniu w 2006 i 2007 benzyna 95 kosztowała ok 4,20 pln.
Dzisiaj 4,60 pln.

to samo jest z LPG
2006 - 1,60
2008 - na wyjazd tankowałem za 1,99
po powrocie w Żywcu za 2,30 a w Gdańsku za 2,15
Ostatni wyjazd 4600 km x 0,095 x średnio po 2 PLN = 874 PLN
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone