Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.06.2008 07:44

Pablo 22222, serdecznie i najszczerzej Cię przepraszam szanowny kolego. Nie pień się tak, bo jeszcze przed wyjazdem na wakacje zawału lub wylewu dostaniesz.. (też przepraszam, za te żarty), ale uwierz mi, że po pierwsze o tych dzieciach to był zupełny i absolutny żarcik, po drugie to w ogóle nie miało w zamiarze odnieść się do twojego posta, po trzecie to był żart "ot tak do tematu", po czwarte wyrażam swój szacunek co do twojej dbałości o czworonoga.. dobrze, że np. nie wyrzucasz na bruk lub nie zamykasz w chacie i dajesz polecenie cioci (lub komuś innemu z rodziny), by się opiekowali nim, z góry wiedząc, że będą przychodzili nie częściej niż 1 raz dziennie po 23-ciej (lub raz na dwa dni)... Oby więcej takich właścicieli piesków.
Więc nie denrw się tak i wybacz mi te żarty, myślałem, że są zabawne, ale widać nie utrafłem w klimat i się wygłupłem..
A co do wliczania kosztów "przedzakupowych" typu leżaczki, lodóweczki i insze pierdoły, to w takim razie ja się nie zmieszczam w kwocie z tematu tego posta.. a myślałem, żem taki spryciarz.. :(
W zeszłym roku zakupili my lodówkie, co prawda z Allegro, używkę, ale jak by nie patrzył wydałem całą stówkę. Poza tym w tym roku zakupione zostały 2 leżaczki (zajebiaszcze, jak mówi Maślana, takie fachowo-firmowe.. tera to my też będziemy szpanować.. polowaliśmy na nie pół roku!).. poza tym takie gumowe kamasze do wody antyjeżowcowe z Decathlonu. No i jeszcze sporo innych pierdół typu czajniczek, nowa butla gaz., nowe sprężyny do autka (na tył), pompka elktr. do materaca, prostownik do lodówki co by do 230 v móc podłączyć.. no itp. itd.. Kurde balans ja pierdzielę, toż to więcej chyba wydam na przygotowujące zakupy niż na same wakacje.. ale comitam! Po to mam kasę, żeby ją wydawać.. skarpeta opróżniona, kredyty i debety pobrane "na maxa", ubezpieczenie dość wysokie dokonane, więc można spokojnie jechać, nie obawiając się, że w razie jakby co (np. nagłej i niespodziewanej śmierci), nie żal kasiory, którą gdzieś tam bym zakisił.. a tak wszystko spożytkowane jest na bieżaco
pozdro
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 29.06.2008 07:54

janniko :D nic dodać nic ująć. Jak mówili starożytni "Carpe diem!" Świetny tekst. Błyskotliwy i zabawny.
wojteker
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojteker » 29.06.2008 17:19

Hihihi :wink: fajne ''janniko'' - pozdrawiam z Krakowa & udanych wakacji.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004
To i ja moje 2 grosze wtrące

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 29.06.2008 17:36

Dopiszę swoje w tym temacie, bo sam lubię jeździc "tanio"... znaczy nie rozrzutnie.
Właśnie sobie siedzę na tarasie w Baśce Vodzie, znalazłem jakis otwarty hotpost, rodzinka wymęczona po powrocie z plaży szykuje się do wieczornego wyjścia.
A więc tak: jesteśmy w trójkę, tzn. ja, żona i córka.
Apartament z klimatyzacją, ok. 150 od morza - 30 euro za dzień (z wszystkich piciu wyjazdów - najtańszy jaki nam się trafił. Liczyliśmy na 45euro).
Przed wyjazdem kupiłem 500 euro po 3,40, więc za 10 noclegów zapłacimy: 300 x 3,40 = 1020
Podróż: winieta czeska 330Kć x 0,14 = 46,20
Winieta (dwie) austriacka oraz odcinek w Słoweni liczę : (2 x 7,70 + 2 x 0,70) = 20 euro. Tak zaokrąglam, bo z tymi eurocentami i tak nic się nie da potem zrobić. Więc winiety austria i słowenia tam i spowrotem: 20 x 3,40 = 68,00
Opłata za autostradę w Chorwacji (tam i spowrotem) 2 x 210 kun x 0,49 = 206,-
Paliwo. Ja jeźdżę na LPG - więc taniej. Liczę 25 x 10 x 1,9 = 475,-
Małe wyjaśnienie: tam i spowortem jest 2500km (czyli 25) zakładam spalanie 10 litrów na sto [choć powinno być mniej] oraz cenę LPG po 1,9 - to takie moje uproszczenie, gdyż co prawda w Polsce i Czechach LPG jest po ok. 2,10, to w Chorwacji UWAGA! po 1,60 [3,35 kuny po 47-48 groszy płatne kartą].
Podsumowując koszty "konieczne":
Nocleg: 1020,-
Podróż: 46,20 + 68,00 + 206,00 + 475,00 = 800,00
RAZEM: 1820,00
Przed wyjazdem zrobiliśmy zakupy żywności, z napojami 40 litrów (coca-cola, mirinda, soki, napoje, wody mineralne) ok. 400,00
Czyli za 10 dni wychodzi nieco powyżej tych 2000pln, ale... wystarczy od Karlovaca nie jechać autostradą (oszczędnośc jakieś 150), kupić tańsze napoje (tzw. podróbki) albo w ogóle poić się herbatą, albo zmniejszyć pobyt do 7 dni na przykład.

Więc jak na powyższym opisie da się za 2000 to za 3000 już tym bardziej.

Należy jednak dodać, że takie wczasy mogą być męczarnią. Gdy wieczorem krąży się tam i spowrotem i nie można usiąśc przy którymś stoliku na kolację choćby zwykłą pizzę. Jednak ja zawsze twierdzę, że gdybym musiał dokonywac takiego wyboru - to wolałbym się tak męczyć tam [ograniczone środki finansowe] niż nad polskim morzem [tu ze względu na pogodę, klimat, dresiarzy i wszystko w ogóle].
Ja teraz, w trakcie aktualnych wczasów np. się zdziziwiłem, że był bodajże piąty dzień pobytu, a ja na siebie wydałem dopiero 52 Kuny (sic!). Piszę na siebie bo żona z córką co chwilę sięgały do portfela ;-)
Ale cóż... piwa nie pijam (za gorzkie), jedzenie restauracyjne mnie nie ciągnie (9 lat kiedyś pracowałem w restauracji: i już się objadłem pizzami, owocami moża, rakami, tubami kalmarów itp - już nie pisząc, że mi średnio smakuje), picie wolałem swoje z lodóweczki, a właściwie z zamrażalki - zawsze je zmrażałem przed wyjściem), lody już kiedyś pisałem, że są kolorowe, duże - ale bez smaku). Te 52 kuny to oprócz innych rozrywek, na które wolę wydawać kasę. W tym roku zaliczyłem już 2 razy skutery wodne, rodzinka lot spadochronem, jazdę na dmuchanym "naleśniku" nie wiem jak to nazywają itd. 2-3 posiłki w restauracji itp.
Podsumowując można jak się chce jechać tanio.

Mariusz

PS. Sorry za jakość wklejonego filmiku. To mój piewrszy w życiu filmik, zmontowany na gorąco w Chorwacji przy użyciu windowsowskiego movie makera heheh. I kamera pierwszy raz w ręku. W piątek o 15 wyjazd, a ja o 10 jeszcze w drodze po kamerkę, ale fajna rzecz. Chyba lepsza od aparatu - choć tego chyba nie powinno się porównywać.
A co do moich kosztów... powiedziałem sobie, że w tym roku nie licze i tego i nawet nie zaglądam na konto... a co tam!
KOBIAL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOBIAL » 29.06.2008 18:35

Cześć a ile kosztuje ten paraselling ??
themoon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 13.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) themoon » 29.06.2008 19:57

Mariusz_M, takie pytanie: kwaterę rezerwowałeś czy w ciemno? Bo wręcz niesamowicie tani masz nocleg. Pozdrawiam.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: To i ja moje 2 grosze wtrące

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.06.2008 22:12

Mariusz_M napisał(a):.. niż nad polskim morzem ze względu na ...dresiarzy

I to jest nasza narodowa bolączka..
psia mać... przez moje kilka pobytów na Bałkanach widziałem tyko raz burdę i ... oczywiście wywołaną przez polskich łysych dresiarzy (IQ nie więcej niż 60).
to chyba już wolę Ruskich z ich "szubami" i złotymi zębami 8)
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004
Cena parasailing

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 29.06.2008 22:20

KOBIAL napisał(a):Cześć a ile kosztuje ten paraselling ??


W Baska Voda 10 minut jedna osoba: 200 Kun
Tandem - czyli to co na filmiku moja żona z córką robiła [2 osoby]- 360 Kun
Ale dla tandemu można wybrać krótszy czas przelotu. I tak:
8 minut: 300 kun
6 minut: 240 kun

Można też w trójkę i w czwórkę - wszystko zależy ile łącznie się waży. Ale dla tych konfiguracji cen nie pamiętam. Biorąc pod uwagę, że kuna to niecałe 50gr - ładnie się to wszystko przelicza na złotówki - bo tylko dzieli na pół.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004
O noclegu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 29.06.2008 22:37

themoon napisał(a):Mariusz_M, takie pytanie: kwaterę rezerwowałeś czy w ciemno? Bo wręcz niesamowicie tani masz nocleg. Pozdrawiam.


W ciemno. Ale o szukaniu apartamentu mógłbym założyć osobny temat. W skrócie: był to nasz 5 wyjazd do Baski Vody. Za każdym razem w ciemno. Dotychczas szukanie apartamentu zajmowało ok. 15-30 minut.
Teraz chyba z 2 godziny. Albo i więcej! Dotychczas tu na forum i w realu zachwalałem i polecałem jazdę w ciemno. Jednak chodząc od domu do domu co ja bym dał aby mieć już zarezerwowany apartament. ehhh szkoda pisać.
Nie wiem czy znaczenie ma to, że poprzednie wyjazdy były na przełomie sierpień-wrzesień, a teraz pierwszy raz w czerwcu i to w dzień rozpoczęcia wakacji? W każdym razie - w tym roku dla nas szukanie apartamentu - totalna porażka.
Co do apartamentu... cena ceną, jest klimatyzacja, taras[ik] - jednak gwoli ścisłości muszę dodać, że jeżeli chodzi o wystrój i wyposażenie tego apartamentu to nie zachwyca. Znaleźliśmy go na początku, ale ze względu na wygląd - odrzuciliśmy - by na końcu znów tu wrócić.
Dodam, że mieliśmy już gdzie indziej - bez klimy, ale super urządzony za 35euro+4euro za parking. Już wnieśliśmy połowę rzeczy, ale się wq***em, gdy za parking, za który trzeba było dodatkowo płacić 4 euro za dzień - nas wyrzucili bo coś tam coś tam - nie zrozumiałem chorwackiego. W tej wściekłości zniosłem spowrotem do samochodu rzeczy i powiedziałem idziemy szukać dalej. Ale już sił nie starczyło i wróciliśmy do tego w którym jesteśmy. Uzasadnialiśmy sobie ten brzydki wystrój tym, że tylko tu śpimy - jednak... to nie jest to co lubimy i do czego w poprzednich wyjazdach się przyzwyczailiśmy. Tutaj jednak nie da się odpocząć wieczorami. Tylko spać OK. Ale nie... nie polecałbym go. Jedyna zaleta: cena i klima. Rodzice z bratem i jego dziewczyną mają apartamet za 70euro. Oooo... i to jest extra apartament, który też nie wychodzi drogo.
Jak już tak się rozpisałem o tym poszukiwaniu noclegów itp. - w tym roku (nie wiem na jak długo) wyleczyliśmy się m.in. z tego powodu z Chorwacji. W przyszłym roku na pewno gdzieś z biurem podróży: teraz sobie tak myślimy Bułgaria, może Hiszpania, albo jakiś Egipt/Tunezja (ale te ostatnie państwa w ogóle nam nie pasują). Zobaczymy. Chorwacji już nam się "przejazdła". Choć jest bardzo piękna, ale na dzien dzisiejszy musimy zrobić pauzę.
Andzelo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.06.2008
Baśca Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzelo » 29.06.2008 22:40

Mariusz_M,Witam, prosiłbym o podanie jakiegoś adresu pod którym znalazłeś ten apartament. Też wybieram się w tamte strony po raz pierwszy 16.07.08-26.07.08 i dobrze by było mieć jakiś adres. Pozdrawiam Jacek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2008 23:19

Nie wiem czy wiesz Mariuszu , ale w drodze powrotnej spotka Cię niespodzianka - odcinek autostrady w Słowenii za 0,70 euro po 1 lipca kosztuje 35 euro.
Nie wiedziałeś , czy zapomniałeś :?: :?:

Piąty raz do Baski :wink: - to znaczy Baska się przejadła, bo przecież Baska to nie cała Chorwacja :wink: :lol: :papa:
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: O noclegu

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 30.06.2008 00:06

W przyszłym roku na pewno gdzieś z biurem podróży: teraz sobie tak myślimy Bułgaria, może Hiszpania, albo jakiś Egipt/Tunezja (ale te ostatnie państwa w ogóle nam nie pasują).

Egipt nie jest taki zły Moje wspomnienia
KOBIAL
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOBIAL » 30.06.2008 17:02

Dzięki Mariusz_M za info :)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007
Re: O noclegu

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.07.2008 15:40

Mariusz_M napisał(a):Co do apartamentu... cena ceną, jest klimatyzacja, taras[ik] - jednak gwoli ścisłości muszę dodać, że jeżeli chodzi o wystrój i wyposażenie tego apartamentu to nie zachwyca. ...

Mariuszu, napisz, proszę, na czym polega ta kicha wystrojowo-wyposażeniowa. Bardzo jestem ciekaw. Musi być tam jakaś mina skoro aż tak piszesz... hm.. dla nas w sumie to gancegal jak jest ... oby było czyćiutko i wszystko co niezbędne w kuchni.. no bo w pokoju to chyba najważniejsze są wygodne łóżka, jakaś szafa, lampka no i może ze 2 wygodne siedziska
czy tego wszystkiego nie masz?
opisz bardziej szczegółowo o co chodzi.. please
mitosia
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 19.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mitosia » 09.07.2008 11:19

no to jakbym ja miała juz wymieniac poniesione koszty wyjazdu [ który zreszta dopiero w piatek sie rozpocznie] to juz mam na liscie:
- wymiana rozrządu w octavii 600zl
- assistance 40zl
- butki do wody dla rodzinki ok. 50zl
- nowy canonik s5 :twisted: 1000zl
- kwatera 7 noclegów 1000zl
itd. ...

.... to bankowo w 4000zł sie nie zamkniemy :D

a tak serio, to biore w kieszeń jakies 700 ojro - na dieselek, winietki [Słoweńcom nie dam sie okraść z 35 ;) ] i codzienne atrakcje
jedzonko swoje, no moze gdzies cos zjemy ze 2-3 razy, bo planujemy pojezdzic i pozwiedzac w promieniu ok.100km od Zadaru
kuny wymienie jak przekroczymy granice SLO/CRO, no chyba, ze troche drobnych stad
to jak, starczy te 700 E ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone