Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Leszno - Makarska

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barthas
zbanowany
Posty: 22
Dołączył(a): 17.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) barthas » 15.07.2013 11:07

Szukać campingu teraz ? Czy lepiej jechać w ciemno i na miejscu coś ogarnąć ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2014 17:07

przez Boboszów jechałem już 5 razy...Chcę spróbować czegoś nowego..


Jakie są Wasze doświadczenia jazdy z okolic Wrocławia przez Boboszów a jakie A4 - A1 przez węzeł Gliwice Sośnica ? Warto dołożyć 120 km ? A może jechać przez Chałupki ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.02.2014 17:13

C_R_O_A_T_I_A napisał(a):
przez Boboszów jechałem już 5 razy...Chcę spróbować czegoś nowego..


Jakie są Wasze doświadczenia jazdy z okolic Wrocławia przez Boboszów a jakie A4 - A1 przez węzeł Gliwice Sośnica ? Warto dołożyć 120 km ? A może jechać przez Chałupki ?

Przez Chałupki to już się chyba nie jeździ. Lepiej autostradą.
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 26.02.2014 18:05

C_R_O_A_T_I_A napisał(a):
przez Boboszów jechałem już 5 razy...Chcę spróbować czegoś nowego..


Jakie są Wasze doświadczenia jazdy z okolic Wrocławia przez Boboszów a jakie A4 - A1 przez węzeł Gliwice Sośnica ? Warto dołożyć 120 km ? A może jechać przez Chałupki ?



Do tej pory wybierałem zawsze powrót przez Gliwice. Jeżdżę na raz i z powrotem jednak bezpieczniej i wygodniej po iluśtam godzinach jest wracać dwupasmówką. Do Chorwacji jeździlem jednak przez Boboszów. Może być to męczące jak się trafi na dużą ilość samochodów, albo autobus - jednak tam bywa ciasnawo (szczególnie już po czeskiej stronie). Raz wpadłem na dwa samochody z łódkami i jazda do Boboszowa była bardzo frustrująca ;)

Ogólnie - każdy sam musi wybrać sobie trasę i już po przejechaniu ocenić.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.02.2014 18:39

Tylko A1!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.03.2014 15:05

C_R_O_A_T_I_A napisał(a):Jakie są Wasze doświadczenia jazdy z okolic Wrocławia przez Boboszów

C_R_O_A_T_I_A napisał(a): Do Chorwacji jeździlem jednak przez Boboszów. Może być to męczące jak się trafi na dużą ilość samochodów, albo autobus - jednak tam bywa ciasnawo (szczególnie już po czeskiej stronie). Raz wpadłem na dwa samochody z łódkami i jazda do Boboszowa była bardzo frustrująca ;)


jechałem tam ostatnio, kręta droga, ale dość szybko przejechałem, jednak co chwilę spowalnia jakaś ciężarówka oraz pojazdy rolnicze, których coraz więcej
C_R_O_A_T_I_A napisał(a):
Ogólnie - każdy sam musi wybrać sobie trasę i już po przejechaniu ocenić.

dokładnie tak
tomjab76
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2017
Trasa: Leszno - Pisak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomjab76 » 18.06.2017 22:24

Witam. Za tydzień jedziemy na 2 auta do Pisak i taką trasę opracowaliśmy. Może być czy może jakieś sugestie od znawców tematu.
Leszno - Wrocław - Kłodzko - Ołomuniec - Brno - Wiedeń - Graz - Murfeld - Mureck - Lenart v Slov. goricah - Zavrć - Gornje Ladanje - Sveti Kriź Zaćretje - Zagrzeb - E71, E65 - Pisak
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007
Re: Trasa: Leszno - Pisak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 19.06.2017 08:06

tomjab76 napisał(a):Wrocław - Kłodzko - Ołomuniec

To jedyny słaby punkt Twojej trasy z uwagi na serpentyny po czeskiej stronie. Jako alternatywę można przemyśleć:
1. Wrocław - Gliwice - Ostrawa - Ołomuniec ...
2. Wrocław - Krapkowice - Głogówek - Głubczyce - Bruntal - Ołomuniec ...
3. Wrocław - Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle - Racibórz - Ostrawa...
tomjab76
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomjab76 » 19.06.2017 23:46

Chyba damy radę, tym bardziej, że kolega już jechał tą trasą i jest to najkrótsza opcja. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 20.06.2017 07:14

Witam. Ja dwa razy jechałem z Głogowa na Kłodzko (omijając A4 bo tam duże ryzyko korkow), Boboszów, Ołomuniec, Brno, Breclav, Wiedeń, Graz, Mureck, objazd w Słowenii, G. Macelj i dalej na Riwierę. W tym roku jadę ze znajomymi, którzy nalegają , aby jechać na przejście w Zawidowie, czyli wcześniej przez Bolesławiec. W Czechach na Pragę i Brno. Czy ktoś z Was jechał tą trasą?
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 20.06.2017 08:28

tomjab76 napisał(a):Chyba damy radę, tym bardziej, że kolega już jechał tą trasą i jest to najkrótsza opcja. Dzięki za sugestie. Pozdrawiam

Jeżeli chcecie najkrótszą to znaczy, że chyba najtańszą. W takim przypadku proponuję z Boboszowa kierować się na Brno z pominięciem Ołomuńca. Można wtedy łatwo przejechać przez Czechy omijając płatne odcinki dróg.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 20.06.2017 09:09

W zeszłym roku jechaliśmy z okolic Poznania i właśnie na Boboszów i później Brno. Zastanawiałam się nad inną trasa w tym roku ,ale po analizie zostaje bez zmian przez Boboszów
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 20.06.2017 10:38

maciejdm1 napisał(a):Witam. Ja dwa razy jechałem z Głogowa na Kłodzko (omijając A4 bo tam duże ryzyko korkow), Boboszów, Ołomuniec, Brno, Breclav, Wiedeń, Graz, Mureck, objazd w Słowenii, G. Macelj i dalej na Riwierę. W tym roku jadę ze znajomymi, którzy nalegają , aby jechać na przejście w Zawidowie, czyli wcześniej przez Bolesławiec. W Czechach na Pragę i Brno. Czy ktoś z Was jechał tą trasą?


Też chętnie poznam zdanie osób które jechały trasą przez Zawidów - Praga - Wiedeń... :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone