Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zosia i Piotrek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 13.02.2014 23:08

Hm...coś nam się wydaje, że Pelago przeoczyliśmy. Czy możesz nam podać jakieś wskazówki jak tam dojść? Myślę, że za ok 7miesięcy to nadrobimy :). P.s. Piękne zdjęcia! Pozdrawiamy :papa:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.02.2014 23:33

Zosia i Piotrek napisał(a):Hm...coś nam się wydaje, że Pelago przeoczyliśmy. Czy możesz nam podać jakieś wskazówki jak tam dojść? Myślę, że za ok 7miesięcy to nadrobimy :). P.s. Piękne zdjęcia! Pozdrawiamy :papa:
Jak z nabrzeża (portu) zapuścicie się w pierwszą uliczkę starówki - niebieskie tabliczki Was poprowadzą!
Zosia i Piotrek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zosia i Piotrek » 14.02.2014 10:17

ruwado napisał(a):Jak z nabrzeża (portu) zapuścicie się w pierwszą uliczkę starówki - niebieskie tabliczki Was poprowadzą!


Witaj ruwado, dzięki za podpowiedź. Już we wrześniu zobaczymy czy uda nam się trafić :lol:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 15.02.2014 12:52

Zosia i Piotrek napisał(a):Hm...coś nam się wydaje, że Pelago przeoczyliśmy. Czy możesz nam podać jakieś wskazówki jak tam dojść? Myślę, że za ok 7miesięcy to nadrobimy :). P.s. Piękne zdjęcia! Pozdrawiamy :papa:


Widzę, że już wskazówki, co do dojścia są - ja podpowiem jeszcze tylko, że jak zobaczycie ten malutki kościółek sv. Ivana, to od niego jest do konoby "rzut beretem" ;) Rzeczywiście, niebieskich tabliczek jest sporo - po nich traficie bez problemu ;)
Pozdrawiam Was! :papa:
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 17.02.2014 06:11

Hej. Zasiadam i ja. Lepiej późno niż później.
iwona3001
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 20.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwona3001 » 17.02.2014 08:16

Jelsa...mój raj na ziemi, byłam tam 2 razy i wciąż mi mało, cudna relacja :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4868
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 17.02.2014 10:07

"Lawendowy miesiąc miodowy (Hvar 2013)" - doskonały wybór......

Po latach wystarczy się wybrać ponownie i Deja vu gotowe - tylko tam tak pachnie .... 8)

:papa:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 17.02.2014 10:45

CROberto napisał(a):"Lawendowy miesiąc miodowy (Hvar 2013)" - doskonały wybór......

Deja vu gotowe
:papa:


no właśnie miałem Deja vu, szukałem jednej fotki z Hvaru z zeszłego roku i aż przeszło mi przez myśl czy aby napewno Peljesac w tym roku... :mrgreen:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 17.02.2014 19:17

Sicario napisał(a):Hej. Zasiadam i ja. Lepiej późno niż później.


Witaj Sicario :) Wcale nie tak późno - to dopiero początek!

iwona3001 napisał(a):Jelsa...mój raj na ziemi, byłam tam 2 razy i wciąż mi mało, cudna relacja :lol:


iwona3001 - dziękuję! My też uwielbiamy to miasteczko - mój Mąż zdecydowanie twierdzi, że na wyspie to jego ukochane. Mi natomiast ciężko się zadeklarować... Kocham Hvar - taki kolorowy, tętniący życiem, ale i magiczny Stari Grad.

CROberto napisał(a):"Lawendowy miesiąc miodowy (Hvar 2013)" - doskonały wybór......

Po latach wystarczy się wybrać ponownie i Deja vu gotowe - tylko tam tak pachnie .... 8)

:papa:


CROberto - dla nas jedyny właściwy :lol: Choć Hvar się zmienia... Kiedy byliśmy tam za pierwszym razem, był jakby "bardziej dziki". Mniej turystów... Teraz robimy małą hvarską przerwę :) Choć ciężko...

przemo99 napisał(a):
no właśnie miałem Deja vu, szukałem jednej fotki z Hvaru z zeszłego roku i aż przeszło mi przez myśl czy aby napewno Peljesac w tym roku... :mrgreen:


... mamy tak samo :mrgreen: Ale chce się też poznać coś nowego...

Pozdrav! :papa:
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 17.02.2014 19:53

Jeszcze kilka miesięcy i znów Hvar stanie się domem na jakiś czas , już nie mogę się doczekać :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 18.02.2014 14:43

HVAR
23.08.2013


… i kocham to miasto tak kolorowe, gwarne i tętniące życiem. Wtapiając się w tłum, znikam – w jednej z uliczek, gdzie na plecach czuć oddech historii a wszystko dookoła jest tak bajkowe.

Faworyzuję Hvar. Jakoś tak podświadomie. Nie wiem, z czego to wynika. Kocham przecież magiczny Stari Grad, spokojną sielską Jelsę… A jednak jakaś niewidzialna nić przywiązała mą duszę właśnie do tego tygla rozmaitości.

Kiedy więc przez okno zaczynają wpadać pierwsze promienie słońca… STOP! Promieni nie było, przysłaniały je rolety… :lol: Kiedy więc nadchodzi moment, gdy wydaje mi się, że przez okno powinny wpadać pierwsze słoneczne promienie, budzę mego M. i zarządzam wyjazd do Hvaru. Im wcześniej, tym lepiej. Nie chodzi już wcale o dziesiątki innych dwunogów dookoła (trudności związane z wymijaniem, podeptane palce – albo co gorsza białe tenisówki, niemożność uchwycenia kadru bez głów, rąk lub też innych części ciała) lecz o taką zachłanną chęć nacieszenia swych zmysłów czymś na wyłączność. No dobrze. Kogo ja oszukuję? :roll: O to w nawiasie też chodzi…

Tak więc kierunek HVAR. Naszą ulubioną szutrówką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widać już nową drogę do Hvaru.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tradycyjnie już (będąc w Hvarze do południa) parkujemy pod Twierdzą Španjola. Parking zacieniony (przynajmniej częściowo), darmowy, a co najważniejsze... Przed nami to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy w dół:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Katedra Sv. Stjepana

Obrazek

Obrazek
W tle Twierdza.

Obrazek
Renesansowa loggia i wieża zegarowa przy Pjaca.

Obrazek
Widoki z Arsenału. Teatru (najstarszy Teatr Miejski w Europie).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jako, że lawendowa podróż poślubna, to i cudności wszelakie być muszą :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


... za chwilę dalsza część relacji :wink:
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 18.02.2014 14:48

Ale mi się dziś trafiło :) jestem pierwsza !!!
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 18.02.2014 15:07

HVAR cz. II
23.08.2013


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
O tu jadaliśmy pizzę. Jednak z przykrością stwierdziliśmy, że nie była już tak smaczna jak trzy lata temu... :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża miejska - jak zawsze ciesząca się popularnością - niech Was pozory nie mylą ;) nie było, gdzie wcisnąć ręcznika. Tzn. nawet nie próbowaliśmy, bo co to za frajda 8)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Udajemy się też do Klasztoru Franciszkanów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 18.02.2014 15:11

JoannaMaxel napisał(a):Ale mi się dziś trafiło :) jestem pierwsza !!!


Bardzo się cieszę! Miłej lektury, a raczej... oglądania ;)
Pozdrav!
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 18.02.2014 15:24

Hvar Waszymi oczami-SUPER

Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone