Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno aparatu pomóżcie.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 29.04.2016 14:18

sdolas napisał(a):To może jakaś fotka z tz-60


Jak na zdjęcie z ręki taką małą zabaweczką, to moim zdaniem rewelacja.

Wiadomo, Rysio ma rację, nie jest to jakość zdjęcia z lustrzanki z dobrym obiektywem, ale też lustrzanki z teleobiektywem do kieszeni nie schowamy :p

Wygrałem niedawno w jakimś konkursie małego Canona z 30-krotnym zoomem, ale była to raczej typowa małpka, przeszkadzał mi przede wszystkim brak wizjera. Sprzedałem. Ty masz mocny zoom, wizjer, pokrętła i RAW-y. Ciekawy aparacik. Pochwal się jeszcze zdjęciami :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 29.04.2016 14:30

Kiedyś w zamierzchłych czasach podchodziłem do tematu jak Rysio, czyli jakość, jakość i .... wiadomo :wink:
Mega zachwyty nad cropem :lol:
Efekt był taki że zdjęcia robiłem tylko ja, czyli mnie na zdjęciach nie było albo byłem częściowo bo miałem głowę poza kadrem :roll:
Chciałem kupić jakieś spacerowe szkło dla większego zakresu.
Jak przeanalizowałem plusy i minusy to wydając tyle ile przeznaczyłem na szkło spacerowe mam małego zgrabnego wakacyjnego pstrykacza który wierzcie mi lub nie robi na prawdę zadowalające zdjęcia a do tego funkcji od groma, których ciężko zliczyć.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 01.05.2016 10:17

Witam.
Fajny ten Twój aparat.
Czy mógłbyś wrzucić zdjęcie zrobione w opcji HDR?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.05.2016 23:44

Zrobię coś w najbliższym czasie i wrzucę dwa kadry do porównania :wink:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 02.05.2016 15:29

Super, czekam.
Ciekawi mnie jak wychodzą HDRy z opcji w aparacie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5793
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.05.2016 23:52

yzedef napisał(a):
greenrs napisał(a):Chyba kupię żonie nowy aparat...

WP_20160425_2.jpg
WP_20160425_1.jpg


:oczko_usmiech:


Nie lepiej do lakiernika podskoczyć ?:-)

Powiedział, że nie dobierze koloru... :?

A może jakieś propozycje?
Kolega sdolas zainspirował mnie tym Panasonic-iem. Tyle, że celuję w niższy model, tzn. tz57.
Przeczytałem dziesiątki recenzji i stwierdziłem, że to najlepszy wybór - biorąc oczywiście pod uwagę cenę i wymagania. :)
Czy ktoś go może używa(ł) :?:
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 03.05.2016 11:01

greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5793
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 03.05.2016 14:37

To jednak nie ta półka cenowa. Górny pułap to jakieś 800-900 zł.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.05.2016 15:00

greenrs napisał(a):To jednak nie ta półka cenowa. Górny pułap to jakieś 800-900 zł.

90% aparatów w tej cenie spełni twoje oczekiwania. Najlepiej wziąć w łapki i się pobawić, bo nie ma nic gorszego, niż aparat niewygodny w obsłudze i z kiepskim dojściem do pozycji w menu.
Zacznij od wizyty w jakimś sklepie z aparatami, wybierz trzy, góra cztery które ci się podobają i wtedy porównuj.
Raczej nie patrz w mało znane firmy, za to zerknij gdzie znajduje się najbliższy punkt serwisowy, bo jak ci wymarzony aparat pojedzie na trzy miechy do Londka, to najlepsza matryca nie spełni twoich oczekiwań ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 03.05.2016 20:37

ogi napisał(a):Super, czekam.
Ciekawi mnie jak wychodzą HDRy z opcji w aparacie.

Chwilkę jeszcze poczekasz :wink:
Od ręki znajdziesz fotki z testu
http://www.optyczne.pl/31.4-Test-Test_k ... -TZ60.html
Mnie osobiście efekt końcowy nie satysfakcjonuje, jest delikatny, niestety wpływa zauważalnie na pogorszenie kolorystyki.
Wyciąga nawet sporo szczegółów z cienia ale trochę mało przyciemnia zbyt jasne obszary.

greenrs napisał(a):Kolega sdolas zainspirował mnie tym Panasonic-iem. Tyle, że celuję w niższy model, tzn. tz57.
Przeczytałem dziesiątki recenzji i stwierdziłem, że to najlepszy wybór - biorąc oczywiście pod uwagę cenę i wymagania. :)
Czy ktoś go może używa(ł) :?:

Tz-57 ma jeden spory minus, nie ma wizjera.
Wizjer pojawił się dopiero od modelu tz-60.
Po nich wyszedł tz-70, tz-80, niedawno na rynek trafił tz-100, czyli tz-57 już trochę leciwy, co nie znaczy że zły :wink:

Spearo napisał(a):Polecam TG4 Olympusa...

To aparat aparat wodoszczelny, zupełnie inne przeznaczenie.

Weldon dobrze prawi, macanie jest istotne :wink:
Sporo czasu minęło zanim zdecydowałem co ostatecznie kupię.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5793
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.05.2016 09:45

sdolas napisał(a):
Spearo napisał(a):Polecam TG4 Olympusa...

To aparat aparat wodoszczelny, zupełnie inne przeznaczenie.

Myślę, że Spearo polecając tego Olympusa zasugerował się wyglądem obecnie używanego przez żonę aparatu (na poprzedniej stronie) :D Ale to nie dżungla, piasek, śnieg i woda się do tego przyczyniły ale damska torebka :D

sdolas napisał(a):Tz-57 ma jeden spory minus, nie ma wizjera.
Wizjer pojawił się dopiero od modelu tz-60.
Po nich wyszedł tz-70, tz-80, niedawno na rynek trafił tz-100, czyli tz-57 już trochę leciwy, co nie znaczy że zły :wink:

Wydaje mi się, że do takich zastosowań do jakich będzie przeznaczony, wizjer jest zbędnym luksusem a cena w stosunku do tz-60 jest o jakieś 400-500 zł niższa. Do Panasonica mam duży sentyment. To była pierwsza cyfrówka jaką mieliśmy w rodzinie. Robił ładne zdjęcia (jak na tamte czasy), był intuicyjny i przyjazny w obsłudze. Widzę, że w tej kwestii wiele się nie zmieniło. Po kilku latach padł jakiś układ związany z zarządzaniem energią. Nowe baterie wyczerpywały się po zrobieniu kilkunastu zdjęć :?
Ostatnio używany przez żonę Canon był mały i poręczny ale dość kapryśny :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.05.2016 10:29

greenrs napisał(a):Ostatnio używany przez żonę Canon był mały i poręczny ale dość kapryśny :)

Proszę Canona nie obrażać używam już bodajże 6 z koleji kompaktu i nie mam zastrzeżeń :) :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.05.2016 19:14

bluesman napisał(a):Proszę Canona nie obrażać

Canon jest OK i się sprawdza nie tylko jako drukarka 8)
Kanonierzy bywają ... dziwni ;)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 10.05.2016 20:25

ogi napisał(a):Super, czekam.
Ciekawi mnie jak wychodzą HDRy z opcji w aparacie.

Sorki za sporą zwłokę.
Poniżej jeden kadr, nie za ciekawy ale dobrze obrazujący tryb HDR i o dziwo tryb auto, w którym automatyka zrobiła zdjęcie w trybie pod światło.

Tryb "P''
P2.jpg


Tryb "Auto"
Auto2.jpg


Tryb "HDR"
HDR2.jpg


Jak widać w Trybie "P" po to by ciemne partie zdjęcia były doświetlone, konieczne było przepalenie jasnego nieba.
Zaskoczył mnie tryb auto, aparat zrobił dwa zdjęcia i złożył w jedno, efekt sporo lepszy niż w trybie "P"
W trybie HDR widać bardziej podciągnięte cienie i sympatycznie przyciemnione niebo, nie widać sztuczności typowej dla HDR, niestety ciut ucierpiało nasycenie kolorów.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 10.05.2016 20:52

Dzięki za próbkę.
HDR niezły, ale ja w HDRach lubię właśnie tą odrobinę sztuczności.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kupno aparatu pomóżcie. - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone