Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno nieruchomosci w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raffal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2004
Kupno nieruchomosci w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raffal » 28.06.2004 12:39

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad ewentualnym zainwestowaniem wszystkich oszczednosci w niewielki kawalek gruntu nad Adriatykiem.
W zwiazku z tym mam pytania:
- czy ktos z Was "przerabial" juz ten temat?
- jakie sa ceny dzialek z mozliwoscia budowy na nich domu (odpowiedni plan zagosp. przestrz., media).

Za wszelkie inne uwagi z gory dziekuje.

Rafal
jacekN
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekN » 29.06.2004 06:41

Raffal napisał(a):Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad ewentualnym zainwestowaniem wszystkich oszczednosci w niewielki kawalek gruntu nad Adriatykiem.
W zwiazku z tym mam pytania:
- czy ktos z Was "przerabial" juz ten temat?
- jakie sa ceny dzialek z mozliwoscia budowy na nich domu (odpowiedni plan zagosp. przestrz., media).

Za wszelkie inne uwagi z gory dziekuje.

Rafal


Witam

Zwrocilem uwage na kilka ofert: wywolawcza, blisko morza 3-5 tys. kun za metr kw.
Mam nadzieje, ze troszke pomoglem :)
Pozdrawiam,
Jacek
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 29.06.2004 07:17

Cześć,
Ceny grunto są bardzo różne. Zależą od położenia geograficznego (inaczej na północy, inaczej w okolicach zadaru, a jeszcze inaczej na samym południu) i od odległości od wody. Blisko morza (0-20 m) ceny są bardzo wysokie. Trochę dalej (30-100 m) spadają o jakieś 20%. W dalszej odległości (500-800 m) są ok 30% - 35% niższe. Również im wyżej tym taniej, ale tu zaczynają się kłopoty z wodą i z zaopatrzeniem :wink:
Jest jeszcze taki "drobiazg" jak pozwolenie na kupno nieruchomości przez cudzoziemca, wydawane (lub nie) przez Chorwackie MSZ. Przeciętna procedura dotycząca osób fizycznych trwa ok. 1-1,5 roku.
Poza tym w Chorwacji jest jeszcze sporo ziemi, posiadającej nieuregulowany stan prawny (od czasów ostatniej wojny). To znacznie utrudnia kwestie związane z wyborem odpowiedniego "kawałka" gruntu.
Poszperaj w archiwum. Kiedyś Leon nieco o tym pisał.
Pozdrawiam z Chorwacji,
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 29.06.2004 08:49

gaffal, sprawa jest dosic skomplikowana dla osoby fiziczne oraz nieco prostrza za osoby prawne.
Ceni sa coraz wieksze poniewarz autostrada idzie w kierunku Dubrownika.
Na wispie Ciovo rok temu kupile dzialke za 30 Euro od metra nedawno w samim miejscu bilo 60, a jak ja przeprowadzile prad i wode teras sasiedzi chca i do 90 euro za metr (250 metrow od plazy).
Jak chcesz kupowac nieruchomosc w CRO musis sie zastanowic co, na co i po co, gdzie a potem za ile. Jezeli chodzi natomiast o budowanie CRO jest drogi kraj. Sa tez Polaci co buduja i sprzedaja apartamenti.
Raffal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raffal » 29.06.2004 10:05

Dzieki za informacje:)

W kwestii spraw formalnych zwrocilem sie do naszej ambasady w Zagrzebiu. Maja mi przeslac pelna informacje mailem. Jakby ktos byl zainteresowany - dajcie znac na forum.

R
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 29.06.2004 10:22

..nie licz na te ulotki ktore dostaniesz :lol: :lol:
procedure znam na pamienc i czensto nie sa tak ruzowe jak to jest napisane na informatorach. Najszbciej jest zalozic firme i jako osoba prawna kupic nieruchomosc.
Raffal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raffal » 29.06.2004 10:45

Widze ze jestes ekspertem...:)

W przypadku gdyby moje plany sie konkretyzowaly moge liczyc na rozmowe wprowadzajaca w problematyke formalno-prawna?:)

Na razie rzucam sie troche z motyka na slonce ale docelowo marzy mi sie jakis mikrobiznesik turystyczny i przeprowadzka do Chorwacji. Trzeba miec w koncu jakies marzenia;)

pzdr

R
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 29.06.2004 11:11

...marzenia sa zdrowe...
tym bardziej jak ich spewniasz
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 29.06.2004 14:28

Hmm...
No widzisz Leon, o tych moich marzeniach chciałem z Tobą pogadać podczas Twojego pobytu w Polsce.
Już 2 lata temu się o to pytałem Ciebie.
Raffal
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raffal » 29.06.2004 14:50

Jakby ktos byl zainteresowany (a noz...) to:
- uzyskalem natychmiastowa odpowiedz z Ambasady Rep. Chorwacji w Wawie dotyczaca warunkow,
- Amb. Polski z Zagrzebia ciagle milczy (od wczoraj),
- w jakims artykule przeczytalem ze nabrzeze (20stop) nalezy do Panstwa,
- poza tym masa "szumu informacyjnego".

W dokumentach oficjalnych nie rozroznia sie postepowania wobec podmiotow prawnych i osob fizycznych. Szybsze zalatwienie formalnosci przez spolke wynika jedynie z praktyki czy sa jakies inne przeslanki?

PS. no i przeczytalem ze mozna kupic cala mala wysepke za 3 mln EUR...;)
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 29.06.2004 15:08

Raffal napisał(a):...PS. no i przeczytalem ze mozna kupic cala mala wysepke za 3 mln EUR...;)


No to zróbmy zrzutę 8O
i nazwijmy ją CroPLa.
8)
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 29.06.2004 19:40

:D Sniper,a czy wsad w zrzutkę będzie równy???. Jesli tak, to ile by nie wynosił, ja udziałów miała nie będę. :( Ale stróżować Wam mogę :D !!!.pozdrawiam
sokool
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) sokool » 30.06.2004 10:47

Jeśli wszyscy zarejestrowani użytkownicy by się zrzucili to od osoby wyszłoby tylko 6400 zł :lol:

Pzdr.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.06.2004 13:34

sniper a bendziesz w tym roku w Trogiru?
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 30.06.2004 17:36

zoohha napisał(a)::D Sniper,a czy wsad w zrzutkę będzie równy???. Jesli tak, to ile by nie wynosił, ja udziałów miała nie będę. :( Ale stróżować Wam mogę :D !!!.pozdrawiam

Jeśli wyspa miałaby być 10 hektarowa (tylko) to jest to 1000 arów.
200-stu chętnych i mamy po 5 arów za 15.000,- Euro, czyli za ok. 70.000,-złotówek 8O
Tak z grubsza :P
A ja Cię zoohha widzę w bardziej górnolotnych zajęciach :wink:
8)
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kupno nieruchomosci w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone