Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno aparatu pomóżcie.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.07.2016 21:36

Z tym grzechem bym nie przesadzał. Ale nie jestem profesjonalnym fotografem. Lubię robić zdjęcia i w pewnych okolicznościach telefon spełnia moje oczekiwania...szybko, lekko i z niezłym efektem jeżeli potrafi się nim posługiwać 8)
Dam znać jak się zdecyduję :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.07.2016 21:40

Komórką to można cyknąć na zasadzie - tu byłem .... :) ale jak ktoś lubi, to niech ma :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.07.2016 21:23

Nie zgodzę się.
Zgodziłbym się gdyby mowa była o telefonach z niskiej lub sredniej półki. Telefony tzw. flagowe mają mimo małej matrycy zaskakujące możliwości. Sama też wiesz że lustrem na automacie też będą goowniane zdjęcia :wink:.
Wiec komórki typu S5 mimo wszystko bym nie określał :wink:
Już o tym pisałem, gdyby wszedł do produkcji taki np. S5 czy S6 ze szkłem x10 to aparaty klmpaktowe by przestały się sprzedawać :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2016 21:31

sdolas napisał(a):Nie zgodzę się.
Zgodziłbym się gdyby mowa była o telefonach z niskiej lub sredniej półki. Telefony tzw. flagowe mają mimo małej matrycy zaskakujące możliwości. Sama też wiesz że lustrem na automacie też będą goowniane zdjęcia :wink:.

Nie robię na automacie ;) Ale wiem, że są tacy co robią :)

sdolas napisał(a):Wiec komórki typu S5 mimo wszystko bym nie określał :wink:
Już o tym pisałem, gdyby wszedł do produkcji taki np. S5 czy S6 ze szkłem x10 to aparaty kompaktowe by przestały się sprzedawać :wink:

Z takich sprzętów wychodzą dobre zdjęcia, zdjęcia żylety, ale nie mają tego czegoś :)
tego ducha zdjęcia :)
Mam trzy powershoty z górnej półki i Eosa M .... żaden nie robi takich zdjęć jak stare dobre canonowskie lustro :)
A przecież nie chodzi nam o zabawę z filtrami i inne wodotryski :)
Sebulba
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebulba » 06.07.2016 21:36

sdolas napisał(a):Telefony tzw. flagowe mają mimo małej matrycy zaskakujące możliwości. Sama też wiesz że lustrem na automacie też będą goowniane zdjęcia :wink:.
Wiec komórki typu S5 mimo wszystko bym nie określał :wink:

No nie gadaj, że telefon będzie robił lepsze zdjęcia niż lustrzanka canona czy nikkona? Nawet w ustawieniach automatycznych :D Tym bardziej, że telefony tylko takie oferują.
Producenci lustrzanek będą musieć udać się na kolanach do producentów telefonów. :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.07.2016 21:41

Sebulba napisał(a):No nie gadaj, że telefon będzie robił lepsze zdjęcia niż lustrzanka canona czy nikkona? Nawet w ustawieniach automatycznych :D Tym bardziej, że telefony tylko takie oferują.


Oj widzę, że kolega dawno flagowca nie oglądał...S7 lub Honory od Huawei oferują pełen manual :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2016 21:44

słoma79 napisał(a):Oj widzę, że kolega dawno flagowca nie oglądał...S7 lub Honory od Huawei oferują pełen manual :mrgreen:

huałejowy :roll: jak to delikatnie mój syn mówi, żeby nie przeklinać oficjalnie :)

:)
Sebulba
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebulba » 06.07.2016 21:51

słoma79 napisał(a):
Sebulba napisał(a):No nie gadaj, że telefon będzie robił lepsze zdjęcia niż lustrzanka canona czy nikkona? Nawet w ustawieniach automatycznych :D Tym bardziej, że telefony tylko takie oferują.


Oj widzę, że kolega dawno flagowca nie oglądał...S7 lub Honory od Huawei oferują pełen manual :mrgreen:

I co? Lepsze zdjęcia niż z lustrzanki? Bo jeśli tak to 6000 PLN wywaliłem w błoto. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2016 21:53

Sebulba napisał(a):I co? Lepsze zdjęcia niż z lustrzanki? Bo jeśli tak to 6000 PLN wywaliłem w błoto. :)

I jeszcze sobie nie zadzwonisz :) :) :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.07.2016 21:53

A oglądałeś sample z tych smartfonów?
Poszperaj po necie to bedziesz wiedzieć o czym piszę.
Jeśli nie bedzie sie oglodac crop´ów to nawet na dużym tv zdiecie z górnopółkowdgo smatrfona nie bedzie odbiegać od tego z lusrta.
Jeśli wchodzi w gre kadrownie to już zupełnie inna bajka, bo tu już lustro wygra ze swoją większą matrycą. Mam tu też na mysli podstawowe szkła kitowe w lustrze, bo wiadomo że takiego bokehu jak ze stałek to smartfon be dodatkowej obrobki nie zrobi :wink:
Nie chcę być źle zrzumiany, lustro nie jest bee, przeciwnie bo w wielu przypadkach nie da się zrobić zdjecia smartfonem takiego jak lustrem, ale też wielokrotnie smartconem da sie zrobić na tyle dobre zdjęcie że bedzie ono nie wiele gorsze od tego zrobionego lustrem :wink:
Ostatnio edytowano 06.07.2016 22:00 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
Sebulba
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebulba » 06.07.2016 21:54

Bea.ta napisał(a):
Sebulba napisał(a):I co? Lepsze zdjęcia niż z lustrzanki? Bo jeśli tak to 6000 PLN wywaliłem w błoto. :)

I jeszcze sobie nie zadzwonisz :) :) :)

A nie da się tego jakoś przerobić? :(
:wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2016 21:55

Sebulba napisał(a):A nie da się tego jakoś przerobić? :(
:wink:
można dzwoneczek doczepić :)


sdolas napisał(a):A oglądałeś sample z tych smartfonów?
Poszperaj po necie to bedziesz wiedzieć o czym piszę.
Jeśli nie bedzie sie oglodac crop´ów to nawet na dużym tv zdiecie z górnopółkowdgo smatrfona nie bedzie odbiegać od tego z lusrta.
Jeśli wchodzi w gre kadrownie to już zupełnie inna bajka, bo tu już lustro wygra ze swoją większą matrycą. Mam tu też na mysli podstawowe szkła kitowe w lustrze, bo wiadomo że takiego bokehu jak ze stałek to smartfon be dodatkowej obrobki nie zrobi :wink:

Ty ... ale to ja kadruję a nie moja matryca .... :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.07.2016 21:57

Sebulba napisał(a):
słoma79 napisał(a):
Sebulba napisał(a):No nie gadaj, że telefon będzie robił lepsze zdjęcia niż lustrzanka canona czy nikkona? Nawet w ustawieniach automatycznych :D Tym bardziej, że telefony tylko takie oferują.


Oj widzę, że kolega dawno flagowca nie oglądał...S7 lub Honory od Huawei oferują pełen manual :mrgreen:

I co? Lepsze zdjęcia niż z lustrzanki? Bo jeśli tak to 6000 PLN wywaliłem w błoto. :)


Nie chodziło o jakość tylko o ustawienia :oczko_usmiech:

I też mogę skadrować jak chcę :mrgreen:
Ostatnio edytowano 06.07.2016 21:59 przez słoma79, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2016 21:58

słoma79 napisał(a):Nie chodziło o jakość tylko o ustawienia :oczko_usmiech:

A możesz wytłumaczyć o co chodzi?? :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.07.2016 22:02

Kolega napisał, że smartfony oferują tylko automatyczne nastawy, a to nieprawda...te z wyższej półki dają możliwość ręcznych ustawień parametrów zdjęcia...ot wszystko o co mi chodziło 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kupno aparatu pomóżcie. - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone