Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 15.05.2012 19:29

Hehe...wiedziałem, że tu będzie co oglądać...

W Pradze nie byłem ...od 2005r, a więc stanowczo zbyt dawno! :roll:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.05.2012 21:08

Fatamorgana napisał(a):Hehe...wiedziałem, że tu będzie co oglądać...

W Pradze nie byłem ...od 2005r, a więc stanowczo zbyt dawno! :roll:


Witam serdecznie Kolegę i zapraszam :)
Fatamorgana - byłeś pierwszym, który odpowiedział na moje pytanie onegdaj dotyczące rozterek dotyczących kwestii, co wybrać na 2012 - Pag, Hvar czy Brać, toteż z tym większą radością witam Cię w wątku dotyczącym Kotliny i Czech :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 15.05.2012 21:20

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Faktycznie - kawał drogi na Praski Hrad z tej stacji, ale chyba w relacji Maslinki ktoś pisał, że z Małostrańskiej tak samo daleko i pod górę.
Nic to, przecież przyjechaliśmy chodzić. No tak, ale chodzić, żeby coś zobaczyć, a nie czeskie Ministerstwo Obrony, które jest po drodze.

Też marudziłam, że daleko, bo to jednak różnica jest - chodzić i zwiedzać a chodzić jakimiś zadupiami i ministerstwa różne oglądać. Mnie również to Ministerstwo Obrony utkwiło w pamięci :lol:

Widzę, że zaczęliście od jedzenia :lol: Może to i dobrze, bo my "straciliśmy" sporo czasu, szukając restauracji. Będziecie to mieli z głowy ;)

Bardzo jestem ciekawa ciągu dalszego i tego, jakie wrażenie zrobiła na Tobie czeska stolica 8)


... tym bardziej, gdy masz określoną ilość czasu ;) Ministerstwo Obrony, jakkolwiek ciekawe (sporo kamer mieli :) jednak nie może równać sie z Hradczanami czy Starym Mestem ...

Tak, zaczęliśmy od jedzenia, natomiast CHYBA w złym miejscu ... na Hradczanach ...naprawdę ja nigdy na wycieczkach nie myślę o kasie i jakoś mocno o przelicznikach :)
tym bardziej jeśli otrzymuję jakość i smak, którego nie zaznam w domu ...

Tym razem jednak przyjemność ... pizza mocno słabej jakości, sałatka z Lidla chyba i nieco wysuszona kura z mizernymi ziemniaczkami i paznokciem sałatki oraz półlitrowym piwem (pivo za 120 KC (samochodem miałem jechać za parę godzin więc pozwoliłem sobie na bro) :) kosztowała dość słono ... zadowolenie było jeno z miarę pełnego żołądka ...i perspektywy zwiedzania w lepszym humorze, bo najedzeni :)

Natomiast sama czeska stolica ... PRZEPIĘKNA, boska! Choć ze względu na krótki czas zwiedzania czuję się trochę jakbym z dobrego filmu musiał z jakiegoś ważnego powodu wyjść po 20 minutach ...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.05.2012 10:25

Miałem ten raz jeden jedyny możliwość zobaczyć jak zimą Praga budzi się do życia. W lutym, przy -8 st.C.
Niezapomniane wrażenia, zwłaszcza w okolicy mostu Karola, gdy poranne mgiełki odsłaniały kolejne rzeźby a potem gdy z wysokości murów pod Hradczanami widać było las dymków ciepłych spalin z kominków na dachach... :) :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 10:33

Fatamorgana napisał(a):Miałem ten raz jeden jedyny możliwość zobaczyć jak zimą Praga budzi się do życia. W lutym, przy -8 st.C.
Niezapomniane wrażenia, zwłaszcza w okolicy mostu Karola, gdy poranne mgiełki odsłaniały kolejne rzeźby a potem gdy z wysokości murów pod Hradczanami widać było las dymków ciepłych spalin z kominków na dachach... :) :D


Tak, są takie momenty, niby drobne kwestie, ale pamięta się to przez całe życie. Prozaiczna wydawałoby się sprawa, samotna kawa w Paryżu po 6 rano na Montparnasse - do dziś pamiętam jej zapach, który "przepełniał" całą knajpkę ...

:) :la:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 16.05.2012 10:40

Tempo japońskie, ale nadążam jakoś.

pzdr :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 10:44

longtom napisał(a):Tempo japońskie, ale nadążam jakoś.

pzdr :wink:


Taaak, ale powoli zbliżamy się juz do końca, jeszcze tylko Praga cz2, Hradec Kralove na godzinkę wracając z Pragi, Zamek Książ i parę zdjęć z samej Kudowej (m.in głodne RYBKI :) w stawie w Parku Zdrojowym)

pozdrawiam :)

Obrazek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 16.05.2012 10:47

Skalne miasto - Bajka.
Już trzeci sezon i nie mogę się tam wybrać...celuję w termin w środku tygodnia i nie w wakacje...z oczywistych powodów...
Uwielbiam Katedry ... gdybyś zamieścił w foto zagadce któreś zdjęcie pokazujące fragment tego cuda....to strzeliłbym w płot....
To kolejna Katedra która jest niesamowicie podobna do tej z Koloni.
Udana majówka...
Pozdrawiam.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 10:50

CROberto napisał(a):Skalne miasto - Bajka.
Już trzeci sezon i nie mogę się tam wybrać...celuję w termin w środku tygodnia i nie w wakacje...z oczywistych powodów...
Uwielbiam Katedry ... gdybyś zamieścił w foto zagadce któreś zdjęcie pokazujące fragment tego cuda....to strzeliłbym w płot....
To kolejna Katedra która jest niesamowicie podobna do tej z Koloni.
Udana majówka...
Pozdrawiam.


W weekend majowy aż tak bardzo dużo ludzi tam nie było, no trochę tak, ale dało radę wytrzymać ;) :)

Nawet jakoś ostatnio ktoś w Fotozagadkach dawał Św Wita - ale się spóźniłem (tam są prawdziwi zawodowcy, jeśli chodzi o rozpoznawanie miejsc)

KoelnerDom (bez umlautów) jeszcze przede mną, widziałem ją tylko z A2

pozdro :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.05.2012 11:00

CROberto napisał(a):Uwielbiam Katedry ...

Ulm zaliczyłeś?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 11:09

Fatamorgana napisał(a):
CROberto napisał(a):Uwielbiam Katedry ...

Ulm zaliczyłeś?


Niestety nie. W Niemczech tylko Berlin kilka dni, Poczdam, Bielefeld, okolice Tegernsee (na południe od Monachium)...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.05.2012 11:28

Rottach Egern...ha, kopę lat.

Pytanie o Ulm było w sumie do Roberta...
ale nie szkodzi, w końcu przecież Twój wątek... :) :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 11:33

Fatamorgana napisał(a):Rottach Egern...ha, kopę lat.

Pytanie o Ulm było w sumie do Roberta...
ale nie szkodzi, w końcu przecież Twój wątek... :) :wink:


aha, heh, no to nie zauważyłem ;)
spoko

Przez Rottach przechodziliśmy spacerkiem z Tegernsee (ładny kościółek jest z RE), doszliśmy aż do Bad Wiessee - vide relacja
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=35808&highlight=

Bawaria jest na samym początku ...

pozdro :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2012 13:05

tony montana napisał(a):KoelnerDom (bez umlautów) jeszcze przede mną, widziałem ją tylko z A2

Robi wrażenie! Ale bardzo trudno pstryknąć jej fotkę ;)

Kiedy będzie następny odcinek? ;) :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.05.2012 13:29

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):KoelnerDom (bez umlautów) jeszcze przede mną, widziałem ją tylko z A2

Robi wrażenie! Ale bardzo trudno pstryknąć jej fotkę ;)

Kiedy będzie następny odcinek? ;) :lol:


dziś napiszę, jutro wrzucę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone