Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.05.2012 15:08

tony montana napisał(a):no dobra .... idź już robić ... a co robisz? Sałatkę gyrosową? ;)

Pizzę... 4 rodzaje... nie mogę się skupić, ciągle ta cro.pla ;) :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 15:10

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):no dobra .... idź już robić ... a co robisz? Sałatkę gyrosową? ;)

Pizzę... 4 rodzaje... nie mogę się skupić, ciągle ta cro.pla ;) :lol:


uaaaa, zgłodniałem ;)

to załącz Robbiego z Garym, nie pożałujesz ;)

ale jeden z moich najukochańszych Robbiego to ten



choć Robbie wygląda tam ... dziwnie ... sama zobacz ;)

Chyba jakiś osobny wątek muzyczny założę ;)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.05.2012 15:55

Jestem tu cały czas, tylko przez ostatnie oglądanie meczyków naszych siatkarek w internecie wyczerpałam cały nasz miesięczny limit internetowy i teraz mi prędkość obniżyli :evil: ,
relacje gdzie jest dużo zdjęć otwierają mi się masakryczniw wolno :( :evil: ,
ogólnie wszystko działa do du..y :evil:

Ale od soboty mam nowy limit, a że nie będzie meczyków (chyba :roll: ), to go tak szybko nie wyczerpię :oops:

Pozdrawiam :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 15:58

mysza73 napisał(a):Jestem tu cały czas, tylko przez ostatnie oglądanie meczyków naszych siatkarek w internecie wyczerpałam cały nasz miesięczny limit internetowy i teraz mi prędkość obniżyli :evil: ,
relacje gdzie jest dużo zdjęć otwierają mi się masakryczniw wolno :( :evil: ,
ogólnie wszystko działa do du..y :evil:

Ale od soboty mam nowy limit, a że nie będzie meczyków (chyba :roll: ), to go tak szybko nie wyczerpię :oops:

Pozdrawiam :papa:


Swoją drogą to skandal, że meczów Reprezentacji Polski nie pokazuje Telewizja Polska (nie wiem jak było ze Złotkami szczerze mówiąc, ale kiedy piłkarze ręczni walczyli można było ich zobaczyć tylko na "N")

nie każdy ma Polsat Sport, eNkę czy inszy Canal PLI SZPORT (francusko - niemieckie połączenie wyrazów ;) :)

P.S. tam było dla Ciebie jedno zdjęcie zadedykowane :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.05.2012 16:16

tony montana napisał(a):
Swoją drogą to skandal, że meczów Reprezentacji Polski nie pokazuje Telewizja Polska (nie wiem jak było ze Złotkami szczerze mówiąc, ale kiedy piłkarze ręczni walczyli można było ich zobaczyć tylko na "N")

nie każdy ma Polsat Sport, eNkę czy inszy Canal PLI SZPORT (francusko - niemieckie połączenie wyrazów ;) :)


I dlatego ja zmieniam kablówkę :evil:

tony montana napisał(a):P.S. tam było dla Ciebie jedno zdjęcie zadedykowane :)


Właśnie dotarłam do tego zdjęcia i dlatego się odezwałam,dzięki :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.05.2012 16:25

Kłodzko - jedno z moich ulubionych miast. Pierwszy raz byłem tam ponad 40 lat temu...

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.05.2012 16:27

Franz napisał(a):Kłodzko - jedno z moich ulubionych miast. Pierwszy raz byłem tam ponad 40 lat temu...

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja byłem dotychczas tylko raz (w 1986). Tak jak już pisałem, zostałbym tam kilka dni, natomiast Bystrzyca Kłodzka nie zrobiła na mnie tak dobrego wrażenia jak Kłodzko (a miałem takie miłe wspomnienia z kolonii :) )

ale o tym w następnym odcinku

pozdrawiam Wojtku :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2012 09:55

Teraz jedziemy do Bystrzycy Kłodzkiej. Tej samej Bystrzycy, w której spędziłem trzy (dwa? Ech ta pamięć prawie czterdziestolatka ;) tygodnie w roku 1986 jako kolonista w pomarańczowej chuście. Na koloniach poznałem niejaką Adriannę ze Starogardu Gdańskiego i zakochałem się szaleńczo ;)

Odgrzebałem ostatnio kilka zdjęć, których oczywiście nigdy nie opublikuję ze względu na możliwość zszargania mojego dobrego wydaje się, póki co, wizerunku, natomiast smutne jest to, że będąc w Bystrzycy teraz, nie poznałem żadnego z miejsc widniejących na pomarszczonych, czarno-białych fotografiach.

Zdjęcia robił mój ojciec, który przyjechał dzień wcześniej, aby mnie odebrać - nie wiem po co, bo przecież TAM jechałem razem z dziećmi pociągiem. Ojciec po prostu lubił jeździć (chyba mam to po nim) i chyba chciał zrobić sobie wycieczkę. Do dziś wspomina jak to zasnął w pociągu i obudził się w Szklarskiej Porębie ;), bo nie zastosował się do rad konduktora, który zasugerował mu, że gdzieś tam (w Wałbrzychu, czy Jeleniej) należy być czujnym i przesiąść się na inny Zug :)

Na zdjęciach młody kubański imigrant MontanaTony przy którejś z bram średniowiecznych melancholijnie patrzy w przestrzeń przed sobą kontemplując świat, smutnym, acz zaciekawionym spojrzeniem pytając ziemski łez padół, co przyniesie mu życie. Na innym Tony na tle Zespołu Szkół, w którym kolonia przebywała obserwuje idealnie zieloną i gładką
trawę niczym na PGE Arenie, przy wymienionym przed chwilą obiekcie. Na kolejnym zdjęciu Monty z rączkami złożonymi na kolanach siedzi smutno na łóżku i rozmyśla zapewne o Adriannie, z którą juz niedługo będzie zmuszony się rozstać ...

Dobra, dość kwilenia - jestema w Bystrzycy Kłodzkiej - mieście królewskim! :)

Obrazek

No to idziemy!

Słuchawki na uszy - skrócona wersja tego numeru, bo pełna dość długo (ale jak pięknie) się rozwija - kto chce to ma obok na jutubie pełną (jak dla mnie wielkie odkrycie ostatnich lat - czekam na nową płytę tego bandu bardziej niż na DM ;)



Do Bystrzycy zajechaliśmy wczesnym wieczorem i być może to miało decydujący wpływ na postrzeganie tego miejsca (niżej w Ulubionych niż Kłodzko). Zaparkowałem przy kościele, którego zdjęcia będą za chwilę, a tam przy klatkach kłębi się mnóstwo mieszkańców tego miasta płci męskiej. Dalej było podobnie - nikt nas nie zaczepił (choć wszyscy oglądali) ale raczej w takich sytuacjach człowiek nie czuje się zbyt komfortowo :)

W samym mieście było bardzo mało turystów, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że byliśmy JEDYNYMI turystami, stanowiącymi swego rodzaju atrakcję dla autochtonów. Panowie siedzący na rynku na ławeczce (ich ławeczce) wyraźnie ozywieni wskazali nam drogę do wieży i murów miejskich, ale właściwie to trochę kręciliśmy się w kółko ;)

No to pokręćmy się już ...

Obrazek

Obrazek

koło Banku PKO przechodziliśmy ze trzy razy ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sekretny Lokal :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.05.2012 15:25

To jest Bystrzyca Kłodzka, teraz już na pewno :lol:

Powiem szczerze, nieszczególnie mi się podoba, jakaś taka obskurna :roll:
Pewnie można powiedzieć, że ma to swój urok, ale, mz, niespecjalnie to wygląda...

Ale Ty miałeś swoje wspomnienia, o Adriannie i nie tylko ;) Czasami smutne jest zderzenie wspomnień, które zawsze idealizujemy z rzeczywistością...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.05.2012 15:35

Ciekawe co też ta Adrianna ze Starogardu Szczecińskiego porabia. Powinien kolega poznać jak potoczyły się jej losy. Czy ma męża :wink: , czy dużo dzieci urodziła. Koleżanka Maslinka też pewnie chciałaby wiedzieć. Co do Kłodzka to ładne miasteczko. Co do okolicy w stronę Lądka Zdroju to bieda, oj bieda. Takich zaniedbań budowlanych na wschodzie Polski nie uświadczy. Widać, że nic nie robiono w tym regionie. Na wschodzie nowe ładne domu, a tu ruiny. Dlaczego tak jest Montana ???
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2012 15:37

maslinka napisał(a):To jest Bystrzyca Kłodzka, teraz już na pewno :lol:

Powiem szczerze, nieszczególnie mi się podoba, jakaś taka obskurna :roll:
Pewnie można powiedzieć, że ma to swój urok, ale, mz, niespecjalnie to wygląda...

Ale Ty miałeś swoje wspomnienia, o Adriannie i nie tylko ;) Czasami smutne jest zderzenie wspomnień, które zawsze idealizujemy z rzeczywistością...


Każdy ma jakieś wspomnienia Koleżanko Maslinko :) Nawet tacy niewdzięcznicy jak tony ... ;) :roll:

Na szczęście odkochałem się szybko, bo prędko znalazłem inny obiekt ;)

PS Jak udała się imprezka?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2012 15:40

darek1 napisał(a):Ciekawe co też ta Adrianna ze Starogardu Szczecińskiego porabia. Powinien kolega poznać jak potoczyły się jej losy. Czy ma męża :wink: , czy dużo dzieci urodziła. Koleżanka Maslinka też pewnie chciałaby wiedzieć. Co do Kłodzka to ładne miasteczko. Co do okolicy w stronę Lądka Zdroju to bieda, oj bieda. Takich zaniedbań budowlanych na wschodzie Polski nie uświadczy. Widać, że nic nie robiono w tym regionie. Na wschodzie nowe ładne domu, a tu ruiny. Dlaczego tak jest Montana ???


Niestety Darku nie sprawdzałem kolei losów kolonijnej miłości :)

Co do regionów, o których piszesz - nie dotarłem tam, więc nie mogę za dużo powiedzieć w tej kwestii.

Oczywiście, przy tej okazji - serdecznie witam w wątku
pozdrawiam :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.05.2012 15:44

tony montana napisał(a):Każdy ma jakieś wspomnienia Koleżanko Maslinko :) Nawet tacy niewdzięcznicy jak tony ... ;) :roll:

Dlaczego tak źle o sobie myślisz? Chyba, że to taka męska kokieteria ;)

tony montana napisał(a):Na szczęście odkochałem się szybko, bo prędko znalazłem inny obiekt ;)

Kochliwy byłeś w dzieciństwie ;) Trzeba poszaleć w młodości, żeby potem być grzecznym :twisted:

tony montana napisał(a):PS Jak udała się imprezka?

Wszystko pięknie się udało, tylko dzisiaj jestem niewyspana ;)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.05.2012 15:53

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Każdy ma jakieś wspomnienia Koleżanko Maslinko :) Nawet tacy niewdzięcznicy jak tony ... ;) :roll:

Dlaczego tak źle o sobie myślisz? Chyba, że to taka męska kokieteria ;)

tony montana napisał(a):Na szczęście odkochałem się szybko, bo prędko znalazłem inny obiekt ;)

Kochliwy byłeś w dzieciństwie ;) Trzeba poszaleć w młodości, żeby potem być grzecznym :twisted:

tony montana napisał(a):PS Jak udała się imprezka?

Wszystko pięknie się udało, tylko dzisiaj jestem niewyspana ;)




Kolega wybaczy :D :D :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2012 15:53

maslinka napisał(a):Każdy ma jakieś wspomnienia Koleżanko Maslinko :) Nawet tacy niewdzięcznicy jak tony ... ;) :roll:

Dlaczego tak źle o sobie myślisz? Chyba, że to taka męska kokieteria ;)


Ależ oczywiście ;)
Ale nawiązuje do naszej wczorajszej rozmowy o Kłodzku i Bystrzycy ;)



tony montana napisał(a):PS Jak udała się imprezka?

maslinka napisał(a):Wszystko pięknie się udało, tylko dzisiaj jestem niewyspana ;)


uuuu... to tak "grubo" było? Nie będę pytał na forum co to za okazja, choć zżera mnie ciekawość ;) :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone