Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.05.2012 14:55

darek1 napisał(a):Kolega wybaczy :D :D :D

Może i kolega Ci wybaczy, ale ja nie wybaczę wyrywkowej interpretacji tekstu :evil:

Chyba Ci się nudzi, Darku, bo wszędzie Cię dzisiaj pełno ;)

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.05.2012 14:57

tony montana napisał(a):uuuu... to tak "grubo" było? Nie będę pytał na forum co to za okazja, choć zżera mnie ciekawość ;) :twisted:

Grubo nie, bo to w tygodniu impreza była, ale trochę posiedzieliśmy, a to zawsze wybija z rytmu. Miała być wcześniej, ale każdy miał jakieś plany długoweekendowe...

Ciekawość to wiesz co... A niech Ci będzie - spóźnione urodziny mojego męża :)
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hra

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.05.2012 16:00

tony montana napisał(a):Wambierzyce
Radków
Szczeliniec Wielki
Polanica Zdrój
Adrspach (Skalne Miasto) (Cz)
Kłodzko
-
Błędne Skały
Kutna Hora (Cz)
Praga (Cz ;)
-
Zamek Książ (wracając do domu)



Sporo miejsc, które zwiedziliście też odwiedziliśmy.
Tyle, że zajęło nam to "trochę" więcej czasu. ;)
Tempo mieliście zawrotne.

pzdr :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hra

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 08:19

longtom napisał(a):
tony montana napisał(a):Wambierzyce
Radków
Szczeliniec Wielki
Polanica Zdrój
Adrspach (Skalne Miasto) (Cz)
Kłodzko
-
Błędne Skały
Kutna Hora (Cz)
Praga (Cz ;)
-
Zamek Książ (wracając do domu)



Sporo miejsc, które zwiedziliście też odwiedziliśmy.
Tyle, że zajęło nam to "trochę" więcej czasu. ;)
Tempo mieliście zawrotne.

pzdr :wink:


Fajnie, że odwiedzasz ten wątek :)

Właśnie to o czym piszesz to mój "największy" ;) problem.

Zawsze, będąc gdziekolwiek i dysponując określoną ilością czasu (który jeszcze trzeba podzielić tak, aby każdy był zadowolony - przykład - w Cro nie mogę cały czas zwiedzać, podczas gdy inni chcą się byczyć na plaży ;)) nie wiem jak podzielić czas

Problem jest następujący: czy plan ma być maksymalnie napięty, tak aby zobaczyć jak najwięcej i mieć jak najwięcej zapamiętanych obrazów w głowie (ale kosztem dokładności rozpoznania terenu, budowli etc)
czy tez dać sobie spokój i skupić się na 1/3 albo połowie tej listy ale "zrobić" ją powoli i dokładnie ...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 09:03

Wtorek 1.05.2012

Na Święto Pracy plan był następujący: Błędne Skały (jak się okazało była to nasza ostatnia "górska wizyta" podczas tego krótkiego wyjazdu :( a potem Kutna Hora.
Sprytnie ;) wymyśliłem (tak, aby dzień był dłuższy ;)), że pojedziemy tam (BS) z samego rana i będziemy tam pół godziny przez wjazdem na górę, a czas ten spędzimy na rozruchu z paletkami i piłeczką na łonie natury ;)

Jak wymyśliłem - tako uczyniliśmy, stawiliśmy się przed szlabanem, za którym wiedzie droga na parking górny przy Błędnych Skałach już o 9.30.
Zająwszy drugą pozycję za białym Oplem można było spędzić chwilę czasu na zabawę. Wjazd o godzinie 10.00

Obrazek

Kilka informacji praktycznych przy okazji (są w przewodnikach turystycznych, ale może tutaj też się komuś to przyda)

Udając się na Błędne Skały można zostawić auto na parkingu na dole przy Szosie Stu Zakrętów, z Kudowy jedzie się do tego miejsca około 15 minut.
Mając kondycję, chęci, lub nie mając małych dzieci ;) idziecie 4 km pod górę - szło sporo ludzi. Jeśli chcecie wjechać autem na samą górę, wjazdy są o pełnych godzinach poczynając od godziny 8.00

Obrazek

Zjazdy natomiast są w "połówkach" godzin

Obrazek

Porównując te dwie powyższe foty zastanawiam się czy ta przekreślona lekko godzina 18 nie oznacza aby, że tego wjazdu o 18.00 jednak nie ma ... Jak widać albowiem na drugiej focie ostatni zjazd jest o ... 17.30 .. :)

Anyway - za wjazd płaci się dyszkę u Pana, który otwiera szlaban na dole, na górze jest sporo miejsc parkingowych (choć jak wracaliśmy około południa, to były już korki na tych parkingach)

Na górze są też oczywiście pamiątki, lody, hot dogi, ice tea i tym podobne. Bilet wstupu do Błędnych Skał nie pamiętam ile kosztował - coś pewnie około 20-25 PLN za familię. edit: kosztował tyle, ile na zdjęciu numer 2 w tym poście, w zależności od ilości osób łatwo obliczyć)

Jeśli chodzi o zjazd to panowie z obsługi sprawnie ustawiają rząd aut i równo o połowie pełnej godziny puszczają ruch w dół. Uwaga na idących piechurów!

Same Błędne Skały są interesującym miejscem, a kilka razy było bardzo wesoło - wspomniane już wcześniej "oj, ja już chyba zawracam, bo tędy nie przejdę" ;) Wielu panów tak mówiło w żartach do swych nadobnych małżonek. Panie podchwytywały dowcip i zbierały deklaracje miesięcy albo nawet lat bez złotego napoju.

Jeden z moich ulubionych wokalistów przeprowadzi nas przez teren



Idziecie? ;) Ja idę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podróżnik metr poza szlakiem (niedydaktyczne)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Adieu! #5 :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.05.2012 14:21

Błędne Skały fajne, ale ja już czekam na Kutną Horę :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 14:25

maslinka napisał(a):Błędne Skały fajne, ale ja już czekam na Kutną Horę :D


Kutna będzie już w następnym odcinku. Dziękuje za obecność i wytrwałość (nawet po imprezkach) :)
Ja (podobnie jak Ty chyba) lubię jak relację komentują oglądający, bo wtedy mam większą motywację do pisania. A jako, że sam czerpię natchnienie i pomysły na kolejne wycieczki często z relacji innych osób oraz przydają mi się szczegóły zawarte w tych relacjach - to staram się, aby trochę ich było także w moich wypocinach :)

:smo: :papa:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 11.05.2012 14:31

Ja też czekam z niecierpliwością na Kutną :) Nam nie udało się wyrobić czasowo w 2 dni, a była w planach :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.05.2012 14:32

tony montana napisał(a):Ja (podobnie jak Ty chyba) lubię jak relację komentują oglądający, bo wtedy mam większą motywację do pisania.

Oj tak, ja bardzo potrzebuję takiego "zagrzewania do walki". Licznik odwiedzin mi nie wystarcza ;) Może to próżność? ;) :twisted:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 14:35

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Ja (podobnie jak Ty chyba) lubię jak relację komentują oglądający, bo wtedy mam większą motywację do pisania.

Oj tak, ja bardzo potrzebuję takiego "zagrzewania do walki". Licznik odwiedzin mi nie wystarcza ;) Może to próżność? ;) :twisted:


Próżność heh ;)
oraz potrzeba akceptacji ;) hueheuehue
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 14:38

kataryniarz napisał(a):Ja też czekam z niecierpliwością na Kutną :) Nam nie udało się wyrobić czasowo w 2 dni, a była w planach :roll:


Warto!
Swoją drogą ten odcinek już jest napisany, ale chciałem dawkować relację ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.05.2012 14:41

tony montana napisał(a):Próżność heh ;)
oraz potrzeba akceptacji ;) hueheuehue

Już mnie tak nie analizuj, bo zaczynam się bać ;)
Psycholog jakiś czy co? ;) :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 14:41

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):Próżność heh ;)
oraz potrzeba akceptacji ;) hueheuehue

Już mnie tak nie analizuj, bo zaczynam się bać ;)
Psycholog jakiś czy co? ;) :D


heh bardzo daleko od Psychologa, przecież powinnaś wiedzieć :) :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.05.2012 14:46

tony montana napisał(a):heh bardzo daleko od Psychologa, przecież powinnaś wiedzieć :) :roll:

No wiem, wiem :D Ale też na P. :P Poza tym w naszym zawodzie, jakby nie było, psychologia się przydaje ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2012 14:55

maslinka napisał(a):
tony montana napisał(a):heh bardzo daleko od Psychologa, przecież powinnaś wiedzieć :) :roll:

No wiem, wiem :D Ale też na P. :P Poza tym w naszym zawodzie, jakby nie było, psychologia się przydaje ;)


Odbierz fm hehe :)
Ostatnio edytowano 11.05.2012 14:57 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Kotlina Kłodzka 2012 + (Adrspach, Praga, Kutna Hora, Hradec) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone