Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kosowo niepodległe? Nowy plan UE - wojna czy pokój?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.11.2007 17:22

zawodowiec napisał(a):
PAP napisał(a):Zawodowiec, no ja na to liczę, że wspólnie z mkm'em rozkręcicie wątek Kosova w mojej relacji, bo to temat mocno egzotyczny dla 95% forumowiczów (tak mi się wydaje bynajmniej :) ), więc wymiana uwag i obserwacji będzie bardzo mile widziana :) i mam nadzieję ciekawa dla wszystkich zainteresowanych ...

Miałem poczekać do kosowskich odcinków Twojej relacji :lol:


No ja widzę, że tu dyskutantów do rozkręcania wątku Kosava to mamy jeszcze przynajmniej kilku, więc liczę na wszystkich :papa: Temat Kosova będzie z nami jeszcze długi czas, więc zanim do niego dotrę w mojej relacji, na pewno się nie wyczerpie :? ... niestety, należałoby powiedzieć :(

Powiem jeszcze tak, że im prędzej w Kosovie znikną z widoku te wszystkie populistyczne hasła i jednych i drugich, tym prędzej ludzie będą mogli zacząć normalnie żyć :!: ... i w Kosovie i w Albani zwykli ludzie próbują normalnie żyć, zwalczając swoją biedę i zapóźnienie, walcząc z bezrobociem owierając swe własne zakłady czy sklepiki ... muszą tylko mieć warunki, bez codziennego podsycania nastrojów nacjonalistycznych ... a przy obecnej przepychance medialnej w Kosovie graniczy to z niemożliwym :( ...

PAP
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.11.2007 20:09

Nie wierzcie Albańcom :!: To fałszywi ludzie . Oni mają już we krwi wpojoną nienawiść do innych narodów ( nie tylko Serbów ) Jeszcze niczego dobrego nie stworzyli, żadnego dorobku , nie mają po prostu nic :!: Za to są specjalistami w dziedzinie terroryzmu , niszczenia innej kultury, nielegalnego przemytu i prowokacji :!: Naiwna Serbia wpuściła ich na swoje terytorium w drugiej połowie ubiegłego stulecia , zapewniając im godziwe warunki życia , o jakich w Albanii nie mogliby nawet pomarzyć . Ba , dostali nawet w prezencie autonomię 8O Ale im było ciągle mało . Wykorzystali więc antyserbską politykę i ogłosili rewolucję w SERBSKIM Kosovie . Zapytajcie pierwszego lepszego Chorwata co myśli o Albańcach - na samo słowo Albaniec dostają nieprzyjemnych dreszczy . Dziwi mnie tylko brak reakcji ze strony UE ( szczeg. Francji i Wlk. Brytanii ) na to co dzieje się w SERBSKIM Kosovie . Widocznie nie chcą narażać się Jankesom.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.11.2007 21:02

mkm napisał(a): Nie wierzcie Albańcom :!: To fałszywi ludzie . Oni mają już we krwi wpojoną nienawiść do innych narodów ( nie tylko Serbów ) Jeszcze niczego dobrego nie stworzyli, żadnego dorobku , nie mają po prostu nic :!:

To zgadnij kto robi te doskonałe lody, którymi zajadamy się w Chorwacji???
A tak w ogóle to więcej optymizmu i wiary w drugiego człowieka a mniej ksenofobii bo tego się nawet nie da czytać:
mkm napisał(a):Za to są specjalistami w dziedzinie terroryzmu , niszczenia innej kultury, nielegalnego przemytu i prowokacji :!: Naiwna Serbia wpuściła ich na swoje terytorium w drugiej połowie ubiegłego stulecia , zapewniając im godziwe warunki życia , o jakich w Albanii nie mogliby nawet pomarzyć . Ba , dostali nawet w prezencie autonomię 8O Ale im było ciągle mało . Wykorzystali więc antyserbską politykę i ogłosili rewolucję w SERBSKIM Kosovie . Zapytajcie pierwszego lepszego Chorwata co myśli o Albańcach - na samo słowo Albaniec dostają nieprzyjemnych dreszczy . Dziwi mnie tylko brak reakcji ze strony UE ( szczeg. Francji i Wlk. Brytanii ) na to co dzieje się w SERBSKIM Kosovie . Widocznie nie chcą narażać się Jankesom.

Nie gniewaj się ale twoje wywody historyczne to czysty bełkot
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 20.11.2007 21:08

mkm napisał(a):Nie wierzcie Albańcom :!: To fałszywi ludzie .

Nie wierzcie rudym! Bo są wredni.
I wybijcie czarne koty bo przynoszą nieszczęście :lol:

P.S. Niezawodny mnie uprzedził. Chociaż w sprawie Kosowa się trochę z nim różnimy zdaniami to co do tej wypowiedzi się jak nigdy zgodziliśmy :lol:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.11.2007 21:24

mkm napisał(a):Nie wierzcie Albańcom :!: To fałszywi ludzie .


mkm, a ja mam jeszcze takie pytanie: byłeś kiedyś w Kosovie lub Albani :?: Poznałeś osobiście ludzi z tych krajów :?: Czy może, jak w wypadku BG, twoja wiedza pochodzi z drugiej ręki :?: co jak domyślam się jest 'obiektywną' serbską ręką :) Tylko nie pisz proszę, że byłeś w Ulcinj i stąd wiesz jacy są Albańczycy, bo to tak jakbyś chciał wyrabiać sobie zdanie o wszystkich Polakach na bazie spotkanych jednostek mieszkających w Niemczech czy Angli :lol:

Pozdrawiam,

PAP
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.11.2007 21:31

niezawodny napisał(a):
mkm napisał(a): Nie wierzcie Albańcom :!: To fałszywi ludzie . Oni mają już we krwi wpojoną nienawiść do innych narodów ( nie tylko Serbów ) Jeszcze niczego dobrego nie stworzyli, żadnego dorobku , nie mają po prostu nic :!:

To zgadnij kto robi te doskonałe lody, którymi zajadamy się w Chorwacji???
A tak w ogóle to więcej optymizmu i wiary w drugiego człowieka a mniej ksenofobii bo tego się nawet nie da czytać:
mkm napisał(a):Za to są specjalistami w dziedzinie terroryzmu , niszczenia innej kultury, nielegalnego przemytu i prowokacji :!: Naiwna Serbia wpuściła ich na swoje terytorium w drugiej połowie ubiegłego stulecia , zapewniając im godziwe warunki życia , o jakich w Albanii nie mogliby nawet pomarzyć . Ba , dostali nawet w prezencie autonomię 8O Ale im było ciągle mało . Wykorzystali więc antyserbską politykę i ogłosili rewolucję w SERBSKIM Kosovie . Zapytajcie pierwszego lepszego Chorwata co myśli o Albańcach - na samo słowo Albaniec dostają nieprzyjemnych dreszczy . Dziwi mnie tylko brak reakcji ze strony UE ( szczeg. Francji i Wlk. Brytanii ) na to co dzieje się w SERBSKIM Kosovie . Widocznie nie chcą narażać się Jankesom.

Nie gniewaj się ale twoje wywody historyczne to czysty bełkot


Ależ ja się wcale nie gniewam :D Dość dobrze poznałem Serbów i Albańców podczas moich pobytów w Czarnogórze i nie zmienię swojego zdania w tym temacie . Przykro mi :wink:
Lody robią dobre :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.11.2007 21:40

zawodowiec napisał(a):
mkm napisał(a):Nie wierzcie Albańcom :!: To fałszywi ludzie .

Nie wierzcie rudym! Bo są wredni.
I wybijcie czarne koty bo przynoszą nieszczęście :lol:

P.S. Niezawodny mnie uprzedził. Chociaż w sprawie Kosowa się trochę z nim różnimy zdaniami to co do tej wypowiedzi się jak nigdy zgodziliśmy :lol:


Uważajcie bo oszukują na każdym kroku . Mają fałszywe spojrzenia i zawsze złe intencje :lol:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.11.2007 22:13

PAP, Zawodowiec - ja też moimi czterema się podpisuję :D

To ja tylko dwa słowa o tych dzikich ludziach: lody już były :)
To jeszcze zgadnijcie kto i gdzie robi najpiękniejsze maski, które potem turyści kupują w Wenecji?

I jeszcze jak będziecie mieli okazję być w Albanii (o ile Was tu niektórzy koledzy nie przerażą do reszty ;) ), to koniecznie - prosto do jakiegokolwiek sklepu i o wino Kallmett zapytajcie a i do winnic z których powstaje pojedźcie (na zawsze będziecie kallmeckimi niewolnikami :) :) :) )

Niezawodny - fajnie, że przypomniałeś tę najstarszą historię i kto z Turkami walczył. Dodam tylko że chrześcijaństwo na terenach dzisiejszej Albanii sięga czasów drugiej podróży misyjnej św. Pawła. Pierwszym męczennikiem, który oddał życie za wiarę na tych ziemiach był biskup Durres św. Asti. A działo się to za czasów św. Jana Apostoła.

W Lezhe jest franciszkański kościółek datowany na 1240-42 rok. Powszechnie uważa się, że to tędy przechodził św. Franciszek wracając z Ziemi Świętej do Włoch... O ile dobrze wiem, to komuniści zamienili kościółek na kino. Niedaleko jest Lac, największe albańskie miejsca kultu religijnego, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego. To miejsce wiąże się też z postacią św. Błażeja i męczenników z Sebasty... Tam się wybierzcie w jakiś wtorek - zoabczycie o co chodzi :)

Dużo by można o tym co się działo w górach na północy między Serbami i Albańczykami podczas dłuuugich dziejów, ale nie chce mi się dziś pisać :) I jak zawsze nikt nie jest w tej historii czarny ani biały ;)

Ps. To kto w jakiego Boga/boga wierzy; czy ma buzię zieloną, czerwoną, granatową; jakim językiem mówi, gdzie i kiedy sie urodził jest ostatnią rzeczą, jaka by mi przyszła do głowy, żeby wyrabiać sobie zdanie o tym, jakim jest człowiekiem. I tak jak się oburzam jak słyszę za granicą, że wszyscy Polacy to zawistni złodzieje i pijacy, tak nigdy w życiu nie powiem czegoś podobnego o żadnym narodzie.

A teraz już przegnę do reszty: mam przyjaciół wśród Albańczyków! Zgroza: tak wśród katolików, jak i muzułmanów. Jest jeszcze gorzej - przyjaciół i bardzo dobrych znajomych mam także wśród Chorwatów, Bośniaków i Serbów i jeszcze kilkunastu narodów tego świata. Jeszcze nie poznałam żadnego Macedończyka lepiej, ale po tym jak nas na Korabie raczyli rakiją śmiem twierdzić, że też jestem w stanie się z nimi zaprzyjaźnić ;)...
Ostatnio edytowano 20.11.2007 22:37 przez U-la, łącznie edytowano 1 raz
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.11.2007 22:34

sorry - pomyliło mi sie zmień z cytuj :lol: :lol: :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.11.2007 22:38

shtriga napisał(a):PAP, Zawodowiec - ja też moimi czterema się podpisuję :D

To ja tylko dwa słowa o tych dzikich ludziach: lody już były :)
To jeszcze zgadnijcie kto i gdzie robi najpiękniejsze maski, które potem turyści kupują w Wenecji?

I jeszcze jak będziecie mieli okazję być w Albanii (o ile Was tu niektórzy koledzy nie przerażą do reszty ;) ), to koniecznie - prosto do jakiegokolwiek sklepu i o wino Kallmett zapytajcie a i do winnic z których powstaje pojedźcie (na zawsze będziecie kallmeckimi niewolnikami :) :) :) )

Niezawodny - fajnie, że przypomniałeś tę najstarszą historię i kto z Turkami walczył. Dodam tylko że chrześcijaństwo na terenach dzisiejszej Albanii sięga czasów drugiej podróży misyjnej św. Pawła. Pierwszym męczennikiem, który oddał życie za wiarę na tych ziemiach był biskup Durres św. Asti. A działo się to za czasów św. Jana Apostoła.

W Lezhe jest franciszkański kościółek datowany na 1240-42 rok. Powszechnie uważa się, że to tędy przechodził św. Franciszek wracając z Ziemi Świętej do Włoch... O ile dobrze wiem, to komuniści zamienili kościółek na kino. Niedaleko jest Lac, największe albańskie miejsca kultu religijnego, gdzie znajduje się sanktuarium św. Antoniego. To miejsce wiąże się też z postacią św. Błażeja i męczenników z Sebasty... Tam się wybierzcie w jakiś wtorek - zoabczycie o co chodzi :)

Dużo by można o tym co się działo w górach na północy między Serbami i Albańczykami podczas dłuuugich dziejów, ale nie chce mi się dziś pisać :) I jak zawsze nikt nie jest w tej historii czarny ani biały ;)

Ps. To kto w jakiego Boga/boga wierzy; czy ma buzię zieloną, czerwoną, granatową; jakim językiem mówi, gdzie i kiedy sie urodził jest ostatnią rzeczą, jaka by mi przyszła do głowy, żeby wyrabiać sobie zdanie o tym, jakim jest człowiekiem. I tak jak się oburzam jak słyszę za granicą, że wszyscy Polacy to zawistni złodzieje i pijacy, tak nigdy w życiu nie powiedziem czegoś podobnego o żadnym narodzie.

A teraz już przegnę do reszty: mam przyjaciół wśród Albańczyków! Zgroza: tak wśród katolików, jak i muzułmanów. Jest jeszcze gorzej - przyjaciół i bardzo dobrych znajomych mam także wśród Chorwatów, Bośniaków i Serbów i jeszcze kilkunastu narodów tego świata. Jeszcze nie poznałam żadnego Macedończyka lepiej, ale po tym jak nas na Korabie raczyli rakiją śmiem twierdzić, że też jestem w stanie się z nimi zaprzyjaźnić ;)...


Możesz się zaprzyjażnić z Macedończykiem :D Tylko lepiej mu nie mów , że lubisz Albańców -
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 20.11.2007 22:42

Ech... To jeszcze będę Ci kiedyś winna romantyczne opowieści o tym z kim i dlaczego żenią się Macedończycy i to w "straszliwych" ilościach :wink: idących w setki, jak nie w tysiące par :lol: :lol: :lol:

A w skrócie - Macedończycy z Macedonii żenią się z Albankami z Albanii :D :D :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.11.2007 23:02

shtriga napisał(a):Ech... To jeszcze będę Ci kiedyś winna romantyczne opowieści o tym z kim i dlaczego żenią się Macedończycy i to w "straszliwych" ilościach :wink: idących w setki, jak nie w tysiące par :lol: :lol: :lol:

A w skrócie - Macedończycy z Macedonii żenią się z Albankami z Albanii :D :D :D


Tylko po co :wink:
- - kiedyś za to zapłacą :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2007 23:08

mkm napisał(a):...Uważajcie bo oszukują na każdym kroku . Mają fałszywe spojrzenia i zawsze złe intencje :lol:

Jak WSZYSCY BEZ WYJĄTKU to Twoja opinia dotyczy zapewne i takiej osoby narodowości albańskiej jak Agnes Ganxhe Bojaxhiu ??? Czy może jestem w błędzie ??? Ale chyba jednak nie, skoro WSZYSCY ALBAŃCZYCY....bez wyjątku :roll: :roll: :roll:
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 20.11.2007 23:25

mkm- nie musi Ci być przykro! masz prawo mieć własne zdanie- tak jak każdy z nas- również ma prawo. Nikt nie zamierza Cię przekonywać, bo i po co? Sam mówiłeś, że zdania nie zmienisz....Twoja sprawa.
Przykro mi i szczerze współczuję ,że musiałeś w tak niemiłym miejscu jak Albania, wśród złodziei, przemytników, pod ostrzałem fałszywych spojrzeń doswiadczać na własnej skórze złych intencji tych brudasów, nieudaczników i niszczycieli wszelakiej kultury, -w takim klimacie spedzać wakacje- bo jak dobrze zrozumiłam to BYŁEŚ TAM!!?????? i Twoje opinie są "TWOIMI"
Ja mam zupełnie inne doswiadczenia a co za tym idzie z ogromną radością spedzam tam wakacje!!! :D :D :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.11.2007 23:30

Piotrek_B napisał(a):
mkm napisał(a):...Uważajcie bo oszukują na każdym kroku . Mają fałszywe spojrzenia i zawsze złe intencje :lol:

Jak WSZYSCY BEZ WYJĄTKU to Twoja opinia dotyczy zapewne i takiej osoby narodowości albańskiej jak Agnes Ganxhe Bojaxhiu ??? Czy może jestem w błędzie ??? Ale chyba jednak nie, skoro WSZYSCY ALBAŃCZYCY....bez wyjątku :roll: :roll: :roll:


Dwadzieścia lat temu byli jeszcze w Czarnogórze w zdecydowanej mniejszości - można było jakoś to wytrzymać .
Dzisiaj w południowej Czarnogórze już '' nie podskoczysz '' Wszystko opanowali i wszędzie zostawiają syf. A wiesz że my Ślązacy lubimy ordnung . :wink:
Jak będziesz kiedyś przypadkiem w Czarnogórze to lepiej ich unikaj , a już na pewno nic u nich nie kupuj - bo zawsze Cię w..........ą :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kosowo niepodległe? Nowy plan UE - wojna czy pokój? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone