Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kornati - czy warto ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.07.2015 10:04

marcello78 napisał(a):
Podczas urlopu planuję jeszcze skoczyć na wyspę Pag, zobaczyć Nin, oczywiście Zadar, i wspomniane Kornati. Czy w tych okolicach możecie jeszcze coś polecić? Dodam że Krka oraz Plitvice już mam zaliczone :)

Pozdrawiam
Marcin


Jeśli lubicie góry, wąwozy i jaskinie to jeszcze Park Narodowy Paklenica jest w tych okolicach warty uwgi
http://www.np-paklenica.hr/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2015 11:44

marcello78 napisał(a):Podczas urlopu planuję jeszcze skoczyć na wyspę Pag, zobaczyć Nin, oczywiście Zadar, i wspomniane Kornati. Czy w tych okolicach możecie jeszcze coś polecić? Dodam że Krka oraz Plitvice już mam zaliczone :)

Wąwóz Velika Paklenica. >>> http://www.pdpaklenica.hr/
marcello78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello78 » 16.07.2015 13:17

Janusz Bajcer napisał(a):
marcello78 napisał(a):Podczas urlopu planuję jeszcze skoczyć na wyspę Pag, zobaczyć Nin, oczywiście Zadar, i wspomniane Kornati. Czy w tych okolicach możecie jeszcze coś polecić? Dodam że Krka oraz Plitvice już mam zaliczone :)

Wąwóz Velika Paklenica. >>> http://www.pdpaklenica.hr/
ruzica napisał(a):
marcello78 napisał(a):
Podczas urlopu planuję jeszcze skoczyć na wyspę Pag, zobaczyć Nin, oczywiście Zadar, i wspomniane Kornati. Czy w tych okolicach możecie jeszcze coś polecić? Dodam że Krka oraz Plitvice już mam zaliczone :)

Pozdrawiam
Marcin


Jeśli lubicie góry, wąwozy i jaskinie to jeszcze Park Narodowy Paklenica jest w tych okolicach warty uwgi
http://www.np-paklenica.hr/


Dziękuje.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.08.2015 08:34

Tak by uporządkować wiadomości. Wszyscy polecają rejs z Ante. Czy dobrze wydedukowałem, że Ante ma stateczek Bosko? Czy to ten:
https://www.flickr.com/photos/iprinke/3639534796

Czy z Tribunj lub Vodic do Pakostane dostanę się jakimś publicznym transportem by być rano przed wypłynięciem?

W Tribunj będziemy u Dario. Ktoś pisał w tym wątku, że Dario załatwił rejs z Tribunj. Będę wdzięczny za większą ilośc szczegółów - jaka łajba (mała/duża, nazwa) ile płynęliście, jak z jedzeniem i piciem, jaki koszt.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2015 11:30

Wygląda na to, że ten.
Bez sensu gonić z tych mieścin do Pakostane skoro masz na miejscu.
Oby to tylko nie był wycieczkowiec na kilkaset osób.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 07.08.2015 13:21

A ja spytam inaczej gdyż w zeszłym roku odpusciłem sobie Kornati.
Czy warto z dziećmi 7 i 4 latek? czy wycieczka od 9 do 17 to nie będzie dla nich zbyt męczące czy nudne :?:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 07.08.2015 13:29

obiadek napisał(a):A ja spytam inaczej gdyż w zeszłym roku odpusciłem sobie Kornati.
Czy warto z dziećmi 7 i 4 latek? czy wycieczka od 9 do 17 to nie będzie dla nich zbyt męczące czy nudne :?:

Zależy co twoje dzieciaki lubią :) , z tego co pamiętam widziałem sporo maluchów na łajbie na Kornati , i głownie latały w tę i we w tę po statku , na samym statku więcej raczej dla nich atrakcji nie ma.
Jeśli wycieczka będzie z przystankiem na "słone jezioro" , to będą mogły się dzieciaki przynajmniej wykąpać i osiołka po glacy poklepać.

......a tak to chyba dla nich nuda. :roll:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.08.2015 14:00

Ante lub Bosman da posterować.
Farmy dorad, delfiny po drodze, kąpiel w kilku miejscach.
Dadzą radę.
Kremy z filtrami, czapki obowiązkowe.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.08.2015 14:04

obiadek napisał(a):A ja spytam inaczej gdyż w zeszłym roku odpusciłem sobie Kornati.
Czy warto z dziećmi 7 i 4 latek? czy wycieczka od 9 do 17 to nie będzie dla nich zbyt męczące czy nudne :?:

Ja płynęłam na Kornati gdy moi chłopcy byli dokładnie w tym wieku. Podobał im się sam rejs, możliwość karmienia mew po drodze i skakanie po skałkach na wyspie. Byli zmęczeni tak w sam raz. Myślę, że podobało im się bardziej niż nam, rodzicom. :mrgreen:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 07.08.2015 15:12

FUX napisał(a):delfiny po drodze

Zależy jak trafią.
My nie widu..... :( , a naganiacz wycieczek obiecał że będą.
kokos0
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 332
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokos0 » 07.08.2015 16:14

W tym roku delfiny były za to osiołków nie było.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 08.08.2015 12:40

FUX napisał(a):Ante lub Bosman da posterować.
Farmy dorad, delfiny po drodze, kąpiel w kilku miejscach.
Dadzą radę.
Kremy z filtrami, czapki obowiązkowe.


odnośnie sterowania to cenna informacja, sam bym posterował :idea:
generalnie moje spostrzeżenie to obojętnie z jakiej miejscowości wypływa zawsze o 9 więc im start bliżej Zadaru to czas podróży krótszy a trakcji jak kąpiel więcej. Różnica między Pakostane a Vodice to 1,5h rejsu.
Klaudyna82
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudyna82 » 09.08.2015 12:20

Witam wszystkich!Wybieramy się do Vodic i tez mamy w planach Kornati :)Delfiny?!Byloby super!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2015 12:55

Z Pakostane jest ok. 40 km w jedną stronę.
marcello78
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcello78 » 09.08.2015 13:41

A z Zadaru może ktoś płynął na Kornati i coś poleci, odradzi :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kornati - czy warto ? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone