Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 20.07.2019 12:47

.... dalej remontują ? , jak pamiętam to rozkopane było trochę .Jak pisałem Węgry ok , bez korków , ale na Węgrzech jechałem
nową trasą "przed Balatonem " .. i też super , ale jak zjechałem z tej trasy i musiałem dostać się przez wioski do
autostrady ... to miałem na 50 - tce 81 km/h i dziesięć minut póżniej na 50-tce 101 km/h , co mnie kosztowało prawie 2000 zł
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 20.07.2019 13:14

wielbiciel napisał(a):
zbig99 napisał(a):
Marsallah napisał(a):To nie jedź przez Czadcę...

Jadąc kiedyś przez Słowację jechałem Katowice-Żory-Pruchna-Cieszyn-Cadca-Żylina ale jak ominąć Cadcę biorąc też pod uwagę aktualny korek w Katowicach w kierunku na Tychy?
Z kolei jadąc przez Żywiec-Zwardoń też trzeba przejechać przez Cadcę, prawda?


Informacja dla tych co przez Śląsk mają jechać po 25.07.2019.
Jest możliwość objechania wszystkich problemów na kierunku północ-południe lub na odwrót.
Po tym dniu ma być oddany odcinek A1 od węzła z DW 908 w Częstochowie a to bardzo skróci podróż.
By dojechać do tego miejsca jadąc z północy trzeba tak pojechać :
https://www.google.pl/maps/dir/50.85253 ... !3e0?hl=pl
lub tak
https://www.google.pl/maps/dir/50.85253 ... !3e0?hl=pl
i dalej na południe A1 przez Pyrzowice do Żor (odc. od DW 908 nie da się jeszcze wyznaczyć) i tu można kilka wariantów pokazać ale najlepszy to:
https://www.google.pl/maps/dir/50.45236 ... !3e0?hl=pl
co pozwoli jeszcze ominąć korek w Cadcy. Taki przejazd przez Śląsk nawet w godzinach popołudniowego szczytu nie jest straszny.


Czy informacja o otwarciu A1 od Pyrzowic do Częstochowy od 25.07 jest pewna??? Nidzie tej daty nie udaje się potwierdzić. Jadę za tydzień i przydałoby się potwierdzenie tej informacji, tym bardziej, że nawigacje mogą przez kilka dni tej trasy jeszcze nie pokazywać. Prośba o potwierdzenie informacji.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.07.2019 13:21

komaciek napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
zbig99 napisał(a):
Marsallah napisał(a):To nie jedź przez Czadcę...

Jadąc kiedyś przez Słowację jechałem Katowice-Żory-Pruchna-Cieszyn-Cadca-Żylina ale jak ominąć Cadcę biorąc też pod uwagę aktualny korek w Katowicach w kierunku na Tychy?
Z kolei jadąc przez Żywiec-Zwardoń też trzeba przejechać przez Cadcę, prawda?


Informacja dla tych co przez Śląsk mają jechać po 25.07.2019.
Jest możliwość objechania wszystkich problemów na kierunku północ-południe lub na odwrót.
Po tym dniu ma być oddany odcinek A1 od węzła z DW 908 w Częstochowie a to bardzo skróci podróż.
By dojechać do tego miejsca jadąc z północy trzeba tak pojechać :
https://www.google.pl/maps/dir/50.85253 ... !3e0?hl=pl
lub tak
https://www.google.pl/maps/dir/50.85253 ... !3e0?hl=pl
i dalej na południe A1 przez Pyrzowice do Żor (odc. od DW 908 nie da się jeszcze wyznaczyć) i tu można kilka wariantów pokazać ale najlepszy to:
https://www.google.pl/maps/dir/50.45236 ... !3e0?hl=pl
co pozwoli jeszcze ominąć korek w Cadcy. Taki przejazd przez Śląsk nawet w godzinach popołudniowego szczytu nie jest straszny.


Czy informacja o otwarciu A1 od Pyrzowic do Częstochowy od 25.07 jest pewna??? Nidzie tej daty nie udaje się potwierdzić. Jadę za tydzień i przydałoby się potwierdzenie tej informacji, tym bardziej, że nawigacje mogą przez kilka dni tej trasy jeszcze nie pokazywać. Prośba o potwierdzenie informacji.

To zajrzyj wieczorem 25.07 tu lub w wątek o A1, a będziesz miał więcej informacji.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.07.2019 13:47

Senior napisał(a):.... dalej remontują ? , jak pamiętam to rozkopane było trochę .Jak pisałem Węgry ok , bez korków , ale na Węgrzech jechałem
nową trasą "przed Balatonem " .. i też super , ale jak zjechałem z tej trasy i musiałem dostać się przez wioski do
autostrady ... to miałem na 50 - tce 81 km/h i dziesięć minut póżniej na 50-tce 101 km/h , co mnie kosztowało prawie 2000 zł

Nie remontują, autostrada otwarta do granicy Slo/Hr. Niestety Chorwacja nie jest w strefie Schengen więc na granicy tworzą się korki i to dosyć spore
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 20.07.2019 13:56

wielbiciel napisał(a):
komaciek napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
zbig99 napisał(a):
Marsallah napisał(a):To nie jedź przez Czadcę...

Jadąc kiedyś przez Słowację jechałem Katowice-Żory-Pruchna-Cieszyn-Cadca-Żylina ale jak ominąć Cadcę biorąc też pod uwagę aktualny korek w Katowicach w kierunku na Tychy?
Z kolei jadąc przez Żywiec-Zwardoń też trzeba przejechać przez Cadcę, prawda?


Informacja dla tych co przez Śląsk mają jechać po 25.07.2019.
Jest możliwość objechania wszystkich problemów na kierunku północ-południe lub na odwrót.
Po tym dniu ma być oddany odcinek A1 od węzła z DW 908 w Częstochowie a to bardzo skróci podróż.
By dojechać do tego miejsca jadąc z północy trzeba tak pojechać :
https://www.google.pl/maps/dir/50.85253 ... !3e0?hl=pl
lub tak
https://www.google.pl/maps/dir/50.85253 ... !3e0?hl=pl
i dalej na południe A1 przez Pyrzowice do Żor (odc. od DW 908 nie da się jeszcze wyznaczyć) i tu można kilka wariantów pokazać ale najlepszy to:
https://www.google.pl/maps/dir/50.45236 ... !3e0?hl=pl
co pozwoli jeszcze ominąć korek w Cadcy. Taki przejazd przez Śląsk nawet w godzinach popołudniowego szczytu nie jest straszny.


Czy informacja o otwarciu A1 od Pyrzowic do Częstochowy od 25.07 jest pewna??? Nidzie tej daty nie udaje się potwierdzić. Jadę za tydzień i przydałoby się potwierdzenie tej informacji, tym bardziej, że nawigacje mogą przez kilka dni tej trasy jeszcze nie pokazywać. Prośba o potwierdzenie informacji.

To zajrzyj wieczorem 25.07 tu lub w wątek o A1, a będziesz miał więcej informacji.


rozumiem z Twojego wpisu, że będzie OK :)
ajsek
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 23.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajsek » 21.07.2019 21:29

Witam, jak ktoś jedzie w sobotę na Istrię od strony Włoch, Słowenii to masakra ;), korek był aż do Koper jechałem z Istrii około południa wszystko stało, masakra. Wyjeżdżając z Istrii jedziemy 21 np. z Rovinj i w korku tylko 20 minut w sobotę ( i za darmo i widoki i winnice i można kupić coś ... zaplanuj czas), na tygodniu np. wycieczka do Wenecji stania 10 minut. Pozdrawiam.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2019 22:26

ajsek napisał(a):... i w korku tylko 20 minut w sobotę ( i za darmo i widoki i winnice i można kupić coś ... zaplanuj czas)...

Kupujecie coś w korku :?: 8O
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.07.2019 22:56

wielbiciel napisał(a):To zajrzyj wieczorem 25.07 tu lub w wątek o A1, a będziesz miał więcej informacji.

Potrzebuje tej informacji o 12.00 - 13.00 25.07 bo wtedy ruszam.
Z tym iż się domyślam że jak otworzą to od 26.07.19 a nie 25.07. co mnie nic nie daje.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.07.2019 06:35

pabbllo_ldz napisał(a):
wielbiciel napisał(a):To zajrzyj wieczorem 25.07 tu lub w wątek o A1, a będziesz miał więcej informacji.

Potrzebuje tej informacji o 12.00 - 13.00 25.07 bo wtedy ruszam.
Z tym iż się domyślam że jak otworzą to od 26.07.19 a nie 25.07. co mnie nic nie daje.


Radze spojrzec tutaj: http://ssc.siskom.waw.pl/
W miare na biezaco aktualizowne. Z tego, co bylo w mediach, to z odcinkow obwodnicy Czestochowy niedawno zeszli wykonawcy, bo nie dogadali sie z GDDKiA, wiec chyba dokonczenie i oddanie do uzytku sie wydluzy...

pozdrawiam
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 22.07.2019 08:35

zbig99 napisał(a):
Marsallah napisał(a):To nie jedź przez Czadcę...

Jadąc kiedyś przez Słowację jechałem Katowice-Żory-Pruchna-Cieszyn-Cadca-Żylina ale jak ominąć Cadcę biorąc też pod uwagę aktualny korek w Katowicach w kierunku na Tychy?
Z kolei jadąc przez Żywiec-Zwardoń też trzeba przejechać przez Cadcę, prawda?


A gdzie tam trzeba. Zwardoń-Skalite-Oszczadnica i wyjeżdżasz w Krasnem n. Kysucou. Nawet google ostatnio taką trasę sugeruje.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 22.07.2019 11:39

dids76 napisał(a):
Senior napisał(a):Witam , ostatnie trzy wyjazdy jechałem przez Węgry i nie było żle , zastanawiam się w tym roku czy nie jechać przez Słowenię , czy ktoś się orientuje w temacie korków na końcu Słowenii czy dalej masakra ,
wyjeżdzam z Częstochowy w sobotę 3 go sierpnia koło 17.00

Z soboty na niedzielę nie powinno być tak źle. W sobotę nadal masakra na granicy np teraz według GM korek ma ok 10km

Czyli na granicy AUTR/SLO korek miał 10 km? A jak długo stoi się aktualnie na granicy HUN/CRO jadąc z kierunku Szombately na Zagrzeb?
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 22.07.2019 14:26

zbig99 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Senior napisał(a):Witam , ostatnie trzy wyjazdy jechałem przez Węgry i nie było żle , zastanawiam się w tym roku czy nie jechać przez Słowenię , czy ktoś się orientuje w temacie korków na końcu Słowenii czy dalej masakra ,
wyjeżdzam z Częstochowy w sobotę 3 go sierpnia koło 17.00

Z soboty na niedzielę nie powinno być tak źle. W sobotę nadal masakra na granicy np teraz według GM korek ma ok 10km

Czyli na granicy AUTR/SLO korek miał 10 km? A jak długo stoi się aktualnie na granicy HUN/CRO jadąc z kierunku Szombately na Zagrzeb?

W Słowenii był mega korek , objazdy przez jakieś pola , prawie dwie godziny w du... .A jeżeli chodzi o HUN/CRO
to nie miałem nigdy problemu , wyjeżdzam z Cze-wy między 16-17 z soboty na niedzielę.Ćwiczyłem już różne
opcje (jeżeli chodzi o godzinę wyjazdu ) i doszedłem do wniosku , że jeżeli wyjeżdzam o tej godzinie to
bez męczarni dojeżdzam w nocy do granicy HR , póżniej mała dżemka i dalej.
retip20
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) retip20 » 22.07.2019 18:07

Witam.
Jadę właśnie z centralnej Polski do Makarskiej
Droga 91 Piotrków - Częstochowa jechałem 1h35min , był wypadek w kierunku Częstochowy ale udało mi się nie stać i ominąć przez las...
Z Częstochowy do S1 17:00 - 17:55 , na w kierunku autostrady korek 4.4km , 30 minut wydłużony czas według GM do Orlenu w Mszanej
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2019 19:00

retip20 napisał(a):Witam.
Jadę właśnie z centralnej Polski do Makarskiej
Droga 91 Piotrków - Częstochowa jechałem 1h35min , był wypadek w kierunku Częstochowy ale udało mi się nie stać i ominąć przez las...
Z Częstochowy do S1 17:00 - 17:55 , na w kierunku autostrady korek 4.4km , 30 minut wydłużony czas według GM do Orlenu w Mszanej

Pisałem już w wątku o autostradzie A1. Jeżeli jedziecie od strony Częstochowy i chcecie się dostać na A1 to nie jedźcie DK1 do Podwarpia, tylko w Siewierzu zjedźcie na drogę 78 https://goo.gl/maps/26pfMfhb7BEJJX3L7
Na S1 zaczęli budować drugą nitkę i na jednym z wiaduktów jest wahadło sterowane światłami. W sumie to pierwszy raz widzę S-kę z wahadłem :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 07:40

Jak sytuacja w Pradze na Ceske Budejovice, czy roboty na drodze mocno uciążliwe są ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 656
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone