Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.07.2019 14:22

Taakie pytanie.
Zawsze jeździłem przez Słowację i Węgry.
Teraz pierwszy raz jazda przez Austrię.

Na ile te wszystkie posty dotyczące korków tyczą się przejazdu w nocy?

Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 24.07.2019 14:33

tranquilo napisał(a):Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?


Jak masz jeszcze jakiś czas do wyjazdu to rzuć okiem o tej porze na kamery oraz na natężenie ruchu w googlu i powinieneś mieć jakieś wyobrażenie o tym, co może Ciebie spotkać.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.07.2019 14:38

Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?


Jak masz jeszcze jakiś czas do wyjazdu to rzuć okiem o tej porze na kamery oraz na natężenie ruchu w googlu i powinieneś mieć jakieś wyobrażenie o tym, co może Ciebie spotkać.


No wiem, ale mnie bardziej chodzi o Wiedeń i granicę SLO/CRO. A to wypadnie w środku nocy. Dlatego pytam kogoś kto tak jeździ.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 24.07.2019 15:01

tranquilo napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?


I ja się podpinam pod temat. Będę startował z Wrocławia koło 18, więc na granicy SLO/CRO powinienem być koło 4 rano. Dodatkowo, ruszam 16.08, więc teoretycznie zaczyna się wtedy "niższy sezon" jak mówi moja gospodyni :-)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2019 15:05

misiorwroc napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):I ja się podpinam pod temat. Będę startował z Wrocławia koło 18, więc na granicy SLO/CRO powinienem być koło 4 rano. Dodatkowo, ruszam 16.08, więc teoretycznie zaczyna się wtedy "niższy sezon" jak mówi moja gospodyni :-)

Od 15.08 Chorwaci też mają długi weekend. Ja wyjeżdżam 14.08. o 06:00 rano z Katowic. Chyba wtopiłem bo na bramkach z Zagrzebiem będzie kolejka Chorwatów wyjeżdżających na ten długi weekend.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2019 15:11

tranquilo napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?


Jak masz jeszcze jakiś czas do wyjazdu to rzuć okiem o tej porze na kamery oraz na natężenie ruchu w googlu i powinieneś mieć jakieś wyobrażenie o tym, co może Ciebie spotkać.


No wiem, ale mnie bardziej chodzi o Wiedeń i granicę SLO/CRO. A to wypadnie w środku nocy. Dlatego pytam kogoś kto tak jeździ.

W jaki dzień jedziesz? Ostatnie moje dwa powroty z CRO były w niedzielę, w Wiedniu byłem ok 21-22 i w przeciwnym kierunku od PL - do Wiednia był dosyć spory ruch. Dużo naszych rodaków pracuje w Austrii i wracają po weekendzie do pracy. W pozostałe dni raczej wielkiego ruchu w nocy bym się nie spodziewał. :papa:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.07.2019 15:12

zbig99 napisał(a):
misiorwroc napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):I ja się podpinam pod temat. Będę startował z Wrocławia koło 18, więc na granicy SLO/CRO powinienem być koło 4 rano. Dodatkowo, ruszam 16.08, więc teoretycznie zaczyna się wtedy "niższy sezon" jak mówi moja gospodyni :-)

Od 15.08 Chorwaci też mają długi weekend. Ja wyjeżdżam 14.08. o 06:00 rano z Katowic. Chyba wtopiłem bo na bramkach z Zagrzebiem będzie kolejka Chorwatów wyjeżdżających na ten długi weekend.

Raczej tak, dlatego wyruszam 15.08.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 24.07.2019 15:29

dids76 napisał(a):
[/quote][/quote][/quote]
Od 15.08 Chorwaci też mają długi weekend. Ja wyjeżdżam 14.08. o 06:00 rano z Katowic. Chyba wtopiłem bo na bramkach z Zagrzebiem będzie kolejka Chorwatów wyjeżdżających na ten długi weekend.[/quote]
Raczej tak, dlatego wyruszam 15.08.[/quote]


Czyli jest cień szansy że mój start 16.08 może mieć sens :)
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2019 15:31

misiorwroc napisał(a):
dids76 napisał(a):
[/quote][/quote]
Od 15.08 Chorwaci też mają długi weekend. Ja wyjeżdżam 14.08. o 06:00 rano z Katowic. Chyba wtopiłem bo na bramkach z Zagrzebiem będzie kolejka Chorwatów wyjeżdżających na ten długi weekend.[/quote]
Raczej tak, dlatego wyruszam 15.08.[/quote]
Czyli jest cień szansy że mój start 16.08 może mieć sens :)[/quote]
Pod tym kątem będziesz miał łatwiej niż ja. Na bramkach za Zagrzebiem będę ok. 14:00. Chyba wyjadę jednak o 05:00. by tam być ok. 13:00. 8)
Do tego 15.08 od rana w Święto zaplanowałem Plitvickie Jezera. To pewnie zobaczę tam tłumy jak na Krupówkach w Zakopanem w szczycie sezonu. Z organizacji i planowania urlopu w tym roku przyznaję sobie w tej sytuacji ocenę -2. :roll:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.07.2019 15:50

My jedziemy 14 sierpnia o godzinie 21 i żadnych korków nie przewidujemy :oczko_usmiech:

A nawet jak bedą to postaramy sie je ominąć :P
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2019 15:52

sito_zabrze napisał(a):My jedziemy 14 sierpnia o godzinie 21 i żadnych korków nie przewidujemy :oczko_usmiech:
A nawet jak bedą to postaramy sie je ominąć :P

To masz się dobrze bo ja z uwagi na wadę wzroku muszę unikać długotrwałej jazdy nocą. :cry:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.07.2019 15:54

dids76 napisał(a):W jaki dzień jedziesz? Ostatnie moje dwa powroty z CRO były w niedzielę, w Wiedniu byłem ok 21-22 i w przeciwnym kierunku od PL - do Wiednia był dosyć spory ruch. Dużo naszych rodaków pracuje w Austrii i wracają po weekendzie do pracy. W pozostałe dni raczej wielkiego ruchu w nocy bym się nie spodziewał. :papa:

Wyruszam 1 Września w niedzielę. Tak pod wieczór właśnie.
Więc Wiedeń pewnie gdzieś około północy, a Macejl to nie wiem ile z Wiednia, tak gdzieś 3 godzinki około z Wiednia? To o 3 mniej więcej przejście granicy.
retip20
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) retip20 » 24.07.2019 19:42

retip20 napisał(a):Witam.
Jadę właśnie z centralnej Polski do Makarskiej
Droga 91 Piotrków - Częstochowa jechałem 1h35min , był wypadek w kierunku Częstochowy ale udało mi się nie stać i ominąć przez las...
Z Częstochowy do S1 17:00 - 17:55 , na w kierunku autostrady korek 4.4km , 30 minut wydłużony czas według GM do Orlenu w Mszanej


Kontynuując jazdę z Orlenu..
Czechy żadnego korka, ruch praktycznie znikomy do samego Mikulova,
Austria, zero ruchu, przez Wiedeń bez zatrzymywania 80km/h na tempomacie
Słowenia, ruch bardzo mały..
Z Orlenu w Mszanej ruszałem 19.35, w Słowenii tankowanie i 20 minut na rozprostowanie kości, 2:00 byłem na granicy z Chorwacją jako jedyny samochód, żadnego korka na granicy i potem na bramkach nikogo, na autostradzie pustki o 7:20 byłem w Makarskiej
Średnia prędkość na komputerze 107km/h jazda praktycznie zgodnie ze znakami
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 24.07.2019 22:13

misiorwroc napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?


I ja się podpinam pod temat. Będę startował z Wrocławia koło 18, więc na granicy SLO/CRO powinienem być koło 4 rano. Dodatkowo, ruszam 16.08, więc teoretycznie zaczyna się wtedy "niższy sezon" jak mówi moja gospodyni :-)


Ja generalnie jeżdżę do CRO właśnie w połowie sierpnia z Wrocka i zawsze na przejazdy nocne. W zasadzie bez względu na dzień tygodnia oraz "kombinacje objazdowe" (tzn. unikanie dróg płatnych w CZ i SLO), najważniejsze jest to, żeby bramki w Lućko minąć w okolicach godziny 3:00 - 4:00 nad ranem. A najlepiej przejechać jeszcze rozjazd autostrady w CRO za Bosiljevo i tam dopiero potem robić ew. postój.

Dlatego uważam, że ten Twój start z Wrocławia "dopiero" koło 18-stej to trochę za późno. Rozważ start około godz. 16:00. Pytanie jeszcze jak jedziesz przez Czechy (drogi płatne) i czy robisz objazd płatnej autostrady w SLO?
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 24.07.2019 22:28

bonovox75 napisał(a):
misiorwroc napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
tranquilo napisał(a):Czy jadąc na noc, tak około 20-21 wjeżdżając do Czech w Gorzyczkach można nie zaprzątać sobie głowy krokami? Czy zdarzają się też wtedy korki?


I ja się podpinam pod temat. Będę startował z Wrocławia koło 18, więc na granicy SLO/CRO powinienem być koło 4 rano. Dodatkowo, ruszam 16.08, więc teoretycznie zaczyna się wtedy "niższy sezon" jak mówi moja gospodyni :-)


Ja generalnie jeżdżę do CRO właśnie w połowie sierpnia z Wrocka i zawsze na przejazdy nocne. W zasadzie bez względu na dzień tygodnia oraz "kombinacje objazdowe" (tzn. unikanie dróg płatnych w CZ i SLO), najważniejsze jest to, żeby bramki w Lućko minąć w okolicach godziny 3:00 - 4:00 nad ranem. A najlepiej przejechać jeszcze rozjazd autostrady w CRO za Bosiljevo i tam dopiero potem robić ew. postój.

Dlatego uważam, że ten Twój start z Wrocławia "dopiero" koło 18-stej to trochę za późno. Rozważ start około godz. 16:00. Pytanie jeszcze jak jedziesz przez Czechy (drogi płatne) i czy robisz objazd płatnej autostrady w SLO?


Właśnie śledzę forum i GM i myślę ;-)
Na objazdy wszelakie nie ma ciśnienia, budżet zakłada komplet winiet na wszystkie kraje...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 658
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone