Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 07:40

alechandro napisał(a):Jak sytuacja w Pradze na Ceske Budejovice, czy roboty na drodze mocno uciążliwe są ?


Gdzie w Praglu? Zaglądałes na dopravniinfo.cz?
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 23.07.2019 08:05

Senior napisał(a):
zbig99 napisał(a):
dids76 napisał(a):
Senior napisał(a):Witam , ostatnie trzy wyjazdy jechałem przez Węgry i nie było żle , zastanawiam się w tym roku czy nie jechać przez Słowenię , czy ktoś się orientuje w temacie korków na końcu Słowenii czy dalej masakra, wyjeżdzam z Częstochowy w sobotę 3 go sierpnia koło 17.00

Z soboty na niedzielę nie powinno być tak źle. W sobotę nadal masakra na granicy np teraz według GM korek ma ok 10km

Czyli na granicy AUTR/SLO korek miał 10 km? A jak długo stoi się aktualnie na granicy HUN/CRO jadąc z kierunku Szombately na Zagrzeb?

W Słowenii był mega korek , objazdy przez jakieś pola , prawie dwie godziny w du... .A jeżeli chodzi o HUN/CRO
to nie miałem nigdy problemu , wyjeżdzam z Cze-wy między 16-17 z soboty na niedzielę.Ćwiczyłem już różne
opcje (jeżeli chodzi o godzinę wyjazdu ) i doszedłem do wniosku , że jeżeli wyjeżdzam o tej godzinie to
bez męczarni dojeżdzam w nocy do granicy HR , póżniej mała dżemka i dalej.

Czytając posty o korkach na trasie AUT/SLO ale i tak większość wybiera ten kierunek a nie CZE/SLK/HUN/CRO? Ciekawe dlaczego? Może jazda przez Węgry praktycznie bez autostrad odstrasza Polaków?
Ostatnio edytowano 23.07.2019 08:13 przez zbig99, łącznie edytowano 2 razy
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 23.07.2019 08:12

Bo przez Austrię mimo wszystko dla co najmniej połowy Polski jest bliżej. Wydaje się, żę jest więcej autostrad, ale czasami jest tam tyle ograniczeń, zwężeń, czy taki ruch, że plusów autostrady nie odczuwa się
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 08:55

zbig99 napisał(a):Czytając posty o korkach na trasie AUT/SLO ale i tak większość wybiera ten kierunek a nie CZE/SLK/HUN/CRO? Ciekawe dlaczego? Może jazda przez Węgry praktycznie bez autostrad odstrasza Polaków?


W Austrii poza Wiedniem, prawie nigdzie nie stałem. Poza ograniczeniami do 100 km/h oraz 80 na pracach drogowych, cały czas się jechało. W zeszłym roki przejechałem całą Slowenie i tyczałem w korku tylko na granicy (stałem tam 15 minut). Po patencie z odbiciem na S5 i S35 i przejazd pod Grazem to spacerek.

Nie widzę sensu odbijać za Brnem na Słowację (bo jestem zbyt leniwy na zjeżdżanie z autostrady a dla zaledwie 50 km kupować słowacka winietę...); trasę przez Węgry zrobiłem i poza autostradami jest okay ale szału nie ma.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 23.07.2019 09:17

Zawsze pozostaje kwestia godzin przejazdu i terminów. Można trafić, że nie tylko Wiedeń, ale niemal cały odcinek do Wiener Neustadt jedzie się znacznie wolniej niż na standardowej autostradzie, no i mimo wszystko ruch w Austrii, Słowenii i Chorwacji ( na odcinku do Zagrzebia ) większy niż przez Słowację, Węgry. Jakby nie patrzeć, dobrze, że jest wybór
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 23.07.2019 09:24

histe napisał(a):Zawsze pozostaje kwestia godzin przejazdu i terminów. Można trafić, że nie tylko Wiedeń, ale niemal cały odcinek do Wiener Neustadt jedzie się znacznie wolniej niż na standardowej autostradzie, no i mimo wszystko ruch w Austrii, Słowenii i Chorwacji ( na odcinku do Zagrzebia ) większy niż przez Słowację, Węgry. Jakby nie patrzeć, dobrze, że jest wybór

Przez plan zwiedzenia Budapesztu w drodze powrotnej chyba wybiorę w tym rok wariant CZE/SLK/HUN lub SLK/HUN ale z takim objazdem Cadcy jak zasugerował Marsallah - dzięki za wskazówkę.
Marsallah napisał(a):
zbig99 napisał(a):
Marsallah napisał(a):To nie jedź przez Czadcę...

A gdzie tam trzeba. Zwardoń-Skalite-Oszczadnica i wyjeżdżasz w Krasnem n. Kysucou. Nawet google ostatnio taką trasę sugeruje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 09:37

histe napisał(a):Zawsze pozostaje kwestia godzin przejazdu i terminów. Można trafić, że nie tylko Wiedeń, ale niemal cały odcinek do Wiener Neustadt jedzie się znacznie wolniej niż na standardowej autostradzie, no i mimo wszystko ruch w Austrii, Słowenii i Chorwacji ( na odcinku do Zagrzebia ) większy niż przez Słowację, Węgry. Jakby nie patrzeć, dobrze, że jest wybór


Dlatego zaraz za Wiener Neustadt odbiłem w prawo i to był strzał w dziesiątkę.
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 23.07.2019 10:37

pääkäyttäjä napisał(a):

Dlatego zaraz za Wiener Neustadt odbiłem w prawo i to był strzał w dziesiątkę.

Z tego co widzę, to za Wiener Neustadt jest odbicie na S6.
Wcześniej pisałeś o S5 a ona odbija przed Wiedniem ;-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2019 10:38

No S6, jakkolwiek - auto uzupełnienie w telefonie, ważne że wiadomo o co chodzi ;) :mrgreen:
Senior
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 20.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Senior » 23.07.2019 11:39

histe napisał(a):Bo przez Austrię mimo wszystko dla co najmniej połowy Polski jest bliżej. Wydaje się, żę jest więcej autostrad, ale czasami jest tam tyle ograniczeń, zwężeń, czy taki ruch, że plusów autostrady nie odczuwa się

Święta racja , rok temu na początku sierpnia z soboty na niedzielę z Cz-wy do Splitu
przez Węgry jechaliśmy 12h ..
bez korków , bez sprawdzania na Słowenii wszystkim paszportów
( jakiś czas temu jak jechałem przez Słowenię miałem wrażenie że Panowie na granicy
robią to specjalnie , bo staliśmy ponad godzinę , a ruchy ich były jakieś takie baaardzo powolne)
...a jak korek w Słowenii to na bramkach HR również itd
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 23.07.2019 12:31

Senior napisał(a):
histe napisał(a): bez sprawdzania na Słowenii wszystkim paszportów
( jakiś czas temu jak jechałem przez Słowenię miałem wrażenie że Panowie na granicy
robią to specjalnie , bo staliśmy ponad godzinę , a ruchy ich były jakieś takie baaardzo powolne)
...a jak korek w Słowenii to na bramkach HR również itd

Pamiętam wiadomość z końca 2017r, że Chorwacja chce w 2019 roku dołączyć do strefy Schengen. 8) No i kiedy w niej będzie? Wtedy korki na granicy ze Słowenią powinny się skończyć ale na bramkach za Zagrzebiem to już niekoniecznie.
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 23.07.2019 19:12

Senior napisał(a):Święta racja , rok temu na początku sierpnia z soboty na niedzielę z Cz-wy do Splitu
przez Węgry jechaliśmy 12h ..
bez korków , bez sprawdzania na Słowenii wszystkim paszportów
( jakiś czas temu jak jechałem przez Słowenię miałem wrażenie że Panowie na granicy
robią to specjalnie , bo staliśmy ponad godzinę , a ruchy ich były jakieś takie baaardzo powolne)
...a jak korek w Słowenii to na bramkach HR również itd

Trzeba było w drogę przez Słowenię też wybrać się na noc, wtedy na granicy byłbyś koło 7-8 i żadnego korka by nie było.

Jechałem niedawno przez Słowenię, do Chorwacji od granicy do pobrania biletu na autostradę łącznie 18 minut.
Powrót w ostatnią sobotę, korki na autostradzie od Gospic - prawie do Brinje, Lucko około 1,5 km, krótszy w Macejl, ale bezpośrednio za bramkami korek do granicy, odbicie na Cvetlin - tam 2 samochody łącznie z moim. Wyjazd o 9 z Igrane, trochę zakupów w Kauflandzie w Makarskiej oraz na Pagu w Kolan, w Wiedniu o 22. Znajomi wyjazd podobnie, Makarska tak samo, jak wbili się w korek koło Gospic ja byłem jeszcze na Pagu (ok. 13:30), do Węgier mocne korki, w efekcie na granicy byli o 23. Kwatera wykupiona przepadła, nic innego nie mogli znaleźć, spanko na parkingu.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2019 07:32

grypserek napisał(a):
Senior napisał(a):Święta racja , rok temu na początku sierpnia z soboty na niedzielę z Cz-wy do Splitu
przez Węgry jechaliśmy 12h ..
Znajomi wyjazd podobnie, Makarska tak samo, jak wbili się w korek koło Gospic ja byłem jeszcze na Pagu (ok. 13:30), do Węgier mocne korki, w efekcie na granicy byli o 23. Kwatera wykupiona przepadła, nic innego nie mogli znaleźć, spanko na parkingu.

Mocne korki to były jadąc z kierunku Zagrzebia na Węgry (Szombately)? Czy na granicy CRO/HUN były większe korki niż na granicy CRO/SLO ?
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 24.07.2019 11:23

zbig99 napisał(a):Mocne korki to były jadąc z kierunku Zagrzebia na Węgry (Szombately)? Czy na granicy CRO/HUN były większe korki niż na granicy CRO/SLO ?

Tak ja pisałem od węzła Gospic przez Zagrzeb do Węgier - cały odcinek pokonany w około 10 godzin - o 23 przejazd przez granicę. Ja przez most wyjeżdżając z Pag przejechałem około 15, po 7 godzinach byłem w Wiedniu w hotelu. Nie wiem ile było stania
Na przejściu CRO/SLO w Macejl bo uciekłem na przejście w Cvetlin - tam nie spędziłem nawet 2 minut.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 24.07.2019 13:09

grypserek napisał(a):
zbig99 napisał(a):Mocne korki to były jadąc z kierunku Zagrzebia na Węgry (Szombately)? Czy na granicy CRO/HUN były większe korki niż na granicy CRO/SLO ?

Tak ja pisałem od węzła Gospic przez Zagrzeb do Węgier - cały odcinek pokonany w około 10 godzin - o 23 przejazd przez granicę. Ja przez most wyjeżdżając z Pag przejechałem około 15, po 7 godzinach byłem w Wiedniu w hotelu. Nie wiem ile było stania
Na przejściu CRO/SLO w Macejl bo uciekłem na przejście w Cvetlin - tam nie spędziłem nawet 2 minut.

W rejonie Gospic korek? To pewnie był jakiś wypadek na autostradzie.
6 lat temu jechałem z Rogoznicy do Katowic w sumie 12h z przerwami i objazdem autostrady przez Ptuj. Wyjazd o 06:00 rano ale we wtorek. Czyli aktualnie jest o wiele gorzej.
Ostatnio edytowano 24.07.2019 13:25 przez zbig99, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 657
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone