Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 14.07.2019 22:51

Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.07.2019 09:49

zabekrafal napisał(a):Stanie w korku jest denerwujące ale jeśli ich nie ma można skończyć lub zacząć wakacje o wiele gorzej

m.youtube.com/watch?v=sXbxSE-OBVQ

Kiedyś był też masakryczny wypadek w tunelu z mniej szczęśliwym zakończeniem, bo zginęły 4 osoby i pies.
Wtedy wjechał zestaw "wanna" z kruszywem w osobówkę z Niemiec którą docisnął do naczepy tira a ten wjechał jeszcze w auta przed nim stojące.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.07.2019 10:01

piotrekbeti napisał(a):Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd

W takiej kalkulacji zauważyłbym jeszcze jedno-przez te dodatkowe 6h jazdy silnik cały czas pracuje i spala paliwo :mrgreen: i pewnie spali go więcej, niż kosztowałyby winiety.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 15.07.2019 10:09

kojacek napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd

W takiej kalkulacji zauważyłbym jeszcze jedno-przez te dodatkowe 6h jazdy silnik cały czas pracuje i spala paliwo :mrgreen: i pewnie spali go więcej, niż kosztowałyby winiety.


Czy ja wiem.... spala ale mniej mimo ze pracuje "dłużej"
Moje auto na drogach krajowych mieści sie w 7L
Na autostradzie nie schodzi ponizej 10

Ja wybieram autostrady z wygody
A jak są na niej korki to robie myk z niej
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 15.07.2019 10:09

kojacek napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd

W takiej kalkulacji zauważyłbym jeszcze jedno-przez te dodatkowe 6h jazdy silnik cały czas pracuje i spala paliwo :mrgreen: i pewnie spali go więcej, niż kosztowałyby winiety.


No co Ty?

Jak jadę 1:15h do Gdańska A1, to auto spali mi więcej niż podczas jechania pod 3:00h starą 1-ką

Spalanie liczymy w l/100km

W l/h to tylko wtedy jak auto cały czas stoi
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.07.2019 10:13

piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd

W takiej kalkulacji zauważyłbym jeszcze jedno-przez te dodatkowe 6h jazdy silnik cały czas pracuje i spala paliwo :mrgreen: i pewnie spali go więcej, niż kosztowałyby winiety.


No co Ty?

Jak jadę 1:15h do Gdańska A1, to auto spali mi więcej niż podczas jechania pod 3:00h starą 1-ką

Spalanie liczymy w l/100km

W l/h to tylko wtedy jak auto cały czas stoi

Pisząc to o spalaniu miałem na myśli jazdę samochodem a nie niski przelot nad autostradą ;)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 15.07.2019 10:19

Wczoraj wg GM była powtórka z soboty...
Załączniki:
66587875_2341305982856213_5658874026731241472_n.jpg
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 16.07.2019 00:06

Dzisiaj też. Nie porobiłem screenów, ale popatrzyłem ok. południa, Za tydzień o tej mniej więcej porze będę wjeżdżał do hr.
Wg. GM korek zaczynał się na granicy At->Slo kończył w Mariborze. Wcześniej od Grazu do granicy praktycznie pomarańczowe spowolnienie. Później korek od Ptuja do Granicy. Następny od rozjazdu na Ljubljanę do Lućko i dalej za Karlovac. Chwilę luzu i korek do rozjazdu na Rjekę. Później już luz.
A niby dzień powszedni...
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 16.07.2019 09:22

Kiedys nie działały GM w czasie rzeczywistym i dawalismy rade,fakt-jezdzi nas coraz wiecej,bogacimy sie :) nie wazne czy jedziesz płatna czy bezplatna,wazne by szczesliwie dojechać na wakacje,tam je milo spedzić i szczesliwie wrocic.Każdy musi sam wypracowac droge,ja lubie jezdzic nie stać w korku,nie lubie płacić za cos co mi nie pomoże ,mam sprawdzona droge i dlatego jezdze bezplatnymi,ale trzymam sie kilku zasad,nie wjezdzac do Cro w weekend,a jesli juz to 4-5 rano na malym przejsciu,wiadomo w sobote wszyscy jada nad morze,cały Zagrzeb sie opala :),w kraju mamy to samo,w piatek i sobote cala PL jedzie nad Baltyk :) kiedys 2,5 godz stałem w takim miasteczku Jastrowie i nie z powodu wypadku,tylko tam sa światla,tak samo dlugo zielone na głownej jak i na bocznej,jedne światla i taki korek,na autostradzie wypadek i nie ma jak zawrócic,stoisz - teraz znam boczne i omijam,tak samo z powrotami,niedziela to zly pomysl
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 16.07.2019 10:51

Wczoraj spotkałem znajomego, który wracał z CRO w sobotnie popołudnie i korek w Macejl był taki, że uciekli na Cvetlin, tam stania było na ok. 25 min.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.07.2019 11:00

kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd

W takiej kalkulacji zauważyłbym jeszcze jedno-przez te dodatkowe 6h jazdy silnik cały czas pracuje i spala paliwo :mrgreen: i pewnie spali go więcej, niż kosztowałyby winiety.


No co Ty?

Jak jadę 1:15h do Gdańska A1, to auto spali mi więcej niż podczas jechania pod 3:00h starą 1-ką

Spalanie liczymy w l/100km

W l/h to tylko wtedy jak auto cały czas stoi

Pisząc to o spalaniu miałem na myśli jazdę samochodem a nie niski przelot nad autostradą ;)


Ja również. Na autostradzie w PL zwykle nie jeżdżę szybciej niż 150

Trochę przesadziłem, googiel teraz pokazuje 1:30 kilka na te 160 parę km, więc może przepisowo 1:25 mi schodzi

Mam nadzieję, że nie rozmawiamy o jakimś "ekodrajwingu" z poruszaniem się autostradą 90km/h będąc schowanym kilka metrów za tirem w jego tunelu aerodynamicznym. No w takim układzie to faktycznie na bocznej drodze może Co auto spalić więcej ;)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.07.2019 14:42

piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kojacek napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Napisze tyle że jak by nie jechać to autostradami eskami to jedziesz 100-120+ non stop a drogami lokalnymi 30-90 max. I w godzinę wioskami miasteczkami robisz 50km a autostradami robisz 90-120 km trasy . W 14 h robisz 1200km do Cro z winietami a w 20h +masz ten sam odcinek bezpłatnie. Wolniej o 6h + ale taniej. Wybór zależy od kierowcy i kasy i czasu przeznaczonego na dojazd

W takiej kalkulacji zauważyłbym jeszcze jedno-przez te dodatkowe 6h jazdy silnik cały czas pracuje i spala paliwo :mrgreen: i pewnie spali go więcej, niż kosztowałyby winiety.


No co Ty?

Jak jadę 1:15h do Gdańska A1, to auto spali mi więcej niż podczas jechania pod 3:00h starą 1-ką

Spalanie liczymy w l/100km

W l/h to tylko wtedy jak auto cały czas stoi

Pisząc to o spalaniu miałem na myśli jazdę samochodem a nie niski przelot nad autostradą ;)


Ja również. Na autostradzie w PL zwykle nie jeżdżę szybciej niż 150

Trochę przesadziłem, googiel teraz pokazuje 1:30 kilka na te 160 parę km, więc może przepisowo 1:25 mi schodzi

Mam nadzieję, że nie rozmawiamy o jakimś "ekodrajwingu" z poruszaniem się autostradą 90km/h będąc schowanym kilka metrów za tirem w jego tunelu aerodynamicznym. No w takim układzie to faktycznie na bocznej drodze może Co auto spalić więcej ;)

Miałem na myśli jazdę z prędkościami zbliżonymi do tego, o czym mówią przepisy. jazda bocznymi (gdyby nie wioski i skrzyżowania) dałaby niższe spalanie, bo samochody często przy okolicach 90-100 km/h palą mniej niż przy 130-140km/h. Ale to już OT się robi ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.07.2019 15:23

kojacek napisał(a): ... jazda bocznymi (gdyby nie wioski i skrzyżowania) dałaby niższe spalanie, bo samochody często przy okolicach 90-100 km/h palą mniej niż przy 130-140km/h. Ale to już OT się robi ;)


Dokładnie, ale to wszyscy chyba wiemy. Tylko to Ty napisałeś, że bocznymi spali więcej bo dłużej się jedzie ;)

No i raczej nie "często", ale "zawsze" :D
krzyspvfr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyspvfr » 16.07.2019 16:33

W niedzielę przelatując przez Wiedeń koło 11:00 - 12:00 ruch był mały, ale słyszeliśmy już w radiu, że w Macelj godzinę czekania.
Później w/g google maps było nawet gorzej, ja jechałem na Bad Radkersburg i Ormož (Słowenia bez winiety) - na przejściu w Ormož koło godziny 15:00 byliśmy jedynym samochodem.
Kubson91
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 19.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubson91 » 17.07.2019 08:18

czlowiek_bigos napisał(a):Dzisiaj też. Nie porobiłem screenów, ale popatrzyłem ok. południa, Za tydzień o tej mniej więcej porze będę wjeżdżał do hr.
Wg. GM korek zaczynał się na granicy At->Slo kończył w Mariborze. Wcześniej od Grazu do granicy praktycznie pomarańczowe spowolnienie. Później korek od Ptuja do Granicy. Następny od rozjazdu na Ljubljanę do Lućko i dalej za Karlovac. Chwilę luzu i korek do rozjazdu na Rjekę. Później już luz.
A niby dzień powszedni...



Jechałem wczoraj tą trasą. O 4.15 wyjazd z okolic Rybnika. Do Wiednia przez Czechy płynnie. Wiedień ok. 9 z rana stania 30 min ale spodziewałem się tego. Pozniej od Graz do Slo ograiczenia do 100km/h, wiec może dlatego google pokazuje na pomarańczowo. Do granicy z HR płynnie.
Przed SLO jeszcze spojrzenie na kamery HAK i decyzja że jeziemy na Macelj. Tam ok godz. 11 15min. Stania głównie spowodowana "paszportowymi"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 654
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone