Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2019 14:32

zbig99 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kmarcin76 napisał(a):
bledzik napisał(a):w Mikulovie nie ma żadnego korka ( na tym jeziorze), przejechane 6 razy w ciągu ostatnich 2,5 miesiąca

Wczoraj był. I w samym Mikulovie i przed tym prowizorycznym mostem (3 km korek od mostu).


To miałeś pecha. Napisz jeszcze ile czasu przez te 3km korka straciłeś. Intuicyjnie obstawiam, że znacznie mniej niż czekając w 3km korku po bilet na A1 koło Torunia aby jechać na Gdańsk :). Dodam, że ten korek często jest kilkukrotnie dłuższy a i Toruń stoi gdyż google kieruje przez centrum ;). Wracając w miniona niedzielę z rowerów nad morzem, tez jechaliśmy przez CENTRUM Torunia, gdyż google pokazywało kilkanaście minut szybciej a na CB ostrzegali o zatwardzeniu. Celem wyjaśnienia dodam, że była mizerna pogoda i słaby ruch na A1 ;)

Ja w tym korku jadąc w sobotę ale w lutym straciłem 40 minut. W wakacje letnie obawiam się że min. 1h .


Ja tam zawsze jestem w nocy z czwartku na piątek, więc nie ma czego omijać ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.07.2019 07:39

Na GM czerwono przed granicą na M7. 26min opóźnienia.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 13.07.2019 09:24

Wszyscy się stresujecie korkami, trzeba wyluzować. Godzinka w korku? To pikuś, jedziecie na wakacje, błogie leniuchowanie, nie przejmujcie sie takimi pierdami
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.07.2019 09:30

Garo&Justa napisał(a):Wszyscy się stresujecie korkami, trzeba wyluzować. Godzinka w korku? To pikuś, jedziecie na wakacje, błogie leniuchowanie, nie przejmujcie sie takimi pierdami


Aaa… mądrego to i przyjemnie posłuchać. :oczko_usmiech:
majkel001
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkel001 » 13.07.2019 12:21

Wczoraj wracałem z Omis do Radomia , przez Austrie Czechy, wiec tak na szybko wyjazd z Omis koło 9 , dojazd do Radomia 1:30 . Delikatne korki na bramkach w Chorwacji, podjechałem do bramek no cash, stałem z 15 minut, sam trochę zakorkwalem bo coś nie chciało przyjąć mojej karty, dopiero użycie innej poszło, później granica , tutaj tez jakieś 15-20 minut, Wiedeń koło 18 bardzo płynnie zero korków , delikatnie spowolnienie było przez Mikulov, później jeszcze Brno jakieś 10 minut na zwężeniu , dalej już do Radomia szybko bez problemów. Ps jeden problem był , żona chciała hotdoga z Orlenu i nigdzie po drodze nie mieli na szybko :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.07.2019 12:27

Widać, że "na teraz" trochę się dzieje i na granicy i dalej

1.JPG


2.JPG


3.JPG
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.07.2019 12:34

jackuc napisał(a):Widać, że "na teraz" trochę się dzieje i na granicy i dalej


Jadąc do Chorwacji GM wyznacza trasę przez Cvetlin jako prawie o godzinę szybszą :wink:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 13.07.2019 12:48

Hmm dobrze i niedobrze bo będzie duży ruch na "moim" skrócie :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :twisted:
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 13.07.2019 18:15

Jakbys sie nie obrocił tyłek zawsze bedzie z tylu :) Wielokrotnie juz pisałem,wakacje mam od trzasniecia drzwiami auta pod domem,ja decyduje kiedy staje,kiedy jem i kiedy ide spac a nie korki,7 razy pokonana bezpłatna droga do Cro i nie pamietam abym gdzies stal dłuzej niz pare minut,dla mnie to jest wazne.Tydzien temu z Szybenika gdyby nie wizyta na kawe u rodziny powrót trwalby 26 godzin,na około 1400km,spalem w nocy 5 godzin,tankowania,przerwy,zakupy,jedzenie ok 3 godzin wiec samej jazdy 18 godzin,moim zdaniem az za szybko :)
Co do trasy,lubie ja,mam wszystkie przystanki w głowie,droge znam prawie na pamiec,nawet przez Bratysławe jade przez miasto a nie autostrada,bo lubie,wspaniale miasto,stolica a jak na wsi :) jezdze busem,w moim przypadku jazda autostradami to wyrzucanie pieniedzy,jechalbym 100-110 km/h a tak jechalem ok 100km/h bo babulka najlepiej lubi taka predkośc.
Jedziesz na 7-10 dni,masz mało czasu zasuwaj autostradami i oczywiscie zycze by nie było korkow,my mielismy duzo czasu,tydzien w Zadarze,tydzien w Szybeniku,w sumie urlopik 17 dni,wypoczeci i bez korkow wrócilismy do kraju,czego i wam zycze,a czy wolicie autostradami z korkami czy bezplatnymi bez korkow zostawiam to wam :)
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 13.07.2019 18:32

A i jesli napisałem o fajnych drogach w Czechach miałem na mysli te normalne,nawet 5 katygorii :) jak pierwszy raz pojechałem zwiedzać Cz 12 lat temu to bylem w szoku,choc z tymi autostradami to tez nie generalizujmy :)
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 14.07.2019 09:37

jackuc napisał(a):Hmm dobrze i niedobrze bo będzie duży ruch na "moim" skrócie :twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :twisted:


A podpowie kolega coś więcej?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 14.07.2019 09:51

Kontynuując jazdę autostradą przez Ostrawę obecnie na google maps aktualnie widzę korki i to dosyć konkretne w okolicy Ołomuńca. Patrząc na mapę i jadąc w kierunku miejscowości Vyskov, można to objechać jadąc przez Lipnik nad Bencvou, Przerów. Odległosciowo jest identycznie, autostrady jest mniej więcej przez 2/3 trasy, pytanie czy warto? Będę jechał w środku tygodnia i pewnie w tych okolicach będę ok. godziny 16.00-18.00.
valverde20
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 08.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) valverde20 » 14.07.2019 18:33

Jeśli jedziesz w tygodniu to nie warto. Ja właśnie wróciłem z Cro. W tamtym kierunku jechałem w poniedziałek dwa tygodnie temu. Wracałem dzisiaj. W poniedziałek w Czechach kompletny luzik mimo że kilka zwężeń już było, w tym te koło Olomunca. Więc jeśli jedziesz w tygodniu to jedz normalnie. Dzisiaj natomiast na powrocie Czechy też ok, ale już w drugą stronę widziałem kilka sporych korków. Zresztą Google bardzo dobrze podpowiadają :)
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 14.07.2019 18:44

Stanie w korku jest denerwujące ale jeśli ich nie ma można skończyć lub zacząć wakacje o wiele gorzej

m.youtube.com/watch?v=sXbxSE-OBVQ
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 14.07.2019 22:12

mahum napisał(a):... Będę jechał w środku tygodnia i pewnie w tych okolicach będę ok. godziny 16.00-18.00.

Zerknij na Google Maps w środku tygodnia w godzinach które podałeś. Będzie widać czy są korki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 653
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone