Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kolejny raz Alpy ( tym razem szwajcarskie)

Szwajcaria nie ma tradycyjnej stolicy, funkcję tą pełni Berno z racji znajdującej się w tym mieście siedzibie rządu. Na terenie Szwajcarii znajdują się 24 górskie szczyty o wysokości ponad 4 tysiące metrów. Państwo to jest uznawane za najbardziej górzyste na świecie. Są na świecie dwa kraje posiadające kwadratową flagę, jednym z nich jest Szwajcaria, a drugim Watykan. W wyniku referendum 70% Szwajcarów opowiedziało się przeciwko wiązaniu Szwajcarii z Unią Europejską.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 02.02.2009 20:00

... nie biegnij, bo w sprzedaży jest już lutowy numer ... a w nim całkiem odmienne tematy.

P.s. Alpy austriackie - powiadasz? Mam nadzieję, że podzielisz się nimi z nami :)

Pozdraviam
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 03.02.2009 08:40

Piękna relacja Pani Ewo !

Zaznaczę sobie ślad, jestem teraz w pracy i w wpadłem na Cro "na chwileczkę" ;)
Na pewno powrócę tu na następnej przerwie :)

Pozdrawiam serdecznie :papa:

Tomasz.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 03.02.2009 17:21

a to ja napisał(a):
P.s. Alpy austriackie - powiadasz? Mam nadzieję, że podzielisz się nimi z nami :)

Pozdraviam

Dorotko spełniam Twoje życzenie i jeszcze raz zaproszę forumowiczów w Alpy do małego, ale bardzo rodzinnego ośrodka narciarskiego położonego niedaleko Masywu Dachstein. Miałam okazję po raz drugi szusować tam na nartach i podziwiać piękno majestatycznych gór.
Mieszkaliśmy w takiej oto wiosce na wysokości 1560 m npm

Obrazek

a nasze najbliższe otoczenie było po prostu imponujące

Obrazek

Obrazek



Obrazek



Dla rannych ptaszków rezerwowano takie widoki

Obrazek

Obrazek

Narciarstwo to nie tylko jazda w dół

Obrazek

ale również dbałość o stan swojego żołądka

Obrazek

i gardła

Obrazek

oczywiście w gronie wspaniałych przyjaciół

:D :D :D
Ostatnio edytowano 16.04.2009 18:50 przez Ewa Zuber, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.02.2009 09:31

Obrazek
Obrazek


Co za fantastyczne widoki.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 04.02.2009 10:20

Widoki fantasyczne, chociaż żołądek mógł trochę inaczej na to "patrzeć", a zwłaszcza trzustka :wink: :)
Ale wracając do widoków - z której strony Dachstein obozowaliście, od Schladming czy Hallstatt. Czy jeszcze innej ? Przez te cudowne mgły trudno przyporządkować strony świata.
pozdrawiam
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 04.02.2009 10:50

Na Dachstein patrzyliśmy od strony północnej 8O , do Hallstatt było około 20 km.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 04.02.2009 13:40

Zazdroszczę, po prostu zazdroszczę!!!
Jestem kompletnym fanem nart, ale w tym roku chyba nic z wyjazdu w piękne góry. Nie ma nic wspanialszego, jak poranek z wyratrakowanym stokiem, narciarska autostrada w najlepszym wydaniu. Gdzie jej do naszych rodzimych biednych górek.
Jeszcze raz zazdroszczę, piękne widoki i to słoneczko ponad chmurami :o

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 04.02.2009 15:41

Grzegorzu a ja jestem właśnie w trakcie lektury Twojego autorstwa i jestem zarazem pod ogromnym wrażeniem. Po prostu oczy wychodzą mi z orbit 8O . Gratuluję Ci wszystkiego : pięknych i trafnych zdjęć, wspaniałych opisów, lekkiego pióra i wielkiego zainteresowania ze strony forumowiczów. :D :D :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 04.02.2009 18:09

Piękne zdjęcia, fantastyczne widoki :D
Zazdroszę takiego narciarskiego wypadu :)
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 04.02.2009 19:54

Joasiu jak widzę co się dzieje na naszym rynku walutowym z kursem franka. to zaraz sobie myślę, że miałyśmy szczęście być w Szwajcarii w odpowiednim czasie. Narty też miałam sfinalizowane przed największym wzrostem kursu euro. Po prostu to się nazywa - mieć szczęście.

PS. Ten ośrodek narciarski w Austrii byłby idealnym miejscem dla Twojej równie podróżniczej rodzinki. Pozdrawiam cieplutko Ewa :D
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 16.04.2009 18:54

Zapraszam do zaglądnięcia na stronę www.mojaszwajcaria.pl, aby wziąć udział w konkursie z szorowaczami :D Do zgarnięcia jest wspaniała nagroda 8O
Poprzednia strona

Powrót do Szwajcaria - Svizra



cron
Kolejny raz Alpy ( tym razem szwajcarskie) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone