Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy najcieplej??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 24.03.2013 11:09

Z Tarnowskich Gór ( górny śląsk) a dokładnie do Tribunj -na mapie pokazuje 1070 km :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.03.2013 11:11

Rezerwuj termin jaki wam najbardziej pasuje, a Chorwacja odwdzięczy się pięknym błękitem nieba i cieplutkim morzem :papa:
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 24.03.2013 11:23

Jedan i drugy termin gwarantuje goroncom pogode temperatura powietsza na pewno bendzie ponad 30 stopńi a moża od 22 do 26 st.Nie muszysz sie obawłiat o czeplo i niema co poruwnywać Baltik do Jadrana bo tego sie nie da poruwnać.Ja bym chentnie szrodkowy lipiec bo tedy nie jest tak goronco jak w sierpniu kedy dzieczaczky mogom dostać udaru slonecznego .W Horwaciji latem raczej sie wybiera kedy jest mnie goronco a nie jak na Polskim możem gdzie strachujesz o pogode i sloneczko.Nie martw sie i szmigaj do HR raju naladowacz akumulatore. :D :D Pozdrawliam i życie pienknich wakacyja :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.03.2013 11:25

agunia33 napisał(a):Z Tarnowskich Gór ( górny śląsk) a dokładnie do Tribunj -na mapie pokazuje 1070 km :-)

Czyli skok na raz. Jeśli omijacie Maribor drogą bezpłatną, to dołożycie trochę czasu. Gdyby w okolicach Ptuja był korek, opracuj sobie drogę przez Rogatec.
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 24.03.2013 11:30

Przed zagranicznymi wojażami przez 10 kolejnych lat były wczasy nad Bałtykiem, czasem połączone z Mazurami.
Zawsze mieliśmy pogodę super.
A w 2008 na przełomie lipca i sierpnia mieliśmy w Rowach 10 dni bezchmurnego nieba.
Woda przez kilka dni miała 20-21 stopni C. 8O
Kilka pochmurnych dni wykorzystaliśmy na wycieczki.
Rewelacja.
I tak prawdę powiedziawszy bardzo się za naszym wybrzeżem stęskniliśmy.
Planujemy wypad do naszych ukochanych Rowów. :D
Oczywiście już nie na dwa tygodnie, ale chociaż na kilka dni, bez względu na pogodę.

A co do wody w Jadranie.
W zeszłym roku byliśmy w Breli od 20-ego czerwca.
Pogoda oczywiście miodzio, a woda...?... czasami szukałem miejsc z zimnymi źródełkami podwodnymi :lol:
W lipcu 2011 w Dramalj podobnie.
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 24.03.2013 11:43

My ostatnią fajną pogodę ( 7 dni słońca na 7 dni pobytu) mieliśmy też w 2008 roku w Unieściu ( koło Mielna) .
Następne lata były już deszczowe a zeszłoroczne wakacje w sierpniu to już totalna katastrofa :-(

Ok, napisałam meila do właściciela czy lipcowy termin nadal aktualny jeśli tak to klepie :-)
agunia33
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 22.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agunia33 » 24.03.2013 11:52

Bocian - dziękuje za rady odnośnie drogi :-) ja kompletnie się na tym nie znam ( nie jestem kierowcą ) to juz moja druga połowa będzie czytać planować itd, dodam tylko,że nam specjalnie na objazdach nie zależy np. żeby zaoszczędzić na winetce, byleby było szybciej :-)

Jeszcze musimy sie zdecydować czy jechać na noc czy startować nad ranem i jechać w ciągu dnia, troche mi szkoda nie zobaczyć tych widoków jak bedziemy jechali w nocy ...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.03.2013 12:34

W 2012 (początek lipca-Pag) pierwszy raz marzyłem, żeby temperatury nieco zelżały - przy 35-38c nawet woda nie chłodzi. Klima fjurgała 24h/dobę.

PS. Polecam jazdę w dzień.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.03.2013 12:40

agunia33 napisał(a):Bocian - dziękuje za rady odnośnie drogi :-) ja kompletnie się na tym nie znam ( nie jestem kierowcą ) to juz moja druga połowa będzie czytać planować itd, dodam tylko,że nam specjalnie na objazdach nie zależy np. żeby zaoszczędzić na winetce, byleby było szybciej :-)

Jeszcze musimy sie zdecydować czy jechać na noc czy startować nad ranem i jechać w ciągu dnia, troche mi szkoda nie zobaczyć tych widoków jak bedziemy jechali w nocy ...

Objazd przez Rogatec przydaje się także jak jedzie się autostradą. Także polecam drogę w dzień. Jak ruszycie o 4 rano to jeszcze całe popołudnie dla was.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.03.2013 14:00

Bocian napisał(a):
woka napisał(a): Oczywiście najbardziej już nagrzana woda jest w terminie trzecim ale to nie oznacza, że nie będzie w tym czasie załamania pogody.

Nie do końca tak jest, bo na przykład tam gdzie bywam, woda w ciągu dnia potrafi dwa, trzy razy , zmienić diametralnie temperaturę. Rano, ok 9 jak pływam po bieganiu, woda potrafi mieć 20 stopni, jak przychodzimy po śniadaniu, ma 24. Wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy i czy to jest morze czy "morze" Zatoka zazwyczaj będzie cieplejsza.
Co do temperatury to czasem w lipcu jest bardzo gorąco, czasem w sierpniu, nie ma reguły. Bardziej bym się kierował dojrzałością owoców :) choć ja najbardziej lubię termin przełomu lipca i sierpnia.

Skąd taka dokładność? Masz termometr gdzieś w wodzie czy przy majtkach? :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.03.2013 14:50

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):
woka napisał(a): Oczywiście najbardziej już nagrzana woda jest w terminie trzecim ale to nie oznacza, że nie będzie w tym czasie załamania pogody.

Nie do końca tak jest, bo na przykład tam gdzie bywam, woda w ciągu dnia potrafi dwa, trzy razy , zmienić diametralnie temperaturę. Rano, ok 9 jak pływam po bieganiu, woda potrafi mieć 20 stopni, jak przychodzimy po śniadaniu, ma 24. Wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy i czy to jest morze czy "morze" Zatoka zazwyczaj będzie cieplejsza.
Co do temperatury to czasem w lipcu jest bardzo gorąco, czasem w sierpniu, nie ma reguły. Bardziej bym się kierował dojrzałością owoców :) choć ja najbardziej lubię termin przełomu lipca i sierpnia.

Skąd taka dokładność? Masz termometr gdzieś w wodzie czy przy majtkach? :wink:

Nie. W zegarku :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 24.03.2013 15:12

Bocian napisał(a):Nie. W zegarku :)

ładne cacko :roll:
stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 24.03.2013 15:39

pasażer napisał(a):
Bocian napisał(a):Nie. W zegarku :)

ładne cacko :roll:



kwestia gustu hehehe
Załączniki:
77.jpg
zegarek + termometr :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 24.03.2013 15:42

stalowy.mis
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stalowy.mis » 24.03.2013 15:43

ajj no i po co zdradzasz swoje tajemnice ;) ale fakt kolor calkiem calkiem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Kiedy najcieplej?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone