Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping Kozarica w Pakostane czy Park Soline?

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013
Kemping Kozarica w Pakostane czy Park Soline?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 04.04.2013 16:33

Witam ! Bardzo proszę o pomoc w wyborze kempingu ! Wybieramy się z przyczepą . Planowany wyjazd po 24 czerwca . Zastanawiam sie nad kampingiem Kozarica i Biograd na moru Park Soline. Jest to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i czy brak znajomość języków obcych bedzie dla nas problemem ? Bardzo proszę o opinie ! :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.04.2013 16:52

Witam. :D
Zacznę od końca :wink: język chorwacki podobny do polskiego :lol:
W 2005 roku jechałem w okolice Biogradu i Pakoštane z zamiarem pobytu na tych dwóch kempingach.
Najpierw obejrzałem Park Soline, potem pojechałem zobaczyć jak jest na Kozaricy i ... zostałem :idea:
Zróbcie tak samo, gdzie się lepiej spodoba ... zostaniecie :lol:

Moja pierwsza relacja na forum :hut:

Kamp Soline

Kamp Kozarica

Porównałem cenniki (wg kursu euro/kuna na dzisiaj)- w terminie kiedy jedziecie na Soline parcele kosztują każda jednakowo niezależnie od miejsca położenia, na Kozaricy cena parcel jest zróżnicowana - przy morzu najdroższa, numerowana trochę tańsza a w głębi kempingu najtańsza.
Pobyt za osobę ciut mniejszy na Kozaricy.
jesiek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesiek » 28.04.2013 14:02

Witam.
Pierwszy mój wpis na forum więc wypada się przywitać, więc witam wszystkich ;-), odwiedzam chorwację regularnie od kilku już lat i zawsze na kempingi. Ale do rzeczy ;-): Kemping Kozarica...
Byłem na tym kempingu w zaszłym roku, brałem pod uwagę również Park Soline ale Kozarica bardziej nam się spodobała. Spędziliśmy tam 3 tygodniowy urlop. Kemping nie jest duży ale za to przytulny i cichy. Parcele nad morzem drogie i zajęte ale czym dalej od plaży tym taniej i luźniej. Na skraju kempingu najtaniej ale nie ma wydzielonych stanowisk. Jeżeli chodzi o sanitariaty to są na dość wysokim poziomie, jest czysto, czasami brakowało ciepłej wody pod prysznicami ale zupełnie nam to nie przeszkadzało, było tak gorąco, że i tak nie odkręcaliśmy ciepłej ;-). Oczywiście znajdują się też toalety z prysznicami dla dzieci, są pralki i wydzielone miejsce do mycia garów. Na terenie znajdują się też stacjonarne grille, jest sklep, mała restauracja (ale jedzenie nie ciekawe, raczej pizza i to też nie do końca świetna), jest też płatny dostęp do internetu na terenie całego kempingu ( dla tych co nie mogą się rozstać z komputerami) ale jest tak wolny, że nie warto za to płacić. Plaża w części wybetonowana i posypana kamyczkami, jest też miła zacieniona zatoczka z łagodnym wejściem do wody (oblegana przez rodziny z małymi dziećmi). Przy plaży jest mała knajpka z piwem, lodami, kawą, wieczorami można tam posłuchać na żywo muzyki (nie jest to głośnie granie zespołu ale delikatne pogrywanie na gitarze). Na przeciwko wyjścia z kempingu jest mała restauracyjka, ceny przystępne ale mają też promocję w godzinach południowych "happy hour", można tam zjeść kalmary, ośmiorniczki, ryby ale i potrawy mięsne z grilla i patelni praz dobre zupy. Do miasteczka idzie się ok 10 min, jest tam sklepik spożywczy, małe knajpki, pizzernie (bardzo doba pizza polecam), oraz kilka atrakcji dla dzieci (samochodziki, zjeżdżalnie i trampoliny ale otwierane dopiero po południu). Na poważniejsze zakupy trzeba jechać do Biegradu ale jest to odległość ok 5km, znajdziemy tam chyba Lidla i jakiś lokalny duży sklep. Jak ktoś nie lubi tłumów na ulicach i chce spokojnie i w ciszy spędzić urlop to miejsce idealne. Nie ma co się przejmować nieznajomością języka czy to chorwackiego czy angielskiego, wszędzie spokojnie dogadacie się po polsku. W razie pytań służę pomocą ;-). Pozdrawiam.
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 29.04.2013 15:39

Witam ! Bardzo dziękuje za szczegółowy opis Kempingu Kozarica ! Na skraju gdzie najtaniej piszesz że nie ma wydzielonych stanowisk . To może lepiej będzie nam ustawić przyczepę ,auto i dość duży przedsionek ? Na https://maps.google.pl/maps?hl=pl&tab=wl . Oglądałam kemping Kozarica i pokazana jest promenada od kempingu do miasteczka . I bardzo mi się podoba . Jedziemy tam na 100% mam tylko nadzieje ze 24-25 czerwiec nie bedzie problemu z miejscem . A wy w jakim terminie byliście?
Ostatnio edytowano 30.04.2013 11:09 przez Majka12345, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.04.2013 16:53

Majka12345 napisał(a):Oglądałam kemping Kozarica i pokazana jest promenada od kempingu do miasteczka . I bardzo mi się podoba . Jedziemy tam na 100% mam tylko nadzieje ze 24-25 czerwiec nie bedzie problemu z miejscem . A wy w jakim terminie byliście ? :papa:

Termin jest ok - miejsce znajdziecie bez problemu w strefie zona V :idea: lub nawet w troszkę droższej strefie C :idea:
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 29.04.2013 19:10

Panie Januszu bardzo dziękuje ! Na 99% wyjazd 23 czerwca ok godz 18. Jak będę na miejscu napiszę ! :papa:
A może jedzie ktoś jeszcze w tym terminie ???
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 30.04.2013 11:15

Tu jest wyjście z kempingu . https://maps.google.pl/maps?q=Pako%C5%A ... 9,,0,0&z=6 . Polecam można zobaczyć miasteczko Pakostane .
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 30.04.2013 11:31

Majka12345 napisał(a):Na 99% wyjazd 23 czerwca ok godz 18. Jak będę na miejscu napiszę ! :papa:
A może jedzie ktoś jeszcze w tym terminie ???

10 dni przed Twoim wyjazdem jedziemy na Soline - po powrocie, będę mogła powiedzieć czy polecam czy nie ;)
Majka12345
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 04.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majka12345 » 30.04.2013 13:17

Super ! Czekam na twoją opinie ! Pozdrawiam ! :D :papa:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 30.04.2013 19:54

Już 18 maja będę na campie w Pakostane ( 2-3 nocki), wybrałem NORDSEE ( taniej niż na Kozaricy, ale chyba w mniej ciekawej okolicy, a na campie będę tylko nocował ). Bylem w ubiegłym roku z wizytą w Pakostane u znajomych wypoczywających w apartamentach, ale krótko i nie zdążyłem poznać tej ciekawej mjsc. Z netu wiem , że w Pakostane jest kilka campów... i tu pytanko. Czy np camp KARABA lub DALMACJA jest już czynny w maju ?
GAJUS
Ostatnio edytowano 02.05.2013 08:37 przez Gajus.ems, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.04.2013 21:14

Nord See lipiec sierpień to tragedia...
jesiek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesiek » 01.05.2013 07:52

Majka12345 napisał(a): Oglądałam kemping Kozarica i pokazana jest promenada od kempingu do miasteczka . I bardzo mi się podoba . Jedziemy tam na 100% mam tylko nadzieje ze 24-25 czerwiec nie bedzie problemu z miejscem . A wy w jakim terminie byliście?

Myślę, że w tym terminie bez problemu znajdziecie miejsce. My byliśmy w tamtym roku na początku lipca i znaleźliśmy dwie parcele obok siebie w środkowej części kempingu (byliśmy w dwie rodziny), ale jak po trzech tygodniach wyjeżdżaliśmy to było już ciasno i tak łatwo z miejscem nie było. Kemping jest dobrym miejscem wypadowym, w zasięgu ręki macie Zadar, Šibenik, wodospady Krka, wyspa Murter.
ZiggyMars
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 12.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZiggyMars » 12.05.2013 20:11

Czy na Campingu Park Soline pobiorą opłatę za pawilon (mam na mysli taki daszek :) ) jak za dodatkowy namiot?

P.S Witam wszystkich forumowiczów :)
Ostatnio edytowano 12.05.2013 20:41 przez ZiggyMars, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.05.2013 20:13

ZiggyMars napisał(a):Czy na Campingu Park Soline pobiorą opłatę za pawilon jak za dodatkowy namiot?

P.S Witam wszystkich forumowiczów :)

Nie znam kempingu gdzie pobierają opłatę za pawilon ogrodowy :idea:
ZiggyMars
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 12.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZiggyMars » 12.05.2013 20:45

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Dotychczas nie brałam takiego pawilonu do Chorwacji stąd moje wątpliwości.
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kemping Kozarica w Pakostane czy Park Soline?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone