Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 10.06.2021 15:44

majkelfm napisał(a):
sal3 napisał(a):Ledy i ksenony to nie żarówki i nie ma obowiązku wożenia ich zapasów.

otóż to, mam full led, co mam wozić na zapas? :)

Nie zostaje nic innego jak dobre ubezpieczenie. No ale żeby do ksenonów, czy świateł ledowych wozić zwykłe żarówki, to naprawdę grubo. Nie wiem czy ichnie służby mają aż takie poczucie humoru. Wypada wyjeżdżając w trasę wziąć pod uwagę, że co zrobię jak cudo przestanie świecić. Wiadomo, że żarówkę wymienić najłatwiej (choć bywają samochody, że trzeba sobie rękę w trzech miejscach złamać), a im bardziej zaawansowana technologia tym trudniej i drożej. No ale w razie czego, albo usterka zostanie usunięta na miejscu, albo może być pod górę. Doradzam w różnych sytuacjach zawsze spróbować się dogadać. To też są ludzie chociaż na służbie :D.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 10.06.2021 15:58

Po jaką cholerę wozicie ten cały majdan skoro w większości krajów obowiązuje konwencja wiedeńska odnośnie wyposażenia samochodu? Kilkadziesiąt razy byłem autem zagranicą i może raz policjant napinał się na mandat, ale jak coś mu wspomniałem o konwencji to szybko się skończyło.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.06.2021 16:20

OTOTORENT napisał(a):Po jaką cholerę wozicie ten cały majdan skoro w większości krajów obowiązuje konwencja wiedeńska odnośnie wyposażenia samochodu?


Następny!!!

Po to, żeby zamiast pół nocy dyskutować ze słowacką policją na temat tej konwencji, w tym czasie być już w okolicach Zadaru i witać się z Jadranem.


Poza tym temat tej konwencji był tu już wałkowany kilka(naście) razy!

Wniosek zawsze był ten sam: lepiej wozić to, czego wymagają.
OTOTORENT
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) OTOTORENT » 10.06.2021 16:31

marekkowalak napisał(a):
OTOTORENT napisał(a):Po jaką cholerę wozicie ten cały majdan skoro w większości krajów obowiązuje konwencja wiedeńska odnośnie wyposażenia samochodu?


Następny!!!

Po to, żeby zamiast pół nocy dyskutować ze słowacką policją na temat tej konwencji, w tym czasie być już w okolicach Zadaru i witać się z Jadranem.


Poza tym temat tej konwencji był tu już wałkowany kilka(naście) razy!

Wniosek zawsze był ten sam: lepiej wozić to, czego wymagają.


Jak dla mnie to możesz wozić i pół sklepu motoryzacyjnego. Jak dotąd nigdy nie miałem problemu. Zawsze mam tylko apteczkę, gaśnicę i trójkąt. Nie znam też nikogo kto miał jakiekolwiek problemy związane bezpośrednio z brakiem zapasowej żarówki czy innej linki.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 10.06.2021 16:52

OTOTORENT napisał(a): Nie znam też nikogo kto miał jakiekolwiek problemy związane bezpośrednio z brakiem zapasowej żarówki czy innej linki.


Nie życzę Ci abyś spotkał na swojej drodze węgierskiego Rendorsega z którym można się dogadać bez problemu o ile znasz się język węgierski (bo innego to oni nie znają) Na pewno wytłumaczysz mu czym jest Konwencja Wiedeńska i że w związku z tym może spadać.
Osobiście miałem kiedyś scysję ze słowackimi policjantami którzy zażądali ode mnie pokazania zapasowych żarówek. Żarówki miałem ale na samym dnie bagażnika tam gdzie koło zapasowe. A bagażnik załadowany na full. Jakoś ich przekonałem i dali mi spokój. O konwencji nawet nie wspominałem bo wiadomo jak łatwo zdenerwować każdego policjanta, jak będzie mu się udowadniało ze jesteśmy mądrzejsi od niego. Zaraz zacznie szukać dziury w całym chociażby po to aby pokazać nam kto tu rządzi. No i dodam że ze Słowakiem jest się porozumieć znacznie łatwiej niż z Węgrem :papa:

Pozdrowienia.;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.06.2021 16:56

OTOTORENT napisał(a):
Jak dotąd nigdy nie miałem problemu.



Z naciskiem na "jak dotąd"


Gonzales napisał(a):
Nie życzę Ci abyś spotkał na swojej drodze węgierskiego Rendorsega z którym można się dogadać bez problemu o ile znasz się język węgierski (bo innego to oni nie znają) Na pewno wytłumaczysz mu czym jest Konwencja Wiedeńska i że w związku z tym może spadać.


Niektórym nie przetłumaczysz!! Muszą sami na własnej skórze się przekonać i dopiero spokornieją...
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.06.2021 17:04

Gonzales napisał(a):
OTOTORENT napisał(a): Nie znam też nikogo kto miał jakiekolwiek problemy związane bezpośrednio z brakiem zapasowej żarówki czy innej linki.


Nie życzę Ci abyś spotkał na swojej drodze węgierskiego Rendorsega z którym można się dogadać bez problemu o ile znasz się język węgierski (bo innego to oni nie znają) ...

...e jak chcą to spikają inglisz, ale wg mnie chyba jest lepiej szprechać,
a co do żarówek ...zajmują miejsca tyle co paczka szlugów, wymiana może do najłatwiejszych nie należy-zależy jakie auto, ale jest możliwa w warunkach drogowych, więc mam i wożę, zdarza się że używam.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.06.2021 17:08

fly napisał(a):
...e jak chcą to spikają inglisz, ale wg mnie chyba jest lepiej szprechać,


Podobnie jak słowaccy policjanci - jak chcą, to mówią po angielsku, ale jeśli kierowca się będzie stawiał i cwaniakował (albo wymachiwał konwencją), to szybko zapomną wszystkich języków poza słowackim.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.06.2021 21:09

LUKASQ napisał(a):Pozazdrościć tym co mają ledy i xenony. Porządne lampy i dużo bardziej żywotne. A jak się nie chce wykładać 30pln dla św. spokoju to jak kontrol złapie można zawsze odpalić youtube i pokazać mu że do ledów i xenonów nie trzeba zapasu. Tylko wcześniej dobrać dobry filmik :)

ja mogę zazdrościć tym którzy jeżdżą większość w nocy...
ksenon w dzień?
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 12.06.2021 21:06

marekkowalak napisał(a):
fly napisał(a):
...e jak chcą to spikają inglisz, ale wg mnie chyba jest lepiej szprechać,


Podobnie jak słowaccy policjanci - jak chcą, to mówią po angielsku, ale jeśli kierowca się będzie stawiał i cwaniakował (albo wymachiwał konwencją), to szybko zapomną wszystkich języków poza słowackim.

Miałem takie obserwacje będąc na Słowacji. I to wcale nigdzie nie cwaniakowałem. Z niektórymi (takimi co byli mili i otwarci) widać było i czuć że dogadamy się niemal po polsku. Inni natomiast (tacy mniej mili ;) np. w restauracjach) kompletnie nic ani engish ani pl/sk ;)
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 14.06.2021 06:02

Gdyby ktoś jeszcze nie miał to w pewnym niemieckim dyskoncie na literę L sprzedają apteczki z normą DIN za jakieś 22 PLN. Może ktoś potrzebuje :?:
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Posty wydzielone.
Proszę zadawać pytania w istniejących wątkach.
Moderator JB

markru609
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2022
Re: Słowacja - umieszczanie przedmiotów na szybie

Nieprzeczytany postnapisał(a) markru609 » 15.07.2022 14:35

Jeszcze jedna kwestia.

Czytałem że na Słowacji trzeba mieć m.in. koło zapasowe i zestaw żarówek. W przypadku gdy zamiast koła mam zestaw naprawczy to jest ok?

Jesli chodzi o żarówki to co w przypadku jeśli mam xenony? Mam mieć zapasowe xenony?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3433
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Słowacja - umieszczanie przedmiotów na szybie

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 15.07.2022 15:15

Powinieneś mieć też zestaw bezpieczników, żółte kamizelki schowane blisko kierowcy, trójkąt ostrzegawczy i sprawną gaśnicę. Brak któregokolwiek grozi aresztem.
Ostatnio edytowano 15.07.2022 15:17 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
markru609
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2022
Re: Słowacja - umieszczanie przedmiotów na szybie

Nieprzeczytany postnapisał(a) markru609 » 15.07.2022 15:16

Bezpieczniki, kamizelki, apteczkę, trójkat, gaśnice, to wszystko mam. Zastanawiaja mnie tylko te żarówki i to kolo zapasowe
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Słowacja - umieszczanie przedmiotów na szybie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.07.2022 09:25

markru609 napisał(a):Jeszcze jedna kwestia.

Czytałem że na Słowacji trzeba mieć m.in. koło zapasowe i zestaw żarówek. W przypadku gdy zamiast koła mam zestaw naprawczy to jest ok?

Jesli chodzi o żarówki to co w przypadku jeśli mam xenony? Mam mieć zapasowe xenony?

Ciężko mieć zapasowe ksenony tak jak ciężko kupić komplet zapasowych LEDów, myślę, że zdrowy rozsądek i wyrozumiałość służb mundurowych sprawi, że jednak Twoja podróż będzie bezproblemowa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone