Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Mandat- uwaga łapią w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 04.08.2017 18:31

Wstyd się przyznać ale na cztery auta w domu apteczkę posiadają tylko dwa.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009
Re: Mandat- uwaga łapią w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 04.08.2017 20:20

Rysio napisał(a): Będziesz jak Bruce Willis rękawy z koszul obrywał?
Dlatego na wyposażeniu auta mam nóż z jaskrawopomarańczową rękojeścią :D i latarkę. Aaaa, nożyczki są w apteczce....
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008
Re: Mandat- uwaga łapią w Austrii

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 04.08.2017 20:54

Rafal_X napisał(a):
Rysio napisał(a): Będziesz jak Bruce Willis rękawy z koszul obrywał?
Dlatego na wyposażeniu auta mam nóż z jaskrawopomarańczową rękojeścią :D i latarkę. Aaaa, nożyczki są w apteczce....

Przydatna jest również taśma izolacyjna :papa: :papa: :papa:
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 05.08.2017 12:20

NuTek napisał(a):2. ...kopisz winiety na Słowację i Węgry w każdym punkcie PZMot u nas w kraju...


Za takie porady powinno być co najmniej ostrzeżenie 8). Winiety na SK i HU kupisz nie wychodząc z domu i bez płacenia haraczy dla PZMot. Adresy operatorów autostrad podane są na tym forum. Ewentualnie możesz kupić przed wjazdem na autostradę w danym kraju.
Co do wyposażenia samochodu to zgodnie z konwencją wiedeńską wyposażenie samochodu obowiązuje takie jak w kraju rejestracji. Oczywiście można wg własnego uznania kupić żarówki, bezpieczniki i apteczkę din i ja tak robię, bo zawsze może się to przydać i dla ewentualnego spokoju w czasie kontroli. Powyższe nie dotyczy jednak kamizelek, które trzeba mieć, bo obowiązek ich stosowania regulują inne przepisy
NuTek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) NuTek » 05.08.2017 13:09

Przestań , prowizja nie jest aż tak duża. Owszem można kupić przez internet lub na granicy. Podałem tylko jeden ze sposobów. A odnośnie wyposażenia samochodu to nie masz racji że obowiązuje takie jak w kraju rejestracji.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 05.08.2017 13:12

NuTek napisał(a):Przestań , prowizja nie jest aż tak duża. Owszem można kupić przez internet lub na granicy. Podałem tylko jeden ze sposobów. A odnośnie wyposażenia samochodu to nie masz racji że obowiązuje takie jak w kraju rejestracji.



Obowiązuje takie jak w kraju rejestracji. I słusznie, dochodziloby do absurdów, kiedy ktoś jadąc w objazdowke po Europie musiał znać wymogi kilku i więcej krajów.
NuTek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 03.08.2017
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) NuTek » 05.08.2017 13:18

stavros2002 Wprowadzasz niestety w błąd. Kilku moich znajomych zapłaciło w Słowacji mandat za brak żarówek. Zresztą wydaje mi się że lepiej wydać kilka zł więcej i mieć przy sobie kilka rzeczy o których pisaliśmy wcześniej. Przynajmniej masz temat z bańki i wiesz że nikt się do Ciebie nie doczepi. Zresztą sam tak stwierdziłeś :)
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 05.08.2017 13:25

Dokładnie można się opierać na konwencjach ale wiadomo jak wygląda tłumaczenie ich w trasie na wakacje policjantowi który ma inne zdanie. Można ale czy warto? Zabrać żarówki , apteczkę i inne drobiazgi i dla nas żadna strata a zysk w postaci spokojnych nerwów może być bezcenny.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 05.08.2017 13:32

NuTek napisał(a):stavros2002 Wprowadzasz niestety w błąd. Kilku moich znajomych zapłaciło w Słowacji mandat za brak żarówek. Zresztą wydaje mi się że lepiej wydać kilka zł więcej i mieć przy sobie kilka rzeczy o których pisaliśmy wcześniej. Przynajmniej masz temat z bańki i wiesz że nikt się do Ciebie nie doczepi. Zresztą sam tak stwierdziłeś :)


Ksenony i ledy też mam wozić że sobą? Nikt w Słowacji nigdy nie sprawdzał żarówek.
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 05.08.2017 13:40

marzyciel napisał(a):Dokładnie można się opierać na konwencjach ale wiadomo jak wygląda tłumaczenie ich w trasie na wakacje policjantowi który ma inne zdanie. Można ale czy warto? Zabrać żarówki , apteczkę i inne drobiazgi i dla nas żadna strata a zysk w postaci spokojnych nerwów może być bezcenny.


Z taką logiką na granicy chorwackiej mogą zażądać od ciebie paszportu z wbitą wizą, bo co tam umowy i konwencje, straż graniczna nie musi ich znać i może mieć inne zdanie :D
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015
Re: Wakacje w Chorwacji - pierwszy raz samochodem (kilka pyt

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 05.08.2017 18:34

NuTek napisał(a):Przestań , prowizja nie jest aż tak duża. Owszem można kupić przez internet lub na granicy. Podałem tylko jeden ze sposobów. A odnośnie wyposażenia samochodu to nie masz racji że obowiązuje takie jak w kraju rejestracji.

Prowizja wynoszącą 30% ceny nieduża? LOL. Nie będę Ci udowadniać, co do wyposażenia, że formalnie to Ty nie masz racji, bo mi się nie chce.
jaypablo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 06.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaypablo » 07.08.2017 12:32

A co gaśnica? O niej nic nie piszecie w pierwszy wątku.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, kilka pytań do "doświadczonyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 07.08.2017 12:36

To co mam w końcu wozić jakieś dodatkowe duperele, linki i DWA TRÓJKĄTY ? bo na Słowacji przywalą mi na za brak tego mandat czy nie ? i jeżeli jadą 4 osoby to mam 4 kamizelki wozić ? :D to jest jakieś nieporozumienie...
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Pierwszy raz do Chorwacji, kilka pytań do "doświadczonyc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.08.2017 13:18

ApropoDefacto napisał(a):To co mam w końcu wozić jakieś dodatkowe duperele, linki i DWA TRÓJKĄTY ? bo na Słowacji przywalą mi na za brak tego mandat czy nie ? i jeżeli jadą 4 osoby to mam 4 kamizelki wozić ? :D to jest jakieś nieporozumienie...


Kamizelek tyle ile osób w aucie. Na dodatek łatwo dostępne mają być, a nie na dnie bagażnika. Ja wożę 4 w kabinie pod siedzeniem.
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 07.08.2017 13:26

Jeśli to komuś ułatwi decyzję to proszę bardzo:
https://www.fryda.com.pl/kamizelka-ostr ... a-granica/

Choć osobiście nie widzę problemu w posiadaniu kilku kamizelek w aucie, to tak jak z uzupełnioną apteczką i sprawną gaśnicą.
Mam je dla własnego bezpieczeństwa a może i komuś pomogą, kto wie może kiedyś ktoś swoimi i mi pomoże- koszty niewielkie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone