Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 03.03.2016 11:26

W Austrii zabronione są tylko urzędzenia ostrzegające o pracy aktywnych urządzeń kontrolno-pomiarowych (tak jak w Polsce). Korzystanie z takich urządzeń grozi karą do 4000 EUR, oraz konfiskatą urządzenia. Nawigacje z funkcją informującą o fotoradarach (np. jako POI) mogą być w Austrii używane, natomiast nie wolno tych funkcji używać w Szwajcarii i w Niemczech.
Żródło: http://www.oeamtc.at/portal/radarwarner ... 00+1125354
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 03.03.2016 12:50

To powiem na przykładzie tomtoma z funkcją traffic, który pokazuje radary itp, gdy przeglądamy mapę będąc np w PL widac miejsca radarów w Austrii, ale już będąc w Austrii tomtom nie informuje o aktywnych pomiarach. Nie ma nawet zapytania jak w automapie miałem czy wyłączyć czy nie, po prostu nie pokazuje, więc raczej korzystanie musi być zabronione.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.03.2016 13:00

kojacek napisał(a):A już myślałem, że jest w tym jakaś "głębsza" myśl ;)


Nie ma w tym nic "głębokiego".
Z drugiej strony, nie polecam takiego wariantu: https://goo.gl/maps/gU86Rt3ge312
Droga 689 jest wąska i kręta.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.03.2016 13:06

Loucipher napisał(a):W Austrii zabronione są tylko urzędzenia ostrzegające o pracy aktywnych urządzeń kontrolno-pomiarowych (tak jak w Polsce). Korzystanie z takich urządzeń grozi karą do 4000 EUR, oraz konfiskatą urządzenia. Nawigacje z funkcją informującą o fotoradarach (np. jako POI) mogą być w Austrii używane, natomiast nie wolno tych funkcji używać w Szwajcarii i w Niemczech.
Żródło: http://www.oeamtc.at/portal/radarwarner ... 00+1125354

Z tej informacji wynika ze ostrzeżenie w navi o radarach jest zakazane np. na Słowacji
"Die Rechtslage in einigen europäischen Ländern:
Erlaubt sind GPS-Navigationsgeräte mit POI-Radarwarnern derzeit in Belgien, Dänemark, Finnland, Frankreich, Großbritannien, Italien, Kroatien, Luxemburg, den Niederlanden, Norwegen, Portugal, Russland, Schweden, Serbien, Slowenien, Spanien und in Ungarn. Unsicher präsentiert sich die Rechtslage in Tschechien und Bulgarien: Im Zweifelsfall sollte man aber immer von einem Verbot ausgehen.

Verboten ist die Verwendung der Geräte außerdem in Bosnien-Herzegowina, Irland, Mazedonien, Slowakei, Weißrussland und Zypern.

O Polsce Astryjoki nic nie napisały :? :oczko_usmiech: :mrgreen:


Ps. może by tak dyskusję o tym przenieść do tematu "przepisy..." :wink: :papa:
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 03.03.2016 18:10

paulr napisał(a):To powiem na przykładzie tomtoma z funkcją traffic, który pokazuje radary itp, gdy przeglądamy mapę będąc np w PL widac miejsca radarów w Austrii, ale już będąc w Austrii tomtom nie informuje o aktywnych pomiarach. Nie ma nawet zapytania jak w automapie miałem czy wyłączyć czy nie, po prostu nie pokazuje, więc raczej korzystanie musi być zabronione.

Także mam tomtoma (GO 5000) i w latach ubiegłych 2014 i 2015 po drodze do Chorwacji pokazywał i ostrzegał o fotoradarach, odcinkowych pomiarach prędkości itp. Może wynika to z faktu, że mam także funkcję Fotoradary Premium? W tym samym tomku np. we Francji gdzie ta usługa jest niedozwolona pokazywane są o ile dobrze pamiętam "obszary kontroli radarowej".
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.03.2016 09:32

Ja korzystam z aplikacji na smartfona. Działa tak samo za 10% wartosci nowego go:-) w 2015 r. Tomtom w domu pokazywał na autostradzie w Austrii fotoradary a podczas drogi juz nie. Tylko korki. Tez mam funkcje fotoradary z mozliwościa dodawania jak sie jakis widzi..
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.03.2016 13:56

Jakiś bałagan tu zaistniał z postami w temacie korków... Może trzeba te posty z ostatnich dwóch stron przenieść we właściwe miejsce :D

A temacie Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...
przydatnym sprzętem może być wielofunkcyjna latarka ostrzegawcza np. (przykładowa oferta. Można zakupić na rynku w różnych cenach) http://www.autokosmetyki.pl/24h-unitec- ... p2075.html
Przetestowałem (oprócz wybijania szyby) spełnia dobrze swoją rolę.
gero1313
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gero1313 » 04.03.2016 14:51

elo, a napiszcie jak to jest z kołem zapasowym? w bagażniku mam tylko zestaw naprawdzy do opon w postaci takiego spray'u który się podlącza do kompresora. Czy w takiej sytuacji trzeba miec ze soba normlane koło jeszcze?
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.03.2016 14:54

gero1313 napisał(a):elo, a napiszcie jak to jest z kołem zapasowym? w bagażniku mam tylko zestaw naprawdzy do opon w postaci takiego spray'u który się podlącza do kompresora. Czy w takiej sytuacji trzeba miec ze soba normlane koło jeszcze?

Aby być w zgodzie z przepisami to raczej nie, ale dla własnego dobra to bym jednak radził :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.03.2016 15:29

gero1313 napisał(a):elo, a napiszcie jak to jest z kołem zapasowym? w bagażniku mam tylko zestaw naprawdzy do opon w postaci takiego spray'u który się podlącza do kompresora. Czy w takiej sytuacji trzeba miec ze soba normlane koło jeszcze?


"normalne koła" występują w przyrodzie coraz rzadziej :oczko_usmiech: Sray-em wszystkich dziur nie załatasz, jeśli masz w bagażniku miejsce to lepiej zabrać pełne koło lub dojazdówkę.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.03.2016 15:32

gero1313 napisał(a):elo, a napiszcie jak to jest z kołem zapasowym? w bagażniku mam tylko zestaw naprawdzy do opon w postaci takiego spray'u.

To jest dobre przy jeździe koło komina.
Posłuchaj rad kolegów.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 04.03.2016 16:16

anakin napisał(a):
gero1313 napisał(a):elo, a napiszcie jak to jest z kołem zapasowym? w bagażniku mam tylko zestaw naprawdzy do opon w postaci takiego spray'u.

To jest dobre przy jeździe koło komina.
Posłuchaj rad kolegów.


Dokładnie, jakiś miesiąc temu wpadłem w nocy na bocznej drodze w potężną dziurę. Efekt to rozcięta opona z boku (spray można sobie wsadzić) oraz podbita felga. Gdyby nie zapas to bym musiał w assistance się bawić.
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 24.03.2016 23:59

co do wszystkich tych dziwnych wymogów (apteczki żarówki itd.) to ja zawsze mam przetłumaczony tekst o konwencji na języki krajów przelotowych, docelowych.
Co i tak uważam za głupotę (przy światłach ledowych miałbym mieć ze cały reflektor czy wystarczy moduł led?) co do kamizelek to i tak mam w każdym schowku, ale to ze względów bezpieczeństwa. Apteczkę warto mieć ze sobą na każdym wyjeździe to można sobie przecież palec przeciąć :) więc nie ma co panikować tylko włączyć zdrowy rozsądek :)

co do opon zimowych w Czechach to z informacji które posiadam to mogę zostać winnym wypadku jeżeli takowych mieć nie będę. Swoją drogą to w zimę chyba już większość z nas zmienia opony na zimowe.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.03.2016 00:11

misiaczek-bartek napisał(a):co do wszystkich tych dziwnych wymogów (apteczki żarówki itd.) to ja zawsze mam przetłumaczony tekst o konwencji na języki krajów przelotowych, docelowych.
Co i tak uważam za głupotę (przy światłach ledowych miałbym mieć ze cały reflektor czy wystarczy moduł led?) co do kamizelek to i tak mam w każdym schowku, ale to ze względów bezpieczeństwa. Apteczkę warto mieć ze sobą na każdym wyjeździe to można sobie przecież palec przeciąć :) więc nie ma co panikować tylko włączyć zdrowy rozsądek :)

co do opon zimowych w Czechach to z informacji które posiadam to mogę zostać winnym wypadku jeżeli takowych mieć nie będę. Swoją drogą to w zimę chyba już większość z nas zmienia opony na zimowe.



Policja za granicą, tego nie sprawdza, tych kamizelek, żarówek, itp.
I wie, co to jest konwencja wiedeńska.
Czasem ludzie bez sensu sieją panikę i tyle :roll:

W Czechach jest obowiązek korzystania z zimówek od 1 listopada do 31 marca, jeśli warunki na drodze są zimowe. :roll:
"... wymaga się używania opon zimowych w okresie od 1 listopada do 31 marca, jeśli na jezdni znajduje się zwarta warstwa śniegu, lód czy szadź lub jeśli ze względu na warunki pogodowe można spodziewać się wystąpienia na drodze w czasie jazdy zwartej warstwy śniegu, lodu czy szadzi".
Nie ma patroli policyjnych, które kontrolują w osobówkach zimówki.
Ale wiadomo, że jak takie warunki są, a ktoś spowoduje kolizję bez zimówek, to ma przesr... :roll:
To samo dotyczy innych krajów z obowiązkowymi zimówkami
Ale tu raczej powinien się włączyć obok przepisów instynkt samozachowawczy :wink:
misiaczek-bartek
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiaczek-bartek » 25.03.2016 12:54

Lednice napisał(a):W Czechach jest obowiązek korzystania z zimówek od 1 listopada do 31 marca, jeśli warunki na drodze są zimowe. :roll:
"... wymaga się używania opon zimowych w okresie od 1 listopada do 31 marca, jeśli na jezdni znajduje się zwarta warstwa śniegu, lód czy szadź lub jeśli ze względu na warunki pogodowe można spodziewać się wystąpienia na drodze w czasie jazdy zwartej warstwy śniegu, lodu czy szadzi".
Nie ma patroli policyjnych, które kontrolują w osobówkach zimówki.
Ale wiadomo, że jak takie warunki są, a ktoś spowoduje kolizję bez zimówek, to ma przesr... :roll:
To samo dotyczy innych krajów z obowiązkowymi zimówkami
Ale tu raczej powinien się włączyć obok przepisów instynkt samozachowawczy :wink:


Dokładnie tak jak piszesz :) trzeba włączyć zdrowy rozsądek :)
w Czechach jestem 2 razy w tygodniu i jeszcze żadnej kontroli nie miałem
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone