Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 09:53

weldon napisał(a):Taki sobie, dość przystępny, skondensowany opis rzeczy, potrzebnych przy podróżach po Europie.

Żeby nie było tak łatwo, to nie wiem o co chodzi z:
Dobrze jest również zaopatrzyć się w inny znak: zieloną tarczę o średnicy 8 mm. To informacja dla straży granicznej, że tym samochodem podróżują obywatele Unii, będący w zgodzie z przepisami imigracyjnymi, dewizowymi i celnymi (może to przyspieszyć odprawę).

Może ktoś wie co to za "Zielona tarcza"?


Co to za kolejna bzdura? Jakie odprawy w Unii? A poza Unią to Cię skontrolują i tak jak będą chcieli. Żadna zielona KROPA w niczym nie pomoże, chyba, że będzie na czole to wtedy może z żalu Cię przepuszczą. :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.08.2010 10:00

PETERENZO napisał(a):Co to za kolejna bzdura? Jakie odprawy w Unii? A poza Unią to Cię skontrolują i tak jak będą chcieli. Żadna zielona KROPA w niczym nie pomoże, chyba, że będzie na czole to wtedy może z żalu Cię przepuszczą. :lol:

Nie wiem. To pytanie do autora tekstu.

A ciekawe może być, na przykład, dla tych, którzy jeżdżą do Turcji, więc odpuść sobie ironiczny ton.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 23:37

weldon napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Co to za kolejna bzdura? Jakie odprawy w Unii? A poza Unią to Cię skontrolują i tak jak będą chcieli. Żadna zielona KROPA w niczym nie pomoże, chyba, że będzie na czole to wtedy może z żalu Cię przepuszczą. :lol:

Nie wiem. To pytanie do autora tekstu.

A ciekawe może być, na przykład, dla tych, którzy jeżdżą do Turcji, więc odpuść sobie ironiczny ton.


Za ironię przepraszam, ale zważ na to, że jeżeli tak jest to każdy jeździłby z taką kropką w aucie. To nie ma sensu.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.08.2010 07:43

PETERENZO napisał(a): To nie ma sensu.

I to mnie właśnie martwi, bo stawia pod znakiem zapytania słuszność pozostałych porad :D
Niemniej, PL'ka na nowej tablicy rejestracyjnej pozwala na nieobklejanie sobie,
hm, też nie wiem czemu napisali, że szyby?, no niemniej, nie trzeba sobie naklejać dodatkowej naklejki PeeL.

Artykuł ma cztery lata. Może, na podobnej zasadzie jak z PL'ką,
posiadacze starych tablic rejestracyjnych byli obarczeni jakimiś dodatkowymi "bonusami",
które pozwalały ich zidentyfikować jako obywateli Unii.
Właśnie takie jakieś naklejki PL, unijne gwiazdki, zielone kropki ...?
Diabli wiedzą.

No i właściciele starych tablic, może, też :lol:
Casian
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Casian » 01.07.2012 07:50

Zmieniły się jakieś przepisy od ostatniego postu w krajach tranzytowych i w Chorwacji ?
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 01.07.2012 20:52

weldon napisał(a):
PETERENZO napisał(a): To nie ma sensu.

I to mnie właśnie martwi, bo stawia pod znakiem zapytania słuszność pozostałych porad :D
Niemniej, PL'ka na nowej tablicy rejestracyjnej pozwala na nieobklejanie sobie,
hm, też nie wiem czemu napisali, że szyby?, no niemniej, nie trzeba sobie naklejać dodatkowej naklejki PeeL.

Artykuł ma cztery lata. Może, na podobnej zasadzie jak z PL'ką,
posiadacze starych tablic rejestracyjnych byli obarczeni jakimiś dodatkowymi "bonusami",
które pozwalały ich zidentyfikować jako obywateli Unii.
Właśnie takie jakieś naklejki PL, unijne gwiazdki, zielone kropki ...?
Diabli wiedzą.

No i właściciele starych tablic, może, też :lol:



....wstydzisz się tej "PL-ki"?
zygzak
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 01.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygzak » 28.02.2016 19:59

Mogę prosić o jakieś aktualne informację co potrzebuję zabrać jadąc trasą Czechy, Austria, Słowienia, Chorwacja ?
Przepisy się pozmieniały a w necie wszędzie trafiam na stare i nie wiem już czy muszę mieć koło zapasowe czy nie, apteczka jak ma być wyposażona ? Czy mogę przez całą trasę korzystać z nawigacji czy gdzieś muszę ściągnąć uchwyt z szyby ? To samo pytanie dotyczy rejestratora video. Mogę go używać w każdym kraju ?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 28.02.2016 20:04

Za granicą auto zarejestrowane w Polsce ma spełniać wymogi obowiązujące w naszym kraju, czyli musi być wyposażone w trójkąt i gaśnicę - wynika to z konwencji wiedeńskiej.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.02.2016 20:10

zygzak napisał(a):Czy mogę przez całą trasę korzystać z nawigacji czy gdzieś muszę ściągnąć uchwyt z szyby ? To samo pytanie dotyczy rejestratora video. Mogę go używać w każdym kraju ?

w Austrii nie wolno używać rejestratora video...
co do nawigacji to na szybie wszędzie można ją mieć, ale np. na Słowacji w jakimś "rogu" szyby, nie na środku...
ja nie ryzykuję i zawsze mam w lewym dolnym (wszędzie)...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.02.2016 20:12

zygzak napisał(a): i nie wiem już czy muszę mieć koło zapasowe


PROWOKACJA :?: :?: :?: 8O :!: :!: :!:
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.02.2016 20:39

Sol-Wagon napisał(a):
zygzak napisał(a):Czy mogę przez całą trasę korzystać z nawigacji czy gdzieś muszę ściągnąć uchwyt z szyby ? To samo pytanie dotyczy rejestratora video. Mogę go używać w każdym kraju ?

w Austrii nie wolno używać rejestratora video...
co do nawigacji to na szybie wszędzie można ją mieć, ale np. na Słowacji w jakimś "rogu" szyby, nie na środku...
ja nie ryzykuję i zawsze mam w lewym dolnym (wszędzie)...


Z tą Słowacją to jakieś opowieści z mchu i paproci. Też gdzieś czytałem o tym "wymogu", w formia nawet ostrzejszej, czyli dozwolona tylko nawigacja fabryczna. Pytani znajomi Słowacy zrobili wielkie oczy. Kilka razy też mnie zatrzymywała policja i ani razu nie przyczepili się do nawigacji na środku szyby.

Być może były takie przypadki, że słowacka policja się tego czepiała, ale nie tyle z racji zakazu, ale banalnego utrudnienia widoczności dla kierowcy. W to mogę wierzyć, bo już kilka razy widziałem "miszczuff" ze sprzętem wielkości sporego tableta centralnie na szybie plus dodatkowa przyssawka na smartfon i jeszcze jedna z kamerą . Jak się wozi tyle złomu na szybie, to rzeczywiście stwarza się zagrożenie dla siebie i innych :wink:

No ale może czegoś nie wiem i ktoś wrzuci linka do odpowiednich słowackich przepisów....
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 28.02.2016 20:40

KrisM napisał(a):Za granicą auto zarejestrowane w Polsce ma spełniać wymogi obowiązujące w naszym kraju, czyli musi być wyposażone w trójkąt i gaśnicę - wynika to z konwencji wiedeńskiej.

Tyle teorii. Prawda jest taka, że jak trafi się na upierdliwca to może być różnie. Na forum co roku ta dyskusja (w różnych wątkach) odżywa na nowo. Ja opiszę co zabieram dla własnej wygody i bycia w zgodzie z lokalnymi przepisami :
1. kamizelki odblaskowe - w kabinie koniecznie;
2. kpl. żarówek i bezpieczników - to chyba w CZ bardzo lubią :wink:
3. linka holownicza;
4. apteczka samochodowa koniecznie zgodna z normą (nr. nie pamiętam) w A apteczkę niezgodną traktują jako jej brak;
5. gaśnica, trójkąt koniecznie w łatwo dostępnym miejscu.
Sol-Wagon napisał(a):w Austrii nie wolno używać rejestratora video...

Profilaktycznie zdejmuję dla świętego spokoju.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.02.2016 20:41

kilka artykułów w necie + prasa motoryzacyjna...
czyli na Słowacji można na środku szyby?
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 28.02.2016 21:02

Sol-Wagon napisał(a):kilka artykułów w necie + prasa motoryzacyjna...
czyli na Słowacji można na środku szyby?



No właśnie artykuły w necie i prasa....

Wolałbym linki do konkretnych przepisów :)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 28.02.2016 21:03

Crocodyl napisał(a):Tyle teorii. Prawda jest taka, że jak trafi się na upierdliwca to może być różnie.

czyli jak? jakieś przykłady, własne doświadczenia? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone