Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajakiem dookoła Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 06.11.2013 22:28

Basik_63 napisał(a):Po każdej kolejnej Twojej relacji z Hvaru,odkrywam miejsca, które pominęłam podczas swoich wędrówek po Hvarze. Nie ma co, trzeba wracać. "Apartmenta" zaklepane na lipiec 2014, już na nas czekają. ;) :hearts:
A mówią, że tylko do trzech razy sztuka.... :oczko_usmiech:


zgadzam się w zupełności... lecz my tym razem jedziemy w czerwcu... aby się załapać na kwitnącą lawendę :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.11.2013 22:34

mariusz_77 napisał(a):
Basik_63 napisał(a):Po każdej kolejnej Twojej relacji z Hvaru,odkrywam miejsca, które pominęłam podczas swoich wędrówek po Hvarze. Nie ma co, trzeba wracać. "Apartmenta" zaklepane na lipiec 2014, już na nas czekają. ;) :hearts:
A mówią, że tylko do trzech razy sztuka.... :oczko_usmiech:


zgadzam się w zupełności... lecz my tym razem jedziemy w czerwcu... aby się załapać na kwitnącą lawendę :papa:


...zdecydowanie proponuję przełom maja i czerwca :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 06.11.2013 22:37

majeczka napisał(a):
...zdecydowanie proponuję przełom maja i czerwca :D


a jak z temperaturą wody w tym czasie??
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.11.2013 22:47

...i, tu niestety rewelacji nie ma, woda oscyluje na granicy 20 - 22 stopni, jest znośnie choć nawet niekiedy fantastyczna pogoda :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 06.11.2013 23:02

majeczka napisał(a):...i, tu niestety rewelacji nie ma, woda oscyluje na granicy 20 - 22 stopni, jest znośnie choć nawet niekiedy fantastyczna pogoda :D


chyba jednak zostanę przy drugiej połowie czerwca :roll:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.11.2013 01:10

mariusz_77 napisał(a):my tym razem jedziemy w czerwcu... aby się załapać na kwitnącą lawendę :papa:

Tej kwitnącej lawendy to ja już teraz Wam zazdroszczę :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.11.2013 09:36

Maslinka, chyba stałaś się jedną z większych hvarowskich specjalistek :lol: . Wynajdujesz takie mniej znane ale bardzo ciekawe miejsca, których próżno szukać w przewodnikach 8) .
Hvar ciągle przede mną i Twoja relacja została przeze mnie "zakreślona grubym markerem" :smo: . Na przyszłość będzie jak znalazł :papa: .
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.11.2013 18:23

Aldonka napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):my tym razem jedziemy w czerwcu... aby się załapać na kwitnącą lawendę :papa:

Tej kwitnącej lawendy to ja już teraz Wam zazdroszczę :D


To nam też możesz pozazdrościć, będziemy tam prawdopodobnie w połowie czerwca :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.11.2013 19:52

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Również byłem na Hvarze prawie dwa tygodnie, ale tylu atrakcji, widoków etc. nie udało mnie się zobaczyć, dzięki Tobie (relacji), widzę że warto tam bez dwóch zdań powrócić.

Na pewno warto wracać :D Warto też odkrywać inne wyspy ;)



Basik_63 napisał(a):Po każdej kolejnej Twojej relacji z Hvaru

To dopiero trzecia ;)
A tak naprawdę po raz drugi nasz pobyt na wyspie był "solidny". Pierwszy raz to było tylko liźnięcie tematu.


Potter napisał(a):Maslinka, chyba stałaś się jedną z większych hvarowskich specjalistek :lol: .

No co Ty! :D Teraz dopiero wiem, czego nie wiem i jak wielu miejsc na Hvarze nie widziałam ... :mrgreen:



kaszubskiexpress napisał(a):
Aldonka napisał(a):
mariusz_77 napisał(a):my tym razem jedziemy w czerwcu... aby się załapać na kwitnącą lawendę :papa:

Tej kwitnącej lawendy to ja już teraz Wam zazdroszczę :D


To nam też możesz pozazdrościć, będziemy tam prawdopodobnie w połowie czerwca :D

Ja też zazdroszczę 8)
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 07.11.2013 21:37

mariusz_77 napisał(a):
Basik_63 napisał(a):Po każdej kolejnej Twojej relacji z Hvaru,odkrywam miejsca, które pominęłam podczas swoich wędrówek po Hvarze. Nie ma co, trzeba wracać. "Apartmenta" zaklepane na lipiec 2014, już na nas czekają. ;) :hearts:
A mówią, że tylko do trzech razy sztuka.... :oczko_usmiech:


zgadzam się w zupełności... lecz my tym razem jedziemy w czerwcu... aby się załapać na kwitnącą lawendę :papa:


Mam dziecię w wieku szkolnym więc niestety jestem skazana, przynajmniej jeszcze przez parę lat na środek sezonu. A brak widoków pełni kwitnienia lawendy na Hvarze rekompensuję sobie widokami lawendowego pola, które znajduje się niedaleko mojego miasta. Też wygląda bajkowo kiedy kwitnie na nim 400 lawendowych krzewów. :-D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.11.2013 16:22

13 sierpnia (wtorek): Ostatnia wyprawa kajakowa

Niestety będzie to nasze ostatnie kajakowanie - i na Hvarze, i na tych wakacjach w ogóle. Dalsze pływanie "Kapciem" trochę mija się z celem... To jednak powinna być przyjemność, a częste przystanki w celu wylania wody z kajaka jakoś nas nie cieszą. Zresztą miejsce, w którym wylądujemy, nie będzie już tak atrakcyjne pod względem kajakowych wycieczek jak Hvar.

No to płyniemy! Ostatnio było w lewo - w stronę Zavali. Teraz popłyniemy w prawo - w kierunku Sv. Nedelji. Pomysł jest taki, żeby wracać z wiatrem (naiwni! ;))

Zdjęcia były tak krzywe, że prostowanie ich nie miało sensu. Taki ich urok ;) ID w całej okazałości - widziany z morza:

046271.jpg


Wiosłuje się nawet sprawnie (mimo że Kapeć nabiera wody i jest to odczuwalne). Mijamy Bojanić Bad i camping "Lili" w Jagodnej:

046774.jpg


Fajne miejsce! Ale widać, że na plażach "dzikie tłumy". Bo też te przycampingowe plaże są dosyć mikroskopijnych rozmiarów.

Płyniemy wzdłuż ładnego klifu (krzywo i z kroplą wody :lol:):

047456.jpg


Do Sv. Nedelji mamy już bardzo niedaleko. Przepływamy obok wysokich skał, które kryją miejsce zwane na forum "laguną" ;) Chodzi o małą plażę znajdującą się obok małego domu - siedziby klubu wspinaczkowego. Z lądu prowadzi do niej wąska ścieżka. My natomiast możemy dopłynąć w to miejsce wąskim przesmykiem między skalnymi ścianami.

Jak już tu jesteśmy, zobaczmy tę słynną plażę ;)

048441.jpg


Jest ukryta za skałami:

048831.jpg


Niestety w pierwszej połowie sierpnia plażowanie tutaj nie jest najlepszym wyborem, przynajmniej nie dla nas. Ludzi mnóstwo, więc trudno nam docenić urok tego miejsca. Chociaż całkiem ładnie tu:

049392.jpg


Wspomniany dom, "przyciśnięty" do skały:

049809.jpg


Wypływamy:

050186.jpg


Sympatycznie, chociaż, jak dla mnie, to sztuczne ograniczenie przestrzeni ma dużą wadę - brak widoków na pełne morze!

Wiosła w dłoń i płyniemy do Sv. Nedelji:

050718.jpg


Mijamy słynną sosnę:

051105.jpg


Przydałoby się zatrzymać gdzieś, żeby wylać wodę z Kapcia. Poza tym mamy ochotę wreszcie trochę poplażować.

Niestety za Sv. Nedelją wybrzeże jest mało dostępne i niezbyt sprzyjające plażowaniu.

051673.jpg


Natomiast dalej (np. do uvali Lučišće) płynąć nie damy już rady - trzeba opróżnić kajak z wody ;)

Będziemy więc szukać miejsca wyjścia na brzeg w okolicach sosny.

052319.jpg

052678.jpg


Ostatecznie lądujemy na tej samej plaży, co podczas "zwiadu" tydzień temu:

053129.jpg


Nie ma co narzekać - miejsce jest wygodne do leżenia. Kapeć odpoczywa i nabiera sił na drogę powrotną ;):

053712.jpg


a my podziwiamy rybki :mrgreen::

054229.jpg


To nasz ostatni dzień na Hvarze, leniuchujemy i korzystamy z niego na maksa, wpatrując się w widoczny (między Korčulą a Visem ;)) horyzont...

Nadchodzi jednak pora powrotu. Ciągle liczymy na pomocny mistral, jednak okazuje się, że mając nadzieję na wiatr "z właściwej" strony, byliśmy bardzo naiwni. Jak mogliśmy nie wziąć pod uwagę Praw Murphy'ego?! Od początku było wiadomo, że dzisiejsze popołudnie będzie jedynym bezwietrznym popołudniem po tej stronie wyspy :lol:

Jesteśmy zdani tylko na siłę własnych ramion.

055358.jpg

055717.jpg


A ponieważ one szybko się męczą ;), szukamy kolejnego miejsca na odpoczynek (i wylanie wody z Kapcia). Rozkładamy się na skałkach niedaleko campingu "Lili":

056361.jpg


Zrelaksowani możemy płynąć dalej - do ID. Jednak nie od razu dopływamy do naszego campu. "Międzylądowanie" robimy sobie w "centrum" Ivan Dolca.

056891.jpg


Nie chodzi nam o plażowanie w tym miejscu (lepszą plażę mamy "u siebie"), ale o "przegryzienie czegoś". Zdążyliśmy trochę zgłodnieć. Porcja palačinków będzie w sam raz na "mały głód" :) Idziemy do naszego ulubionego "Big Blue". A tam - pełen relaks! Należy nam się za te kilometry wiosłowania! :D

Dla tych, którzy stęsknili się za "zdjęciem z piwem" ;) :lol::

058132.jpg


W "Big Blue" jesteśmy po raz przedostatni. Będziemy tu jeszcze dzisiaj wieczorem :D

Wracamy na camping, a właściwie na naszą plażę, bo zamierzamy wykorzystać dzień do końca i trochę się jeszcze poopalać i posnurkować.

058853.jpg


A w następnym odcinku zapraszam na ostatni wieczór w ID... :(

:papa:
Ostatnio edytowano 20.05.2020 16:47 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2013 16:37

Aleś piwny błogostan zaprezentowała :)
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 08.11.2013 16:40

maslinka napisał(a):Dla tych, którzy stęsknili się za "zdjęciem z piwem" ;) :lol:


Wreszcie! Już myślałem, że jakiś cenzor dostał się na Twój dysk i niepoprawne zdjęcia skasował ;)
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 08.11.2013 16:43

"Dla tych, którzy stęsknili się za "zdjęciem z piwem" YES,YES,YES wreszcie fotka z browarkiem i to jeszcze jakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.11.2013 16:44

maslinka napisał(a):
Niestety będzie to nasze ostatnie kajakowanie - i na Hvarze, i na tych wakacjach w ogóle.

Życzę Ci abyście kolejne wakacje spędzili w niezniszczalnym i superszczelnym następcy Sevycapcia. :)

pzdr :wink:

Szkoda, że Czerwonych Ścian, nie udało się Wam zobaczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kajakiem dookoła Hvaru - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone