Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jeziora Plitwickie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.03.2013 13:25

No to wiem już praktycznie wszystko :)

A powiedzcie mi jeszcze, przy wejściu 2 znajduje się Hotel Bellevue, pokój dla 2 osób ze śniadaniem za €74. Cena średnia, ale niewątpliwą zaletą jest miejsce, jak myślicie? no i parking free :D
Ostatnio edytowano 18.03.2013 15:20 przez komanch, łącznie edytowano 1 raz
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.03.2013 15:19

Jednak zarezerwowałem Bellevue, przeliczyłem sprawę, parking + śniadanie i wszystko na miejscu przy samym wejściu do parku, jak dla mnie idealna sprawa. :hut:
edwardbarba
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edwardbarba » 02.07.2013 15:42

Witam!Mam pytanie,czy ulgowe bilety wstępu na Jeziora Plitwickie są też dla 20-latków uczących się,ale jeszcze nie studiujących?Czy jednak kupić cały bilet?Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.07.2013 16:54

edwardbarba napisał(a):Witam!Mam pytanie,czy ulgowe bilety wstępu na Jeziora Plitwickie są też dla 20-latków uczących się,ale jeszcze nie studiujących?Czy jednak kupić cały bilet?Pozdrawiam!



Teenagers and students may be required to show ID card.

Legitymację zabierz.
:)
edwardbarba
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edwardbarba » 03.07.2013 15:25

8) dzięki za info!
johny1412
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) johny1412 » 08.07.2013 22:34

mam pytanko. bede w plitvicach w drodze na wybrzeże, więc w grę wchodzą te dwie trasy 3-4 godzinne. od którego wejścia lepiej zacząć, biorąc pod uwagę, że będe z 3,5 letnim brzdącem?
ffresz
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ffresz » 13.07.2013 11:59

komanch napisał(a):Jednak zarezerwowałem Bellevue, przeliczyłem sprawę, parking + śniadanie i wszystko na miejscu przy samym wejściu do parku, jak dla mnie idealna sprawa. :hut:


@komanch mam pytanie czy w cenie hoteli ze strony parku bilet wstępu jest darmowy?
bo jest tam takie info:
"Guests from the park hotels use daily tickets for unlimited consecutive days as long as they are staying at the park hotels; they just need to change the date every day at the hotel's reception desk.
"
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 17.07.2013 22:58

ffresz napisał(a):@komanch mam pytanie czy w cenie hoteli ze strony parku bilet wstępu jest darmowy?
bo jest tam takie info:
"Guests from the park hotels use daily tickets for unlimited consecutive days as long as they are staying at the park hotels; they just need to change the date every day at the hotel's reception desk.
"

Z informacji wynika, że goście hotelu kupują bilet do parku raz i mogą z niego korzystać przez dowolną ilość dni, jeśli przez te dni przebywają w hotelu. A więc nie ma darmowego wstępu niestety 8)
edyta2312
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edyta2312 » 18.07.2013 09:52

Witam wszystkich bardzo serdecznie. :)
Może już taki temat był poruszany ale nie mogę znaleźć.

Co polecacie zwiedzić w niedużej odległości od jezior plitwickih? Planujemy odwiedzić jeziorka po drodze jadąc z polski do tucepi. Chcemy się zatrzymać na 1 dzień. Będziemy na miejscu już w sobotę rano, chcemy zwiedzić coś na co nie trzeba poświęcać dużo czasu. A po noclegu zwiedzić jeziora i ruszyć w dalszą drogę.
Pozdrawiam. :)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.07.2013 09:58

1 dzień to właśnie poświęciłbym na spokojne przejście Plitvickich, a na drugi dzień rano ruszyć dalej.
edyta2312
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edyta2312 » 18.07.2013 10:56

Po 14 - 15 godzinnej podróży nie wiem czy będziemy dali radę jeszcze spokojnie sobie pochodzić po plitvickich, A na jeziorka chcemy poświęcić ok 6-7godzin. Chociaż nie wykluczamy tej opcji, zobaczymy już na miejscu ile będzie sił ;)
komanch
Croentuzjasta
Posty: 292
Dołączył(a): 06.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) komanch » 18.07.2013 11:07

Fakt długa podróż może być męcząca, zwłaszcza dla kierowcy. Można ewentualnie do południa jeszcze trochę wypocząć, i o 12:00 ruszyć na jeziora :wink:
pitpawel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitpawel » 20.08.2013 21:08

Mam pytanie dotyczące restauracji na terenie samego parku jak i Plitvic. Czy są to raczej kawiarnie czy typowe konoby jak na wybrzeżu? Jak wyglądają ceny i którą knajpkę na terenie parku polecacie.
Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.08.2013 21:35

Przy wejściu pierwszym, poza parkiem, jest słynna Licka Luka.

Na terenie parku, przy górnej stacji wagoników oraz przy przystani przy Dolnych Jeziorach, są budki z kurczakami, rybami kawą itd. Na górze jest jedna, a koło przystani spory kompleks. Ceny chyba były całkiem przyzwoite, natomiast w Licka Luce ... nie pamiętam, ale nie spodobało mi się tam za bardzo :)

Konob nie ma. To już poza parkiem musiałbyś szukać w okolicznych miejscowościach.
Pamiętam, że jadłem obiad na werandzie jednej z knajpek w Raskovicy i byłem mile zaskoczony cenami.
Tak samo do Rastaoke możesz podjechać, również ze względu na wodospady.

A najfajniej to było w konobie przy drodze na Bihać, w Bośni, gdzie sobie wyskoczyliśmy i gdzie nas nakarmili za jakieś psie pieniądze, typu osiem euro za dwa obiady, piwo i kawę :)

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2013 21:38

Szczerze powiedziawszy nic specjalnego :roll:

Jak tu już zauważył Weldon.

Konobami bym tego nie nazwał.

Niedaleko wejścia nr 2 jest kawiarnia. Obok jest restauracja z częścią samoobsługową i taką a la carte.
Wystrój coś jak późny Gierek u nas :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Jeziora Plitwickie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone