Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.06.2016 19:23

Zachód nad Jadranem cudowny...
Zachód nad Bałtykiem cudowny...

Nie muszą konkurować...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2016 19:26

Kobal66 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Jakbym w pracy za mało założyła w planie, to unia więcej kasy mi nie sypnie, a musi wystarczyć kasy na każdy etap. Więc tu jest sposób na to, aby było taniej :mrgreen: :mrgreen:
No jakie to proste ... 8O ,
ale ... ja na remont łaźni założyłam 20.000 pln (myślałam, że to dużo i jeszcze coś na princeski zostanie :oops: ) ... niestety to jest za mało ... :evil: :wink:

I tak zaplanowany budżet jeszcze mi się nie przewrócił choć bywa ciasno :P

Mniej więcej tak robię budżet, a tam, gdzie wchodzi EUR dorzucam nawet 70% :mrgreen: W pracy zwykle wychodzi mi wykorzystanie budżetu na poziomie 82-85% planów, a wszystko jest zrealizowane...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2016 19:27

Janusz Bajcer napisał(a):Nie muszą konkurować...

Nie muszą konkurować, bo u mnie Bałtyk wygrywa :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2016 22:40

31 sierpnia, 2 dzień-wycieczka

Zachód słońca za nami, ale jest jeszcze wcześnie, dopiero 19:40, wieczór się zaczyna.... Wracamy na forum. Sesja zdjęciowa z kolumnami i zasiadamy w jednej z kawiarenek. Mamy super widok na dzwonnicę i rotundę. Cykamy zdjęcia ile wlezie, ale bez statywu ciężko….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Godzina przy mrożonej kawce upływa nie wiadomo kiedy… Ruszam się, bo chcemy jeszcze zobaczyć instalację Pozdrav suncu, które mieni się wieloma kolorami…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No ale pora wracać. Niechętnie zawracamy, przechodzimy przez główny deptak miasta (ulicą Siroka) i dochodzimy do pięknie oświetlonego Placu 5 Studni, stąd kierujemy się do parku i po chwili jesteśmy na parkingu...
Jeszcze wpadamy do jakiegoś sklepu na zakupy i po 30 min. meldujemy się w Pakostane. :papa: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.06.2016 23:10

1 września, 3 dzień

Jesteśmy na relaksacyjnych wakacjach, więc rano obowiązkowo plaża. A jak plaża to ta przed Drage :mrgreen: . Ta pod nosem nam nie pasuje :? ….
Obrazek

Sąsiedzi już są, pontonik też…
Obrazek

Oczywiście plażujemy, leżymy, kąpiemy się (woda ma 27,8 st.)…
….inni się męczą…
Obrazek

Obrazek

…no i nurkujemy…
Obrazek

…no i coś się upolowało…
Obrazek

Spędzamy sporo czasu na plaży, a przy powrocie na parking towarzyszy nam znowu taki widoczek….
Obrazek

Obrazek

A wieczorem?
Tym razem pozostajemy w Pakostane… Wybieramy się na spacerek, najpierw ryneczek i kościół...
Obrazek

Obrazek

…później promenadą wzdłuż porciku i po bocznych uliczkach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Może tu jutro obiadek?
Obrazek

:papa: :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21065
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.06.2016 16:27

Zadar przypomniany... :wink:
Będzie trzeba kiedyś znów tam zawitać
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 28.06.2016 17:56

ajdadi napisał(a):Zadar przypomniany... :wink:
Będzie trzeba kiedyś znów tam zawitać


a mnie w zeszłym roku "pozdrav suncu" - oszukało :evil: , niestety nie chciało świecić zapaliły się 2 panele... i z pięknych zdjęć wyszła d...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2016 19:34

ajdadi napisał(a):Zadar przypomniany... :wink:

Za chwilę kolejny odcinek... Może znowu coś Ci się przypomni....

Kobal66 napisał(a):a mnie w zeszłym roku "pozdrav suncu" - oszukało :evil: , niestety nie chciało świecić zapaliły się 2 panele... i z pięknych zdjęć wyszła d...
No to rzeczywiście szkoda, na żywo wygląda to jeszcze ciekawiej...tylko tłum ludzi szybko przeskakujących między panelami/kolorami :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2016 21:10

2 września, 4 dzień

Kolejny dzień to kolejny dzień lenistwa na plaży. Dziś…to samo co wczoraj: plażowanie, kąpiele słoneczne, pływanie na oponie, no i snurkowanie… dziś praktycznie zdjęcia tylko nas, w różnej konfiguracji. Choć oczywiście jedno zdjęcie z„łowów” się trafiło… Jak już pisałam, teraz wszystkiego jak leci nie wyciągamy z morza…
Obrazek

A Jadran ma dziś mniej stopni, bo tylko 26,8, ale woda wydaje się cieplejsza…. :mrgreen:

Po nadmorskim lenistwie pora na szybki obiadek, dziś serwuję takie oto szybkie danie (aż sama zrobiłam się głodna)…..
Obrazek

….i możemy jechać na wycieczkę. Ostatnio wybraliśmy się na północ, to dziś na południe….
Obrazek

Po drodze mijamy taki oto obiekt.. Ktoś wie, co to jest?
Obrazek

Mijamy słynne….
Obrazek

…tu już byliśmy w 2011 r., bilbord bardzo mi się spodobał…
Obrazek

…i już jesteśmy prawie u celu….
Obrazek

Jeszcze kilka zakrętów…
Obrazek

…i już mamy twierdzę Sv. Anny (Michała) przed sobą
Obrazek

…a z drugiej strony twierdzę Sv. Jana
Obrazek

Już w domu szukaliśmy parkingów (tych free), ale niestety takich w tym mieście nie ma. Decydujemy się na zaparkowanie w polecanym miejscu, czyli obok straży pożarnej, a tuż pod pierwszą z twierdz, dokładnie w tym miejscu. Parkomat stoi, niestety :evil: , więc go karminy, nie ma wyjścia :roll:
Schodami na końcu ulicy udajemy się w dół do poziomu morza, a raczej poziomu portu i już jesteśmy na dole… Zdjęcie na wszelki, jakbyśmy potem nie mogli właściwych schodów odnaleźć
Obrazek

Łódeczki ładnie się kołyszą…
Obrazek

…i dosłownie po kilku krokach widzimy najbardziej znany zabytek miasta, wspaniałą katedrę Sv. Jakova, wpisana w 2000 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO…
Obrazek

Obrazek

Sibenik odwiedzamy już po raz drugi, a jestem w tym mieście już 3 raz (pierwszy był w 2000 r., kiedy to jeszcze miasto nie całkiem otrząsnęło się po wojnie). Katedrę zwiedzaliśmy poprzednim razem, więc teraz spokojnie spacerujemy po mieście…
Obrazek

…spoglądamy w oczy (no właśnie komu? bo dalej nie wiem...)
Obrazek

….i po raz kolejny zachwycam się urokliwą miejską loggią
Obrazek

Nad budynkiem zauważam balkonik z ludźmi i postanawiam się tam udać. Oczywiście po urokliwych schodkach…
Obrazek

…i po chwili z wysokości spoglądamy na katedrę…
Obrazek

Obrazek
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.06.2016 21:22

piekara114 napisał(a):




Już w domu szukaliśmy parkingów (tych free), ale niestety takich w tym mieście nie ma.


Oj tam, zaraz nie ma :P Są pod większymi sklepami- ale raczej daleko od centrum.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.06.2016 21:38

ruzica napisał(a):
piekara114 napisał(a):




Już w domu szukaliśmy parkingów (tych free), ale niestety takich w tym mieście nie ma.


Oj tam, zaraz nie ma :P Są pod większymi sklepami- ale raczej daleko od centrum.


W tym roku na Helu pod bodajże Biedronką parking był za free ale tylko do godziny. Powyżej godziny płatne wg taksy miejskiego parkingu :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2016 21:43

Beata W. napisał(a):
ruzica napisał(a):
piekara114 napisał(a):Już w domu szukaliśmy parkingów (tych free), ale niestety takich w tym mieście nie ma.
Oj tam, zaraz nie ma :P Są pod większymi sklepami- ale raczej daleko od centrum.

W tym roku na Helu pod bodajże Biedronką parking był za free ale tylko do godziny. Powyżej godziny płatne wg taksy miejskiego parkingu :evil:

Pod marketami to spoko parking w Zadarze czy Lidlu i odległość akceptowalna. Ale w Sibeniku to jednak kawałek jest i nie bardzo się to czasowo kalkuluje....
W mojej mieścince też pod B. płatny powyżej 1godz., chyba, że szlabanu nie opuszczą :mrgreen: :mrgreen:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.06.2016 22:07

piekara114 napisał(a):…spoglądamy w oczy (no właśnie komu? bo dalej nie wiem...)

Pomalowali mu dzidę na niebiesko? 8O
Bo chyba taka nie była.... :?

Przepraszam........mój błąd...była. :oops:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15702
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.06.2016 22:48

anakin napisał(a):
piekara114 napisał(a):…spoglądamy w oczy (no właśnie komu? bo dalej nie wiem...)

Pomalowali mu dzidę na niebiesko? 8O
Bo chyba taka nie była.... :?

Przepraszam........mój błąd...była. :oops:

Jak wrzucałam zdjęcie to też na to zwróciłam uwagi i skok do relacji z 2011 i tam też blue...
Obrazek
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 30.06.2016 10:25

piekara114 napisał(a):

Po drodze mijamy taki oto obiekt.. Ktoś wie, co to jest?
Obrazek



Wzgórze Okit, sanktuarium Matki Boskiej Karmelickiej.
Intrygowało mnie przez cały pobyt w Vodicach ale niestety nie odwiedziłem, może nadrobię w przyszłości.
Trochę zdjęć i bardzo ciekawa historia tego miejsca jest w tym temacie vodice-2014-plitvice-budapeszt-t46829-15.html?hilit=vodice
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Jak żyć, jak żyć bez Chorwacji…? cz. 2 (str.12) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone