Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ja też już po ... zaliczona istria ;)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006
ja też już po ... zaliczona istria ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 17.07.2006 07:57

Witam
Mimo, że wiele osób odradzało mi wyjazd na Istrię, pojechałem, zobaczyłem i jestem zadowolony.
Zaliczyłem campy: Valkanela koło Vrasru i Olivia w Rabaciu, oraz dzień na Plitvickich.
Trasa do - przez Budapeszt ze zwiedzaniem i noclegiem nad Balatonem, powrót przez zach. Węgry, jazda super bez korków i innych problemów - 99% na LPG.
Jak coś to pytajcie, jako nowicjusz może coś pomoge.
Pozdrawiam
Jaś
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaś » 17.07.2006 12:34

HEJ!
wybieram się na kilka dni do Vrsaru, nie na kemp, ale na kwatery;
szukam miasteczka nie za dużego, ale żeby był tam np. oddział jakiegoś banku
... no i czysta plaża; czy miejska jest bezpłatna?
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 17.07.2006 12:48

Jaś napisał(a):HEJ!
wybieram się na kilka dni do Vrsaru, nie na kemp, ale na kwatery;
szukam miasteczka nie za dużego, ale żeby był tam np. oddział jakiegoś banku
... no i czysta plaża; czy miejska jest bezpłatna?


Bank jest na 100% (nawet chyba 2szt), jest też poczta, oprócz tego kantory.
Plaża jest przy marinie - tam widziałem siedzących ludzi.
Sądze, że bez poroblemu znajdziesz dojście do wody.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 17.07.2006 14:53

Plaża miejska we Vrsarze jest bezpłatna.
Brunet66
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brunet66 » 17.07.2006 19:23

koonrad napisał(a):Witam
Mimo, że wiele osób odradzało mi wyjazd na Istrię, pojechałem, zobaczyłem i jestem zadowolony.
Zaliczyłem campy: Valkanela koło Vrasru i Olivia w Rabaciu, oraz dzień na Plitvickich.
Trasa do - przez Budapeszt ze zwiedzaniem i noclegiem nad Balatonem, powrót przez zach. Węgry, jazda super bez korków i innych problemów - 99% na LPG.
Jak coś to pytajcie, jako nowicjusz może coś pomoge.
Pozdrawiam


Witam
za 4 dni wybieram się po raz pierwszy do płd. Chorwacji czy droga przez Wegry jest lepsza niz przez Austrie?Mozesz coś wiecej na ten temat napisać?Odległość,czas,nocleg itd.Dziękuję i pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2006 19:36

koonrad napisał(a):Witam
Mimo, że wiele osób odradzało mi wyjazd na Istrię, pojechałem, zobaczyłem i jestem zadowolony.
Zaliczyłem campy: Valkanela koło Vrasru i Olivia w Rabaciu, oraz dzień na Plitvickich.
Trasa do - przez Budapeszt ze zwiedzaniem i noclegiem nad Balatonem, powrót przez zach. Węgry, jazda super bez korków i innych problemów - 99% na LPG.
Jak coś to pytajcie, jako nowicjusz może coś pomoge.
Pozdrawiam

Możesz w paru zdaniach opisać kamp Valkanela, byłem tam bardzo dawno-w 1997,1998 i 2000 r. ciekawe jak on się teraz prezentuje, czy można znaleść jakieś dobre miejsce nie za daleko od morza, bo wtedy te lepsze miejsca były na stałe zajęte przez Włochów, Niemców, Austriaków i inne nacje.
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 18.07.2006 08:30

Witam

Co do trasy, to jak pisałem, do Cro jechałem przez Budapeszt (ze zwiedzaniem). Z Kraka wyjechałem po 3:00, w Budapeszcie byłem przed 11:00, do 15:00 łaziliśmy po mieście, potem przejazd nad Balaton i nocleg na campie. Wyjazd rano ok 7, a na campie byłem ok 13:00. Trasa czyściutka, zero korków, jedynie mało autostrdy (jedynie od Budapesztu nad Balaton i w Cro). Czas jazdy to ok 15h, z tym że do Budapesztu ok 6h, potem jakieś 2-3h nad Balaton (z szukaniem kampu).
Wolno idzie przez Słowacje, dużo terenu zabudowanego - jechałem ok 60km/h i sporo remontów.

Przy okazji, Autostrada przy Balatonie jest już chyba na ukończeniu, dokładnie nie wiem bo zjechałem do Sifok, ale potem znowu jechałem autostradą wzdłuż Balatonu. Jednak na 99% nie ma ciągłości i na chwile trzeba zjechać, żeby potem z powrotem wjechać na autostrade, która kończy się na równi z Balatonem. Sądze, że dopiero w przyszłym roku oddadzą cały odcinek do granicy.

Wracałem przez zachodnie Węgry, trasa ogólnie znana. Wystartowałem z Plitvickich jezior o 7:00, w Kraku byłem po 20:00 - odległośc 900km.
Dwa dłuższe postoje - zakupy w Tesco na Węgrzech i szukanie kasy w Varazdninie na LPG - w sumie strata min 1h.
Trasa jest OK, troche uciążliwa jazda przez Węgry - znowu teren zabudowany (60km/h), koleiny - ograniczenie do 70km/h i co jakiś czas traktory, kombajny itp (żniwa).
Droga z Monso.... do granicy z SK jast bezpłatna, nie jest to autostrada tylko na początku oznaczona jako ekspresowa, potem już zwykła. W każdym razie nie ma info o winietkach - na płatnych są znaki.
Kiepsko się jedzie od Żyliny (roboty), a droga od Zwardonia - porażka.

Nie jechałem na austrie, bo na autostradzie i tak nie przyspiesze - Vmax mojego bolidu to jakieś 150km/h, a realnie to jakieś 130km/h.


Janusz - co do kampu Valkanela.
Nadal jest jak pisałeś, tzn Słoweńcy i Włości okupują całą przybrzeżną część, są miejsca gdzie się można wcisnąć, ale trzeba troche poszukać.
Nawet stała C5 na toruńskich balchach, właśnie prawie nad samą wodą - więc można.
My mieliśmy jakieś 5min do najbardziej wysuniętego cypelka, do zatoczki było bliżej, ale tam dużo dzieciaków i ruch.
Są dwa sklepy samoobsługowe, jakieś lodziarnie, ze dwie knajpy, boiska, pinpong, mini golf itd. Plaża kamienista i skałki, prysznice są na plaży, morze czyściutkie cały dzień.
Kamp ma dużo zacienionych miejsc.
Sanitariaty czyściutkie, ciepła woda nonstop.
Plusem jest spokój i cisza, może dlatego, że jest sporo starszych ludzi z zach, (niemcy, austr.), a mało młodzieży i dzieci.
W tygodniu pustki, za to na weekend zapełniały się prawie wszystkie całoroczne przyczepki.
Cenowo również jest OK, bo prąd jest w cenie parceli, czyli za ok 25e - parcela z prądem i 2os (to samo na Olivi ok 30e).
Jak dla mnie było super.
Po Valkaneli przejechaliśmy na Olivie w Rabaciu - moja żonka się prawie popłakała, że nie zostalismy na Valkaneli, choć potem się przekonała. Jednak o wiele gorzej wspominamu Olivie - do 24 ruch i hałas, palża zatłoczona, woda mętna, ciaśniutkie parcele, mało cienia itd.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2006 13:10

Dzięki-a więc Valkanella jest dalej super, a młodzieży widocznie nie ma dlatego. że to dość drogi kamp, młodzież wybiera tańsze.
Jednym z plusów kampingów na zachodnim wybrzeżu Istrii jest właśnie ich wielkość i bardzo dobre sanitariaty.
Pozdrawiam-
Ps.trzeba będzie się wybrać kiedyś "do źródel" mojej przygody z Chorwacją.
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 18.07.2006 13:24

Janusz Bajcer napisał(a):Dzięki-a więc Valkanella jest dalej super, a młodzieży widocznie nie ma dlatego. że to dość drogi kamp, młodzież wybiera tańsze.
Jednym z plusów kampingów na zachodnim wybrzeżu Istrii jest właśnie ich wielkość i bardzo dobre sanitariaty.
Pozdrawiam-
Ps.trzeba będzie się wybrać kiedyś "do źródel" mojej przygody z Chorwacją.


Właśnie Valkanella nie wypada tak źle, jak się weźmie pod uwage, że energia jest wliczona w cene parceli, na innych trzeba doliczyć ze 2-3e za prąd i czasem ze 2e za droższą parcele (z dostępem do prądu).
Kamp jest rzczywiście super, jedynym minusem jest brak jakiegoś miasteczka, promenady do pospacerowania (jak np w Rabaciu) - do Vrsaru jest kawałek i trzeba iść drogą, a w Funatnie właściwie nic nie ma.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
ja też już po ... zaliczona istria ;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone