Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria-Rovinj-Camping Vestar czerwiec 2010 nasze wakacje

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008
Istria-Rovinj-Camping Vestar czerwiec 2010 nasze wakacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 29.06.2010 13:10

Witam serdecznie,
po długim oczekiwaniu i ja trafiłam wreszcie do Chorwacji!Od 2 lat z zaciekawieniem śledzę forum i czytam relacje z cudownych miejsc jakie wiele osób opisuje.Informacje są niesamowicie przydatne i wiele z nich wykorzystałam w czasie naszego urlopu.
Do Chorwacji jechaliśmy pierwszy raz ,wybór padł na Istrię i Camping Vestar k/Rovinj.Na pokładzie naszego autka my + 2 dzieci(8 latek i 10 mies szkrab).Wyjazd z Częstochowy o 2.30h przejazd przez Cieszyn-Bratysławę-zachodnie Węgry-przjście Gorican w Chorwacji.-Rovinj .Całość 14 h z odpoczynkami.Na trasie luz żadnych korków,pogoda ładna,dzieci spały przez poł drogi luz totalny!Pierwsze trudności zaczęły się na przejściu granicznym węgiersko -chorwackim Gorican I.Uradowani widokiem pustaj chorwackiej granicy nie przypuszczaliśmy,że coś tu może być nie tak. Nie omieszkaliśmy skomentować widoku węgierskich pograniczniaków (1 pan + 2 panie)siedzących na murku i machających jak dzieci nóżkami),ale maja pracę co? pełne ręce roboty-nuda.Przerwalismy ten sielankowy widok witajac się ładnie po angielsku po czym słyszymy słowa "Croatia nicht" reszty nie zrozumieliśmy bo po wegiersku.Co to znaczy "Croatia nicht"nie ma? co ?zniszczona ?od razu mignoł nam obraz z "Czterdziestolatka" jak to chciał dzwonić do Warszawy z Budapesztu a tam" Warszawa nicht."
"Beckt tu Budapest" wyjąkał pan i na tym jego angielski się skończył.Mąż wyjoł mapę i pyta o dalszą drogę gdzie ma jechać coś tam pomachali palcem po mapie pytam go wiesz gdzie ?-nie -ok jedziemy zobaczymy co to za manewry wymyślili.Jechaliśmy tarsą przez zachodnie Węgry omijajac autostradę więc nie mieliśmy pojęcia o istnieniu przejścia nowego Gorican II a jakoś na forum nie doczytałam tego .faktycznie po nawrocie na małym rondku wjechaliśmy na autostradę gdzie był zjazd na granicę i tu już bez kłopotu przejechaliśmy na chorwacka ziemię.Hurra!mały płacze,słońce grzeje,klima chodzi- byle do zjazdu na jakąś stację...
Ostatnio edytowano 03.07.2010 08:31 przez fan, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.06.2010 13:31

Warszawy nie ma... :lol:
Cwana bestia czyli kryształ

ale to chyba nie było w tym filmie...tylko tu

:wink:
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 29.06.2010 13:45

Masz słuszną rację zupełnie mi umknoł ten tytuł filmu i pomieszałam wątki węgierskie.Jak zawsze na forum można liczyć i uzyskać pomoc lub sprostowanie.Dzięki :)
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 29.06.2010 16:02

zostawiam po sobie ślad i czekam na zdjęcia opisane wrażeniami i co mnie bardzo ciekawi tym jak maleństwo się odnalazło :)
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 29.06.2010 19:37

i co dalej? :)
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 29.06.2010 19:53

Jak juz pisałam na chorwackiej ziemi słońce grzało mocno, a tu jeszcze trochę przed nami,bramka z opłatą i dalej.Stacja lody,dzieci biegaja to znaczy starsze ale nawet on w tym słońcu wysiada ,ludzie porozbierani patelnia!jedziemy dalej ale fajne krajobrazy zielono,nagle jakieś małe krople deszczu i trach ulewa że aż by ktoś nie uwieżył.Robi się ciemno ,szaro,zimno term wskazuje nagle z 25 15 st.szok.wycieraczki nie nadażaja zbierac wody ,wszyscy pedzący drogą zwalniaja do jakiś 50 km/h moze mniej.Kurcze jak my sie rozbijemy jak tu takie ulewy i już przez myśl przebiegł widok naszych powodzi (a byliśmy po pierwszej fali powodziowej).Mina męża nie do opisania,starszy marudzi że boli go głowa,mały ryczy.Jedziemy,jedziemy wreście Rijeka ,ale też nic nie widać bo jeszcze pada .Dopiero za tunelem Učka deszczyk zanikał stopniowo,no i ku naszemu zdziwieniu ukazało się słońce.
Godz 17 wjeżdzamy do Rovinj ,mąz juz mi zapowiada ,że przez najbliższe 2 tygodnie nigdzie sie nie rusza samochodem ,bo ma dość jazdy w takim deszczu!
akurat myslę sobie- jak ja mam tu listę do zwiedzenia.
Rovinji zalane wodą ,przydrozne winnice pływają w jeziorze wody ,starch przed dojazdem na camping narastał no cóż najwyżej poszukamy kwatery niechetnie przeszło mi przez myśl.Zobaczymy!
I wreszcie jest Camping Vestar dobrze oznakowany trafiamy przed bramę wjazdową.recepcja ,miłe panie wręczyły nam kartkę z wolnymi parcelami i do dzieła ruszamy na poszukiwanie miejsca.Znając wczesniej mapke campingu wyszukałam sanitariaty przystosowanych dla niemowląt całe to poszukiwanie parceli trwało może 15 minut ,maz odmówił kategorycznie łażenia w dalszym poszukiwaniu miejsca więc po chwili mielismy wybór dokonany i w zapasie kolejny nr .Drzewko jest ,do toalety blisko,morze widać ,basen tez chwilka spacerku więc ok !
Formalności załatwione na recepcji .Paszporty w depozyt do następnego dnia .Doba droga 31,30 e i to przed sezonem jeszce cena nizsza, nic to w końcu rozpoczynamy nasz urlop przed sezonem urlopowym!!!dziecko zabrane ze szkoły (1 kl)nadal nie może zrozumieć dlaczego ma teraz wakacje -młodszy jeszcze nie mówi tylko piszczy!!!rozbijamy namiot i jest stoi.Dzieci zachwycone,mały szkrab jakby urodzony w namiocie skacze po materacach ,radość wielka dobrze, że zmęczenie wzięło górę i padły jak kawki.
W nocy niestety pogoda się zmieniła ,zaczoł padać deszcz temp może ok 13 st -kurcze zimno ubieram dzieci -mały śpi w czapce ,my po chwili też odziani w polary.Pada do rana.
Dzień przywitał nas słońcem temp 21 st czas nas rekonesans po kempingu i zatoczce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16.08.2010 13:39 przez fan, łącznie edytowano 3 razy
mimik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimik » 30.06.2010 14:24

Zasiadam w czytelni i czekam na ciąg dalszy :D :D
marock
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marock » 01.07.2010 12:17

...kurcze, początek jak u Hitchcocka (nie muszę chyba cytować :)). Aż się boję co będzie dalej!!!
Poproszę dużo zdjęć, bo wybieram się do Rovinj we wrześniu po raz pierwszy i z chęcią sobie pooglądam. Pozdrawiam
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 01.07.2010 12:25

Może teraz coś o samym campingu.
Vestar jest fajnie położony nad zatoczką do niego należy też plaża.Po jednej stronie mariny plaża FKK,po drugiej już długi ciąg dla przyodzianych jak my.Woda w zatoczce czyściutka,plaża wydzielona dla zwierzaków,zjazdy dla inwalidów.Idelana dla małych dzieci drobny żwirek w jednej części,w drugiej nieco większe kamyki 2-4 cm,łagodne zejscie do morza wzdłuż całej zatoczki ,w jednej części nieco piaszczyste dno(ale to nie nasz piasek,tylko taki bardziej mułek).Mozna ponurkować,fajna trawka i rybki,skorupiaki.Brak jeżowców (pierwsze spotkałam na plażach w samym Rovinj).
Obrazektu te większe kamyki ,mój maluch świetnie sobie radzi

Obrazek

Obrazekplaża z drobnymi kamykami

Obrazek

Obrazek
kawałek idąc ,idąc dalej za plażą bardziej intymne klimaty i mniej ludzi

Obrazekdalej zaczynaja się już półki skalne ale tu z dziećmi trudne dojście
Ostatnio edytowano 16.08.2010 13:35 przez fan, łącznie edytowano 2 razy
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 01.07.2010 12:25

Zapowiada się ciekawie :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.07.2010 12:37

fan napisał(a):W nocy niestety pogoda się zmieniła ,zaczoł padać deszcz temp może ok 13 st -kurcze zimno ubieram dzieci -mały śpi w czapce ,my po chwili też odziani w polary.Pada do rana.
Dzień przywitał nas słońcem temp 21 st czas nas rekonesans po cempingu i zatoczce.


Podczas naszego pierwszego pobytu w cro pare lat temu pierwszej nocy byla potworna ulewa, burza, wiatrzysko, tragedia. Od razu nam sie przypomnial tekst, ze w cro tez potrafi tydzien w lato non stop padac i nasze wczesniejsze zmarnowane wakacje w Polsce. Rano zmartwieni wygladamy z namiotu a tam lampa niemilosierna. Identyczna byla kolejna noc. W zeszlym roku zreszta tez tak mielismy. Za to wlasnie lubimy latem Chorwacje, ze jak pada to zwykle w nocy a w dzien daje sie nacieszyc slonkiem 8)
marock
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marock » 01.07.2010 12:48

fan napisał(a):Vestar jest fajnie położony nad zatoczką do niego należy też plaża

A czy ta plaża jest ogólnodostępna?
Szukam właśnie plaż idealnych dla mojego brzdąca :)
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 01.07.2010 13:07

Miało być o campingu ,więc jeszcze dodam parę fotek .
Sam teren rozciagniety wzdłuz plaży wiec z każdego punktu w zasadzie do morza kilka kroków lub maleńki 5 min spacerek .prawą część zajmuja namioty Selectcamp,na wzgórzu stoja mobilne domki.Reszta campingu to parcele nad morzem bardziej super i te zajmowane przez cały sezon na stałe,dalej tez fajne juz normalne całkiem duże wiec wszystko sie mieści na parceli i jescze jest luz.Przyłącza pradu rozmieszczone co kilkanascie metrow(bodajże na 6 parcel i stanowisko)kabel dłuższy wskazany z wtyczką europejską.można robić grill.



Obrazek

sanitariaty bardzo czyste ,sprzątane regularnie co kilka minut,wyposazone w łazienki dla małych dzieci ,przysznice,punkty czyszczenia toalet chemicznych ,sanitariaty dla niepełnosprawnych ,pralki automatyczne za opłatą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na campingu recepcja gdzie wszystko załatwiasz,punkt wymiany walut,bar,sala internetowa,sejfy,skleo Konzum,gdzie wszystko jest trochę drozsze ,ale i wszystko co potrzeba kupisz,miejsca do mycia samochodów,kiosk z gazetami ,pocztówkami i znaczkami więc odpada długie stanie na poczcie.
Świetny basen lagunowy podzielony na częsc dla maluchów do 40 cm i starszych pływajacych do 140 cm .czynny od 9-19 h z restauracją serwujaca pyszne lody ,kawkę ,ciasta i drinki.Wynajem lezaków i parasoli na basenie.
na terenie znajduje sie tez pizzerniai grill bar co kto lubi do wyboru.W marinie wypozyczysz kajak ,rower wodny lub łódke.Na pomost przybija taxi wodne kursujące do Rovinj i statki wycieczkowe jakie pływaja juz po wysepkach i Kanale Limskim w okreslonych dniach i godzinach .
Ostatnio edytowano 16.08.2010 13:42 przez fan, łącznie edytowano 2 razy
twister07
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3071
Dołączył(a): 24.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twister07 » 01.07.2010 14:51

i Twoja relacja jest kolejnym dowodem na to, że maluszkom do szczęścia wcale nie potrzeba pisaku!! :):) super buciki miał szkrab. można wiedzieć gdzie kupiłaś? bo aktualnie poszukuję dla swojego
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 01.07.2010 16:33

odpowiadajac na pytania:

Plaża -plaża należy do Vestaru i ciągnie sie przez jego całą długość,wjazdu pilnuje szlaban + osobnik ludzki,natomiast dostać na plażę jesli ktoś chce to można ,korzystajac z polnej drogi która biegnie wzdłuż kempingu(trzeba pokonac oczywiscie kawałek drogi,po zaroślach -ścieżka wydeptana,i przejść przez skałki nad wodą )wiec jak ktoś chce to można.

Buciki -kupione na allegro mały rozm bo 19. i w sklepach ciężko mi było znaleźć.Podobne sa w Decathlonie tylko rozm rozpoczynają sie od 21 mniejszych nie mają.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Istria-Rovinj-Camping Vestar czerwiec 2010 nasze wakacje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone