Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria-ale gdzie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gunia
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 17.07.2006
Istria-ale gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia » 18.07.2006 19:55

Witam, trzy lata temu byłam ostatni raz w Chorwacji. W czasie kolejnych pobytów miałam okazję zwiedzić i pokochać Dalmację. W tym roku wybieram się na Istrię i cały czas nie wiem gdzie. Lubię małe miasteczka typu Vodice czy Pirovac gdzie wieczorem jest fajny klimacik ale bez tłumów turystów, skalne zatoczki gdzie można godzinami pływać w niewyobrażalnie przeźroczystej wodzie, a jednocześnie jest to fajna baza wypadowa na popołudniowo-wieczorne zwiedzanie. Oczywiści jedziemy w ciemno i będziemy widzieć gdzie wybieramy mieszkanko, ale lepiej kierować się wskazówkami tych którzy byli, zaznali i wiedzą gdzie jest fajnie.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 18.07.2006 20:26

polecam Vrsar albo Premanture(blisko Puli)
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 19.07.2006 07:47

Również proponuję Vrsar - byłem tam w tym roku
Zdjęcia są tu
forum/album_personal.php?user_id=1937
Relacja natomiast tu
forum/viewtopic.php?t=12262&highlight=
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 19.07.2006 12:25

Premantura--małe miasteczko, podobno sporo ludzi w sezonie (byłem 3 razy we wrześniu--jest luz). Woda wyśmienita, półki skalne, zatoczki, super miejsca spacerowe i widokowe na płw Kameniak. Dobre miejsce wypadowe do zwiedzania okolicy. Miasteczko zdecydowanie mniejsze od Vodic, mniej miejsc "klimatycznych" (knajpek, złotników....), ale to są wrażenia wrześniowe. Bardzo lubimy wracać do Premantury.
gunia
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 17.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia » 20.07.2006 09:22

Ja jadę we wrzesniu i dzieki za informacje właśnie o takie miejsce mi chodzi gdzie nie ma zbyt dużo ludzi i jest cisza i spokój. A mam takie pytanie ile we wrzesniu płaciliscie za noclegi?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.07.2006 10:40

Elvira, u której byłem brała od nas 16 lub 20 euro, w zależności jaki apartament wybieraliśmy. Byłem u niej ostatnio w 2004 r, nie wiem więc jakie ceny ma teraz, ale chyba sporych zmian nie będzie. Klimatyczne--raz placiliśmy, innym razem nie.
gunia
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 17.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia » 20.07.2006 13:48

To tak jak myslałam, że może być. Choc zawsze straszono mnie że Istria jest droższa, ale to juz będzie wrzesień i nieco mniej Włochów i Niemców. A może macie jakieś wskazówki co warto zwiedzić i zobaczyć , a nie zawsze jest o tym w przewodnikach? :lol:
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 21.07.2006 11:14

Ja polecam Rovinj :P Przepiękne miasteczko, dużo klimatycznych knajpek, kilka dyskotek i najlepsza na świecie pizzeria - ROMA! Byliśmy w Rovinju na przełomie września i października i był full Włochów i to takich po 60tce :D Szczerze odradzam natomiast Medulin. Pozdrowienia!
gunia
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 17.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia » 21.07.2006 11:16

A jak jest w okolicy Porecia?
Niśka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 02.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niśka » 21.07.2006 11:24

Na Istrii przejazdem byliśmy tylko w Opatiji /same hotele i kasyna/, Rabaciu /malutkie miasteczko/ i w Puli na wycieczce /normalne miasto/. Nie dotarliśmy do Porecia.
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 21.07.2006 11:40

...wschodnie wybrzeże Istrii jest mocno podobne do Dalmacji, góry opadają do morza...Rabać jest pięknym miejscem, ale zachodnie miasteczka takie jak Rovinj i Porec tez mają swój niepowtarzalny urok...
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 21.07.2006 11:48

Ja polecam Medulin blisko do Puli 10km. Małe miasteczko urocze kafejki i nie wiele ludzi. Plaże dla każdego są i z łagodnym zejściem z małymi kamykami i takie z głazów. W samym Medulinie nie ma może co zwiedzac ale za to w Puli człowiek sie nie nudzi.
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 21.07.2006 12:10

Niśka napisał(a):Ja polecam Rovinj :P Przepiękne miasteczko, dużo klimatycznych knajpek, kilka dyskotek i najlepsza na świecie pizzeria - ROMA! Byliśmy w Rovinju na przełomie września i października i był full Włochów i to takich po 60tce :D Szczerze odradzam natomiast Medulin. Pozdrowienia!

Witam
Szczerze odradzasz termin czy miejscowość. Rovinji orokliwe miasteczko, architekturą podobne do Wenecji w pomniejszeniu.
http://img98.imageshack.us/img98/3849/r ... 004qt7.jpg
pozdrav
gunia
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 17.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia » 21.07.2006 12:13

Czyli z tego wnioskuje że w okolicy Porec są łagodne zejscia do morza i zwirkowe plaże? Czy tez mozna znaleść zatoczkę ze skałkami ? Wydaje mi się ze to lepsza baza wypadowa. Chcemy podjechac do Wenecji i Triestu, a w drodze powrotnej zobaczyć jaskinki w Słowenii
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 21.07.2006 12:44

gunia napisał(a):Czyli z tego wnioskuje że w okolicy Porec są łagodne zejscia do morza i zwirkowe plaże? Czy tez mozna znaleść zatoczkę ze skałkami ? Wydaje mi się ze to lepsza baza wypadowa. Chcemy podjechac do Wenecji i Triestu, a w drodze powrotnej zobaczyć jaskinki w Słowenii


Miałem identyczne plany... a zaliczyłem Pulę, Rovinj, Opatiję i Rijekę na Wenecję nie starczyło czasu ani kasy... może w przyszłym roku Poza tyme Medulin było tyle atrakcji że za daleko nie chciało mi się ruszać :-) Prom Pula - Wenecja - 470 kun dla dorosłaej w obie strony - dziecko do lat 7 - nic nie płaci do lat chyba 12 - 50 % Pozdrawiam
Wypływa z Puli 6.45
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone