Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 29.06.2015 08:10

Moje dwa bardzo różne "przejazdy":
1) Zdzieszowice - Bruntal - Ołomuniec - Brno - A - SLO (MLP) - i autostradą do Jezery (Murter) - 19 godzin, z czego 12 sama Chorwacja. Powrót jeszcze dłużej 22 h, z czego znowu 12h przejazd Chorwacji. Powód ten sam - korki weekendowe, źle wybrane godziny wyjazdu, powinniśmy wyjechać wcześniej, żeby zdążyć przed korkami
2) Zdzieszowice - Bruntal - Ołomuniec - Brno - A - SLO - Labin (Istria) - około 12,5 h, w tym przerwa na spanie około 2h. Powrót podobnie. Wyjazd weekendowy, ale trasa przez Słowenię - jazda płynna.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.06.2015 12:07

Byłem 3x w Chorwacji i droga mniej więcej przebiega tak samo ale mam pytanie co do wysp.
O ile trzeba sobie założyć dodatkowo aby dotrzeć na Hvar przez Drvenik ?
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 29.06.2015 13:09

Prom płynie 35 minut :)
czlowiek_bigos
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) czlowiek_bigos » 29.06.2015 13:15

+ drugie tyle na załadunek/wyładunek
+ ewentualne oczekiwanie na godzinę wypłynięcia
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 29.06.2015 13:22

Oczekiwania nie ma co liczyć bo nie wiadomo jak się dojedzie ale patrzę na rozkład i płyną w sezonie mniej więcej co dwie godziny, do południa nawet co półtorej.
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 29.06.2015 13:22

kaeres napisał(a):Byłem 3x w Chorwacji i droga mniej więcej przebiega tak samo ale mam pytanie co do wysp.
O ile trzeba sobie założyć dodatkowo aby dotrzeć na Hvar przez Drvenik ?

w 2014 stałem w kolejce na prom ok 2 h - na miejscu byłem w sobotę około 11:00 - a najlepsze jest to że był dopiero 21 czerwca ...
w tym roku tez Hvar - tylko szczyt sezonu (niestety sobota) - i aż się boję co będzie w Drveniku
alewe77
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alewe77 » 29.06.2015 13:36

My zrobiliśmy sobie wycieczkę z Zaostroga na Hvar . Promem z Drvenika. Nie pamiętam dnia, ale raczej TO NIE BYŁ WEEKEND. W Drveniku bylismy coś koło 9.30-10.00. Nie było jeszcze dużo aut , ale czekalismy do 11.30-12 mniej więcej (na prom wcześniej już się nie załapaliśmy, za to na ten byliśmy pierwsi w kolejce). Powrót z wysypy to dopiero były atrakcje ;). O 16 wyjechalismy z miasteczka Hvar. Nie wiem ile jechaliśmy -ale trochę to trwało, mniej więcej koło 17-18 stanęliśmy w kolejce na prom :). W Drveniku bylismy o 21 :), dodam,że za nami było coś jeszcze koło 100 aut-czyli jakieś dwa kursy promu.
Z moich obserwacji wynika,że promy pływają MNIEJ WIĘCEJ co godzinę do południa-pózniej mają dłuższą przerwę. W weekendy -kiedy obserwowałam to z plazy z Zaostrog miałam wrażenie,że częstotliwość jest większa. Tak czy inaczej, trzeba się nastawić na czekanie...My przyjechalismy rano, wypływaliśmy coś koło południa i miałam wrażenie,że aut było w kolejce coraz więcej.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.06.2015 13:49

Liczę maksmalnie na 2h wszystkiego. Nie dość, że będę w środku tygodnia to jeszcze w godzinach świtowych.
robert22313
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert22313 » 01.07.2015 11:30

My wyjechaliśmy 24-06 o 1 w nocy z Gliwic i w Rogoznicy byliśmy na 15 - czyli 14 godzin, przejazd 100% płynny, na autostradzie max 130km/h, kilka postojów po drodze.... 30-06 wracaliśmy też 14h - tylko jechaliśmy trochę szybciej ale Wiedeń (g. 17) był zakorkowany i strata 40 minut.
Krabul
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krabul » 01.07.2015 11:39

alewe77 napisał(a):My zrobiliśmy sobie wycieczkę z Zaostroga na Hvar . Promem z Drvenika. Nie pamiętam dnia, ale raczej TO NIE BYŁ WEEKEND. W Drveniku bylismy coś koło 9.30-10.00. Nie było jeszcze dużo aut , ale czekalismy do 11.30-12 mniej więcej (na prom wcześniej już się nie załapaliśmy, za to na ten byliśmy pierwsi w kolejce). Powrót z wysypy to dopiero były atrakcje ;). O 16 wyjechalismy z miasteczka Hvar. Nie wiem ile jechaliśmy -ale trochę to trwało, mniej więcej koło 17-18 stanęliśmy w kolejce na prom :). W Drveniku bylismy o 21 :), dodam,że za nami było coś jeszcze koło 100 aut-czyli jakieś dwa kursy promu.
Z moich obserwacji wynika,że promy pływają MNIEJ WIĘCEJ co godzinę do południa-pózniej mają dłuższą przerwę. W weekendy -kiedy obserwowałam to z plazy z Zaostrog miałam wrażenie,że częstotliwość jest większa. Tak czy inaczej, trzeba się nastawić na czekanie...My przyjechalismy rano, wypływaliśmy coś koło południa i miałam wrażenie,że aut było w kolejce coraz więcej.

W Drveniku byliśmy 15 minut przed odpłynięciem pierwszego promu i stanęliśmy w kolejce jako może 7-8me auto. Z powrotem płynęliśmy ostatnim promem o 22, byliśmy 21.10 na nabrzeżu w Sucuraju i byliśmy pierwszym autem. Tak to wyglądało w niedzielę 2 tyg temu.
Na Hvarze załapaliśmy się na mszę w Świętej Niedzieli, weszliśmy na Sv. Nikola, zwiedziliśmy Hvar i Stari Grad, pospacerowaliśmy po Vrbosce i Jelsie.
mercpan
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mercpan » 02.07.2015 20:09

Ile czasu na przejazd następującą trasą:Wrocław-Kudowa Słone-Hradec Kralove-Svitavy-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Mureck-Ptuj-Karlovac-Trogir?Czy można spodziewać się utrudnień w Czechach17:00-24:00 i Austri nocą?Czy w Chorwacji w godzinach porannych autostrada korkuje się?
Ominięcie tylko płatnego odcinka w Słoweni przez MurecK,Ptuj,Przez autostradę w Chorwacji z przerwami na wyprostowanie i dalej w drogę jak wyjadę ok 15:00 wtorek z Wrocławia to na którą można planować przyjazd? :D
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 03.07.2015 01:40

Jadę nocą z Wałbrzycha w okolice Trogiru i zakładam 14 godzin. Jeśli dotrę tam szybciej, nie będzie mi smutno :wink: Czemu chcesz jechać przez Kudowę i Hradec, a nie przez Boboszów :?:
Widmo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 72
Dołączył(a): 13.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Widmo » 03.07.2015 10:17

Jadąc od Tribunj, po trasie kilka remontów, ale nigdzie nie stałem przez całą CRO i SLO.Powrót generalnie spokojny poza okolicami Wiednia (godz. 15:30). 2h w korku na obwodnicy.

Dalsza droga bez przygód. W sumie kilka postojów - ogólnie około 1h-1:15h.

Wyjazd 7:30 - przyjazd 22:15.
15h w podróży.
leszek0250
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 09.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszek0250 » 03.07.2015 17:38

Opole - Vinisce 2014 wyjazd piątek 22:30 przez prudnik, Ołomuniec, Mikulov, Furstenfeld, górki na Węgrzech , Cakovec, Vinisce - przyjazd 13:30.
Jazda na 4 auta z postojami na każde żadanie i ponad godzinną drzemką..
2 lata wcześniej ta sama trasa - przyjazd 11:30 - jazda bez drzemki bo sie przyjemnie jechało, tylko z kilkoma postojami..

powrót
2014
wyjazd ok 20:00 ta sama trasa - z drzemką przyjazd ok 10:00
2012
wyjazd 20:00 przyjazd 13:30 - ale jedno z aut nawaliło i stracilismy ok 3 godzin...

Za kazdym razem czystej jazdy wychodzi ok 11-12 godzin..
ale jak się jedzie w 4-5 rodzin to też mało komu się spieszy....a każdy postój to jak piknik. :)
Art_Ed
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 540
Dołączył(a): 24.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Art_Ed » 04.07.2015 10:37

mercpan napisał(a):Ile czasu na przejazd następującą trasą:Wrocław-Kudowa Słone-Hradec Kralove-Svitavy-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Mureck-Ptuj-Karlovac-Trogir?Czy można spodziewać się utrudnień w Czechach17:00-24:00 i Austri nocą?Czy w Chorwacji w godzinach porannych autostrada korkuje się?
Ominięcie tylko płatnego odcinka w Słoweni przez MurecK,Ptuj,Przez autostradę w Chorwacji z przerwami na wyprostowanie i dalej w drogę jak wyjadę ok 15:00 wtorek z Wrocławia to na którą można planować przyjazd? :D


Ja bym proponował przez Boboszów, Zabreh , Ołomuniec , Brno , szybciej się jedzie mniej zakrętów i lepsza droga, dodam że trasą podaną przez Ciebie jechałem dwa razy . Teraz tylko przez Boboszów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone