Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7951
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.08.2016 20:06

wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):...Przejechane 1020 km w 14 i pół godziny, średnia z jazdy wg kompa 82km/h.


piotrulex napisał(a):W temacie średnich
Jadąc do NOCĄ miałem
1331km w 15:45h, ze średnia 84km/h i 5,0l/100km
Po powrocie w całości było
2666km w 31:21h, ze średnią 85km/h i 5,3l/100km


Pozwólcie że zapytam jaką prędkość utrzymujecie w czasie podróży że macie takie średnie.
Ja osobiście na krajówkach jadę +10km/h, autostrady przepisowo i średnią mam około 95km/h.
Chodzi mi o to jak styl jazdy na danym odcinku (ach) wpływa na średnią.

Na autostradzie 130km/h +/- 10. Na zwykłych drogach w Austrii i Słowenii zgodnie z ograniczeniami. Na D1 w Chorwacji w terenie zabudowanym zgodnie z ograniczeniem, poza szybciej ;) .średnia mi sporo spadła przez granicę i Lučko.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 22.08.2016 20:14

Czechy i Austria przepisowo, Słowenia w zabudowanym przepisowo, poza trochę naginam.W Cro na autostradzie do 20 ponad limit, w zabudowanym przepisowo.Wyszło średnio 87km/h i 5.3/100 km...średnia prędkość obniżona przez spore korki w drodze do Cro :?
W Polsce w zabudowanym przepisowo, poza, szczególnie w nocy około 20 szybciej...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2016 21:40

wielbiciel napisał(a):
Pozwólcie że zapytam jaką prędkość utrzymujecie w czasie podróży że macie takie średnie.
Ja osobiście na krajówkach jadę +10km/h, autostrady przepisowo i średnią mam około 95km/h.
Chodzi mi o to jak styl jazdy na danym odcinku (ach) wpływa na średnią.


Ja bez szaleństwa mam średnią podobną do twojej,
prawde mówiąc kilka kilometrów wyższą, 100 km/h

Na autostradach jadę 140 i nikt się nie doczepił z mandatem.
Miejscowi jadą jeszcze szybciej, niż pozwalają przepisy i policja to toleruje, tylko wtedy jak na autostradzie nie ma ograniczenia prędkości z powodu robót drogowych czy terenu zabudowanego


W Austrii, Chorwacji, Słowenii, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji mało kto przestrzega maksymalnej prędkości 130 na autostradach i 90-100 drogach krajowych.
Robią to niektórzy Polacy, prawdopodobnie ci sami, co w Polsce jadą jak wariaci.
Za granicą są bardzo spanikowani. 8)

Ograniczeń prędkości z powodu robót drogowych czy terenu zabudowanego przestrzegam, tam są często fotoradary stałe i mobilne szuszarki 8)
Szczególnie w terenie zabudowanym jedzie się zgodnie z przepisami, 50 jest 50

Nie wyobrażam sobie stałej jazdy na tempomacie 120-130.
Na autostradzie jest zwykle duży ruch, jadąc stale z tempomatem wyłączamy myślenie i koncentrację :!:
Właczam tempomat, jak chcę, żeby noga odpoczęła, na chwilę :wink:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.08.2016 22:57

dids76 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):...Przejechane 1020 km w 14 i pół godziny, średnia z jazdy wg kompa 82km/h.


piotrulex napisał(a):W temacie średnich
Jadąc do NOCĄ miałem
1331km w 15:45h, ze średnia 84km/h i 5,0l/100km
Po powrocie w całości było
2666km w 31:21h, ze średnią 85km/h i 5,3l/100km


Pozwólcie że zapytam jaką prędkość utrzymujecie w czasie podróży że macie takie średnie.
Ja osobiście na krajówkach jadę +10km/h, autostrady przepisowo i średnią mam około 95km/h.
Chodzi mi o to jak styl jazdy na danym odcinku (ach) wpływa na średnią.

Na autostradzie 130km/h +/- 10. Na zwykłych drogach w Austrii i Słowenii zgodnie z ograniczeniami. Na D1 w Chorwacji w terenie zabudowanym zgodnie z ograniczeniem, poza szybciej ;) .średnia mi sporo spadła przez granicę i Lučko.

Czyli wybór trasy jest bardzo istotny, chociaż jechałem w ciągu dnia zwykłą D1 do Karlovaca (Murter-Benkovac-Plitvice) i przez 86 (pięć wahadeł-2015), to średnia jest wyższa niż po autostradach, wniosek : nie warto płacić tyle kasy za postoje, lepiej bokiem bo szybciej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2016 23:11

Nie ma jednej recepty, sytuację na trasie trzeba oceniać na bieżąco.
Zwykle autostradami jest szybciej i wygodniej.
Ale jak autostrada "stoi" na przejściu granicznym lub na bramce :?:

Wtedy nie warto stać w korkach :!:
Lepiej jechać objazdem niż stać.
Nawet jak czasowo wyjdzie na to samo, to człowiek mniej się denerwuje i mniej zmęczy 8)

Mam wrażenie, że na forum wypowiadają się W TYM DZIALE
głównie ludzie, którzy stale coś kombinują, wymyślają, są kreatywni
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.08.2016 23:25

Belvoir napisał(a):Nie ma jednej recepty, sytuację na trasie trzeba oceniać na bieżąco.
Zwykle autostradami jest szybciej i wygodniej.
Ale jak autostrada "stoi" na przejściu granicznym lub na bramce :?:

Wtedy nie warto stać w korkach :!:
Lepiej jechać objazdem niż stać.
Nawet jak czasowo wyjdzie na to samo, to człowiek mniej się denerwuje i mniej zmęczy 8)

Mam wrażenie, że na forum wypowiadają się W TYM DZIALE
głównie ludzie, którzy stale coś kombinują, wymyślają, są kreatywni

Po to jest forum by sprzedać pozytywne info, jedynie od czytającego zależy czy je wykorzysta.
Zresztą sam tylko raz od 1999 roku stałem w maga korku na Istrii w maju ubiegłego roku (na własne życzenie), a parę razy udało się go uniknąć, prędzej planując alternatywę ominięcia problematycznych miejsc. Zasady są proste i podane na tacy, tylko trzeba umieć skorzystać z tej wiedzy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2016 23:47

Zgadzam się
Ja również raz stałem w korku i również na Istrii 8)
Nie chciało mi się w sobotę wybrać sprawdzoną wcześniej trasę omijająca korki.
Miałem wrażenie, że tym razem ruch na autostradzie jest bardzo mały i na pewno korka nie będzie. Tak się fajnie jechało autostradą.
Miałem korek na własne życzenie. :wink:

Teraz są takie możliwości jak bieżące śledzenie natężenia w ruchu w mapach google,
że tylko z tego skorzystać :wink:
Kiedyś jechało się naprawdę w ciemno
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.08.2016 23:55

Dobra, ale o korkach jest inny wątek, tu tylko czas i odległość są istotne.
robson1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson1 » 23.08.2016 00:01

trasa 1640km ,czas z przerwami 22h ,niestety w drodze powrotnej nie wszyscy szczęśliwie dotarli do domu, [antenazadar.hr/clanak/2016/08/prometna-nesreca-kod-naplatne-postaje-zadar-2-sudar-7-automobila ] ,w tym 2 polskie auta , jeden lekko obtarty ,drugi poważnie rozbity
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.08.2016 06:15

Belvoir napisał(a):(...) Nie wyobrażam sobie stałej jazdy na tempomacie 120-130. (...)
jadąc stale z tempomatem wyłączamy myślenie i koncentrację :!: (...)

1. No to coś słabo z wyobraźnią.
2. Pisz za siebie w I. osobie liczby pojedynczej.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2016 07:17

Belvoir napisał(a):A w czyim odczuciu miałbym pisać :?:
Każdy pisze w swoim odczuciu, moje odczucie to mój podpis 8)

Belvoir napisał(a):jadąc stale z tempomatem wyłączamy myślenie i koncentrację :!: (...)


skomentuje "słynną" i popularną emotikoną 8)

boboo napisał(a):2. Pisz za siebie w I. osobie liczby pojedynczej.


pierwszy odcinek trasy za kilka dni, 750km, tyle chciałbym przejechać w około 10godz. - m.in. dla zmniejszenia spalania, ale średnia będzie niska jak łatwo obliczyć, jednak coś za coś, w sumie na urlopie nigdy nie zamierzam się śpieszyć
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2016 07:37

boboo napisał(a):
Belvoir napisał(a):(...) Nie wyobrażam sobie stałej jazdy na tempomacie 120-130. (...)
jadąc stale z tempomatem wyłączamy myślenie i koncentrację :!: (...)

1. No to coś słabo z wyobraźnią.
2. Pisz za siebie w I. osobie liczby pojedynczej.



Nie musisz się ze mną zgadzać
Piszę, jak chcę i nic ci do tego 8)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.08.2016 07:38

Pamiętajcie o zmniejszeniu prędkości przed tunelami, żeby nie było jak temu rodakowi się przytrafiło wczoraj
http://www.antenazadar.hr/clanak/2016/0 ... tociklist/
Konsekwencje i problemy spore.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.08.2016 07:40

Jechał stale na tempomacie :?:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.08.2016 08:14

Belvoir napisał(a):Nie musisz się ze mną zgadzać
Piszę, jak chcę i nic ci do tego 8)

Ależ to nie ma nic wspólnego ze zgadzaniem się.

Chciałem tylko ukazać płyciznę twojej wyobraźni.
Tudzież zwrócić uwagę na to, iż I. osoby liczby mnogiej używali drzewiej władcy, a dziś pośledniego sortu politycy.
Normalny człowiek bez obsesji i schizofrenii pisze i mówi za siebie. "Pojedynczego" siebie.
Ewentualnie opisuje przygody rodziny/znajomych jako "związanej" grupy. Wtedy "MY".

Przy okazji pytanie:
Nie konsultujesz przypadkiem swoich poglądów ze starostą powiatowym?

Że wyprzedzę ewentualne niejasności:
Nie, nigdzie nie napisałem, że Belvoir ma obsesję lub schizofrenię;
Jeśli czyjaś wyobraźnia nie pozwala na "obraz jazdy" na tempomacie, to niestety - jest płytka.
Dodam, że moja wyobraźnia też nie jest najgłębsza - wciąż nie potrafię sobie wyobrazić 10-wymiarowej czasoprzestrzeni.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 55
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone