Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Samochodem na 1 raz do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2023 17:24

Tofik_83 napisał(a):A przy okazji: czy Słowacy planują (prze)budowę odcinka od Czadcy do Ziliny? - bo na pełną S-kę (chociażby 1-pasmową jak np obwodnica Zalalova) na Węgrzech od Szombatehly do Redics to chyba nie ma co liczyć



Jaką S-kę - tam docelowo będzie autostrada D3. Od Żyliny do polskiej granicy Skalite-Zwardoń. Na razie trwają prace dokumentacyjne - decyzje środowiskowe i stadium wykonalności, czyli początki początków prac. Budowa planowana jest dopiero na lata 2030-2035.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 20.08.2023 18:56

Słowacy generalnie się nie spieszą ze swoimi drogami. Ponoć procedury przetargowe mają tak skomplikowane, że my przy nich jesteśmy sprinterami. Projekty unijne z przetargami na infrastrukturę mają opóźnione w 80%.

Via Carpathia od Barwinka do Preszowa może po 2030. To samo połączenie R4 z A1 w Koszycach.

Najciekawsze, że między L. Mikulaszem, a Żyliną wciąż brakuje dwóch odcinków autostrady . Miały mieć gotowe na 2024, obsuwa będzie min. 2 lata.
Tofik_83
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 02.12.2020
Re: Samochodem na 1 raz do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tofik_83 » 21.08.2023 06:44

marekkowalak napisał(a):
Tofik_83 napisał(a):A przy okazji: czy Słowacy planują (prze)budowę odcinka od Czadcy do Ziliny? - bo na pełną S-kę (chociażby 1-pasmową jak np obwodnica Zalalova) na Węgrzech od Szombatehly do Redics to chyba nie ma co liczyć



Jaką S-kę - tam docelowo będzie autostrada D3. Od Żyliny do polskiej granicy Skalite-Zwardoń. Na razie trwają prace dokumentacyjne - decyzje środowiskowe i stadium wykonalności, czyli początki początków prac. Budowa planowana jest dopiero na lata 2030-2035.


pytałem o drogę Szombatehly-Redics :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Samochodem na 1 raz do Orebić

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.08.2023 08:38

Tofik_83 napisał(a):
pytałem o drogę Szombatehly-Redics :)



A no tak, sorry, mój błąd.

Od Szombathely na południe póki co nie jest planowana droga szybkiego ruchu. :? :?
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 21.08.2023 14:16

Witam.
Wróciliśmy wczoraj po 19 dniach pobytu w Tribunj.
Trasa:Tribunj-Demerje-Letenie stare przejście-Lenti-Bratysława-Żylina-Oscadnica[dla jaj]-Bielsko Biała-Oświęcim.
Wyjazd 6 11rano w domu 17 41.Jedno tankowanie plus jeden posiłek na Słowacji.
Teraz dane z komputera samochodu:trasa 1006km czas samej jazdy 10h21min.średnia 97km/h zużycie ON 6,8l/100.
Wydaje mi się,że przyzwoicie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2023 21:19

Tofik_83 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):A jak tam sytuacja na S1 od Bielska-Białej do Oświęcimia? Jakiś czas temu była informacja w mediach, że zaczynają, a niedawno czytałem, że przerabiają "zakręt idiotów". Ktoś może powiedzieć, jak tam wygląda postęp prac?


czasami zaglądam na youtube na kanały "Beskid Air" i "Mirek Stecyk" - są fajne ujęcia z przelotu dronem lub paralotnią nad budowanymi drogami - robotę widać ale odnoszę wrażenie (okiem laika...) że do oddania do użytku jeszcze daleka droga...


Znalazłem ciekawe daty w ww temacie (Termin realizacji robót) :lol: no i reszta info wg menu :czytaj:
https://s1-myslowice-bielsko.pl/index.html
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.08.2023 23:06

te kiero napisał(a):
Znalazłem ciekawe daty w ww temacie (Termin realizacji robót) :lol: no i reszta info wg menu :czytaj:
https://s1-myslowice-bielsko.pl/index.html



Z tego wynika, że tydzień temu ukończono odcinek z Oświęcimia do Dankowic.

Ciekawe, czy w Oświęcimiu o tym wiedzą :lool: :lool: :lool:
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 21.08.2023 23:35

Wracajac do tematu.. :)
Wrocław-Krasno zajęło nam 12h

Wiadomo jak to podróż z dwójką dzieci, jak jedno chce siku, to drugie chce 50km dalej :lol:

Generalnie trasa super hiper mega pod kątem dzieci, bo jechaliśmy w dzień, wyjazd o 8 rano, na miejsce zajechaliśmy chwilę po 20.

Nigdy więcej podróży na noc. Nie dość że później trzeba odsypiać, to jeszcze pozostali pasażerowie średnio wyspani.

Lepiej wyjechać dzień wcześniej, ogarnąć jakiś nocleg po drodze (my w tym przypadku 2.5h od Splitu gdzie mieliśmy prom) I wszyscy wypoczęci dojechać na miejsce i zacząć wakacje.

Polecam tym co nie próbowali. Jedna noc więcej budżetu nie zrujnuje, a to dobry skok w nowy.. wróć, dobry start w stronę dobrych wakacji :proszedzieki:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 22.08.2023 02:35

Popieram 100% racji
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.08.2023 09:22

Piotrek_k napisał(a):Wracajac do tematu.. :)
Wrocław-Krasno zajęło nam 12h

To ja zboczę z tematu. Czy Krasno to był Wasz punkt docelowy ?
Trochę nietypowo jak na wczasy bo nie na wybrzeżu...
Piotrek_k napisał(a):Nigdy więcej podróży na noc. Nie dość że później trzeba odsypiać, to jeszcze pozostali pasażerowie średnio wyspani.

U mnie jest wręcz odwrotnie. Śpią jak zabici, nie przeszkadzają więc lecę bez niepotrzebnych przerw.
Po podróży zdarza się, że jeszcze adrenalina trzyma i nie śpię. Odsypiam jak każdy z członków rodziny... dopiero na noc.
Piotrek_k
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 22.08.2023 20:40

Nie, tak jak pisałem, to był jeden z noclegów po drodze.

Ja w nocy mogę jechać, ale dzieci to totolotek, raz śpią od wieczora raz nie śpią do rana.
Więcej ryzykować nie będę.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 22.08.2023 22:35

Gdańsk-Lika sjever parking przy A1, jakieś 1400 km, wyjazd z Gdańska 29 lipca o godzinie 6.30 przyjazd na parking około 20.00, może nieco wcześniej ...mega było w tym roku, nigdzie nie staliśmy, na Lućko może z 5 minut a później autostrada cały czas luz, jak nigdy przedtem. Jazda busem z prędkościami przepisowymi a nawet nieco mniejszymi przez Zwardoń, Bratysławę, Letenye.
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 24.08.2023 21:50

marekkowalak napisał(a):[...] czytałem, że przerabiają "zakręt idiotów"[...]

Ten zakręt to tak na prawdę część węzła, wykonany celowo.

Zrzut ekranu 2023-08-24 214530.png


https://www.openstreetmap.org/#map=14/49.8440/19.0960
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 24.08.2023 22:05

Piotrek_k napisał(a):Wracajac do tematu.. :)

Lepiej wyjechać dzień wcześniej, ogarnąć jakiś nocleg po drodze (my w tym przypadku 2.5h od Splitu gdzie mieliśmy prom) I wszyscy wypoczęci dojechać na miejsce i zacząć wakacje.

Polecam tym co nie próbowali. Jedna noc więcej budżetu nie zrujnuje, a to dobry skok w nowy.. wróć, dobry start w stronę dobrych wakacji :proszedzieki:


Dokładnie.
rodzynpatryk
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 27.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodzynpatryk » 25.08.2023 00:05

To i ja podzielę się nasza tegoroczną podróżą. Wyjazd w sobotę około 16:00 z Wrocławia w kierunku Boboszowa (korek w Bardzie) i dalej Czechy, Austria, Słowenia i Chorwacja (Mimice). Cała trasa bez przygód i korków, raczej przepisowo i bez szaleństw. Ruch przyzwoity, bardzo dużo rodaków na trasie.
IMG_20230824_235341.jpg


Powrót rozpoczęliśmy we wtorek około 9:30, do Splitu wybrzeżem żeby napatrzeć się na widoki, następnie do Skradin (wodospady Krk), później kanion Zrmanje i dalej identyczna trasa w kierunku Wrocławia. Powrót bardziej podzielony przez co czas się wydłużył, ostatecznie w domu byliśmy o 6:50. Ruch o wiele mniejszy niż w tamtą stronę, bardzo mało samochodów.
IMG20230823064747.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 135
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone