Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :) + 2013r

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 02.09.2012 22:34

darek1 napisał(a):Z tymi gośćmi to bywa tak,że nie ważne jest w tym przypadku ich wykształcenie. Liczy się poziom inteligencji. Zaskoczeniem dla była wizyta u kolegi, którego rodzicami są warszawscy profesorowie z uczelni warszawskich. Ileż wstydu najadł się mój kolega przy mnie. Do herbaty to łyżeczek brakowało, a filiżanki były od sasa do sasa.Nie mówię już nic o bałaganie na podłodze. To jeszcze nic,najlepsza była sędzina,tam tobył Meksyk. Tacy ludzie jeżdżą na wczasy. Kolega prowadzi pensjonat we Władysławowie toopowiadał, że trzy dystyngowane Panie śmieci wkładały do szafy. Chlew to właściwe określenie.

Nie wiem co w tym jest ale sama znam pewną panią doktor , u której płytki na podłodze dawno straciły kolor. Nie dlatego, że się wytarły- przykrył je brud! Była też inna , bardzo sympatyczną skądinąd pani profesor pracująca w kuratorium. Tam znów można było się do drzwi przykleić a śmieci wynosili hurtowo- raz w miesiącu :wink: I jednocześnie strasznie się dziwili, że tylko oni mają myszy 8O :D
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 06.09.2012 22:31

Skoro już zaczęłam to może i skończę :wink:
W ciagu całego pobytu tylko dwa razy jedliśmy poza domem. Myślę, że w przyszłym roku to nadrobimy. Najpierw był leżący przy samej drodze Duga grill. Właściwie każdy kto zjeżdżał z promu w Sucuraju lub tam zmierzał musiał zauważyć licznie rozsiane przy drodze reklamy. A że było nam tam najbliżej to wpadliśmy wieczorem- po powrocie z Jelsy. Planowana była pizza i tu zonk :cry: Z obfitego menu było dostępna ok. 1/5 ! Nie było pizzy, ryb, sałatek, owoców morza. Mogliśmy wybierać między dwoma rodzajami mięs i jedną rybą :? Gdyby nie to, że byliśmy piekielnie głodni to znaleźlibyśmy inny lokal- własciwie nie wiem dlaczego mieli taki mały wybór 8O
Plusem konoby jest piękny widok na Riwierę Makarską :
Obrazek
dzieci umilały sobie oczekiwanie w pobliskich oliwkach a tam mieszkańcy :D Zaczęło się od małej modliszki:
Obrazek
Rozkręcamy się :lol:
Obrazek
W tle wnętrze griila Duga.
A tą baliśmy się wziąć do ręki- strasznie machała odnóżami a była ooogromnna 8O
Obrazek

Drugi obiad tym razem w Hotelu Timun w Pokrveniku zjedliśmy już bez niespodzianek i zwierzątek :wink:
Po bardzo długim oczekiwaniu- kelner praktycznie nie mówił po angielsku dostaliśmy przepyszną pizzę i oczywiście riblja plata :D
Tradycyjne zdjęcie na forum...
Obrazek
Pizza , cola dla 5 osób i talerz owoców morza z przepyszną sałatką kosztował nas 420 kun. Ale było warto!

Ostatni dzień spędziliśmy na małej pięknej plaży 2 zatoki dalej od naszego domu. Dopłynęliśmy tam łodzią z ojcem naszego gospodarza, który o umówionej godzinie miał nas zabrać z powrotem. Do zatoczki można dostać się tylko od strony morza.
Obrazek
W tej zatoce są fantastyczne podwodne rośliny, całe krzaki fioletowe i żółte. Mnóstwo kolorowych ryb. Żałowałam bardzo, że nie meilismy aparatu do podwodnych zdjęć...
Oprócz nas na plaży było bardzo sympatyczne małżeństwo z Francji z dziećmi w podobnym wieku. Szybko złapaliśmy wspólny język porównując posiadany sprzęt z... Decathlonu :D Kto by pomyślał, że sklep sportowy może tak zbliżyć :wink:

I czas wracać ehhh :cry:
Dla takich wieczornych widoków mogłabym na Hvarze zamieszkać...
Obrazek
No i dla spania na tarasie :wink:
Obrazek

21 sierpnia żegnamy się z przemiłym ojcem naszego własciciela ( właściciel pracuje poza wyspą). Na drogę dostajemy rakiję - hvala! :papa: Mam nadzieję, ze spotkamy się w przyszłym roku :D To był nasz najlepszy wyjazd do Cro. Piękne, spokojne miejsce- takie jakiego szukaliśmy. Sympatyczni właściciele, piękny, czysty dom. Cudowne podwodne życie. Przepyszne jedzenie. Figi o rajskim smaku, czysta woda, mnóstwo ryb i słońce.

Pakujemy dzieciaki i w drogę. Polecam bardzo , szczególnie rodzinom z dziećmi powrót z wyspy w tygodniu. Myśmy wracali we wtorek. Podjechaliśmy pod przystań promową w Sucuraju ok 11 rano. I byliśmy 5 w kolejce! Dodatkowo promy kursowały wahadłowo i zdążyliśmy zrobić tylko sztybkie zakupy w najbliższym sklepie a już trzeba było wjeżdżać na prom, który nie zapełnił się do końca:
Obrazek
Mijamy aż 7 pożarów! w tym jeden przy samej autostradzie. Wracamy w ogromnym upale:
Obrazek
Po drodze nocujemy jak zwykle w Oroslavje. Małym miasteczku pod Zagrzebiem. W hotelu Pension Zagi. Chyba dość popularnym wsród Polaków bo zawsze spotykamy tam parę polskich rejestracji.
Próbowałam zrobić zdjęcie pięknego ogrodu w stylu angielskim? w Austrii.W okolicy Weldon. Niestety z autostrady w miejscu gdzie nie da się zatrzymać. Gdyby ktoś dysponował lepszym zdjęciem to proszę o linka :)
Obrazek
Ogród znajduje się po prawej stronie zdjęcia :D

Do domu w Warszawie dojechaliśmy po 36 godzinach ( wliczając nocleg w hotelu).
Obrazek
Koniec :papa:
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.09.2012 22:41

Fajna ta Twoja relacja. Taka "swojska" , naturalna.

Pozdrawiam serdecznie - Iwona
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 06.09.2012 23:15

Taka trochę siermiężna :D Dzięki.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.09.2012 10:52

Riblja plata pięknie się prezentuje - pychotka.

Czy będzie Hvar nr 3?

Pozdrawiam
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 07.09.2012 13:28

heca7 napisał(a):Zdjęć nie robiliśmy, czułam , że to nie wypada ...


My rozgrywki w bule oglądaliśmy we Vrbosce.
Robiłem dużo zdjęć. Nikt o to nie miał pretensji. Grający żartowali sobie, że będą w TV. :D

Hvar opuszczaliśmy w poniedziałek, też przed południem. Dostaliśmy się dopiero na 3 prom. :?

pzdr :wink:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 07.09.2012 13:37

Jacek S napisał(a):Riblja plata pięknie się prezentuje - pychotka.

Czy będzie Hvar nr 3?

Pozdrawiam


Ja bym chciała. Mąż chyba też :wink: Ale ustalenia konkretne będą dopiero na początku grudnia.
Użytkownik usunięty
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2012 13:53

Dzięki za relację.

Moje dzieciaki na kampingu krzyczały że widziały patyczaka... teraz po zastanowieniu się myślę, że mogła być to właśnie modliszka.

Pozdrawiam.
Wojciech_k4
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 22.03.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojciech_k4 » 07.09.2012 16:44

Fajna relacja. Fajne miejsce. Dziękujemy.
Jeżeli mozliwe, to proszę o namiary na apartament.
Mój e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
beges80
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.12.2009
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) beges80 » 18.09.2012 09:48

Witam Cię Heca7
Czy mógłbym prosić Cię o kontakt na priv mam parę pytań a nie chcę zaśmiecać forum
mój mail to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 18.09.2012 23:32

heca7 napisał(a):Próbowałam zrobić zdjęcie pięknego ogrodu w stylu angielskim? w Austrii.W okolicy Weldon. Niestety z autostrady w miejscu gdzie nie da się zatrzymać. Gdyby ktoś dysponował lepszym zdjęciem to proszę o linka :)

Obrazek

:wink:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 16.11.2012 21:11

Sorry, że dopiero po 2 miesiącach , dziękuję za to zdjęcie :papa: Jak Wam się udało zrobić tak ładne?
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 16.11.2012 21:56

Ale trafiłam. Hvar jakiego jeszcze nie znam, odkładany za każdym pobytem na potem, nigdy nie doczekał się spenetrowania. :D
Ps. A fotki są bardzo fajne. :)
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 16.11.2012 22:27

Piękne zdjęcia,można prosić o namiary na gospodarza adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011
Re: Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 18.11.2012 20:22

heca7 napisał(a):W ciagu całego pobytu tylko dwa razy jedliśmy poza domem. Myślę, że w przyszłym roku to nadrobimy.
Tradycyjne zdjęcie na forum...
Obrazek


Smakowicie wygląda to Hvarskie jedzonko... my wykorzystaliśmy Hvar kulinarnie na maxa bo w czasie 2 tygodni tylko 2 razy jedliśmy w domku... Milo powspominać

Pozdrawiam :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :) + 2013r - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone