Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 03.07.2013 21:27

Obrazek



Rozwaliło mnie to zdjęcie !!!!!
- SUPER !!
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 03.07.2013 22:25

jackuc napisał(a):
Ponadto w Sv Nedjeli nie ma czegoś takiego jak promenada do dłuższych spacerów itp bo miejscowość jest ograniczona z obu stron pionowymi skałami, no chyba że wybieramy się na spacer drogą do Dubovicy.


Aaa,na to wtedy nie wpadłem :wink: ale może dlatego że każdego dnia wyżywałem się na wiosłach :oczko_usmiech: (choć dwa razy poszedłem nad klifem w przeciwną stronę do Jagodnej)

jakuc napisał(a):Acha złapałeś mnie na haczyk swoją relacją.... kilka stron przejrzałem i jest superowa !
Zdjęcia miodzio. Jakim aparatem robiłeś ?


Jak "hvarowiec " chwali to podwójnie miło :oczko_usmiech: a Wy przecież jeszcze lawendą pachniecie.... :lol:

Dziękuję. (Wtedy to ap. Sony DSC-HX200v i Fuji Finepix cośtam - już go nie mam )

Wciąż będę deptał Wam po piętach :mrgreen:

Hej :!:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 04.07.2013 00:12

Dopiero w nocy można zobaczyć te widoki 8O 8O 8O masakra. Ale sliczne. Robią wrażenie. Dopiero na żywca pewnie tam dech w klacie zapierało :D
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 04.07.2013 01:42

hmm nabrałem ochoty na powtórkę z Hvaru w tym roku. to przez te zdjęcia :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2013 07:57

CROberto napisał(a):Jak "hvarowiec " chwali to podwójnie miło :oczko_usmiech: a Wy przecież jeszcze lawendą pachniecie.... :lol:

Dziękuję. (Wtedy to ap. Sony DSC-HX200v i Fuji Finepix cośtam - już go nie mam )

Wciąż będę deptał Wam po piętach :mrgreen:

Hej :!:


Zapraszam
lawendą i my pachniemy i pachnie w salonie, bo stoją nacięte bukieciki. Jeszcze szykuje zastaw dwóch woreczków do samochodu :mrgreen:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2013 07:58

kor_nick napisał(a):hmm nabrałem ochoty na powtórkę z Hvaru w tym roku. to przez te zdjęcia :)


Z wielu nie jestem zadowolony. W trybie auto część nie wyszła dobrze w manualu też niektóre popsułem :(
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2013 08:15

ARTUR_KOLNICA napisał(a):A dlaczego jeśli można wiedzieć?
Ze Splitu bliżej ale też pewnie droższy prom.


Powiem tak, ze Splitu nie płynąłem, nie wiem ile tam trzeba by odstać itp., ale jakbym wracał dziś to bym spróbował Stari Grad – Split bo przykładowo jak wracaliśmy to:

- prom ze Stari Grad odpływa 7:45. Z Ivana jest tam ok. 22km. Ja bym na niego wyjechał tak ok. 6:30 z kwatery. W Splicie prom melduje się chyba ok. 9:45 czyli dwie godziny relaksu przed następnym wyczerpującym odcinkiem drogi. Jest drożej bo prom kosztuje 318 kun + w naszym przypadku 2x47 kun /os. = 412 kun

- prom z Sucuraja odpływał o 8:15. Wyjechaliśmy o 6:20 z kwatery i byliśmy ok. 7:35 na przystani ustawiając się w kolejce i przejeżdżając prawie 60 km (po drodze udało się łyknąć jednego kampera i samochód z przyczepą, też się załapali na ten sam prom, ruch był znikomy rano).

Koszt 108 kun + 2x 16 = 140 kun

Z Drvenika po chwili relaksu na fajka ruszyliśmy o 9:04. Na wysokości Splitu byliśmy o ile pamiętam, na autostradzie dokładając kolejne 100km ok 10:20, jadąc częściowo po uciążliwej Jadrance i dojeździe do węzła Sestanovac czyli mając już w kościach prawie 150 km (wyspa + ląd).

Podsumowując opcja Drvenik – dokładasz paliwo, ciut więcej za autostradę bo dalej (nie wiem ile), jesteś bardziej zmęczony, dłużej to trwa. Może wychodzi taniej, ale coś za coś…

Chętnie z Wami podyskutuję na ten temat i poznam Wasze opinie, ew. ułatwi to wybór w przyszłości
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 04.07.2013 08:29

Dzięki za szczegółowe przedstawienie problemu.
Teraz to rzeczywiście muszę to dobrze przemyśleć, jadąc z opolskiego (może z jednym przystankiem po trasie) taka opcja ze Splitem jest bardziej atrakcyjna, jeśli chodzi o wygodę.
Z drugiej jednak strony nie będę miał okazji przejechać Hvaru, bo nocleg mam w zachodniej części wyspy.
Decyzja zapadnie prawdopodobnie dopiero na trasie i będzie uzależniona od "zmęczenia materiału" :wink:
Do września jeszcze trochę czasu, tak więc jeszcze parę osób przedstawi swoje wrażenia z trasy (Hvaru) i wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc w tej kwestii.


:papa:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 04.07.2013 08:44

reeeewelacja :) super relacja i ta ilość zdjęć :) aż chce się na Chorwację !!:)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2013 08:50

Zgadza się. Wypróbuj może w jedną tak a w drugą tak.

Czemu nie przejedziesz Hvaru ? W samochód i 1:30 i jesteś w Sucuracj, chociaż chyba nie ma sensu dojeżdżać az tam, możesz zakończyć w zatoczkach koło Gdinj

Melduj !
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.07.2013 08:51

Właśnie w drodze na Hvar popłyniemy z Drvenika, ale wracać już chcemy płynąć do Splitu. Właśnie po to, żeby po pierwsze nieco skrócić i tak długą trasę, po drugie, żeby dać kolejną szansę Splitowi i nico się tam po uliczkach powłóczyć.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.07.2013 08:51

KrzychuZiom napisał(a):reeeewelacja :) super relacja i ta ilość zdjęć :) aż chce się na Chorwację !!:)


Ze Sv Nikoli i Nedjeli mam chyba 140 sztuk .... :mrgreen: , ale to wkrótce :papa:
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 04.07.2013 09:02

już się ciesze :D
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 04.07.2013 09:11

Aldonka napisał(a):Właśnie w drodze na Hvar popłyniemy z Drvenika, ale wracać już chcemy płynąć do Splitu. Właśnie po to, żeby po pierwsze nieco skrócić i tak długą trasę, po drugie, żeby dać kolejną szansę Splitowi i nico się tam po uliczkach powłóczyć.

Żeby powłóczyć się po uliczkach Splitu, po zjechaniu z promu trzeba gdzieś zaparkować, przerabiałem to 3 lata temu. Dokładnie tak jak planujesz, na Hvar przez Drvenik, z Hvaru przez Split i właśnie w Splicie bardzo bolało, bardzo długo się kręciłem aby znaleźć miejsce do parkowania. Odkryłem wtedy dość ciekawy parking, jak na warunki Splitu nie tak strasznie drogi, blisko zjazdu z promu :D
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 04.07.2013 10:26

Ło jeju, jaka przesympatyczna relacja. Jako nowicjuszka w pisaniu (ale śledząca forum od dwóch lat) - jestem pod wrażeniem i chcę więcej :P

I takie pytanie: Planujemy w tym roku będąc na urlopie (rejony Makarskiej) wybrać się na jednodniową wycieczkę na Hvar. Byliśmy już kilka lat temu, zwiedziliśmy Stari Grad, Hvar miasto, Jelsę - czyli taki raczej turystyczny standard. W tym roku chcielibyśmy zobaczyć coś mniej oczywistego ale czarującego - co byś polecił najbardziej?
Preferujemy bardziej "naturalne zabytki", typu skały, góry, jaskinie, plaże niż pałace i kościoły :mrgreen:
Ostatnio edytowano 04.07.2013 11:16 przez Pauletta, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone