Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.04.2018 19:22

Katerina napisał(a):Po przeanalizowaniu linków od Habanero stwierdzam,że ja wylądowałam na Slatina Beach - drugi link (Konrad, pożyczam sobie , ok?)
I była ona FKK, przynajmniej wszystkie (3) pary jakie tam zastaliśmy były gołe :)

Nie ma sprawy, ja też je pożyczyłem :wink:
Czekam jak ją opiszesz w swojej relacji. Już chyba niedługo :P
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2018 20:49

Katerina napisał(a):Po przeanalizowaniu linków od Habanero stwierdzam,że ja wylądowałam na Slatina Beach - drugi link (Konrad, pożyczam sobie , ok?)
I była ona FKK, przynajmniej wszystkie (3) pary jakie tam zastaliśmy były gołe :)

:roll: :lol:
Fajnie się składa,okazuje się,że mam
w "kolekcjach" 8)
Kolekcje.jpg
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.04.2018 21:00

Habanero napisał(a):
Katerina napisał(a):Po przeanalizowaniu linków od Habanero stwierdzam,że ja wylądowałam na Slatina Beach - drugi link (Konrad, pożyczam sobie , ok?)
I była ona FKK, przynajmniej wszystkie (3) pary jakie tam zastaliśmy były gołe :)

Nie ma sprawy, ja też je pożyczyłem :wink:
Czekam jak ją opiszesz w swojej relacji. Już chyba niedługo :P


Taaa...jeszcze tej wiosny :lol: Chociaż muszę przyznać,że ostatnimi dniami trochę motywacja mi siada :oczko_usmiech:

tomekkulach
Fajnie się składa,okazuje się,że mam ją
w "kolekcjach" 8)

Wy jesteście wszyscy niesamowici...Wszystko macie zapisane i zaplanowane 8O Ja czytam relacje, zapamiętuję wrażenia i jadę na żywioł - na ogół :roll: Różnie się to kończy :mrgreen: Muszę zmienić podejście :idea:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.04.2018 07:38

beatabm napisał(a):...Ty nie płacz tylko pomyśl o tym co Cię czeka za te półtora miesiąca :hearts: ...
Za półtora od dziś to raczej nic specjalnego :mrgreen:

beatabm napisał(a):...Cudowny kolor wody :hearts: :hearts: ...
Musicie spenetrować te zatoczki, nie ma lepszego sposobu by je odwiedzić jak tylko z wody :), na fotkach w necie widać że kotwiczą w nich jachty :)

Katerina napisał(a):Dobrze ,że pokazałaś "łopatologicznie" zejścia do Murvicy Głównej... :lol: Ja, oferma, przeoczyłam je i pojechałam gdzieś od d.py strony kierując się na Farną, do której ostatecznie nie dotarliśmy...
No własnie dlatego napisałam, że chyba nie łatwo jest trafić do tych zatoczek za Murvicą gdyż one nie leżą tak tuż pod drogą, że zatrzymać się tylko i zejść.

Katerina napisał(a): Nienawidzę ostatnich dwóch dni przed wyjazdem do domu...Chyba łatwiej jednak, gdy następuje to pod koniec września - świadomość,że zaraz i tu będzie zima łagodzi ból ...
Taaa szczególnie jak przyjdzie wyjeżdżać w 30 st. upale :mrgreen: Własnie tak mnie żegnała wrześniowa Chorwacja :evil:

tomekkulach napisał(a):Biorę Murvicę pod uwagę,bo z tego co Katerina zapowiadała,
to tam w okolicach Nr1 jakieś straszne,dantejskie sceny odchodzą,
jakaś "Sodomia i Gomoria''...
Ale może nie w czerwcu co :?: 8O
Mimo to w zanadrzu coś trzeba mieć :)
Myślę, że z niewiadką uda Wam się zjechać dość nisko żeby do plaży nie dygać.

Habanero napisał(a):... Patrząc jednak na zdjęcia plaż za Murvicą, wydaje się, że prawdziwy raj zaczyna się za nią, a ona jest bramą do raju :wink: :mrgreen:

https://www.google.pl/maps/@43.2660672, ... 000!8i2500

https://www.google.pl/maps/@43.2663594, ... 000!8i2500

https://www.google.pl/maps/@43.2670109, ... 000!8i2500
maslinka napisał(a): ... Gusia, Murvica to niezaprzeczalnie raj! Pięknie tam mieliście :D My odpoczywaliśmy na plaży kawałek dalej, za miejscowością, na tę też musimy kiedyś trafić, bo jest niesamowita :D
To są zdecydowanie plaże w moim guście :hearts: i następnym razem gdy trafię na Brać, będę stacjonować po tej stronie wyspy i wtedy im nie odpuszczę :mrgreen:

Katerina napisał(a):
Habanero napisał(a): Wy jesteście wszyscy niesamowici...Wszystko macie zapisane i zaplanowane 8O Ja czytam relacje, zapamiętuję wrażenia i jadę na żywioł - na ogół :roll: Różnie się to kończy :mrgreen: Muszę zmienić podejście :idea:
Eee zaraz wszystko :mrgreen:
Serio to na Murvicę akurat miałam zejście zapamiętane bo dopytywałam pod kątem wodowania kajaka, jednak ciężko by było go tam znieść i wciągnąć spowrotem.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 10.04.2018 18:40

Cudna ta Murvica, na pewno tam pojedziemy w tym roku :hearts:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 11.04.2018 10:31

No nie chciało mi się wierzyć, że nie pojechaliście odwiedzić okolic Murvicy :)
Pięknie, pięknie, pięknie!

Właściwie dla mnie to chyba powód numer 2 do spędzenia wakacji na Brač. Nr 1 to Zlatni Rat :lol: oczywiście z perspektywy Vidovej Gory :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.04.2018 21:26

CROnikiCROpka napisał(a):Cudna ta Murvica, na pewno tam pojedziemy w tym roku :hearts:
Życzę wspaniałych wrażeń i mało ludzi :)

tyniolek napisał(a):No nie chciało mi się wierzyć, że nie pojechaliście odwiedzić okolic Murvicy :)
Pięknie, pięknie, pięknie! ...
Mało brakowało byśmy jednak do niej nie dotarli :? Na szczęście się udało :)
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 11.04.2018 21:40

CROnikiCROpka napisał(a):Cudna ta Murvica
:D
Uvala Vela Planica 08.2017 :D
Planica.jpg
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.04.2018 21:47

CROnikiCROpka napisał(a):Cudna ta Murvica, na pewno tam pojedziemy w tym roku :hearts:

My też :hearts: :

:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.04.2018 22:10

su-petar napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Cudna ta Murvica
:D
Uvala Vela Planica 08.2017 :D
:hearts:
tomekkulach napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Cudna ta Murvica, na pewno tam pojedziemy w tym roku :hearts:
My też :hearts: :
Ale drażnicie :evil:


Cd. Dzień 13 - 27.07.2017 czwartek

W drodze powrotnej, zanim dotrzemy na kemping rzutem na taśmę wykonujemy jeszcze jeden skok w bok ;)

Jedziemy do Pustelni Blaca, którą już spisaliśmy na straty z powodu wysokich temperatur i drogi jaką trzeba do niej pokonać.

Do pustelni można dotrzeć na dwa sposoby, dopłynąć statkiem wycieczkowym z Bolu do zatoki Blaca i dalej pieszo doliną ok. 2 km pod górę na wysokość 250 m.n.p.m., albo od strony lądu dojechać autem a następnie przejść pieszo 2,5 km dla odmiany w dół, co oznacza powrót w górę ;)
Opcja nr 2 jest o tyle lepsza, że sami decydujemy o tempie marszu i czasie spędzonym na miejscu, przy opcji nr 1 trzeba się pilnować wyznaczonego czasu, bo z tego co czytałam statek odpływa o określonej porze bez sprawdzenia listy obecności :mrgreen:

Skręcamy zatem z głównej trasy pomiędzy Bolem a Nerežišća tak jak jedzie się na Vidovą Górę.
Początkowo trasa jest asfaltowa jednak po chwili, na rozwidleniu gdzie odbijamy w prawo, zmienia się w szuter. Dojazd jest dobrze oznakowany także nie sposób zbłądzić. Nie ma przepaści ani wymagających podjazdów, szuter też w miarę przyjazny.
IMG_20170727_174959.jpg
IMG_20170727_175253.jpg
IMG_20170727_175444.jpg


Po drodze mamy jedną mijankę, która mogłaby skończyć się niefajnie gdybyśmy jechali nieco szybciej :? . Po prostu nagle, z za zakrętu wyskoczyło nam auto jadące o wiele za szybko jak na taką drogę 8O . Na szczęście nic się nie stało i bezpiecznie dotarliśmy na duży parking

Berta po tej przejażdżce czystością nie grzeszy :roll:.
IMG_20170727_180221.jpg


Przy parkingu pasie się ośmiokopytna krowa 8O
Eeee .... nieee, to mamusia z dzieckiem, które się za nią chowa :oczko_usmiech: .
IMG_20170727_180440.jpg


Wchodzimy na oznakowany szlak wiodący do pustelni.
IMG_20170727_180611.jpg


Jest już po 18-ej co oznacza, że jest chłodniej niż kilka godzin temu bo słońce już nie praży, ale też niestety jest duże prawdopodobieństwo, że do środka pustelni się nie dostaniemy. Mimo to decydujemy się iść :)
Nóżki same niosą ;)

Szlak nie należy do wybitnie wymagających, wiedzie przez różnorodny teren, w sporej części zacieniony.
Początkowo idziemy skalistą ścieżką pośród gór, uważając na osuwające się spod butów kamienie oraz wystające korzenie drzew. Ja maszeruję w crocsach ... w końcu wybierałam się tylko na plażę :mrgreen:
Ale idzie mi się bardzo dobrze, to są buty uniwersalne ... do kąpieli w morzu i deptania po różnorakim terenie :mrgreen:
IMG_20170727_180709.jpg
IMG_20170727_180750.jpg
IMG_20170727_181748.jpg


Dalej szutrowym duktem, trzymając się cały czas oznakowanego szlaku.
IMG_20170727_181807.jpg
IMG_20170727_181916.jpg
IMG_20170727_182417.jpg
IMG_20170727_182456.jpg


Pod koniec trasy lekkie podejście w górę.
IMG_20170727_182730.jpg


Pojawiają się piękne widoki na otaczające dolinę zbocza gór, pomiędzy którymi wyłania się widok na Jadran i wyspę Hvar :hearts: Jest tu pięknie, dziko i spokojnie zarazem. Tylko my i to niezwykłe otoczenie :hearts:
IMG_20170727_183150.jpg
IMG_20170727_183246.jpg


Trafiają się też przeszkody.
IMG_20170727_183348.jpg


Po 35 min. niespiesznego marszu jesteśmy praktycznie na miejscu.
IMG_20170727_183825.jpg


Pustelnia przylega do ogromnej skały, jednak z tego miejsca jeszcze nie jest widoczna.
IMG_20170727_183841.jpg


Do wrót pustelni wiodą kamienne schodki.
IMG_20170727_184243.jpg


Niestety zgodnie z przypuszczeniami, pustelnia zamknięta na głucho :(
IMG_20170727_184447.jpg


Pod murami pustelni znajduje się zbiornik na wodę.
IMG_20170727_184520.jpg
IMG_20170727_184609.jpg


Stojąc u podnóża pustelni nie można podziwiać jej okazałości gdyż niewiele widać.
IMG_20170727_190240.jpg


Najlepiej prezentuje się z końcowego fragmentu szlaku biegnącego od strony zatoki, i tam idziemy ścieżką poniżej pustelni :).
IMG_20170727_184908.jpg


Dopiero teraz widać ją jak na dłoni :hearts: Imponuje usytuowaniem, rozmiarem, wyglądem 8O
IMG_20170727_185117.jpg
IMG_20170727_185127.jpg


Pustelnia została założona w XVI w. przez wspólnotę mnichów, szukających spokojnego miejsca i schronienia przed Turkami opanowującymi Bałkany.
Pierwsze pomieszczenia stanowiły jaskinie wydrążone w skale. Z upływem czasu mnisi do skały dobudowali klasztor i kościół. W kolejnych latach powstał wysoki na 8 m mur otaczający pustelnię a na koniec budynek z częścią mieszkalną. Pustelnia tworzyła samowystarczalny kompleks, w którym mnisi żyli zupełnie niezależnie od zewnętrznego świata przez około 400 lat. Przez jakiś czas w kompleksie funkcjonowała szkoła, do której uczęszczało 20 uczniów. Ponoć każdy z nich co dzień musiał przynosić do szkoły po jednym polanie drewna, by podtrzymywać wiecznie palący się wewnątrz ogień, który gaszono raz w roku w Wielki Czwartek i wzniecano ponownie w Wielkanoc.
Dopiero w 1963 roku, po śmierci ostatniego z duchownych klasztor został przemianowany na muzeum. Wewnątrz znajduje się bogaty zbiór eksponatów złożonych z ksiąg, mszałów, obrazów, elementów uzbrojenia, zegarów. Zachowało się również obserwatorium astronomiczne wybudowane w 1926 roku.
Niestety tego wszystkiego nie możemy zobaczyć gdyż spóźniliśmy się jakieś 2 h :( Pustelnia jest czynna chyba od 9 do 17 poza poniedziałkiem kiedy jest nieczynna jak większość muzeów i innych obiektów udostępnianych do zwiedzania.

Podziwiamy sobie zatem zewnętrzne oblicze tego niezwykłego wytworu pracy ludzkich rąk :hut:
IMG_20170727_185238.jpg
IMG_20170727_185332.jpg
IMG_20170727_190005.jpg
IMG_20170727_190100.jpg


Chwila odpoczynku, ostatnie spojrzenie za siebie na majaczący w oddali Hvar :hearts:
IMG_20170727_190314.jpg
IMG_20170727_190353.jpg


I ruszamy w drogę powrotną na parking … tym razem 2,5 km pod górkę :P
IMG_20170727_234745.jpg


Wejście nie jest najgorsze ale czuję je w nogach ;) w godzinach okołopołudniowych było by znacznie gorzej gdy doszedłby upał ;)

Wracamy na kemping wspominając ostatni ląfrowy dzień na Braču, który wyszedł nam całkiem spontanicznie :)


Jutro, pożegnamy się z Bračem i Chorwacją :(

Cdn. … :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.04.2018 23:29

Może się jednak tam wybierzemy? Hmm.. dojazd fajny, dojście nie jest trudne a widoki boskie :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.04.2018 07:47

Wybudowanie tej pustelni musiało być niesamowitym wyzwaniem. Wszystko wnieść tak wysoko 8O .
Rewelacyjne miejsce właśnie o tej porze - bez tłumów, zgiełku, hałasu. Pięknie :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.04.2018 08:04

CROnikiCROpka napisał(a):Może się jednak tam wybierzemy? Hmm.. dojazd fajny, dojście nie jest trudne a widoki boskie :hearts:
Koniecznie :) może uda się Wam trafić wcześniej aby jeszcze można było pozwiedzać od środka :)
My mieliśmy zrobić pustelnię w drodze na Vidovą ale było wtedy tak gorąco, że odpuściliśmy przewidując, że ciężko będzie w takim upale maszerować.

beatabm napisał(a):Wybudowanie tej pustelni musiało być niesamowitym wyzwaniem. Wszystko wnieść tak wysoko 8O .
Rewelacyjne miejsce właśnie o tej porze - bez tłumów, zgiełku, hałasu. Pięknie :hearts:
Oj tak, nieźle się postarali Obrazek :)

Faktycznie mogliśmy nacieszyć oczy i uszy, bo cykady na przemian z ptaszorkami tak pięknie koncertowały :hearts:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 12.04.2018 08:21

Pustelnia robi wrażenie, ale... Twoja opalenizna 8O piękna Czekoladka, pozazdrościć :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.04.2018 09:02

tyniolek napisał(a):Pustelnia robi wrażenie, ale... Twoja opalenizna 8O piękna Czekoladka, pozazdrościć :)
Dziękuję, choć efekt wcale nie był zamierzony :mrgreen: Namaszczam się wysokim filtrem i na tych plażach wcale tak dużo czasu nie spędzamy a i tak bierze :mrgreen:
Po ostatniej sobocie spędzonej na porządkach w ogródku już mam czekoladowy dziób :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone