Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 08.04.2018 12:10

Świetnie poprowadzona relacja.Szkoda,że dopiero teraz całą przeczytałem.Pozdrawiam.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 08.04.2018 22:56

shaman72 napisał(a):Świetnie poprowadzona relacja.Szkoda,że dopiero teraz całą przeczytałem.Pozdrawiam.
Witaj :)
Dziękuję i zapraszam na cd. choć już niewiele zostało :(
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2018 00:10

Dzień 13 - 27.07.2017 czwartek

Do obiadu czas spędzamy na naszej przykempingowej bezludnej plaży. To już ostatnie podrygi na wyspie i ostatnie chwile urlopu dlatego postanowiliśmy je wykorzystać całkowicie leniwie.
Płynąc w sobotę do Splitu widzieliśmy kolejkę do promu 8O stać w takiej byśmy nie chcieli i wyruszać pierwszym porannym promem też nie. Jak wiadomo w soboty ruch promowy i na drogach jest o wiele bardziej natężony, do tego korki na bramkach i granicy pewne - dlatego zdecydowaliśmy o wyjeździe w piątek … czyli już jutro Obrazek
Na samą myśl o tym włącza mi się syndrom odstawienia na tyle mocno, że nie pstrykam ani jednego zdjęcia :( Siedzę z nosem na kwinte, wszystko mnie denerwuje i już nic mi się nie chce. W zasadzie to chce mi się tylko płakać i nie pomaga wcale świadomość, że przecież za 1,5 m-ca wracam jeszcze do Cro na tydzień Obrazek

Na szczęście Macieju chyba widząc mój stan rzuca hasło na szybki obiad, po którym jednak jeszcze gdzieś pojedziemy mimo wcześniejszych ustaleń, że to już koniec jazdy po wyspie :) Na te słowa wraca mi wigor Obrazek

Szybszego obiadu wymyślić sobie nie można, nawet w knajpie gdzie trzeba czekać na podanie ;)
Startujemy z Tomem do pobliskiego dużego Konzuma i w 15 minut mamy obiad pt. dla każdego coś dobrego ;) Frytki, sałatka, nuggetsy z kurczaka, smażone kalmary z sosem tzatziki, no i golona Obrazek Każdy może sobie skomponować swoje danie :mrgreen: Jak na dania garmażeryjne wszystko bardzo dobre a szczególnie kalmarki są mięciutkie, golona też Obrazek
IMG_20170727_143314.jpg
IMG_20170727_143318.jpg
IMG_20170727_143325.jpg


Tego typu jadło ale też inne gotowe obiady na wynos w całkiem przystępnych cenach można kupić w dużych Konzumach – w tym supetarskim tak do godz. 14 – 14,30 jest w czym wybierać, co najmniej kilkanaście różnych dań mięsnych, rybnych, sosy, sałatki, blitva z ziemniorami też była, risotto, lazanie itd...

Po obiedzie do wozu i ostatni raz przemierzamy wyspę jadąc na jej południową stronę Obrazek W Bolu odbijamy w prawo i już jesteśmy w Murvicy :)

Murvica to maleńka wioska położona po południowej stronie Brača, na zboczu góry stromo opadającej do morza, z pięknym widokiem na wyspę Hvar :hearts: . Zdaje się, że dopiero 2, może 3 lata temu dotarł do niej asfalt :mrgreen: Taki mały koniec świata :)
IMG_20170727_155240.jpg
IMG_20170727_155407.jpg


Zostawiamy auto przy drodze w pobliżu konoby Raj i maszerujemy w dół do plaży. Zejście jest wybetonowane i strome, od razu wiem, że nie chciałabym go pokonywać co dzień :mrgreen: Mniej więcej w połowie trasy spotykamy jednak jakiś samochód, który zjechać zjechał ale czy wyjedzie :?: 8O nachylenie ma na pewno dobrze ponad 20%
IMG_20170727_170138.jpg
IMG_20170727_165835.jpg
IMG_20170727_165740.jpg


Mijamy kapliczkę.
IMG_20170727_165525.jpg


I już pojawia się zapowiedź piękna :hearts:
IMG_20170727_161834.jpg
IMG_20170727_155555.jpg


Po zejściu niżej, okazuje się że na plaży jest jednak sporo ludzi, mimo to schodzimy zahipnotyzowani kolorami wody, falami i otaczającą plażę zielenią pełną cyprysów i agaw Obrazek
IMG_20170727_155724.jpg


Maszerujemy od razu na jej wschodni koniuszek gdzie jest sporo wolnego miejsca w dodatku z fajnymi półeczkami w krasowych jaskiniach podobnych do tych widzianych w Dolu, w których można ułożyć sobie swoje szpargały :) Plażując strasznie nie lubię wokół siebie rozgardiaszu, dlatego takie półeczki mogłabym mieć na każdej plaży ;)
IMG_20170727_232407.jpg
IMG_20170727_164906.jpg
IMG_20170727_161358.jpg
IMG_20170727_161506.jpg
IMG_20170727_161609.jpg


Jest pięknie … choć woda jakaś taka rześka, może przez to, że trochę wieje i fale bełtają wodę.
Za skałką, pod którą się rozłożyliśmy kolejny raj :hearts:
IMG_20170727_160439.jpg
IMG_20170727_160446.jpg


Okolice Murvicy słyną z przepięknych plaż, szczególnie tych na zachód od wioski, gdzie nie dociera już asfalt. Są one dość trudno dostępne, gdyż trzeba jechać wąską szutrową drogą na co nie każde auto się nadaje, no i potem jeszcze schodzić pieszo w dół. Nie zawsze łatwo jest znaleźć też odpowiednie zejście.
Najlepszy sposób na dotarcie do nich to chyba jednak od strony wody, np. jakąś motorówką z Bolu.

Szkoda, że nam się to nie udało, ale tak to bywa na urlopie, że nie zawsze się chce ruszyć na takie podboje, za jedną standardową wizytą też nie na wszystko starczy czasu.

No cóż, zadowalamy się tym co mamy :)


Czas sprawdzić co dzieje się na drugim krańcu plaży a w zasadzie w sąsiedztwie, gdyż plaża składa się jakby z dwóch oddzielonych skałkami części.
IMG_20170727_160103.jpg


Przechodzę ponad plażą.
IMG_20170727_232053.jpg
IMG_20170727_161934.jpg


Plaża z drugiej strony też prezentuje się nieźle :hearts:
IMG_20170727_233147.jpg
IMG_20170727_233217.jpg


Jestem zachwycona ;)
IMG_20170727_163124.jpg


Z góry obserwuję rodzinkę, która wybrała się na kajakową wycieczkę mimo sporego wiatru i fal … w dodatku przeładowanym kajakiem z dwójką dzieci na pokładzie bez kamizelek :?
IMG_20170727_162858.jpg


Przed wyjazdem na wyspę zastanawiałam się nad zwodowaniem kajaka właśnie w Murvicy i eksplorację plaż na zachód od niej, ale z uwagi na to strome dość długie zejście odpuściłam ten pomysł i będąc już tam na miejscu tylko potwierdziły się moje przypuszczenia. Gdybyśmy mieli kajak, wiosła i cały majdan wtargać spowrotem z plaży do samochodu przy drodze to bym ducha tam wyzionęła i koniec Obrazek. Sama ledwo wlazłam z lekką torbą na ramieniu :mrgreen: Kajak waży prawie 17 kg a gdzie jeszcze reszta :?: Jednak niektórym jak widać się chciało, może są tu na dłużej Obrazek

Z drugiej części plaży, do ulicy prowadzi inne dojście … może nieco dłuższe ale wydaje mi się, że jednak łagodniejsze.
IMG_20170727_162636.jpg


Szutrowa ścieżka wiedzie pośród winorośli.
IMG_20170727_162038.jpg
IMG_20170727_233014.jpg


Gałęzie uginają się od dorodnych owoców Obrazek. Z których będzie co :?: ? wiadomo … cyc ;) Obrazek
IMG_20170727_233054.jpg


A poniżej taki widoczek :hearts:
IMG_20170727_233311.jpg


Szutrową ścieżką nie idę aż do ulicy bo mi się zwyczajnie nie chce ;) wracam więc tą samą drogą do naszego grajdołka na plaży, przedzierając się przez agawowy las :)
IMG_20170727_162523.jpg
IMG_20170727_232217.jpg


Robi się późno, słoneczko coraz niżej dlatego zbieramy się i opuszczamy Murvicę Obrazek.
IMG_20170727_233838.jpg


Dojście do plaży oraz jej najbliższą okolicę fajnie widać z góry.

Od głównej drogi odchodzi szlak prowadzący do Zmajevej špilji czyli tzw. Smoczej jaskini. Samo wejście do jaskini oraz zejście zajmuje ok. 1,5 h jednak bez wcześniejszego umówienia się z przewodnikiem nie ma co się trudzić, bo z tego co czytałam, jaskinia jest zamykana – tu namiary na przewodników i krótkie info.

I filmik znaleziony na yb


Wracając z Murvicy, przystajemy przy kempingu Aloa aby przekonać się na własne oczy jak jest położony i czy dało by radę zjechać tam z budą.

Zjazd okazuje się rzeczywiście stromy i ma kilka ostrych zakrętów :?
IMG_20170727_170632.jpg


Doszłam tylko do pierwszego z nich i miałam już dość :mrgreen:
Zakręt dość szeroki, ale z długą budą zjazd faktycznie ryzykowny.
IMG_20170727_170732.jpg


Widok na kemping z poziomu pierwszego zakrętu. Do samego dołu będzie jeszcze z 400 m i 4 zakręty :mrgreen:
IMG_20170727_170907.jpg


Veto … nie idę :P
Wracam więc na górę do auta gdzie czeka reszta. Przede mną jakieś 100 m wspinaczki, czego zdjęcia i tak nie oddają. Pan na rowerku po chwili się poddał Obrazek i dalej prowadził rower do głównej szosy.
IMG_20170727_171014.jpg


Wchodząc pod górę po lewej stronie mam krzewy dorodnych winogron, takich jak w Murvicy no i tu ulegam pokusie niestety zrywając 2 grona :oops: były takie pyszne.

Po drodze spotykam jeszcze taki znowu miniaturowy domeczek … jak te w Dolu, tym razem z kominem :)
IMG_20170727_170835.jpg


Wskakuję do auta, sprawnie mijamy Bol i wdrapujemy się mozolnie w górę by przedostać się na drugą stronę wyspy. W oddali widzimy kolejny pożar … tym razem na Hvarze :(, gdzieś powyżej Vrboskiej a może Jelsy.
pożar hvar.JPG


Ostatni rzut oka na tę stronę wyspy z punktu widokowego przy drodze Obrazek.
IMG_20170727_172550.jpg
IMG_20170727_172555.jpg
IMG_20170727_172631.jpg
IMG_20170727_172635.jpg


Cdn. … :papa:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.04.2018 00:15

Murvica ... piękna okolica.
Niedaleko od Bolu, a zdecydowanie większa cisza i spokój.
W jaskini byłem 2 x Zoranem Kojdicem - bardzo polecam :D .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.04.2018 00:25

gusia-s napisał(a):Za skałką, pod którą się rozłożyliśmy kolejny raj :hearts:

Za rajem raj...

Pozdrawiam,
Wojtek
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4706
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.04.2018 08:23

Jak Ty to robisz, że znajdujesz takie fajne miejsca. :?:
A ten miniaturowy domek z niebieskimi okiennicami jest the best. Normalnie jak z bajki.
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2018 08:37

Ale zapodałaś hepi-enda południowego :hearts:
(bendem za 55 dni :D )
gusia-s napisał(a):Zakręt dość szeroki, ale z długą budą zjazd faktycznie ryzykowny.

Z 420 kilogramową Niewiadką powinienem się wyciągnąć :?:
Byłby plan C :oczko_usmiech:
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 09.04.2018 08:57

Buber napisał(a): ... W jaskini byłem 2 x Zoranem Kojdicem - bardzo polecam :D .
Pamiętam, czytałam relacyjkę tylko chyba częściowo zdjęcia z niej pożarło :(

Franz napisał(a):
gusia-s napisał(a):Za skałką, pod którą się rozłożyliśmy kolejny raj :hearts:
Za rajem raj...
Bez wątpienia :)

megidh napisał(a):Jak Ty to robisz, że znajdujesz takie fajne miejsca. :?:
A ten miniaturowy domek z niebieskimi okiennicami jest the best. Normalnie jak z bajki.
Na domek natknęłam się przypadkiem a o Murvicy to tutaj na forum aż huczy właściwie w każdej brackiej relacji :mrgreen:

tomekkulach napisał(a):Ale zapodałaś hepi-enda południowego :hearts:
(bendem za 55 dni :D )
gusia-s napisał(a): Zakręt dość szeroki, ale z długą budą zjazd faktycznie ryzykowny.
Z 420 kilogramową Niewiadką powinienem się wyciągnąć :?: Byłby plan C :oczko_usmiech:
Jeśli autko ma wystarczająco kucy to tak. Kemping jest na pewno lepiej ogarnięty niż No1 ale z kolei na korzyść właśnie No1 przemawia bliskość Bolu (np. wieczorkiem na piechtę) no i płaski teren. Z Aloa nie ma co się wybierać gdzieś pieszo bo zanim się wylezie do góry to język na brodzie a nogi w d...e :mrgreen: ... no ale to nie powinno dotyczyć ludzi gór :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.04.2018 08:58

W zasadzie to chce mi się tylko płakać i nie pomaga wcale świadomość, że przecież za 1,5 m-ca wracam jeszcze do Cro na tydzień Obrazek

Ty nie płacz tylko pomyśl o tym co Cię czeka za te półtora miesiąca :hearts:

Startujemy z Tomem do pobliskiego dużego Konzuma i w 15 minut mamy obiad pt. dla każdego coś dobrego ;) Frytki, sałatka, nuggetsy z kurczaka, smażone kalmary z sosem tzatziki, no i golona Obrazek

Golona??? 8O 8O 8O Mniammmmm

Jest pięknie … choć woda jakaś taka rześka, może przez to, że trochę wieje i fale bełtają wodę.
Za skałką, pod którą się rozłożyliśmy kolejny raj :hearts:

Cudowny kolor wody :hearts: :hearts:

Jestem zachwycona ;)

Ja również :wink:

Z góry obserwuję rodzinkę, która wybrała się na kajakową wycieczkę mimo sporego wiatru i fal … w dodatku przeładowanym kajakiem z dwójką dzieci na pokładzie bez kamizelek :?

Brak słów po prostu :roll:

Gałęzie uginają się od dorodnych owoców Obrazek. Z których będzie co :?: ? wiadomo … cyc ;) Obrazek

Ciekawe czy będzie smaczny :oczko_usmiech:

Wchodząc pod górę po lewej stronie mam krzewy dorodnych winogron, takich jak w Murvicy no i tu ulegam pokusie niestety zrywając 2 grona :oops: były takie pyszne.

Sadystko, nie znęcaj sie :mrgreen: Też bym zjadła....

Po drodze spotykam jeszcze taki znowu miniaturowy domeczek … jak te w Dolu, tym razem z kominem :)

Przepiękny :hearts: :hearts: :hearts: Te niebieskie okiennice, jak z bajki :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.04.2018 12:41

Dobrze ,że pokazałaś "łopatologicznie" zejścia do Murvicy Głównej... :lol: Ja, oferma, przeoczyłam je i pojechała m gdzieś od d.py strony kierując się na Farną, do której ostatecznie nie dotarliśmy...Ale za to byliśmy na jednej z tych dzikich ,o których pisalaś. Bardzo ładna ta Murvica, chociaż ludzi nie mało...

Domek z okiennicami - śmiem stwierdzić - dużo ładniejszy, niż te w Dolu :P

A tą hrvatską goloną to mnie zaskoczyłaś 8O . Chociaż ja wybieram kalmary z tzatziki, mniam :boss:

Nienawidzę ostatnich dwóch dni przed wyjazdem do domu...Chyba łatwiej jednak, gdy następuje to pod koniec września - świadomość,że zaraz i tu będzie zima łagodzi ból ...
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2018 14:02

gusia-s napisał(a): Jeśli autko ma wystarczająco kucy to tak.

Bardziej chodzi o moment obrotowy.
Np.Rav-ka teścia mająca 130 KM.ma słabszy ciąg,
niż moja "mercia" co ma 75 Km,no bo dizelek.
...
Biorę Murvicę pod uwagę,bo z tego co Katerina zapowiadała,
to tam w okolicach Nr1 jakieś straszne,dantejskie sceny odchodzą,
jakaś "Sodomia i Gomoria''
Oczami wyobraźni widzę wystawę Gunthera von Hagensa Obrazek
No nic na razie się wstrzymam poczekam aż się sprawa wyjaśni :roll: :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.04.2018 14:56

Katerina napisał(a):Dobrze ,że pokazałaś "łopatologicznie" zejścia do Murvicy Głównej... :lol: Ja, oferma, przeoczyłam je i pojechała m gdzieś od d.py strony kierując się na Farną, do której ostatecznie nie dotarliśmy...

Kasia, Farską chyba :mrgreen: Z Ewą Ci się pomyliło :smo:

Gusia, Murvica to niezaprzeczalnie raj! Pięknie tam mieliście :D My odpoczywaliśmy na plaży kawałek dalej, za miejscowością, na tę też musimy kiedyś trafić, bo jest niesamowita :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.04.2018 15:10

maslinka
Kasia, Farską chyba :mrgreen: Z Ewą Ci się pomyliło

No pewnie, że Farską.. :oops: :lol: A tę Ewę F. to ledwo kojarzę :lol:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.04.2018 19:13

Murvicę zdobywaliśmy tym łagodniejszym , ale dłuższym zejściem. Wracaliśmy betonową ścianką. Odwrotnie niż Wy.
Chyba jednak wolę tę betonową wersję 8)
Murvica uratowała naszą wycieczkę na Zlatni Rat. W porównaniu do niego, to faktycznie rajskie miejsce.
Patrząc jednak na zdjęcia plaż za Murvicą, wydaje się, że prawdziwy raj zaczyna się za nią, a ona jest bramą do raju :wink: :mrgreen:

https://www.google.pl/maps/@43.2660672, ... 000!8i2500

https://www.google.pl/maps/@43.2663594, ... 000!8i2500

https://www.google.pl/maps/@43.2670109, ... 000!8i2500
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.04.2018 19:59

Po przeanalizowaniu linków od Habanero stwierdzam,że ja wylądowałam na Slatina Beach - drugi link (Konrad, pożyczam sobie , ok?)
I była ona FKK, przynajmniej wszystkie (3) pary jakie tam zastaliśmy były gołe :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone