Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 13.04.2023 09:13

piekara114 napisał(a):
majkik75 napisał(a):Czy można się dostać z Aten na Lefkady jakimś transportem publicznym, kojarzy może ktoś coś ?
Można do Prewezy pociągiem, a potem autobusem. Ewentualnie lot z Aten też do Prewezy. Tylko czy zgrasz teraz połączenia...

Lefkadę najlepiej odwiedzić samochodem jadąc z Polski, tam bez samochodu to totalna kicha. Do najpopularniejszy plaż nie masz jak się dostać, a plaże przy miejscowościach są małe.

Tak jak Ci pisałam na priv, z Aten pojechałabym na Peloponez. Czas na znalezienie noclegu jeszcze jest.


Jakoś się uparłem na Lefkady :oops: :wink: Już wiem, że na Lefkadzie samochód to must have. Już mam listę miejsc więc zgadza się, że ciężko/nie możliwe byłoby je zobaczyć bez dojazdu.

Muszę sprawdzić ten pociąg, dzięki za podpowiedź :)

A jeśli Peloponez, to jakie miejscowości nad morzem byś polecała ?

pozdrawiam, Michał
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 13.04.2023 09:14

okolice Leptokaria - czyli Platamonas ;)
300km w jedną stronę to nie problem, choć trzeba wrócić - zawsze można przenocować w hotelu po tamtej stronie jedną noc.
Będziemy 2 tyg więc jest czas, w Meteorach już byliśmy 2 razy, ale na zorganizowanej wycieczce więc przejazdem indywidualnie biorę pod uwagę. Nie wykluczam wyskoku na Korfu na jeden dzień i później z powrotem.
Zakładam 2-3 dni na taką wycieczkę.

W pobliżu mamy Pantaleimonas, Litochoro, jest plan żeby spróbować pójść w góry - tylko to sierpień zobaczymy. hotel mamy na obrzeżu Platamonu, na granicy Platamon / Nei Pori, więc baza tawernowa rewelacyjna.
Ostatnio edytowano 13.04.2023 09:17 przez adamosos, łącznie edytowano 3 razy
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 13.04.2023 09:16



WOW :) Dziękuję :D Korzystałeś może z tego połączenia ?

pozdrawiam, Michał
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 13.04.2023 09:19

majkik75 napisał(a):
WOW :) Dziękuję :D Korzystałeś może z tego połączenia ?

pozdrawiam, Michał


Nie, nie korzystałem. Na Lefkadzie byłem już dawno temu, swoim samochodem.

Pozdrawiam
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 13.04.2023 09:26

KOL napisał(a):
majkik75 napisał(a):
WOW :) Dziękuję :D Korzystałeś może z tego połączenia ?

pozdrawiam, Michał


Nie, nie korzystałem. Na Lefkadzie byłem już dawno temu, swoim samochodem.

Pozdrawiam


Jasne, ale dzięki za info.
Widzę bilety od 32Eur za osobę, co się ślizga o 45 Eur za wynajem samochodu na 1 dzień. Więc chyba pozostanie samochód, ale jeszcze sprawdzę jakiś pociąg ...

Swoim samochodem też myślałem, nawet kosztowo było by lepiej, ale 4 dni wyjęte na jazdę z całego pobytu mnie nie przekonuje :(

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.04.2023 12:03

Samochód kosztowo na pewno wyjdzie dużo taniej niż lot+samochód.
Bilety pewnie ok 4tys. +samochód optymistycznie na 2 tyg. 400 eur +paliwo ok. 120 eur.... 6500 zł.
Samochód w 3-3.5 tys. zł się zmieści (ze wszystkim, chyba że jedzie się bryką spalającą 15l to wiadomo.... ). Jedyny minus to czas, bo samolot i dojazd to 2 dni, i to jak nie ma obsuwy (nie wiem jak pociąg i ktel czasowo się zgrają, bo może się okazać, że się nie zgrają i nocleg w Atenach potrzebny), a samochód 4 dni, więc 2 dni więcej. A po drodze też można coś ciekawego zobaczyć.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 13.04.2023 17:53

majkik75 napisał(a):Może podpowiecie jakiś tip ;)
Czy można się dostać z Aten na Lefkady jakimś transportem publicznym, kojarzy może ktoś coś ?
Bo na razie jedyna opcja dla mnie to wypożyczenie samochodu na cały pobyt, ale moze jest jakiś inny sposób. To wtedy potrzebowałbym tylko na kilka dni by pojeździć po wyspie ...

dzięki z góry, pozdrawiam, Michał :papa:


Czy loty do Prevezy nie wchodzą w rachubę, czy też Ateny są obowiązkowe?
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 13.04.2023 19:27

niuniek napisał(a):
Czy loty do Prevezy nie wchodzą w rachubę, czy też Ateny są obowiązkowe?


Już nie, bilety kupione ...
Do Prevezy z tego co patrzyłem to Wizz I Ryanair z PL nie lata. Są loty z np Wiednia. Innych linii nie sprawdzałem...

Do tego te Ateny są też elementem wakacji, planujemy je kilka dni pozwiedzać ...

pozdrawiam, Michał
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.04.2023 16:13

piekara114 napisał(a):Samochód kosztowo na pewno wyjdzie dużo taniej niż lot+samochód.
Bilety pewnie ok 4tys. +samochód optymistycznie na 2 tyg. 400 eur +paliwo ok. 120 eur.... 6500 zł.
Samochód w 3-3.5 tys. zł się zmieści (ze wszystkim, chyba że jedzie się bryką spalającą 15l to wiadomo.... ). Jedyny minus to czas, bo samolot i dojazd to 2 dni, i to jak nie ma obsuwy (nie wiem jak pociąg i ktel czasowo się zgrają, bo może się okazać, że się nie zgrają i nocleg w Atenach potrzebny), a samochód 4 dni, więc 2 dni więcej. A po drodze też można coś ciekawego zobaczyć.


jedziesz z południa, ja na Peo mam 2500 i jadę na dwa noclegi (w jedną stronę).
Nocleg (optymistycznie) ze śniadaniem dla 4-ech 100 eur to mamy 4 x 100 około 1800 PLN w obie strony
Paliwo przy 7.5l/100 (bo w lat korki na gr, klima, itp) to bedzie 5000 km => 375l powidzmy po 8 pln to mamy 3000 PLN
może cenę paliwa zawyzyłem, moze 100 l w PL, może Macedonia ale nie liczę opłat i winiet. Powiedzmy 4500 własnym autem

Przy krótszej trasie i jednym noclegu pewnie koszt sie zzblizy do 3500 ...

A teraz samolot: 4000 dla 4ech osób ale UWAGA. Wszyscy znajomi raportują chore ceny na lipiec a zwłaszcza sierpień nawet przez R na 2 tyg auto (klima, full ub - twierdzą, że nawet 1000 EUR na 2 tyg w sierpniu)

Dlatego ja się umówiłem z nimi, że znajomy Grek ich przywiezie z lotniska na PEO (120-130 EUR) a ja ich zabiorę na 2 wycieczki. Nie każdy chce tyle km jechać i stać na granicach w wakacje. Inaczej wakacje by im zdrożały (prawie) podwójnie.

Nie wiem czy potwierdzacie ale przez wzrost cen nowych aut (a lotniskowe wyp. często bazują na nowych) znajomi raportowali, że jest duuzo drożej i na lipiec i na sierpień jak 2 lata temu. Są jakieś prywatne wypożyczenia od Polaków tam mieszających ale ja bym się bał jak w przypadku awarii, stłuczki, itp

Jest taka strona romero.gr i widziałem, ze do Nafplio można pociąg + bus, bus + ktel, Taxi ale ceny taxi 200 EUR, a te kombinacje inne 4-5 godzin dojazd.
Znajomi prowadzący ośrodek na PEO, gdzie zazwyczaj klienci mieli wynajęte auta (i samolot) raportują, że klienci w tym roku mają problem ... I wybierają Toskannię czy CRO ze względu na łatwiejszy dojazd własnym autem (część z nich)
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Grecji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 17.04.2023 20:27

A jakże byłam :D w Sivocie. Fajne miejsce, nie totalna wioska, ale też nie kurort jak Makarska czy Tucepi. Plaże bardzo fajne, bo i piasek znajdziesz jak i kamyki pod sporym klifem - nasza ulubiona plaża, po 15 lipca robiło się tłoczniej
Obrazek

A przybrzeżne wysepki zachęcają do pływania supem czy kajakiem czy motorówką.

Jaka to plaża na zdjęciu?
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 19.04.2023 00:43

Mam się w tym roku zamarzyła Kefalonia. Uśmiecham się o jakieś namiary na fajne noclegi. Może macie coś ciekawego? Jedziemy autem, więc każda część Kefalonii jest dla nas dobra.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.04.2023 07:58

ogorek napisał(a):
piekara114 napisał(a):Samochód kosztowo na pewno wyjdzie dużo taniej niż lot+samochód.
Bilety pewnie ok 4tys. +samochód optymistycznie na 2 tyg. 400 eur +paliwo ok. 120 eur.... 6500 zł.
Samochód w 3-3.5 tys. zł się zmieści (ze wszystkim, chyba że jedzie się bryką spalającą 15l to wiadomo.... ). Jedyny minus to czas,
jedziesz z południa, ja na Peo mam 2500 i jadę na dwa noclegi (w jedną stronę).
Ale my tu piszemy o transporcie na Lefkadę, nie na Peloponez! Jakbym miała jechać z okolic Warszawy to miałabym 300 km dalej, ale całość autostradą (od siebie mam 120 km zwykłą drogą i część jeszcze w przebudowie), więc spokojnie do zrobienia z jednym noclegiem. Kosztowo spokojnie zmieściłabym się w 3-3,5 tys.
- trasa 2*2200+500 po miejscu = 270 l (mam spalanie 5,5 ropy) * 8-8,5 zł daje ok 2300 zł
- 2 noclegi po 50 eur - 470 zł
- winiety: SK - 17 EUR + HU 4780 forintów +SRB 1300 dinarów*2 + MD 10*2 eur + GR 12*2 EUR, co daje ok. 400 zł
RAZEM: ok 3200 zł
To mniej niż same bilety lotnicze (a gdzie wynajem samochodu i paliwo do niego), choć czasowo 2 dni więcej stracone.

Osobiście nie wyobrażam sobie wyjazdu na 2 tygodnie do jakiejś wioski czy małej mieściny bez samochodu na miejscu i ze słabo działającą komunikacją miejską.

steftes napisał(a):Jaka to plaża na zdjęciu?
Wydaje mi się, że już się kiedyś pytałeś :D Dei plus Beach, koło Sivota. Świetne miejsce na wypoczynek.
Ostatnio edytowano 19.04.2023 20:56 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.04.2023 08:22

piekara114 napisał(a):... Kosztowo spokojnie zmieściłabym się w 3-3,5 tys.
- trasa 2*2200+500 po miejscu = 270 l (mam spalanie 5,5 ropy) * 8-8,5 zł daje ok 2300 zł
- 2 noclegi po 50 eur - 470 zł
- winiety: SK - 17 EUR + HU 4780 forintów +SRB 1300 dinarów*2 + MD 10*2 denarów + GR 12*2 EUR, co daje ok. 400 zł
RAZEM: ok 3200 zł
To mniej niż same bilety lotnicze (a gdzie wynajem samochodu i paliwo do niego), choć czasowo 2 dni więcej stracone.

Osobiście nie wyobrażam sobie wyjazdu na 2 tygodnie do jakiejś wioski czy małej mieściny bez samochodu na miejscu i ze słabo działającą komunikacją miejską.


Bilety lotnicze mam za 2900, już kupione. No i właśnie ten czas w drodze, dla mnie taki kawał to są 2 dni w podróży, czyli 4 dni wyjęte z urlopu na jazdę. To dla mnie nieakceptowalne.
No i do tego dojdzie samochód, bo tak jak piszesz bez niego nie ma sensu sie pchać na odludzie.
Ale nie będę też wszystkiego przeliczał, ma być miło ;)

pozdrawiam, Michał
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 19.04.2023 09:29

TosiaTosia napisał(a):Mam się w tym roku zamarzyła Kefalonia. Uśmiecham się o jakieś namiary na fajne noclegi. Może macie coś ciekawego? Jedziemy autem, więc każda część Kefalonii jest dla nas dobra.


Podczas jednego z pobytów mieszkałem tu:

https://zestrip.net/antonia-studios/

Miła właścicielka Antonia, jest basen, bar przy basenie, grill i plaża niedaleko.


Ostatnio zatrzymywałem się na kampingu

http://www.camping-karavomilos.gr/


Super kamping, dużo parceli, ładny, czysty basen. I piechotką do miejscowości Sami w 10 minut.


Pozdrawiam, Kefalonia jest piękna...
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 19.04.2023 19:58

husband napisał(a):Podczas jednego z pobytów mieszkałem tu:

https://zestrip.net/antonia-studios/

Miła właścicielka Antonia, jest basen, bar przy basenie, grill i plaża niedaleko.


Ostatnio zatrzymywałem się na kampingu

http://www.camping-karavomilos.gr/


Super kamping, dużo parceli, ładny, czysty basen. I piechotką do miejscowości Sami w 10 minut.


Pozdrawiam, Kefalonia jest piękna...


Z pewnością jest piękna :)
Byliśmy kilka lat temu na Lefkadzie i obiecaliśmy sobie wrócić w to piękne miejsce choć na kilka dni i zobaczyć Kefalonię.
Dziękuję za namiary :) Szukamy raczej większego apartamentu dla naszej czwórki. Mamy coś wstępnie zarezerwowane przez Kefalonia Hidden Gems, ale nie wiem, czy nie bezpieczniej przez Booking...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 345
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone