Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2023 21:00

I co zwiedziłeś w tym czasie?
Dojazd mostem czy tunelem na Lekę?
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 23.04.2023 21:44

Czasu mało żeby zwiedzać konkretne miejsca.
Przejechaliśmy wschodnim wybrzeżem potem przez góry z przystankiem w tawernie Oazis.
Następnie zjazd do Porto Katsiki .W planie był nocleg ,ale odpuściliśmy.
Google kilkukrotnie się pogubiło co też miało wpływ na ubytek czasu.
Kolacja też trwała grubo ponad 1h.
Ziarnko do ziarnka i?
Jechaliśmy tunelem
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 23.04.2023 22:17

Cropidło napisał(a):Witam.
Po ok.11h i pokonaniu niespełna 500km wróciliśmy do Sarandy.
Warto było pojechać,chociaż jestem wykończony podróżą.
Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc i spotkaliśmy nawet kilku Polaków.
Największą frajdę sprawiła nam kolacja w tawernie niedaleko granicy z Albanią.
Wszyscy jedli pili i tańczyli a nam tylko było żal.


Super, że wyjazd się udał:)
Co się Wam udało zobaczyć?
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 23.04.2023 22:20

Czy sądzicie, że pokonanie drogi z Warszawy do Skopje jest możliwe? Wyjazd o północy i czy jest szansa dotrzeć do 19:00? Trochę nam się już zapomniało przez te kilka lat...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.04.2023 22:46

Rok temu, wyjazd środa początek lipca o 17:05 z Suchej Beskidzkiej (straciliśmy po 30 min w Węgierskiej Górce i na Słowacji). Jazda przez Bratysławę i Tompa. 2 drzemki w Serbii +rano dłuższa przerwa. W Skopje na parkingu pod hotem byliśmy o 13:30.
Godziny jazdy dopasowane tak, aby uniknąć korków pod Bratysławą, na ringu Budapesztu, w Tompie (tu nie do końca się udało 1h stania, zabrako tej straconej godziny z korkow) i przed porannym szczytem w Belgradzie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.04.2023 13:07

TosiaTosia napisał(a):Czy sądzicie, że pokonanie drogi z Warszawy do Skopje jest możliwe? Wyjazd o północy i czy jest szansa dotrzeć do 19:00? Trochę nam się już zapomniało przez te kilka lat...


Ja powiem NIE ;)
ale pytanie nie jest konkretne.

To jest ponad 20 godzin jazdy nie licząc korków na granicach a wliczając ze 2 posiłki.

Jak jeździliście kiedyś na 2 kierowców ponad 20 godzin to pewnie dacie radę. Ja bym doliczył 2h na granicę
Czyli bardziej bym celował w 22 godz.

Ja osobiście bym nie chciał i nie dał rady. Zwłaszcza stanie na granicy (mnie) męczy okrutnie.
A spać w aucie nie potrafię (odnośnie wymiennych kierowców)

Teoretycznie potrafię sobie wyobrazić. Na raz kiedyś zrobiłem (10 lat temu) nocleg na granicy PL do Pireusu.
Ale byłem młodszy i w lepszej kondycji i nigdy nie chciałem ani nie musiałem powtórzyć wyczynu

Dla jednego kierowcy - to już kwestia indywidualna. Zakładajcie nieprzekraczanie limitów aby uniknąć niespodziewanych przestojów i utraty gotówki. To nie Niemcy to najczęściej będzie 120, Węgry 130
Z łodzi do Częstochowy ma być normalny limit na wakacje
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 24.04.2023 14:14

TosiaTosia napisał(a):Czy sądzicie, że pokonanie drogi z Warszawy do Skopje jest możliwe? Wyjazd o północy i czy jest szansa dotrzeć do 19:00? Trochę nam się już zapomniało przez te kilka lat...


Moim zdaniem nie wyrobicie się. Tak jak pisał ogorek 22 bardziej realna.

My z pod Wrocławia tę drogę pokonaliśmy dwa razy.

Za pierwszym razem do Skopje wyjazd był około 18. Bylismy bodajeże około 14.
Za drugim razem jechaliśmy do Ohrydy. Byliśmy na miejscu około 15.

Na dwóch kierowców, w proporcjach 80-20%.
Zwłaszcza końcówka drugiego razu była ciężka.
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 24.04.2023 17:48

kilkanaście razy Kraków Gewgelija 18h
Nie w piątek popołudniu i bez sobót
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.04.2023 20:58

perkac19 napisał(a):kilkanaście razy Kraków Gewgelija 18h
Nie w piątek popołudniu i bez sobót


wwa-skopie to gdzieś 250km dłuższy dystans co by dawało 3 godz dłużej czyli 21 godzin

zależy od miesiąca, dna tygodnia. w weekend może być jeszcze dłużej

kierowca zawodowy to 9h jazdy max bodajze 10 na raz.
koszt noclegu na trasie porównywalny do kosztu noclegu w GR. Nie lepiej rozbić trasę na 12h max pierwszego dnia ?

prysznic, sniadanie i kawa i drugi etap na max

ale oczywiście każdy ma jakąś swoją ideologię i przekonania
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.05.2023 18:40

Dla tych co jeszcze nie mają planów na urlop, a myślę o późniejszym terminie dobre oferty m.in.:
Obrazek

Obrazek

https://www.fly4free.pl/grecja-z-aegean-airlines/
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 03.05.2023 09:27

masz plany co robić przy tych lotach 9-11 godz ?
tzn zakładam, że to długie oczekiwanie w Atenach ??

za ile znalazłaś auto ? wszyscy znajomi płaczą, że to bardzo podrożało
full ub ? czy będziecie oglądać przed i po ?

ostatnio jechałem iTaxi (chyba z 10 lat z Taxi nie korzystałem bo mam blisko domu SKM)
i Pan mnie przekonywał, że nie wyrabiają się z wożeniem ludzi do pracy bo auto służbowe nowe kosztuje firmę 3500 miesięcznie a karnet na taxi i wożenie pracownika poniżej 1000 PLN

za chwilę wyjdzie w GR taniej Uberem kilka miejsc zwiedzić niż wynajmować auto (zwłaszcza w 2 pary)
chociaż najem na 2 pary tez wyjdzie polowe taniej
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 03.05.2023 09:31

R z KRK do Chania w sezonie bezpośrednio 2 sierpnia to 360 PLN
Powrót 16tego 550

Nie lepiej bezpośrednio R ??
Czy przewidujecie większy bagaż i tu AEGAN wygrywa ?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 05.05.2023 05:38

Ogorek.
Ja wczoraj kupiłem Chanię z Gdańska za 400zł w jedną stronę, powrót tyle samo, termin lipcowy. Auto mam za 260E na tydzień, czyli 50E więcej niż 2 lata temu, w tej samej wypożyczalni, full ubezp. bez wkładów własnych, gotówka.
Miała być Sycylia ale nie umiałem znaleźć jakiegoś taniego hoteliku z basenem dla bombelków a i loty do Trapani czy Catanii tylko z Modlina :( (brak lotów z Gdańska i Poznania). Wypożyczalnie aut też chyba droższe. Nie spinała mi się Sycylia na urlop z dziećmi w sezonie albo słabo się rozeznałem w temacie. No nic, może kiedyś w innym terminie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 05.05.2023 06:59

A w jakiej cenie (z basenem ??) znalazłeś coś (i gdzie ?) na Krecie ?

Znajomi nie mogli znaleźć nic taniej jak 1000 EUR za 2 tyg na sierpień (Ateny auto) z full ub.
coś z 4rema drzwiami, klimą i automat bo ich dzieci już spore.

Ja zawsze brałem Enterprise na lotnisku (dzwoniąc dzień wcześniej) ale zrobiło sie drogo
przez R (znajomi) i inaczej full ub rozumie R a inaczej sam Ent (w tym drugim dzwonisz i podstawiają drugie w R nie jestem pewny czy nie zwracają kosztów naprawy potem ?? )

ja uwielbiam południe Krety ale tam o baseny czy hotele trudniej (ap i domki blisko morza)
kryształ woda na płd

Obrazek
Obrazek
piotr68
Croentuzjasta
Posty: 291
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 05.05.2023 07:03

TosiaTosia napisał(a):Czy sądzicie, że pokonanie drogi z Warszawy do Skopje jest możliwe? Wyjazd o północy i czy jest szansa dotrzeć do 19:00? Trochę nam się już zapomniało przez te kilka lat...

Z Warszawy będzie trudno. Majówka sześć lat temu. Wyjazd o 4 rano, na campingu w Skopje o godz. 19. Jazda non stop z dwiema może przerwami po 10 min. Ale to z Krakowa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 347
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone