Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.04.2020 16:16

quickstarter napisał(a):W zasadzie to co się będzie działo w Polsce będzie miało dla mnie marginalne znaczenie - nie ma możliwości zabronienia przekraczania granicy z Polski więc właśnie sytuacja na Słowacji i Węgrzech interesuje mnie bardziej ;) Kluczowa będzie jednak sytuacja w Serbii no chyba że trasa przez Bośnie i Albanie ale wtedy też Chorwacja musi być "zdrowa"
Ważna jest opcja nie tyle możliwość przekroczenia granic, co kto może ją przekroczyć, bo obecnie w celach turystycznych możesz ale jak poddasz się kwarantannie na swój koszt.
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 07.04.2020 19:21

Dlatego ważne by w krajach tranzytowych i Grecji kwarantanny już nie było. W Polsce może być jak wroce ;)
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 21.04.2020 22:27

Zgodnie z ostatnimi informacjami z Grecji - sezon turystyczny skrócony do okresu lipiec-wrzesień i konieczny paszport zdrowotny. Nadzieje na wakacje nad ciepłą wodą rosną ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2020 10:04

A tu źródło: https://www.polonorama.com/koronawirus- ... nie-letnim
To ja razie tylko światełko w tunelu.

Tylko niech jeszcze kwarantannę urzędową zniosą.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.04.2020 10:28

Bilety lotnicze mamy na 28 czerwca. Czekam, na dalsze informacje.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2020 10:34

Tak ja ci pisałam, czekaj, a na wszelki w. przemyśl i ustal jakie papiery możesz załatwić.
Mnie martwi potencjalna kwarantanna po powrocie....
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.04.2020 15:30

piekara114 napisał(a):A tu źródło: https://www.polonorama.com/koronawirus- ... nie-letnim
To ja razie tylko światełko w tunelu.

Tylko niech jeszcze kwarantannę urzędową zniosą.
Niby kiedy i jak mieliby te testy wykonywać? Przed wylotem, po lądowaniu? W trakcie pobytu?
Nie widzę tego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2020 16:11

Jak czytałam w innych miejscach, to chcą aby ustalić unijną książeczkę zdrowia i przed wyjazdem robisz badanie i na tej podstawie możesz podróżować. Działa jak czasowy paszport czy wiza. Dla mnie ma to sens, tylko muszą być spójne zasady w całym obszarze UE i nad tym Grecy chcą dyskutować.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.04.2020 18:17

piekara114 napisał(a):Jak czytałam w innych miejscach, to chcą aby ustalić unijną książeczkę zdrowia i przed wyjazdem robisz badanie i na tej podstawie możesz podróżować...
Ale gdzie tu sens skoro od wykonania badania do jego wyniku to już można się 10x zarazić a co mówić do wyjazdu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.04.2020 19:00

Na razie nie ma szczegółów, więc nie ma co komentować. Może być też tak, że badanie na przeciwciała, jakaś ankieta zdrowie, kto wie co wymyślą. Są już kraje na świecie (Azja), gdzie aby wjechać trzeba mieć badanie lekarskie i test na wirusa nie starszy niż 72/48 h przed datą wjazdu, więc potencjalnie też mogli się w tym czasie zarazić.
Dla mnie ważne, że coś myślą, bo nie wierzę w super lek i pewną szczepionkę, a na pewno co najmniej kilka lat z tym wirusem będziemy żyć, a nie da się wszystkich stref życia i gałęzi gospodarek na dłużej zamknąć.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 22.04.2020 20:28

Na razie to bardzo mgliste, ale faktycznie daje nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Czasu jeszcze trochę jest, może coś wymyślą...
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 23.04.2020 11:43

Za dużo do stracenia dla takich krajów jak Chorwacja, Albania, Grecja czy Bułgaria. Przychody z turystyki to pokaźna część PKB tych krajów więc ogólnego kryzysu nie będą chcieli pogłębiać stratami z tak poważnej części gospodarki. Do lipca jeszcze sporo czasu, wszystko się może zdarzyć ale myślę że w określonych reżimach turystyka będzie funkcjonować. W normalnych czasach już miałbym bilety na prom ale póki co wstrzymam się do końca maja. W ostateczności biorę pod uwagę prom z Bari choć akurat Włoch wolałbym uniknąć niemniej Austria już luzuje ograniczenia, Czesi także więc tu trasy nie powinno zbyt wiele blokować. Mam jednak nadzieję że Węgry, Serbia i Macedonia lub Albania także umożliwią przejazd i będzie można jechać :) Jestem ostrożnym optymistą w tej sytuacji ;)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.04.2020 18:46

Luzowanie ograniczeń wewnętrznych nie oznacza jeszcze otwarcia granic. W Austrii rząd wspominał, że wakacje raczej spędzi się w kraju, Czesi straszyli zamknięciem państwa na wiele miesięcy. Mam nadzieję, że to tylko czarnowidztwo, ale ryzyko jest. No i nie może być żadnej przymusowej kwarantanny po powrocie, bo trudno sobie wyobrazić, aby ludzie nie byli w pracy miesiąc - 2 tygodnie na plaży i 2 potem w domu :D
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 23.04.2020 21:13

Cóż, mnie kwarantanna osobiście po powrocie nie straszna - trudno - spędzę 2 kolejne tygodnie z dziećmi ;) Ważne by trasa była "czysta". Dziś to tylko dywagacje ale sytuacja wskazuje na schyłek rozwoju epidemii (o ile takowa w ogóle jest). O konkretach będziemy mogli rozmawiać za miesiąc niemniej nadzieja rośnie ;)
Póki co cieszy że GDDKiA wybrała wykonawcę kolejnego odcinka S1 :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.04.2020 22:29

quickstarter napisał(a):... ale sytuacja wskazuje na schyłek rozwoju epidemii (o ile takowa w ogóle jest)....

8O 8O 8O
To znaczy, że ci co chorowali, a część ich zmarła to tak dla jaj :?: :?:

Kolejne potwierdzenie słuszności rozumowania Stanisława Lema.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 286
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone