Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.05.2014 17:27

29-30 Kwiecień

Nadszedł w końcu długo oczekiwany dzień 29 kwietnia, kiedy to nareszcie mogliśmy wprowadzić w życie wielomiesięczne plany. Cel, wyspy, na które mieliśmy dotrzeć, od kiedy zapadła decyzja, że jednak znowu jedziemy do Grecji (przez pewien czas obowiązywała opcja, że poprzestaniemy w tym roku na Albanii) nie zmieniał się, korekty w planach, prawie do ostatniej chwili dotyczyły głównie drogi powrotnej. Ale po kolei.
Zgodnie z planem wyjechaliśmy z domu około 22, nie lubię bardzo jeździć w nocy, ale ze względu na dzieci, które wtedy śpią zamiast nudzić się w samochodzie, jest to chyba najbardziej rozsądna opcja, kiedy do pokonania jest dużo kilometrów. Jeśli chodzi o trasę, to wróciliśmy do wariantu sprzed kilku lat, czyli Cieszyn, Zilina tam na autostradę D1, a na wysokości Trnavy na krótko na drogę R1 i dalej najpierw 573, potem 75 i 64 w kierunku przejścia granicznego Komarno\Komarom.
Dzieci usnęły już godzinę po wyjeździe, mogliśmy, więc w spokoju kontynuować podróż. Niestety już przy okazji postoju, zaraz za Ziliną, zaczęły się pierwsze problemy z naszym wysłużonym pojazdem. Na wolnych obrotach zapaliła się kontrolka akumulatora, która co prawda gasła przy dodaniu gazu, ale był to znak, że nie obejdzie się bez naprawy alternatora. Póki jeszcze kontrolka nie paliła się cały czas, postanowiliśmy jechać dalej ile się da. Zawsze przy przeglądzie sprawdzam ładowanie akumulatora, tym razem niestety jakoś mi to umknęło.
Przez Węgry przejechaliśmy tym razem z pominięciem autostrad, przez Kisber, Székesfehérvár, Dunajvaros, Kiskoros, Kiskunhalas do przejścia Tompa\Kelebija. Ruch praktycznie zerowy, więc droga przez Węgry minęła bardzo szybko. W ostatnim miasteczku na Węgrzech, chyba w Kiskunhalas, kontrolka akumulatora paliła się już non stop, znak, że koniecznie trzeba było znaleźć jakiegoś mechanika. Jeździliśmy trochę w tą i z powrotem, aż w końcu Żona wypatrzyła warsztat. Jakoś udało nam się dogadać dzięki translatorowi w laptopie. Dowiedzieliśmy się, że bez problemu naprawią nam samochód tylko będzie się to wiązać z kilkugodzinnym oczekiwaniem na części. Cena 70 euro. Wiadomo jest to wydatek, ale nie przejęliśmy się tym jakoś bardzo, doszliśmy do wniosku, że jak się miało coś stać z samochodem to dobrze, że coś takiego no i że w Polsce nie zapłacilibyśmy za taką usterkę mniej. Poza tym byliśmy pełni nadziei, że na tym problemy z autem się skończą. Czasowo przymusowy postój też nie skomplikował nam planów, ponieważ dotychczasowa podróż minęła nam dużo szybciej niż to planowałem i mieliśmy trochę zapasu czasu.
Poniżej warsztat, pod którym spędziliśmy chyba z cztery godziny.

Obrazek

Zaraz za granicą w Serbii zatankowaliśmy po raz dugi gaz (pierwszy raz tankowaliśmy w Komarnie) i już bez zatrzymywania dootarliśmy do pierwszego miejsca noclegowego.
Serbską autostradą dojechaliśmy do Novego Sadu, a stamtąd dalej w kierunku Parku Narodowego Fruska Gora.

Niedokończony most w Novym Sadzie.

Obrazek

Most kolejowo-samochodowy.

Obrazek
Obrazek

Sremski Karlovci

Obrazek
Obrazek

Naszym celem nie były jednak liczne monastery Fruskiej Gory, a wzgórze Iriski Venac i położony tam Hotel Norcev

Obrazek

Charakterystycznym obiektem Iriskiego Venaca jest potężna 120 metrowa wieża telewizyjna częściowo zniszczona w 1999 roku przez bombardowanie NATO.

Obrazek

Hotel Norcev to bardzo przyjemne miejsce, a jego dużym atutem jest kryty basen, z którego korzystanie dla mieszkańców hotelu jest bezpłatne.

Obrazek
Obrazek

Za dwupoziomowy pokój dla czterech osób zapłaciliśmy 51 euro. W cenę wliczone było śniadanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieża telewizyjna pomimo częściowego zniszczenie nie była nieczynna, widziałem, że wchodzili tam jacyś ludzie, a w nocy świeciły się w niej światła. Ja nie próbowałem tam wejść, zresztą ze względu na jej uszkodzenie, to nawet gdyby była taka możliwość to wątpię czy namówiłbym do tego Żonę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec jeszcze basen, z którego bardzo trudno było wyciągnąć dzieci.

Obrazek
Obrazek

Generalnie Iriski Venac i położony na nim Hotel (facebook) to dobre miejsce na nocleg tranzytowy i odpoczynek po podróży.

CDN
Ostatnio edytowano 17.06.2018 11:10 przez KOL, łącznie edytowano 6 razy
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 29.05.2014 17:55

No wspaniale. Kolejna gratka dla miłośników południowo bałkańskich klimatów. Na te relacje się czeka i fantastycznie podróżuje z Wami.
Czekam na cd.
Pozdrawiam.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 29.05.2014 17:59

Fajnie, że ruszyłeś z relacją. Dogadać się z Węgrem - bezcenne, jestem pełen podziwu. Kojarzy mi się scena z CK Dezerterzy jak kobieta im tłumaczyła. Nie zrozumiałem ani jednego słowa :-). Jeszcze standardowe pytanie- Belgrad jechałeś przez centrum czy obwodnicą, jak tam droga ? Czekam na dalszą część
Pozdrawiam
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 29.05.2014 18:04

Zgadzam się z przedmówcami:)
Miło sobie "latać" między Twoją relacją i Kulki;)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.05.2014 18:11

longtom napisał(a):Cześć "KOLe" :)

Pozostaje pogratulować powrotu.
Mam nadzieję, że już niedługo sprawdzimy, czy nie narobiliście bałaganu na wyspach. :)

pzdr :wink:


Bałaganu chyba nie :).

pietruszeczki napisał(a):Czekamy z niecierpliwością na KOLejną relację.


kmichal napisał(a):No wspaniale. Kolejna gratka dla miłośników południowo bałkańskich klimatów. Na te relacje się czeka i fantastycznie podróżuje z Wami.
Czekam na cd.
Pozdrawiam.


Udało mi się ruszyć, postaram się wstawiać odcinki w miarę regularnie.

husband napisał(a):Fajnie, że ruszyłeś z relacją. Dogadać się z Węgrem - bezcenne, jestem pełen podziwu. Kojarzy mi się scena z CK Dezerterzy jak kobieta im tłumaczyła. Nie zrozumiałem ani jednego słowa :-). Jeszcze standardowe pytanie- Belgrad jechałeś przez centrum czy obwodnicą, jak tam droga ? Czekam na dalszą część
Pozdrawiam


Zabawnie to w sumie wyglądało, taka pisana rozmowa przez laptopa.
Tym razem jechałem w dwie strony przez centrum Belgradu, przejazd bardzo szybki.

Pozdrawiam Wszystkich
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.05.2014 18:35

KOL napisał(a):Most kolejowo-samochodowy.

Ten sam, w 2008 :)
bg009nb6.jpg


Szybko się ogarnąłeś :cool:
Przygody z autem mimo wszystko nie zazdroszczę :?
I jak zawsze, tak i tym razem wyszukałeś niezwykłe miejsce na nocleg...

KOL napisał(a):postaram się wstawiać odcinki w miarę regularnie.

Trzymam za słowo... może jakaś inspiracja na wrzesień się pojawi :cool:

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.05.2014 19:38

KOL napisał(a):w kierunku Parku Narodowego Fruska Gora

O! To tak, jak mój zeszłoroczny weekend majowy. Tyle, że u mnie to jednak monastyry były. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2014 20:46

Nie leń się KOLU i wklejaj następne odcinki.
Te fotele hotelowe przypominają nam pewien fajny wieczór z Wami w Szentendre :lol:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 30.05.2014 06:59

Też przycupnęłam i czekam na c.d.n. :)









Pozdrawiam cieplutko
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.05.2014 08:46

Cześć.

Fajnie, że znowu "nadajesz". Czy ta wieża telewizyjna jest otwarta dla turystów? Bo jak patrzę na zdjęcie to jest tam jakieś przeszklenie/galeria?

Pozdrawiam
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21036
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 30.05.2014 09:47

Witam
Fajnie,że ruszyłeś z relacją
Pozdrawiam
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 30.05.2014 11:11

Też dołączam do czytelników Twojej relacji, poprzednie przeczytałem z prawdziwą przyjemnością.
Pozdrawiam
Jacek
Miken77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 08.02.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miken77 » 30.05.2014 11:31

I ja dołączam się :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 30.05.2014 15:36

wawerek napisał(a):Zgadzam się z przedmówcami:)
Miło sobie "latać" między Twoją relacją i Kulki;)


Ja do Kulek tez zaglądam regularnie zwłaszcza, że opisują teraz miejsca bardzo mi bliskie.

kulka53 napisał(a):Ten sam, w 2008 :)
bg009nb6.jpg


Szybko się ogarnąłeś :cool:
Przygody z autem mimo wszystko nie zazdroszczę :?
I jak zawsze, tak i tym razem wyszukałeś niezwykłe miejsce na nocleg...

KOL napisał(a):postaram się wstawiać odcinki w miarę regularnie.

Trzymam za słowo... może jakaś inspiracja na wrzesień się pojawi :cool:

Pozdrawiam


My tez już kiedyś nim jechaliśmy chyba w 2006 roku, ale w nocy i nie można go było uwiecznić na zdjęciu.
Nie wiem czy Was czymś zainspiruję, może jedną wyspą, wiem, że lubicie plaże, a ten nasz wyjazd trochę mało plażowy.

Pozdrawiam

Franz napisał(a):O! To tak, jak mój zeszłoroczny weekend majowy. Tyle, że u mnie to jednak monastyry były. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Gdybyśmy byli w Serbii trochę dłużej to u nas pewnie też by były, ale potraktowaliśmy ten kraj wyłączne tranzytowo.

Pozdrawiam

Bertolucci napisał(a):Nie leń się KOLU i wklejaj następne odcinki.
Te fotele hotelowe przypominają nam pewien fajny wieczór z Wami w Szentendre :lol:


Za chwilę mam zamiar wkleić następny. Co do Szentendre, to w tamtym czasie było kilka niezapomnianych wspólnych wieczorów :D.

Joan65 napisał(a):Też przycupnęłam i czekam na c.d.n. :)

Pozdrawiam cieplutko


Następny odcinek już powstaje.

Pozdrawiam

Vjetar napisał(a):Cześć.

Fajnie, że znowu "nadajesz". Czy ta wieża telewizyjna jest otwarta dla turystów? Bo jak patrzę na zdjęcie to jest tam jakieś przeszklenie/galeria?

Pozdrawiam


Niestety nie wiem czy jest otwarta dla turystów. Właśnie tam gdzie widać te przeszklenia w nocy paliło się światło. Widziałem, że wchodzą tam jacyś ludzie i że mieli do wieży klucze. Może w recepcji hotelu wiedzieli by coś więcej, w każdym razie ja się nie pytałem.

Pozdrawiam

ajdadi napisał(a):Witam
Fajnie,że ruszyłeś z relacją
Pozdrawiam


Chciałem to zrobić jak najszybciej, żeby jak najmniej zapomnieć.

Pozdrawiam

maxredaktor napisał(a):Też dołączam do czytelników Twojej relacji, poprzednie przeczytałem z prawdziwą przyjemnością.
Pozdrawiam
Jacek


Miken77 napisał(a):I ja dołączam się :D


Zapraszam i Pozdrawiam.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 30.05.2014 15:55

Hejka :wink:

Kowolki siadajom , cytajom i oglondajom


śporujom piniondzory i tyz poprujom :wink:


i pozdrowiajom globtroterów KOL-ków :wink: :wink:


:wink: :papa: :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone