Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2014 18:27

KOL napisał(a):problemy na granicy

Za dużo alkoholu wieźliście? :wink: :lol:
Fajnie że już... swoją drogą spodziewaliśmy się, że wrócicie tak jak my, czyli w poprzedni weekend. A to jednak taki prawie miesięczny wyjazd - będzie co czytać i oglądać, już się cieszę :D

Ale problemów z autem nie zazdroszczę :?
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.05.2014 18:42

kulka53 napisał(a):Za dużo alkoholu wieźliście? :wink: :lol:
Fajnie że już... swoją drogą spodziewaliśmy się, że wrócicie tak jak my, czyli w poprzedni weekend. A to jednak taki prawie miesięczny wyjazd - będzie co czytać i oglądać, już się cieszę :D

Ale problemów z autem nie zazdroszczę :?


Za dużo, to fakt, ale nigdy nie było z tym problemu na Węgrzech, zresztą nie są to jakieś wielkie ilości, kilka sztuk dla siebie i kilka dla znajomych. Celnik był wyjątkowo chamski, takiej kontroli jeszcze nie przeżyłem, a jeździłem w pamiętnych czasach do Berlina czy Wiednia, zresztą wszystko dokładnie jeszcze opisze.
Samochód, no cóż, przez rok sprawował się bez zarzutu, a tu wyjazd i kłopoty, no cóż wiek robi swoje. Jeszcze nie wiem co się właściwie stało. Szczęściem w nieszczęściu jest ten assistance, nawet nie musieliśmy długo czekać na kontynuowanie podróży. Trochę szkoda tego powrotu bo wyjazd udał nam się bardzo, co prawda pogoda spłatała nam psikusa w dwóch momentach (a szczególnie w jednym), ale opaleni wróciliśmy chyba bardziej niż w zeszłym roku.

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.05.2014 18:53

KOL napisał(a):Za dużo, to fakt, ale nigdy nie było z tym problemu na Węgrzech, zresztą nie są to jakieś wielkie ilości, kilka sztuk dla siebie i kilka dla znajomych. Celnik był wyjątkowo chamski, takiej kontroli jeszcze nie przeżyłem.

No tak.
Nam Węgrzy 2 razy tak przetrzepali auto, że potem na jakiś czas zrezygnowaliśmy z przekraczania granicy SRB/H a wybraliśmy SRB/HR i potem HR/H. Było lepiej. w zeszłym i tym roku w Tompie było ok, nawet teraz przeżyliśmy szok bo gdy podjechaliśmy, celnicy zwrócili się do nas swojskim "dzień dobry" 8O a potem były teksty po angielsku a nie po swojemu.
KOL napisał(a):Samochód, no cóż, przez rok sprawował się bez zarzutu, a tu wyjazd i kłopoty, no cóż wiek robi swoje. Jeszcze nie wiem co się właściwie stało. Szczęściem w nieszczęściu jest ten assistance, nawet nie musieliśmy długo czekać na kontynuowanie podróży. Trochę szkoda tego powrotu bo wyjazd udał nam się bardzo, co prawda pogoda spłatała nam psikusa w dwóch momentach (a szczególnie w jednym), ale opaleni wróciliśmy chyba bardziej niż w zeszłym roku.

Fajnie że ostatecznie się udało :idea:
Opalić się w maju, gdy słońce jest tak pionowo nad głową można wyjątkowo mocno :) coś o tym wiemy.
Miny znajomych po powrocie do pracy - bezcenne :)
Pogody spodziewaliśmy się lepszej ale - przynajmniej nie padało.

Jak tylko się trochę ogarniesz - zaczynaj :idea: :D

Pozdrawiamy
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 25.05.2014 19:18

kulka53 napisał(a):
...w zeszłym i tym roku w Tompie było ok, nawet teraz przeżyliśmy szok bo gdy podjechaliśmy, celnicy zwrócili się do nas swojskim "dzień dobry" 8O a potem były teksty po angielsku a nie po swojemu.


No widzisz, a nas to spotkało właśnie w Tompie.

kulka53 napisał(a):
Jak tylko się trochę ogarniesz - zaczynaj :idea: :D


Postaram się, bo, jak wiesz ciężko ogarnąć te tysiące zdjęć :).

Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.05.2014 22:57

O :!: Fajnie, że już jesteście :) liczę na kolejne informacje z podróży :!:
To jakie assistance dobrze się spisało?

pozdr
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 26.05.2014 06:34

KOL napisał(a):No i wróciliśmy! Wyjazd, rewelacja, wrażeń moc! Powrót, problemy na granicy, a potem znów awaria samochodu, ale o wszystkim dokładnie później.


Czekam na relację z niecierpliwością :D




Pozdrawiam cieplutko
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 26.05.2014 08:22

Czyli też mieliście wyjazd z "atrakcjami"

Czekam na więcej szczegółów...

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.05.2014 09:14

z jakiego assistance korzystałeś? zadziałało?
może pomoże to w podjęciu wakacyjnych decyzji...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 26.05.2014 11:19

janusz.w. napisał(a):O :!: Fajnie, że już jesteście :) liczę na kolejne informacje z podróży :!:
To jakie assistance dobrze się spisało?

pozdr


Sol-Wagon napisał(a):z jakiego assistance korzystałeś? zadziałało?
może pomoże to w podjęciu wakacyjnych decyzji...


Korzystam z firmy Allianz, w sumie jestem zadowolony, na transport samochodu jest limit 1000 euro, jeszcze dzisiaj odholują mi auto do mechanika.


Joan65 napisał(a):Czekam na relację z niecierpliwością :D


ajdadi napisał(a):Czyli też mieliście wyjazd z "atrakcjami"
Czekam na więcej szczegółów...


Postaram się ruszyć z relacją jak najszybciej, na szczęście atrakcji prawdziwych od tych wątpliwych było zdecydowanie więcej.

Pozdrawiam Wszystkich
marek1973
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 17.05.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek1973 » 26.05.2014 12:51

Za dużo, to fakt, ale nigdy nie było z tym problemu na Węgrzech, zresztą nie są to jakieś wielkie ilości, kilka sztuk dla siebie i kilka dla znajomych. Celnik był wyjątkowo chamski, takiej kontroli jeszcze nie przeżyłem, a jeździłem w pamiętnych czasach do Berlina czy Wiednia, zresztą wszystko dokładnie jeszcze opisze.

Witam,

Potwierdzam podczas swoich dwóch powrotów przez przejście w TOMPIE celnicy byli bardzo niemili ...za każdym razem trzeba było otwierać Box na dachu bagażnik a raz to prawie kazali obudzić dzieci bo chciał zajrzeć pod przednie siedzenia czy czegoś za dużo nie mamy ale przyszła kobitka i kazała jechać .Przejścia naprawdę nie polecam w tym roku jadę przez przejście na Chorwację bodajże Mohacs-Biały Monastyr a potem na Sid i tak chcemy wracać....jeszcze 5 -tygodni in wyjazd :-) A powiedz jeszcze czy ominąłeś jakoś wielką wodę w Serbii ? czy miałeś przymusową przerwę w powrocie ?

Pozdrawiam
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 26.05.2014 12:58

Dwa wyjazdy "Mistrzów Bałkańskich" KOL i kulka53 i dwie przykre przygody 8O . Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło. Nie mogę się doczekać Twojej relacji :D

Pozdrawiam Marcin
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 26.05.2014 15:58

marek1973 napisał(a):A powiedz jeszcze czy ominąłeś jakoś wielką wodę w Serbii ? czy miałeś przymusową przerwę w powrocie ?


Tej powodzi poza zalanymi w kilku miejscach polami i podwyższonym poziomem Dunaju, w zasadzie z autostrady nie było widać, podróż przez Serbię bez żadnych problemów.

MarDomi napisał(a):Dwa wyjazdy "Mistrzów Bałkańskich" KOL i kulka53 i dwie przykre przygody 8O . Cieszę się, że wszystko dobrze się skończyło. Nie mogę się doczekać Twojej relacji :D


Dzięki za "Mistrza" :). Ważne, że szczęśliwie dotarliśmy do domu. Co do relacji to powoli zabieram się za wstępną selekcję zdjęć.

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.05.2014 16:57

marek1973 napisał(a):Za dużo, to fakt, ale nigdy nie było z tym problemu na Węgrzech, zresztą nie są to jakieś wielkie ilości, kilka sztuk dla siebie i kilka dla znajomych. Celnik był wyjątkowo chamski, takiej kontroli jeszcze nie przeżyłem, a jeździłem w pamiętnych czasach do Berlina czy Wiednia, zresztą wszystko dokładnie jeszcze opisze.

Witam,

Potwierdzam podczas swoich dwóch powrotów przez przejście w TOMPIE celnicy byli bardzo niemili ...za każdym razem trzeba było otwierać Box na dachu bagażnik a raz to prawie kazali obudzić dzieci bo chciał zajrzeć pod przednie siedzenia czy czegoś za dużo nie mamy ale przyszła kobitka i kazała jechać .Przejścia naprawdę nie polecam w tym roku jadę przez przejście na Chorwację bodajże Mohacs-Biały Monastyr a potem na Sid i tak chcemy wracać....jeszcze 5 -tygodni in wyjazd :-) A powiedz jeszcze czy ominąłeś jakoś wielką wodę w Serbii ? czy miałeś przymusową przerwę w powrocie ?

Pozdrawiam


mnie to bardzo nie dziwi, może dlatego że przynajmniej raz w miesiącu przekraczam granice z Ukrainą...
patrzą pod siedzenia, do schowków, bagażnika, torebek kobiet, do komory silnika...:)
raz nawet chciał zaglądać do obudowy filtra powietrza...:p
granica z UE i to wszystko...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 26.05.2014 16:57

Cześć "KOLe" :)

Pozostaje pogratulować powrotu.
Mam nadzieję, że już niedługo sprawdzimy, czy nie narobiliście bałaganu na wyspach. :)

pzdr :wink:
pietruszeczki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 10.08.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietruszeczki » 27.05.2014 18:44

Czekamy z niecierpliwością na KOLejną relację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 65
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone