Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 10.03.2012 22:49

KOL napisał(a):
Nie, trochę później. Jedziemy w nocy z 15 na 16 maja. W Albanii będziemy 18.05, po drodze jeszcze dwa noclegi (Serbia, Kosowo). Jeszcze tam będziesz?
Pozdrawiam


Z zainteresowaniem poczytam o całej wyprawie ale tą część z Kosowem chyba szczególnie

Pzdr
K2
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.03.2012 23:52

armar napisał(a):Może koleżanka maggie_b_s użyczyłaby jakieś namiary w Albanii (gratuluję wspaniałych wakacji ) .

Swoją drogą to koledzy KOL i piter83pl powinni zostać honorowymi ambasadorami Albanii i Macedoni , ich relacje skutecznie zareklamowały te zakątki Europy :D


A dziękuję :) Uwielbiam te kraje, ja lecę w tym roku na długi majowy weekend, więc jeszcze 1,5 m-ca :) będzie najprawdopodobniej nadmorsko

Pozdrawiam!
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.03.2012 10:26

K2 napisał(a):Z zainteresowaniem poczytam o całej wyprawie ale tą część z Kosowem chyba szczególnie
Pzdr
K2


Za dużo tego Kosowa nie będzie, tylko jedna noc. Wydaje mi się, że przejazd przez Kosowo z uwagi na nowe autostrady (Kukes - Durres te widoki!) to teraz najlepsza opcja dojazdu samochodem do Albanii. Ubezpieczenie w Kosowie też już tańsze teraz to 32 euro, a nie 50 jak wcześniej.

Obrazek
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 11.03.2012 11:23

KOL napisał(a):
K2 napisał(a):Z zainteresowaniem poczytam o całej wyprawie ale tą część z Kosowem chyba szczególnie
Pzdr
K2


Za dużo tego Kosowa nie będzie, tylko jedna noc. Wydaje mi się, że przejazd przez Kosowo z uwagi na nowe autostrady (Kukes - Durres te widoki!) to teraz najlepsza opcja dojazdu samochodem do Albanii. Ubezpieczenie w Kosowie też już tańsze teraz to 32 euro, a nie 50 jak wcześniej.


Ta autostrada już jest do połowy Kosowa, jeszcze trochę i połączą Tiranę z Prisztiną. Albańczycy wiedzą co robią. Może za rok będą już uznawali Zieloną Kartę :-)
Gdzie noclog planujecie? Prisztina?
Ja myślę wybrać się tam ale dopiero za rok i zatrzymać na 3-4 dni. Ale to tylko mgliste plany.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
K2
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 11.03.2012 11:33

K2 napisał(a):Ta autostrada już jest do połowy Kosowa, jeszcze trochę i połączą Tiranę z Prisztiną. Albańczycy wiedzą co robią. Może za rok będą już uznawali Zieloną Kartę :-)
Gdzie noclog planujecie? Prisztina?
Ja myślę wybrać się tam ale dopiero za rok i zatrzymać na 3-4 dni. Ale to tylko mgliste plany.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
K2


Nocujemy w Gjakove (Dakovica). Blisko mamy stamtąd do Fierze na prom, którym chcemy się przepłynąć tym razem w drugą stronę.
Pozdrawiam
maggie_b_s
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggie_b_s » 06.05.2012 21:56

KOL napisał(a):
K2 napisał(a):Ta autostrada już jest do połowy Kosowa, jeszcze trochę i połączą Tiranę z Prisztiną. Albańczycy wiedzą co robią. Może za rok będą już uznawali Zieloną Kartę :-)
Gdzie noclog planujecie? Prisztina?
Ja myślę wybrać się tam ale dopiero za rok i zatrzymać na 3-4 dni. Ale to tylko mgliste plany.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
K2


Nocujemy w Gjakove (Dakovica). Blisko mamy stamtąd do Fierze na prom, którym chcemy się przepłynąć tym razem w drugą stronę.
Pozdrawiam


Serdecznie pozdrawiam, życzę podróży bez niespodzianek i już czekam na relację z podróży.
maggie_b_s
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maggie_b_s » 06.05.2012 22:19

piter83pl napisał(a):
armar napisał(a):Może koleżanka maggie_b_s użyczyłaby jakieś namiary w Albanii (gratuluję wspaniałych wakacji ) .

Swoją drogą to koledzy KOL i piter83pl powinni zostać honorowymi ambasadorami Albanii i Macedoni , ich relacje skutecznie zareklamowały te zakątki Europy :D


A dziękuję :) Uwielbiam te kraje, ja lecę w tym roku na długi majowy weekend, więc jeszcze 1,5 m-ca :) będzie najprawdopodobniej nadmorsko

Pozdrawiam!


Zaglądam tu zwykle bliżej urlopu, więc nieczęsto. Sorry za brak odpowiedzi. Co do namiarów korzystaliśmy z willi Calliopi, adres KOL-owy. Działał ten na Arian Tzavelas. Co do Montenegro to w ciemno w Ulcinj albo nasz zaprzjaźniony
Apartamenty Liri & Loni
e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tel. 085/ 413 140
mob.069/035 900
www.touristinmontenegro.com/old/members ... i&loni.htm
najlepiej pisać po angielsku
właściciel nazywa sie Fadil Vukaj
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 07.05.2012 07:44

Do wyjazdu co raz bliżej. Jeszcze tylko 8 dni i w drogę!
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 10.05.2012 13:16

KOL napisał(a):Do wyjazdu co raz bliżej. Jeszcze tylko 8 dni i w drogę!


KOL,

Udanej wyprawy życzę :) ... szczerze zazdraszczam ... my też mieliśmy w tym roku w tamte rejony, śladami KOLa, ale się plan zmienił :( ... z tym większą nadzieją na relację czekam :D ...

Z tym Kosowem to dobrze kombinujesz ... rozumiem, że wjazd do KS przez SRB i na granicy nie powinno być komplikacji ...

Powodzenia,

PAP
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.05.2012 14:03

KOL, my też życzymy super wyprawy, oby obyło się bez żadnych niespodzianek (zresztą one w Twoim przypadku chyba są niemożliwe :wink: ) .

Po powrocie liczę na szczegółową relację, bo choć plany mamy ciut inne, to może jednak trochę podobne... :cool:

No i Grecji nigdy za wiele :D

A w ogóle to ... cześć PAP :D

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 10.05.2012 17:35

PAP napisał(a):KOL,

Udanej wyprawy życzę :) ... szczerze zazdraszczam ... my też mieliśmy w tym roku w tamte rejony, śladami KOLa, ale się plan zmienił :( ... z tym większą nadzieją na relację czekam :D ...

Z tym Kosowem to dobrze kombinujesz ... rozumiem, że wjazd do KS przez SRB i na granicy nie powinno być komplikacji ...

Powodzenia,

PAP


kulka53 napisał(a):KOL, my też życzymy super wyprawy, oby obyło się bez żadnych niespodzianek (zresztą one w Twoim przypadku chyba są niemożliwe :wink: ) .

Po powrocie liczę na szczegółową relację, bo choć plany mamy ciut inne, to może jednak trochę podobne... :cool:

No i Grecji nigdy za wiele :D

A w ogóle to ... cześć PAP :D

Pozdrawiam


Dzięki Wielkie

Już nie możemy się doczekać, a tu do wtorku jeszcze parę dni.
Kilka dni temu dowiedziałem się, że na razie nie kursuje prom Fierze-Koman i musimy trochę zmienić trasę. Dobrze, że byliśmy tam w tamtym roku bo szkoda by było takiej atrakcji.
Do Kosowa, tak jak piszesz PAP, wjazd od strony Serbii. Bardzo jestem ciekaw tego Kosowa.

Pozdrawiam
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 14.05.2012 20:21

:papa:

Szczęśliwej podróży życzą Kowolki!

ps: my ruszamy za 10 dni na Wyspy Jońskie :hut:


Pozdrawiamy!
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.05.2012 07:27

Kowal38 napisał(a)::papa:

Szczęśliwej podróży życzą Kowolki!

ps: my ruszamy za 10 dni na Wyspy Jońskie :hut:

Pozdrawiamy!


Dzięki i również życzymy Wam udanych wakacji.
Pozdrówcie od nas Wyspy Jońskie.
My już doczekaliśmy się, wyjazd dzisiaj 17:00.

Pozdrowienia
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.05.2012 10:23

Szerokiej drogi, pomyślnych wiatrów, tylko słonecznych dni, samych miłych niespodzianek i mnóstwa wspaniałych wrażeń.

Lidia
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.05.2012 10:27

Szerokości , słoneczności , pomyślności i radości


:papa:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone