Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GR/ALB/MON/CRO 2012, Ferie CZ/GER/AUT/ITA 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.01.2013 16:12

Keliopis napisał(a):Co do ciągu dalszego postaram się w najbliższym czasie coś wrzucić :)




Czy to nie jest " najbliższy czas " :?: :wink:

Do tej pory było pięknie i ciekawie , i co :?: Co było dalej :?:
Bo . . . tu się planuje proszę kolegi :lol:


Pozdrawiam
Piotr
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 18.01.2013 19:42

Witam Serdecznie po dość długiej przerwie, przerwa w relacji spowodowana była przygotowaniami Pauliny do egzaminu :D a ponieważ dzielimy między siebie jednego laptopa to nie miałem dostępu do wirtualnego świata ;)

Ok to do rzeczy , dziś chciałbym wam przybliżyć naszą wizytę w Sarande oraz podróż do Ulcinj.

Zapomniałem wcześniej dodać, że część zdjęć ma gorszą jakość z tego względu, że są „wyciągnięte” z filmów.

Jeden dzień z naszego pobytu w Albanii pomijam ponieważ obfitował w brak ciekawych przygód ;) oglądanie telewizji , filmów na laptopie etc takie idealne zajęcia na spędzenie czasu w egzotycznym klimacie.




Kolejny dzień zaczynamy od pożywnej jajecznicy na albańskim boczku, tak nam się przynajmniej początkowo zdawało ;) ale po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że boczek jest włoski. Czy smakowało ? Najlepiej odpowie mój zachwycony wyraz twarzy ;)

Obrazek
Obrazek


Wieczorkiem wybraliśmy się do Sarandy i muszę przyznać, że zrobiła na mnie dobre wrażenie, czuć się jak w kurorcie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przystań co prawda nie dorównuje tym w Dalmacji ale nie będę się czepiał ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Potem przyszedł czas na papu :)
Obrazek


T R A G E D I A zamówiliśmy gyrosy, dostaliśmy najtańsze pocięte „mięso hamburgerowe” znane z okazji typu 10 hamburgerów za 4,99zł gdzie więcej jest soi i tłuszczu niż mięsa ;). Nie polecamy tego lokalu ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Następnego dnia bez żalu opuszczamy Ksamil. Kilka widoków z tej właśnie miejscowości.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ładny widoczek na pobliskie jezioro bądź zatokę. Nie wiem dokładnie ale skłaniam się raczej ku temu drugiemu ze względu na hodowle ostryg.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powód problemów z prądem ? Pewnie nie , ale ilość wykrzywionych słupów jest całkiem imponująca.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Domek na kurzej stópce ? ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sporo jest także przydrożnych „wysypisk” śmieci.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale także pięknych widoków :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zahaczyliśmy także o sklep i tu taka miła niespodzianka.


Obrazek


A następnie wizyta w uroczej albańskiej restauracji :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Troszkę się zamazało ;)

Obrazek
Obrazek

Jedzenie całkiem całkiem , a ceny porównywalne do polskich.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli zbliżamy się do granicy Czarnogórskiej , bez ukrywanej ulgi, podróż przez Albanię zmęczyła nas najbardziej podczas całego wyjazdu. Jeżeli chodzi o drogi to w przewadze są niezłe, jednak podróż bardzo się dłuży i trzeba uważać na niespodzianki w postaci dziur, policji, i szalonych miejscowych kierowców. Najbardziej męczy przejazd przez większe albańskie miasta. Wolna amerykanka :/ Do samej Albanii w najbliższym czasie nie zamierzamy wracać. Być może za 10, 15 lat , warunki do turystyki Albania ma ogromne. Zacofanie jest bardzo widoczne jednak i tak sądziłem, że będzie gorzej, i uważam, że jak na 20 lat „demokracji” poradzili sobie nie najgorzej.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


„Nie pal!” - takie pokrzykiwania były dość częste ;)


Obrazek
Obrazek

Ciekawa historia tego zdjęcia. Zobaczyłem niemiecką rejestrację ESES(SS) nie mogłem przepuścić takiej perełki. Niestety Pan celnik widoczny na zdjęciu zobaczył jak robiliśmy to zdjęcie. Poinstruował nas, że nie wolno robić zdjęć i pyta dlaczego je zrobiliśmy. Ja na to , że niemiecka rejestracja i próbuje mu wytłumaczyć co znaczy SS. „Motam się” i mówię , że to taka niemiecka „grupa, drużyna” z II wojny światowej , on na to :
taki zespół muzyczny ?
Tak dokładnie , prawie jak ABBA ;D


Obrazek
Obrazek

Czarnogóra wita nas zoologicznym składem mieszanym ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widok z naszego apartamentu w Ulcinj :) , którego nomen omen szukaliśmy ok półtorej godziny :D

Obrazek
Obrazek

Dziękujemy za zainteresowanie :) :papa:
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 18.01.2013 19:54

brygidka10 napisał(a):Super relacja, chcę więcej... :P
Keliopis mam pytanie odnośnie zakwaterowania. Skorzystałam z linku podanego przez Ciebie: http://www.mythoslefkas.gr/ Na pytanie o cenę kwatery dla 3 osób pani odpisała, że jest w cenie 40 euro. Niestety, nie wiem o jakim apartamencie mowa. Czy możesz coś powiedzieć na temat standardu takiego apartamentu, bo domyślam się, ,że zajmowaliście we dwójkę właśnie taki... Czy jest tam aneks kuchenny z wyposażeniem, klimatyzacja?? Jak daleko jest do plaży od tego pensjonatu?? Może masz jakieś fotki tego lokum?? Jak na razie mam odpowiedź z dwóch miejsc: Kalamitsi - bungalow i Mythos w Vassilliki w tych samych cenach..No i mam duży dylemat, co wybrać...A może masz jakieś inne propozycje z tego miejsca??


Dziękujemy bardzo :)

My mieliśmy apartament za 40E w Alex studio innej posiadłości tego samego właściciela ale o gorszym standardzie, tzn bez internetu i basenu. Warunki w porządku ale bez rewelacji widać, że nie są to nowiutkie apartamenty aneks kuchenny, telewizor, łazienka, klimatyzacja. Wiem , że jeden z cromaniaków ( -Yaro- ) był dokładnie w Mythosie także on może być pomocniejszy :)

:papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.01.2013 20:07

Keliopis napisał(a): . . . przerwa w relacji spowodowana była przygotowaniami Pauliny do egzaminu


To całkowite usprawiedliwienie 8)
Jest już po egzaminie , czy jeszcze przed :?: bo nie wiem czy trzymać kciuki :roll: :)
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 18.01.2013 21:45

Czytam i czytam i czytam - weekendowo jest. Bo ja lubię czytać. :D :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.01.2013 23:16

świetna relacja, superowe zdjęcia i ich ilość, ciekawa trasa, z niecierpliwością czekam na cd
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 19.01.2013 13:37

piotrf napisał(a):
Keliopis napisał(a): . . . przerwa w relacji spowodowana była przygotowaniami Pauliny do egzaminu


To całkowite usprawiedliwienie 8)
Jest już po egzaminie , czy jeszcze przed :?: bo nie wiem czy trzymać kciuki :roll: :)


Juz po :D przynajmniej tym pierwszym, bo niestety jeszcze kilka będzie i podejrzewam dłuższe przerwy w relacji ;)


Fresz napisał(a):Czytam i czytam i czytam - weekendowo jest. Bo ja lubię czytać. :D :D


Czytaj :D ale czasami na zdjęcia też popatrz ;)


te kiero napisał(a):świetna relacja, superowe zdjęcia i ich ilość, ciekawa trasa, z niecierpliwością czekam na cd



Dziękujemy bardzo :) cieszymy się , że się podoba :)
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 19.01.2013 13:59

Oczywiście na zdjęcia też patrzę - ostatnio zagapiłem się na te widokowe w Albanii. Pozdaw
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 21.01.2013 20:27

3 dniowy pobyt w Ulcinj był najbardziej przeleniuchowanym czasem :D
W trakcie tego pobytu ograniczyliśmy nasza aktywność do plaży, knajpy, i pływania na skuterze wodnym! :D pierwszy raz w życiu pływaliśmy na tym wynalazku i byliśmy na tyle zachwyceni, że wykosztowaliśmy się na 2gi raz :) trzeba jednak przyznać, że cena w porównaniu z Chorwacją jest niesamowita, 20minut w Cro (Klek) to wydatek 80E. W Ulcinj 15 minut to 20Euro :) Szczerze polecamy naprawdę genialne przeżycie :)

Oto droga dojazdowa do naszego apartamentu Apartament Adriatic , szczególnie w pełnym słońcu dawała się we znaki ze względu na stromiznę :/ , zdjęcie nie oddaje realnego pochyłu.

Obrazek


Polecony przez gospodarza skrót :)


Obrazek


Ładne widoki, luźny klimat i tylko nawoływanie z meczetu przypomina o tym, że większość Czarnogórców to muzłumanie


Obrazek
Obrazek


Widok z naszego centrum pobytowego ;) Fast Food „SI”



Obrazek


Plaża w centrum Ulcinj to już niestety nie Egremni ;) ale woda bardzo ciepła.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oto Fast Food Si w całej okazałości ;)

Przykładowe ceny

Piwo 1.50E
Hamburger 1.50E
Frytki 1E
Kebab w bułce 1.50E
Kebab jako danie na talerzu 3E

Także ceny bardzo sensowne :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wspomniany już wcześniej kebab.

Obrazek
Obrazek

I sympatyczny kelner na dokładkę :)

Obrazek

Ulcinj bardzo przypadło nam do gustu , miejsce z bardzo przystępnymi cenami i dobrą infrastrukturą. Zahaczyliśmy także o dyskotekę Fama ,ceny niestety już bardziej europejskie ;) ale to dowód na to, że i młodzi ludzie szukający turystyki rozrywkowej znajdą w Ulcinj coś dla siebie.

Zdjęcie z internetu.

Obrazek


A to tak dodaję bo nie pamiętam czy to wieczór, a może poranny powrót ? ;)


Obrazek
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 26.01.2013 20:05

Taka mała ciekawostka :) przebój z Ulcinj , zdaje się, że Albański :)


Reedit Ps. Przebój pochodzi z Kosova
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 27.01.2013 18:52

Po 3 dniach błogiego lenistwa opuszczamy Ulcinj i zmierzamy w stronę Chorwackiej granicy. Po drodze robimy zakupy w miejscowym dużym hipermarkecie, i jesteśmy miło zaskoczeni cenami. Robimy zapasy poczynając od makaronu poprzez oliwki w słoju 3L :) swoją drogą okazuje się, że oliwki są greckie ale w cenie dużo lepszej niż w Grecji. Jakieś miejscowe wędlinki o twardości kamienia ;) , genialna papryka słodka, moim skromnym zdaniem lepsza od węgierskiej. Po wszystkim postanawiamy na parkingu sklepu przepakować samochód , ponieważ po ponad 2 tygodniach podróży rzeczy jakby podwoiły swoją objętość ;). Przepakowanie zajęło nam pewnie z godzinę. Zjedliśmy jeszcze śniadanie składające się z zakupionych wcześniej produktów i pojechaliśmy w stronę Kotoru :) Nie wiem jak to się stało ale nie posiadam żadnych zdjęć z tych „wydarzeń”. Kotor zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Poniżej zamieszczam zdjęcia.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brama do starego miasta. Data: Wyzwolenie miasta z rąk Niemiec

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Bardzo klimatyczne miejsce, chcielibyśmy tam wrócić :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stare miasto oplata mur obronny.

Obrazek




Obrazek
Obrazek


Boka Kotorska to „opad szczeny” nie warto wybierać krótszej przeprawy promem, warto pokonać tą trasę ponieważ to sama przyjemność.


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pnąca odmiana ziemniaków.

Obrazek

Kolejka do granicy 3km, czas oczekiwania 3 godziny :/

Obrazek
Obrazek

Podsumowując, Czarnogóra to największe zaskoczenie na plus podczas całej podróży. Ceny zbliżone do polskich a rejony egzotyczne, dobra infrastruktura i duża różnorodność pejzaży jak na tak mały kraj. Na pewno tam wrócimy na dłużej. :papa:
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 27.01.2013 21:05

Keliopis napisał(a):
Podsumowując, Czarnogóra to największe zaskoczenie na plus podczas całej podróży. Ceny zbliżone do polskich a rejony egzotyczne, dobra infrastruktura i duża różnorodność pejzaży jak na tak mały kraj. Na pewno tam wrócimy na dłużej. :papa:


Hej,

Tak sobie myślę, że najlepsze w Czarnogórze dopiero przed Wami :)
Ja osobiście wybrzeżem nie jestem zachwycony, zwłaszcza okolice Budwy zabetonowane.
To co najładniejsze wg mnie jest wewnątrz kraju. No może oprócz Boki Kotorskiej :)
Tak czy inaczej jest po co wrócić.

Pzdr
K2
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 27.01.2013 21:59

Jestem otwarty na propozycje , pisz co ci chodzi po głowie :) Na pewno chciałbym zobaczyć monastyr Ostrog :)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 27.01.2013 23:17

Ładne widoki, luźny klimat i tylko nawoływanie z meczetu przypomina o tym, że większość Czarnogórców to muzułmanie


No wielu Czarnogórców by się mogło obrazić - 80% to prawosławni , muzułmanie to Albańczycy w okolicach Ulcinj i Bośniacy na północy .
Chodziliście kąpać się na plaże miejską w Ulcinj ??
Tam jest tragedia , bałbym się wejść do wody , w samym mieście masz mniejsze plaże i czyste ( limon, plaże na skałkach) no i za miastem Vielika Plaża - największa plaża piaszczysta ( czytaj piasek adriatycki nie bałtycki) długa na 13km .
Ciekawostką dla pań jest też plaża tylko dla kobiet w Ulcinj.
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006
Re: Grecja/Albania/Czarnogóra/Chorwacja - relacja z podróży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 28.01.2013 19:44

armar napisał(a):
Ładne widoki, luźny klimat i tylko nawoływanie z meczetu przypomina o tym, że większość Czarnogórców to muzułmanie


No wielu Czarnogórców by się mogło obrazić - 80% to prawosławni , muzułmanie to Albańczycy w okolicach Ulcinj i Bośniacy na północy .
Chodziliście kąpać się na plaże miejską w Ulcinj ??
Tam jest tragedia , bałbym się wejść do wody , w samym mieście masz mniejsze plaże i czyste ( limon, plaże na skałkach) no i za miastem Vielika Plaża - największa plaża piaszczysta ( czytaj piasek adriatycki nie bałtycki) długa na 13km .
Ciekawostką dla pań jest też plaża tylko dla kobiet w Ulcinj.


100% zgody :), mój błąd. 70% mieszkańców Ulcinj to Albańczycy.

Byliśmy tylko na tej plaży, raz wszedłem do wody ale poza temperaturą nie powaliła mnie na kolana. Choć na pewno dużym plusem dla wczasowiczów z pociechami jest baaaaaaardzo łagodne zejście do wody.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
GR/ALB/MON/CRO 2012, Ferie CZ/GER/AUT/ITA 2013 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone